MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRO James Production - Waiting for Summer - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: House (https://musicproducers.pl/forum-house)
+--- Wątek: ELECTRO James Production - Waiting for Summer (/temat-electro-james-production-waiting-for-summer)



James Production - Waiting for Summer - jamesprodmusic - 15.06.2020

Witam wszystkich, a także witam pozostałych, jako, że jestem tu nowy.
Przyszedł ten moment, że mam szansę "pochwalić się" swoją raczkującą twórczością.
Jako że z moich piosenek ta właśnie jest moim zdaniem (a i pewnie słuchaczy też) najlepsza, w związku z tym chciałbym ją wam przedstawić.

Oto link:
https://www.youtube.com/watch?v=tHMLVXHqGfY

Wiem oczywiście, że kompresja jest żałosna, miks do bani itp., ale można powiedzieć, że dokształcam się w tym kierunku. Miałem na myśli głównie melodię.
No i teraz kilka informacji: (w zasadzie tylko jedna)
BPM: 120
Co do tonacji nie jestem pewien, ale zaczynam od D-minor bodajże. Może jakiś ekspert to sprawdzi.

Jeśli chodzi o (ewentualne) komentarze, prosiłbym o porady, jak mogę sprawić, aby to połączenie wielu ścieżek w FL Studio brzmiało lepiej na przyszłość. Mam nadzieję, że się spodoba.

Jeśli ktoś chciałby wykorzystać tą piosenkę (do remixu itp.), to jestem jak najbardziej otwarty (?) na wszelkie propozycje.
Trzymajcie się w tym trudnym czasie, niech moc (muzyki) będzie z wami!


RE: James Production - Waiting for Summer - Sajtrus - 15.06.2020

Te riffy od 0:8 są takie zadziorne i te od 0:48 bardziej. Fajne. Wszystko wyszło zgrabnie i poukładane gdyby nie to , że jest plastikowe- takie fFlowskie, brane z marszu, są ciekawsze brzmienia przecież.Ale ogólnie pozytywnie:) Pozdrawiam


RE: James Production - Waiting for Summer - jamesprodmusic - 15.06.2020

(15.06.2020, 8:14)Sajtrus napisał(a): Te  riffy od 0:8 są takie zadziorne i te od 0:48 bardziej. Fajne. Wszystko wyszło zgrabnie i poukładane gdyby nie to , że jest plastikowe-  takie fFlowskie,  brane z marszu, są ciekawsze brzmienia przecież.Ale ogólnie pozytywnie:) Pozdrawiam
Dzięki za ocenę, no cóż, jak się nie ma kaski, to się lubi co się ma :)


RE: James Production - Waiting for Summer - Sajtrus - 15.06.2020

W FLU jest wszystko - tylko trzeba pogrzebać- to naprawdę niby łatwy z poczatku -ale potem b trudny DAW no i b ciekawy w sumie. Mam , ale nie korzystam, wole Cubase i Sudio One i oczywiście niedocenianego Reapera


RE: James Production - Waiting for Summer - BiTwin - 15.06.2020

Na samym początku podoba mi się ten pluck, melodia taka lekko w stylu Eurodance z lat 90 :D
Ogólnie kick i elementy perkusji zbyt słabo są słyszalne jak dla mnie, przykrywają je akordy i główna melodia, co równa się dużym minusem w dynamice  i "dociążeniu" utworu. Całość brzmi nieco "zbyt słodko" i "ostrożnie" natomiast plus za całokształt i fajny zamysł utworu, jak dla mnie wprost idealny do spokojnego słuchania w czasie powrotu z treningu :D
Sam nie jestem ekspertem i bujam w nieco innej drodze muzyki elektronicznej, nie powiedziałem Ci pewnie też zbyt wielu rzeczy, których sam nie wiedziałeś, ale masz świadomość, że jeszcze długa droga przed Tobą i multum de facto "zabawy" czasem nawet uciążliwej, z samplami, wtyczkami, brzmieniami itd, a to już ogromny plus.
A co do FL"a, to oczywiście każdy ma swoje preferencje, tak jak wyżej pisał Sajtrus, z początku ten DAW jest strasznie prosty, na defaultowych brzmieniach i wgranych samplach już można tworzyć pierwsze "utwory" bez specjalnych tutoriali i długiego grzebania, a z czasem zabawy w muzykę odkrywamy jaki jest to kombajn i jak wiele możliwości daje, dlatego jeśli Ci odpowiada to siedź w Fl"u, bo można z niego wyciągnąć świetne brzmienia, nawet na podstawowych wtyczkach. Ja również siedzę w Fl'u i nie zamieniłbym go na innego, przynajmniej obecnie :)
Pozdro


RE: James Production - Waiting for Summer - jamesprodmusic - 15.06.2020

Super, dzięki za opinię, no jaka ta piosenka ma być skoro to dopiero mój trzeci projekt :) A propo FL, co tam w nim tworzysz?


RE: James Production - Waiting for Summer - BiTwin - 15.06.2020

(15.06.2020, 12:37)jamesprodmusic napisał(a): Super, dzięki za opinię, no jaka ta piosenka ma być skoro to dopiero mój trzeci projekt :) A propo FL, co tam w nim tworzysz?

Ja tworzę głównie w gatunkach Big Room House i Melbourne Bounce, gdzie liczy się głównie chwytliwa prosta melodia i dobre dociążenie niskich tonów, mówiąc na wyrost jest to bardziej ambitna "vixa" ( jeśli nigdy nie słyszałeś "vixy" gorąco polecam wklepać na Youtubie, można się zdziwić czasem, że wiele klubów w Polsce obecnie żyje taką muzyką, ja osobiście nie potrafiłbym się do tego bawić na dłuższą metę).
Twój trzeci projekt? to i tak bardzo dobrze, ja nawet nie chce sobie przypominać jak brzmiał mój trzeci utwór :D
Opierając się na twoim utworze śmiem twierdzić, że idziesz w stronę Progressive House, bardzo fajny gatunek, z czasem na pewno wykreujesz swój styl i dotrzesz do większego grona ludzi. Największa satysfakcja jest wtedy, gdy wiesz, że twoje utwory zaczynają brzmieć przyzwoicie i nie wstyd je wrzucić do seta między inne, nawet w pełni profesjonalne utwory. Życzę powodzonka w dalszym tworzeniu 
:)


RE: James Production - Waiting for Summer - jamesprodmusic - 15.06.2020

Dziękuję bardzo, co do twojego stylu, to myślę, że twoje melodie naprawdę "są chwytliwe", jakbym chciał się zabawić to pewno właśnie takiej muzyki bym słuchał... Ty też się trzymaj, czekam na kolejne utwory! :D


RE: James Production - Waiting for Summer - Plague - 15.06.2020

Perka praktycznie niesłyszalna, przez co nie czuć dynamiki. Brzmienia brzmią oldschoolowo, co nie jest minusem. Nie ma należytej separacji ścieżek, przez co brzmienia lekko się zacierają jeżeli chodzi o częstotliwości. Można by kawałek urozmaicić aranżacyjnie.
Ale jak na trzeci utwór to moim zdaniem jest nadzwyczajnie dobrze.


RE: James Production - Waiting for Summer - jamesprodmusic - 16.06.2020

Dzięki za opinię @Plague, z tą perkusją to dramat bo zepsułem miks i ściąłem ją kompletnie:(


RE: James Production - Waiting for Summer - jamesprodmusic - 16.06.2020

No ale jak się nie znam, no to nie wiem, chyba w ogóle nie będę miksował, a tym bardziej masterował...


RE: James Production - Waiting for Summer - Materia Prima - 17.06.2020

Ja też raczkuję w produkcji, ale mogę napisać jakie mam odczucia na temat Twojego kawałka.
Przypominają mi się lata 90., w muzycznie pozytywnym ich znaczeniu :-)
Słabo słychać bit, jak już wcześniej też zauważono.
Dużo radości płynie z tego kawałka :-)


(15.06.2020, 20:06)Plague napisał(a): Nie ma należytej separacji ścieżek, przez co brzmienia lekko się zacierają jeżeli chodzi o częstotliwości.

Mam takie marzenie, że w którymś momencie też będę to słyszał :-) Na razie po złożeniu jednego kawałka chyba nie wyłapuję takich niuansów :-)


RE: James Production - Waiting for Summer - jamesprodmusic - 17.06.2020

@Materia Prima z tymi ścieżkami to nie wiem, chyba trzeba najpierw uniwerek skończyć :D


RE: James Production - Waiting for Summer - Audionectic - 20.06.2020

Perki prawie nie słychać a jak pisałeś to vixy i big roomy.No nie wiem hehe.Melodie fajne.Kolorowo jest ale nie bój sie popuscic perke.Masz korektory przecież albo w malutkim pomieszczeniu miksujesz z duzym basem.
Zainwestuj w lepsze słuchawki jesli tworzysz wlasnie na nich
Pzdr


RE: James Production - Waiting for Summer - jamesprodmusic - 22.06.2020

(20.06.2020, 14:00)Audionectic napisał(a): Perki prawie nie słychać a jak pisałeś to vixy i big roomy.No nie wiem hehe.Melodie fajne.Kolorowo jest ale nie bój sie popuscic perke.Masz korektory przecież albo w malutkim pomieszczeniu miksujesz z duzym basem.
Zainwestuj w lepsze słuchawki jesli tworzysz wlasnie na nich
Pzdr
Hej @Audionectic, to nie ja pisałem o tych "vixach" (Kto taką nazwę...), tylko @BiTwin, a no i z tą perkusją to naprawdę jest kiepsko. Mam nadzieję, że następną razą będzie brzmiała lepiej :D


RE: James Production - Waiting for Summer - Zirds - 23.06.2020

Technicznie, faktycznie marnie, ale kompozycyjnie bardzo spoko. Pomysłowa aranżacja jak i dobór barw dźwięków na wysokim poziomie.
Osobiście dodam, że jest to dobry kawałek na letnie popołudnie jako tło do walenia wiadra.. tfu palenia grilla ;) ;P


RE: James Production - Waiting for Summer - jamesprodmusic - 23.06.2020

Hehehe :D Dzięki @Zirds


RE: James Production - Waiting for Summer - Audionectic - 11.07.2020

Twła hahahaha hah ! sie k... poplułem Zirds. .. hehehe dobre...
Faktycznie James.Może mi sie pomyliło bo żeś nawalił tymi postami hehe
Nie nastepnym razem tylko powrót do sesji a jak sie niema kaski to sie idzie do roboty hehe z nieba nie spadnie
Dziś słyszałem o pokoleniu zoomów cokolwiek to znaczy.Trza zap....lac :D
Żeby sie znać trzeba sie uczyć i ćwiczyć.Innej drogi niema niestety.Tego nie kupisz.Twoja sprawa jak szybko to ogarniesz
masz potencjał i albo go zmarnujesz albo nie hehe
Pozdro