MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Mocade - Polyhedron - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: ELECTRONICA Mocade - Polyhedron (/temat-electronica-mocade-polyhedron)



Mocade - Polyhedron - Mocade - 19.06.2020

4 minuty pociętych sampli. Miłego słuchania.
https://soundcloud.com/mocade/polyhedron


RE: Mocade - Polyhedron - Maciek - 19.06.2020

Ciekawe zestawienie - zastanawiałem się kiedy coś się wydarzy (nie to żeby te bębny kiepskie były) i w końcu się doczekałem - interesująco to zaranżowane


RE: Mocade - Polyhedron - Plague - 20.06.2020

Perkusja świetnie pocięta, bardzo oryginalny utwór. Mam tylko problem z fragmentem kiedy dochodzą skrzypce. Kompletnie mi nie pasuje zestawienie z tak ułożonymi bębnami. Dla mnie ten fragment się nie zazębia.


RE: Mocade - Polyhedron - tomaszp - 20.06.2020

No zajebisty kawałek, coś a'la glitch-hop z D'n'B.. Ja uwielbiam takie klimaty, coś takiego zupełnie poza generalną klasyfikacją. Nie ma za bardzo do czego się przyczepić. Brzmienie, aranżacja, miks - wszystko Ci wyszło.

Trzymaj tak dalej, powodzenia i pozdrawiam,

Tomek


RE: Mocade - Polyhedron - Mocade - 20.06.2020

(20.06.2020, 9:03)Plague napisał(a): Perkusja świetnie pocięta, bardzo oryginalny utwór. Mam tylko problem z fragmentem kiedy dochodzą skrzypce. Kompletnie mi nie pasuje zestawienie z tak ułożonymi bębnami. Dla mnie ten fragment się nie zazębia.

Może za dużo naspamowałem, zawsze mam tak że próbuję to ładnie wpleść a i tak przesadzę, :-(

(19.06.2020, 17:10)Maciek napisał(a): Ciekawe zestawienie - zastanawiałem się kiedy coś się wydarzy (nie to żeby te bębny kiepskie były) i w końcu się doczekałem - interesująco to zaranżowane

Rzadko widać cię tu w komentach, aż się czuję zaszczycony. xD
Dzięki.

(20.06.2020, 12:29)tomaszp napisał(a): No zajebisty kawałek, coś a'la glitch-hop z D'n'B.. Ja uwielbiam takie klimaty, coś takiego zupełnie poza generalną klasyfikacją. Nie ma za bardzo do czego się przyczepić. Brzmienie, aranżacja, miks - wszystko Ci wyszło.

Trzymaj tak dalej, powodzenia i pozdrawiam,

Tomek

Dzięki, ale co do brzmienia to do was się nie umywam. :-(


RE: Mocade - Polyhedron - Recoil83 - 21.06.2020

Najbardziej to mi się te efekty podobają, fajnie pobawić się od czasu do czasu w Glitchowanie :D


RE: Mocade - Polyhedron - C.Valachi - 22.06.2020

Bardzo oryginalne. Skrzypki piękne <3


RE: Mocade - Polyhedron - Sajtrus - 22.06.2020

Może to i wielościan. Ale raczej zbieranina przypadkowości niż matematycznej doskonałości. Odsłuchane i wyszło bez zapamiętania.Pozdro


RE: Mocade - Polyhedron - Zirds - 23.06.2020

Mocade, Ty ze swoją muzyką świetnie byś się wpasował do klimatów z nieistniejącego już Labelu Tympanik Audio... Serio, bardzo Ci blisko do Tineidae, Stendecka czy Dirka Geigera, choć tym kawałkiem jednak najbliżej Ci obecnie do Venetian Snares.

Utwór przepięknie połamany, a te wstawki chóralne dodają temu całej otoczki - tej ciemności, mroku, ale i nadziei, spokoju i jednak trochę mojego szaleństwa.


RE: Mocade - Polyhedron - pumadesign - 19.07.2020

Zgadzam się z Sajtrusem , jeśli jest coś takiego jak fałsz w loopie z elementów perkusji to tutaj co chwila coś takiego się pojawia :) ten delay też psuje perkusję , przesłuchiwałeś swoje dzieło i nie zauważyłeś ? że coś jest nie tak i trzeba poprawić zanim wrzucisz do neta ? pozdro :)


RE: Mocade - Polyhedron - Mocade - 19.07.2020

Tu nie ma delaya. Co do popełnionych błędów to najbardziej zgadzam się z postem Plague, segment ze skrzypcami i końcówka kompletnie nie zaskoczyły i będą wymagały poprawy. Dzięki za koment.


RE: Mocade - Polyhedron - Mocade - 4.08.2020

wersja poprawiona, sekcja ze skrzypcami oczyszczona, stary segment służący za outro całkowicie wycięty. Zawołam jeszcze raz @Plague
https://soundcloud.com/mocade/polyhedron


RE: Mocade - Polyhedron - pumadesign - 4.08.2020

Nadal perkusja wygląda tak jak to napisał sajtrus "zbieranina przypadkowości" :) ułóż 4 takty z elementów perkusji i jeśli wszystko trybi to zrób kolejne 4 takty i przesłuchaj łącznie 8 itd , użyłeś coś na wzór dblue Crusher zgadza się ?? wydaje mi się że efekt który zmienia loop perkusji używasz w złym momencie , kiepsko się tego słucha , to tak jakbyś ułożył linie melodyczną z fałszem i przesłuchując 20 razy nie zauważył że coś jest nie tak .


RE: Mocade - Polyhedron - Mocade - 4.08.2020

(4.08.2020, 13:32)pumadesign napisał(a): Nadal perkusja wygląda tak jak to napisał sajtrus "zbieranina przypadkowości" :) ułóż 4 takty z elementów perkusji i jeśli wszystko trybi to zrób kolejne 4 takty i przesłuchaj łącznie 8 itd , użyłeś coś na wzór dblue Crusher zgadza się ?? wydaje mi się że efekt który zmienia loop perkusji używasz w złym momencie , kiepsko się tego słucha , to tak jakbyś ułożył linie melodyczną z fałszem i przesłuchując 20 razy nie zauważył że coś jest nie tak.

Może to po prostu znak żeby więcej tego gatunku nie tykać, no ale chociaż raz trzeba było spróbować :-)
nie inspirowane dblue, zwyczajnie taki się pojawił pomysł aby pomieszać perkę zwykłą i przepuszczoną przez efekty.
Dzięki za koment.


RE: Mocade - Polyhedron - Plague - 4.08.2020

Coś mi tutsj nie gra. Ten poprawiony kawałek jest identyczny co oryginał.


RE: Mocade - Polyhedron - Mocade - 4.08.2020

Ok, no to nie było tematu, lepiej nie zrobię. xD


RE: Mocade - Polyhedron - Plague - 4.08.2020

Chodzi mi o to ze piszesz że sekcja ze skrzypcami oczyszczona. Rozumiem ze wywaliles skrzypce calkowicie tak? Bo graja w obu wersjach. Odtwarzam na telefonie i nie wrzuciles przez pomylkę nie zmienionego kawałka? Bo ja różnicy nie slyszę.


RE: Mocade - Polyhedron - Mocade - 5.08.2020

@Plague Chodziło mi o oczyszczenie perkusji, pisałeś wcześniej że ta sekcja się nie zazębia i miałeś rację, próbowałem coś na to poradzić ale sądząc po pierwszej reakcji raczej niewiele to dało. xd


RE: Mocade - Polyhedron - Plague - 5.08.2020

To musiales wniesc kosmetyczne zmiany :) Trzeba było odważniej wnieść poprawki. Dla mnie pocięcie tej perkusji to naprawdę świetna robota. Może też pomoc przebudowa melodii skrzypiec albo uzycie syntha zamiast skrzypiec. Ja bym to jeszcze raz poprawił, ale jestem w stanie zrozumieć, ze masz juz dosc tego utworu :)


RE: Mocade - Polyhedron - Kaper - 6.08.2020

Perka mogłaby być bardziej w środku. Bardzo mocny glitch :E dawno takiej schizy nie słyszałem :E hahaha