MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FUTURE Miram - ID 2020 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: House (https://musicproducers.pl/forum-house)
+--- Wątek: FUTURE Miram - ID 2020 (/temat-future-miram-id-2020)



Miram - ID 2020 - themiiram - 11.07.2020

Witam. Co sądzicie o tym utworze? Wiem że wokal jest lichej jakości. znalazłem go w mp3 na loopermanie i potraktowany został newtonem i pitcherem od nectara 3.
Co powiecie na temat instrumentala? :D
https://soundcloud.com/themiiram/takie-tam-4/s-ZT4zoiDh7Li


RE: Miram - ID 2020 - Kaper - 12.07.2020

Zdecydowanie miks powinieneś wyczyścić, głownie chodzi o niektóre częstotliwości, które brudzą miks. Na sumie mógłbyś trochę obciąć 250 Hz. Aranżacja jest nudna ale to może taki styl i mogę się tutaj mylić. Wokal całkiem spoczko, fajnie brzmi.


RE: Miram - ID 2020 - themiiram - 12.07.2020

(12.07.2020, 2:57)Kaper napisał(a): Zdecydowanie miks powinieneś wyczyścić, głownie chodzi o niektóre częstotliwości, które brudzą miks. Na sumie mógłbyś trochę obciąć 250 Hz. Aranżacja jest nudna ale to może taki styl i mogę się tutaj mylić. Wokal całkiem spoczko, fajnie brzmi.
Pewnie chodzi ci o częstotliwości rezonujące prawda? Na dropach chyba jest ok tylko pomiędzy nimi coś jeszcze słyszę nie tak


RE: Miram - ID 2020 - themiiram - 13.07.2020

Bo w sumie to już nie wiem xd


RE: Miram - ID 2020 - agro - 13.07.2020

Hej, jak dla mnie vokal jest strasznie płaski, suchy i schowany w mixie, dodatkowo rozjeżdza sie z podkładem, nie znam się na śpiewaniu ale w tym którym użyłeś słychać ze występują pewne akcenty, wzniesienia itp a podkład, bas nieniemiłosiernie odgrywa swoją sekwencje, nie bacząc co sie dzieje wyżej, można by to ująć, każdy sobie żebkę skrobie przez co powstaje wręcz harmider, nie wspominając o wspólnym kompromisie "melodycznym".
W basie jest troche brzydkich dudniących pasm. Whitenoisy z sidehainem w tle po czasie męczą strasznie uszy :D. Sorrki za tak krytyczny komentarz nie miej za złe. Pozdrawiam.


RE: Miram - ID 2020 - themiiram - 14.07.2020

A w sumie... Co mógłbym zrobić żeby to lepiej poukładać? Druga rzecz to fakt że pomimo dość długiego stażu mam wrażenie że stoję w miejscu. Nadal nie wiem co w slangu muzycznym znaczy że coś się rozjeżdża... Ogólnie instrumenty staram się panoramowac względem tego ns jakich częstotliwościach się opierają. Oczywiście jak chce żeby było coś z tyłu miksu to półkowym odcinam górę i zciszam ścieżkę jeśli trzeba, ale co mógłbym robić jeszcze? Nie raz w produkcjach, które puszczane są w radiu a odsłuchuje je sobie np. Na yt słyszę ze basy są praktycznie prawie równe głośnością z główną ścieżką melodyczna a czasem jest zupełnie inaczej i bas jest głośniejszy albo melodia nie mniej jednak wszystkie puszczają w radiu. Zaczynam się powoli gubić w tym jak powinien brzmieć dobry miks bo utwory referencyjne są między sobą sprzeczne. Jeden producent powie ze bas to podstawa utworu a drugi że melodia...


RE: Miram - ID 2020 - agro - 15.07.2020

Po prostu napisze co ja bym zrobił.

Do 1 min jest wszystko ok, od tego miejsca natomiast zaczyna się dziać coś niedobrego
Ja tu słyszę dysonanse, niezgodne współbrzmienia jeżeli nie zrobiłeś tego świadomie to pierwsze co bym zrobił to sprawdził wtyczką Gtune czy każda ścieżka trzyma się tonacji bo niektóre efekty, modulacje lubią potrafią przesunąć dźwięk na inne nuty.   
1:18 (po mojemu) tutaj wokal powinien być z przodu i przyciagać na siebie całą uwagę, nie powinien być tak ciemny, przykrywany tłem do tego bas poprzez swoje dudnienie skutecznie odciaga od niego uwage a to wszystko przy założeniu że kazdy element trzyma sie ustalonej tonacji, wokal też  po prostu szukał bym tu kompromisu między tymi elementami.

Główne uderzenie 1:31 -  Nie ma punktu centralnego, wszstko sie scala z tłem, za bardzo nie odczuwam tutaj co jest z przodu a co z tyłu, jest jedna ściana, vox pociął bym tak aby słychać było najwyraźniejsze frazy, "nuty",
Tyle moge zasugerować


RE: Miram - ID 2020 - cichouk - 21.07.2020

Brakuje Ci selektywności w miksie a to dlatego, że atakujesz bardzo szerokim dźwiękiem głównego leadu i choćbym nie wiem jakby byś chciał z tego wybrnąć to się nie da (chyba, że resztę masz totalnie punktową i zapniesz śledzący eq). Po drugie "za dużo" się dzieje - wiem, że niby tak fajnie, bo pokazuje, że umiesz operować melodiami i się nie boisz ale dla słuchacza to może być za dużo. Jeśli masz gęstą melodię to odpuść ją na basie (chyba, że ją powtarzasz) i na odwrót.
Podstawowa święta zasada - MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ! :) wokal musisz poprawić. Powodzenia.