MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Jovi - Hidden Place (CassetteAnimalz Remix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: ELECTRONICA Jovi - Hidden Place (CassetteAnimalz Remix) (/temat-electronica-jovi-hidden-place-cassetteanimalz-remix)



Jovi - Hidden Place (CassetteAnimalz Remix) - Zirds - 7.09.2020

Cześć,

Chciałbym (Chcielibyśmy) zapodać Wam remix spod szyldu CassetteAnimalz.

Tekst i wokal: Jovi
Kompozycja, aranż, Syntezatory: Zirds
Gitara: Geometric Wolf

https://www.youtube.com/watch?v=iAwgtGo8PC0


RE: Jovi - Hidden Place (CassetteAnimalz Remix) - aqmoolator - 8.09.2020

O Cie Panie!
Taki dark wave'owy początek. Gitara potem trochę jak z Clan of Xymocs. Świetny, surowy bas. Bardzo ładnie pady. Elegancki podkład pod bardzo przyjemny wokal :) Niemal wszystko brzmi tu zawodowo. To z plusów na szybko.
Zawodowców objadę za ten dziwny i nie pasujący klimatem drop od 1.45 - niestety fuj :P Od 1.52 - coś mi to przypomina; - aż się uśmiechnąłem. Od 2.20 - wokal jakby się urywał na końcówkach. Zabrakło mu chyba mocniejszego pogłosu, może echa i lepiej by zabrzmiał gdyby poleciał w przestrzeń a nie ginął nagle i sprawiał wrażenie uciętego. Końcówka trochę bez wyrazu ...
To z minusów :P
Całość bardzo, bardzo przyjemna i zdecydowanie; to jedna z lepszych kompozycji jakie tu ostatnio usłyszałem. Mimo marudzenia uważam to za wyjątkowo dobrą propozycję. Klimat końca lat 80 i początku 90 bardzo mi pasuje. Wspominałem o świetnym wokalu? :D
Wielki szacunek za tę współpracę i jej efekt!


RE: Jovi - Hidden Place (CassetteAnimalz Remix) - Zirds - 8.09.2020

Tak, wokal urywa się na końcówkach gdyż moja przyjaciółka Jovi miała swoją acapelle już z chórkami i niestety inaczej się tego nie dało uciąć ;)

Dziękuję @aqmoolator za komentarz i ciepłe słowa :)


RE: Jovi - Hidden Place (CassetteAnimalz Remix) - agro - 8.09.2020

Jako fan basu starałbym się nadać mu większy puls, są momenty w piosence gdzie właśnie taki akcent mocno chwytałby za serce i podkręcał emocje, ale rozumiem też, że tu stopa przoduje. Starałbym się uzyskać większą przestrzeń w miksie. Trochę dziwny moment 1:53 pani wjeżdża na bezdechu a sam vokal zmatowiał i stracił blask i wycofał się w momencie gdzie pani śpiewa z większym impetem. Gitara śliczna, ogólnie chciałbym, na żywo zobaczyć występ w jakimś klimatycznym klubie z pewnością utkwiłoby mi to w pamięci. Pozdrawiam.


RE: Jovi - Hidden Place (CassetteAnimalz Remix) - Zirds - 8.09.2020

(8.09.2020, 23:14)agro napisał(a): Jako fan basu starałbym się nadać mu większy puls, są momenty w piosence gdzie właśnie taki akcent mocno chwytałby za serce i podkręcał emocje, ale rozumiem też, że tu stopa przoduje. Starałbym się uzyskać większą przestrzeń w miksie. Trochę dziwny moment 1:53 pani wjeżdża na bezdechu a sam vokal zmatowiał i stracił blask i wycofał się w momencie gdzie pani śpiewa z większym impetem. Gitara śliczna, ogólnie chciałbym, na żywo zobaczyć występ w jakimś klimatycznym klubie z pewnością utkwiłoby mi to w pamięci. Pozdrawiam.

Co do utworu, to jest remix, a nie zaśpiewany pod kątem nowego utworu, więc musisz mieć na uwadze to, że niektóre elementy są pocięte (zwłaszcza te wokalowe).

Cały utwór został zrobiony w domowych warunkach w czasie "pandemii", co za tym idzie, na pełnym luzie i pełnym spontanie.

@aqmoolqtor @agro
Tu macie oryginał utworu, w którym zaśpiewała Jovi, muzykę stworzył jej facet Michos, a cutami, miksem i masteringiem zajął się sam DJ Eprom.
W teledysku zagrała koleżanka Nikola, a zaś sam teledysk nakręcił i zrealizował mój najlepszy kumpel Farmer.

Jest jeszcze wersja akustyczna tego utworu, ale niestety przez względy prawne (póki co) nie mogę go nigdzie udostępniać, ale dodam tylko, że wersja akustyczna ma bardzo zróżnicowane instrumentarium :)

https://www.youtube.com/watch?v=TItCuV-3AzU


RE: Jovi - Hidden Place (CassetteAnimalz Remix) - Burning Car - 9.09.2020

No i to rozumiem. Bardzo podoba mi się przyspieszenie. Wokal na fajne brzmienie. Kawałek zaaranżowany zgrabnie i nie ma się do czego przyczepić (no może na początku riff gitarowy mógł być powtórzony kilka razy mniej). Ogólnie super. Szkoda tylko ,że nie po Polsku.
Hmm... Tak na marginesie jest w Eska TV taki program czego słuchacie czy coś takiego (nie pamiętam nazwy bo przypadkowo trafiłem na ten kanał). Pytają przechodniów czego słuchają i byłem mile zaskoczony ,że większość to rodzime kawałki po Polsku. Tak więc warto w naszym języku śpiewać.
Ale to tylko dygresja - kawałek super.


RE: Jovi - Hidden Place (CassetteAnimalz Remix) - Mocade - 19.09.2020

Całokształt bardzo wiarygodny, gitara idealnie wpasowana pod podkład. Faktycznie przyspieszenie jest świetne, zwłaszcza vox w tej sekcji. Sam wokal nie należy do moich ulubionych ale został bardzo ładnie zaimplementowany. Podkład z gitarą to naprawdę wysokie loty, chętnie posłuchałbym więcej rifów tego autora.

Pozdrawiam.


RE: Jovi - Hidden Place (CassetteAnimalz Remix) - Plague - 20.09.2020

Podoba mi się. Wokal z pazurem, super basik i gitarka. Zgadzam się co do przejścia o którym pisał aqmoolator - moim zdaniem nie pasuje, ale kto co lubi...
Końcówkę też inaczej bym rozwiązał. Całość jednak brzmi bardzo dobrze i wiarygodnie.
Pozdrówka.