MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
muzyka - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Dyskusje (https://musicproducers.pl/forum-dyskusje)
+---- Wątek: muzyka (/temat-muzyka)



muzyka - pumadesign - 19.08.2020

Jak u was ewoluowała muzyka ? czego kiedyś słuchaliście a co obecnie ? głównie chodzi o gatunki :)
U mnie to wyglądało tak że chyba słuchałem na początku to co leciało w tv / radiu pop lata 90 , później wszystkiego po trochu ale też raczej tv / radio z przewagą rapu amerykańskiego ( głównie z powodu podkładów które mi się podobały ) i trochę polskiego hip hopu aż w końcu drum and bass i tak długo to trwało aż zacząłem znów słuchać wszystkiego po trochu ale już w necie : breakbeat , techno , uk hardcore , dubstep , instrumentale hip hopowe , rock - ale nie wiele tego było i nadal słuchałem / słucham drum and bass . Tv i radia od dłuższego czasu nie słucham / oglądam , nie które gatunki już sobie w ogóle darowałem . Hardcoru i transu nie za bardzo lubię . Obecnie głównie słucham dnb , breakbeat i zacząłem progressive house ale tylko wybrane utwory bo jako gatunek też mi nie podchodzi . Pozdrawiam :)


RE: muzyka - Zirds - 20.08.2020

Mój najstarszy brat od szczeniaka lubił Depeche Mode i ja jak byłem szczeniakiem, to on nadal lubił Depeche Mode, a i ja też.. choć miałem swoje ulubione brzmienia w w latach 1992-1994, gdzie dominowało Techno typu U96 Heart, ale to zawsze mój brat mnie prowadził z dźwiękiem, bo tak jak pojawiły się w domu kasety z The Chemical Brothers, The Prodigy, Faithless czy Fatboy Slim to już było na rzeczy wszystko w jakim kierunku pójdę - btw od 7 roku życia uczyłem się gry na Keyboardach, bo jak to rodzice stwierdzili - mam do tego dryg ;).
Nie było netu do bardzo późna, więc zawsze się w jakieś kafejki internetowe człowiek montował etc, ale to się głównie ściągało z Kazaa czy Napstera te wszystkie kosmiczne dźwięki na malutkiej pojemności przenośny dysk ;)
Mógłbym pisać więcej, ale mi się nie chcę (tl;dr). Ogólnie to staram się robić zupełnie inne rzeczy a czerpać tylko zarysy z wielu utworów, których słucham czy słuchałem :)


RE: muzyka - pumadesign - 20.08.2020

The Prodigy mieli zawsze zajebiste teledyski , muzykę też ale to z tych starszych nagrań bo nowości nie miałem okazji usłyszeć :) Kiedyś jak natrafiłem na teledysk Fatboy Slim Push the Tempo czy jakoś tak to się uśmiałem :)
Ogólnie nie mam długo neta u siebie w domu , chyba jakoś tak jak kafejki internetowe przestawały istnieć to mi podłączyli , pamiętam spory czas temu jeździłem do wujka na neta i ściągałem muzyke i fruity loopsa to wujek się wkurwiał bo pełno wirusów się pobierało razem :) a później powstały torrenty i wszyscy się chwalili że ich wstawki są czyste i skanowane antywirusami :)


RE: muzyka - Zirds - 20.08.2020

Ten utwór Fatboy Slima nazywał się Ya Mamma, masakra jest to, że z tej płyty pochodzą jeszcze z 4 utwory przez które uwielbiam stare albumy FBSa, a te nowe jakoś mi nie podeszły
Polecam utwory Fatboy Slima z tej płyty:

Sunset(Bird of Prey) - wokal, jeśli się nie mylę należy do Jima Morrisona;
Weapon of Choice;
Star 69;
Demons.


RE: muzyka - Wasp - 20.08.2020

ja zacząłem od Michaela Jacksona i składanek z techno
w 2 połowie lat 90ch oglądałem na niemieckiej vice club rotation i takiej muzyki słuchaczem
jednocześnie w 2 połowie lat 90tch zainteresowaniem się DnB a szczególnie photkeim
który jest moim idolem do dziś.. na tej samej vivie leciał też program berli house i tam odkryłem aphex twina, squarepushera i całą tę ambitną elektronikę, której słucham do dziś


RE: muzyka - pumadesign - 20.08.2020

(20.08.2020, 2:05)Zirds napisał(a): Ten utwór Fatboy Slima nazywał się Ya Mamma, masakra jest to, że z tej płyty pochodzą jeszcze z 4 utwory przez które uwielbiam stare albumy FBSa, a te nowe jakoś mi nie podeszły
Polecam utwory Fatboy Slima z tej płyty:

Sunset(Bird of Prey) - wokal, jeśli się nie mylę należy do Jima Morrisona;
Weapon of Choice;
Star 69;
Demons.

To mi się bardzo podoba :)

https://www.youtube.com/watch?v=vHhHnuxYgys


RE: muzyka - pumadesign - 20.08.2020

(20.08.2020, 6:39)Wasp napisał(a): ja zacząłem od Michaela Jacksona i składanek z techno
w 2 połowie lat 90ch oglądałem na niemieckiej vice club rotation  i takiej muzyki  słuchaczem
jednocześnie  w 2  połowie  lat 90tch zainteresowaniem  się DnB a szczególnie photkeim
który jest moim idolem do dziś.. na tej samej vivie leciał  też program berli house  i tam odkryłem  aphex twina, squarepushera  i całą tę ambitną  elektronikę, której słucham do dziś

Też mi się bardzo dobrze słuchało Michaela Jacksona , miał sporo hitów i teledyski też robił niezłe .
Jeśli chodzi o techno to od kilku lat dopiero mi się podoba bo wcześniej nie przepadałem :)
Photek to od dnb tak ? Ja ten gatunek zaczynałem od Aphrodita :)


RE: muzyka - Wasp - 21.08.2020

od Michaela Jacksona polecam "Liberian Girl" - moja ulubiona jego piosenka
a Photeka - Rings Around Saturn


RE: muzyka - Nachos - 22.08.2020

Udzieliły mi się Wasze wspominki i przypomniałem sobie pierwsze klubowo-elektroniczne brzmienia jakie wpadły w moje uszy. Mr Oizo - Flat Beat (polubiłem parówki przez ten teledysk) i Paffendorf - Where Are You. Nostalgia... :)


RE: muzyka - INFERNO - 22.08.2020

u mnie to było tak na kasetach pop potem hip rap nie pamiętam jaki pop ale sporo słuchałem , teraz hip hop rap zaczęło się jak miałem 9 latek kupiłem płytę INSANE CLOWN POSSE jackel brtohers za 25zł oryginał potem nagły atak spawacza odysja 2001 potem zarzyna potem słuchałem scyzoryka Liroy potem molesta peja slums attack i reszte z tych lat nie lubiłem tedego ale teraz czasem lekko zajrzę obecnie to ICP, 2pac, wu-tang clan, three six mafia parę innych z polskiego peja slums attack, nagły atak spawacza, popek , liroy , i was hehe z hip hopu i całego podziemia :)


RE: muzyka - Zirds - 22.08.2020

(22.08.2020, 4:27)Nachos napisał(a): Udzieliły mi się Wasze wspominki i przypomniałem sobie pierwsze klubowo-elektroniczne brzmienia jakie wpadły w moje uszy. Mr Oizo - Flat Beat (polubiłem parówki przez ten teledysk) i Paffendorf - Where Are You. Nostalgia... :)

Byłem na koncercie Oizo w 2008 na Lech Party Inspiration w Targach Expo w Poznaniu ;)

Btw. Wiesz, że Mr Oizo nakręcił film, w wielu kręgach kultowy ;)

Film:

https://www.filmweb.pl/film/Mordercza+opona-2010-564186


RE: muzyka - pumadesign - 23.08.2020

(22.08.2020, 20:59)pioruna86 napisał(a): u mnie to było tak na kasetach pop potem hip rap nie pamiętam jaki pop ale sporo słuchałem , teraz hip hop rap zaczęło się jak miałem 9 latek kupiłem płytę INSANE CLOWN POSSE jackel brtohers za 25zł oryginał potem nagły atak spawacza odysja 2001 potem zarzyna potem słuchałem scyzoryka Liroy potem molesta peja slums attack i reszte z tych lat nie lubiłem tedego ale teraz czasem lekko zajrzę obecnie to ICP, 2pac, wu-tang clan, three six mafia parę innych z polskiego peja slums attack, nagły atak spawacza, popek , liroy , i was hehe z hip hopu i całego podziemia :)

@pioruna86 mi się kiedyś zajebiście podobał amerykański rap z lat 90 , podkłady były niezłe , teledyski też , i to jak czarnuchy rapowali też :) przesłuchaj mojego mixa , tam jest spora część tego czego słuchałem :) 2pac luniz snoop dog dr dre cypress hill :)

https://www.mixcloud.com/rmxsound/rap/


RE: muzyka - INFERNO - 23.08.2020

pumadesign przesłuchałem całego mixu , jest zajebisty :)


RE: muzyka - pumadesign - 24.08.2020

(23.08.2020, 16:42)pioruna86 napisał(a): pumadesign przesłuchałem całego mixu , jest zajebisty :)

 za jakiś czas będzie następny , ale z samych instrumentali :) też tak mniej więcej lata 90 :)


RE: muzyka - Gohu - 22.10.2020

U mnie było podobnie. Moja mama bardzo często słuchała muzyki. Niestety przewijało się też disco polo, ale to w latach 90tych, także bardziej z przymusu :D Poza tym mama miała dużo płyt, m.in. Anny Jantar, Haliny Frąckowiak, Edyty Geppert, Zdzisławy Sośnickiej, a ojcu podbierałem Tadeusza Nalepę i Budkę Suflera. To wszystko było wymieszane z radiem i wszelakimi programami muzycznymi. Nie ograniczałem się. Po czasie przerzuciłem się na nieco mocniejsze brzmienia gdy kupiłem kasetę Kultu "Ostateczny krach systemu korporacji". Od tego albumu rozpoczął się mój okres buntu. Od starszych kolegów zacząłem zbierać coraz to nowe albumy zgrywane na kasetach. Później wyszło "Chocolate starfish and the hot dog flavored water" i się zakochałem :) Coraz więcej rymowanej muzyki zaczęło się pojawiać w moim życiu, aż w końcu odkryłem rap. Był to Kaliber 44 "Księga tajemnicza. Prolog" oraz Nagły Atak Spawacza "Brat Juzef". Po tym wszystkim już nic nie było tak jak dawniej :D Rap pochłonął mnie tak bardzo, że coraz bardziej drążyłem w tym gatunku, słuchając, analizując. Dosłownie chłonąłem każdą informację, która była związana z tą subkulturą i jej genezą. Oszalałem gdy odkryłem twórczość Eminema i zacząłem być rasowym Stanem ;) To było apogeum okresu buntu młodzieńczego i jego twórczość wjechała w moje życie jak nóż w masło. Cały czas było to miksowane z hitami Eiffel 65 z radia ;) jednak miłość do rapu pozostała. Tak mam do dzisiaj i moje serce bije w rytm "czarnej" muzyki. Rap, soul, blues, funk, rnb, jazz... Koniecznie stare i trzeszczące :)
W międzyczasie towarzyszyło mi bardzo dużo gatunków muzycznych, zaczynając od muzyki klasycznej, a kończąc na breakcorach.
Jeżeli miałbym wybrać 5 artystów, którzy ukształtowali mój gust muzyczny przez ponad 3 dekady to byliby to:
1. Kult
2. Eminem
3. Jean Michel Jarre
4. DJ Premier
5. Mike Oldfield


RE: muzyka - Recoil83 - 22.10.2020

Ja zaraziłem się muzyką również od starszego brata słuchał Depeche Mode od początku lat 90' to ja w tym czasie też tego słuchałem. Przewinęło się jakieś Disco Polo w 94' bo było modne w szkole. A tak prawie całe lata 90' słuchało się muzyki na MTV a później Vivie, wtedy królowali jeszcze tacy wykonawcy jak: Nirvana, R.E.M, The Smashing Pumpkins, The Cure, Garbage itd. Pamiętam że w 94' PSY 2 to był prawdziwy hicior bo wszyscy dookoła rzucali tekstami z tego filmu hehe... w tym okresie powstało też mnóstwo świetnej Polskiej muzyki którą lubię sobie posłuchać dzisiaj.
Później od 95' Eurodance i Happy Hardcore stawał się modny w Polsce i tak do Millenium, po drodze przewinął się jeszcze House i Techno, a od 2000 roku to historię już wszyscy znają bo trwa do dnia dzisiejszego :D


RE: muzyka - Wasp - 23.10.2020

we wczesnych latach 90 zacząłem od Michalea Jackosona - moja pierwsza nie piracka kaseta magnetofonowa
potem cały ten euro-dance
następnie Drum'n'bass i rave i to co leciało na niemieckiej vivie
a teraz dalej Drum'n'bass .. oprócz tego IDM, glitch, breakcore, ambient i inna ambitna elektronika


RE: muzyka - Kamil Misiak - 25.03.2021

Odgrzeje starego kotleta :) U mnie zaczęło się w latach 90 gdy zacząłem jeździć na kolonie, a tam królowało La Bouche, Haddaway, Dr. Alban itd. Potem w szkole podstawowej kolega na walkmanie miał nagrany numer ATB-Till I Come, nie działało przewijanie więc ołówkiem po przesłuchaniu przewijałem taśmę z powrotem i tak katowałem ATB kilka dni. Jakoś na początku 2000 odkryłem Magic Music Maker i z ziomkiem układaliśmy klocki, dawało to niezłą frajdę, ale akurat byłem w okresie dojrzewania i muzyka poszła w odstawkę jako "produkcja" za to konkretnie zagościła jako zabawa. To były czasy dyskotek typu Protector Głogów, Muzyczne Imperium Bolesławiec czy Sfinks Sarnowa, które zaliczałem średnio co dwa tygodnie, czasem częściej. W 2009 poznałem człowieka z którym z ciężkich klubowych brzmień zacząłem odkrywać trance, zrobiliśmy numer, który wydaliśmy wtedy w wytwórni Trance AllstarRecord, on poszedł do przodu, był grywany u Armina na Asot, a ja stanąłem w miejscu. Po kilku latach wróciłem do muzyki, klepałem nuty dla siebie w domowym zaciszu raz lepiej raz gorzej i na początku tego roku jeden z moich numerów trafił na listę regionalnej rozgłośni radiowej. Muzyka tak naprawdę była we mnie od zawsze, ale nie przykładałem się do niej na tyle żeby traktować ją poważnie. Trochę to zmieniam, uczę się nowych rzeczy, rozmawiam z bardziej doświadczonymi, inwestuję nie duże kwoty w sprzęt, który ma pomóc mi pracę nad miksem czy ułatwić komponowanie i ogólnie działam trochę poważniej niż do tej pory. Grywam też weseliska, a właściwie to grywałem bo koronawajrus zastopował wszystko, ale to cały czas bycie z muzyką koło siebie. Ze styli słucham praktycznie wszystkiego choć najbliższy jest mi Uplifting Trance, EDM. W produkcji często robię naprawdę różne dziwne rzeczy :)


RE: muzyka - clavia - 3.05.2021

U mnie było różnie jeśli o muzykę chodzi, nawet był metal gotycki. Aktualnie już 16 lat moim numerem 1 jest elektronika w stylu Jarre a ze śpiewanych doszedł rap chrześcijański.