MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Automatyzacje - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PORADNIKI (https://musicproducers.pl/forum-poradniki)
+--- Dział: Wskazówki użytkowników (https://musicproducers.pl/forum-wskazowki-uzytkownikow)
+--- Wątek: Automatyzacje (/temat-automatyzacje)



Automatyzacje - agro - 9.09.2020

Hej forumowicze mam takie niebanalne pytanie.
W zasadzie w produkcji ciągle odkrywam coś nowego, obecnie doszedłem przy gatunku edm przy głównych leadach/brzmieniach do max 5 automatyzacji, wiadomo odcinki HP/LP, echo, i może jakiś rezonans, ADSR.
Przy takich mikro zmianach instrument ożywa po raz drugi, po za pierwszym ożywieniem czyli reverberyzacji :D, nie wspominając o trzecim ożywieniu czyli layeringu.

Chciał bym poznać wasze zdanie na ten temat, co automatyzujecie, co zawsze automatyzujecie, może macie w tym temacie ciekawe porady? Jakie znaczenie u was ma ten proces podczas produkcji?

Szeroki temat automatyzacji przy przejściach też jest warty uwagi :D

Prosze o wasze zangażowanie w tym temacie, niech będzie ciekawy no i producenty wpadną :D


RE: Automatyzacje - In-Tegral - 9.09.2020

Jeżeli chodzi o EDM to automatyzuje prawie wszystko, od podstaw, o których wspomniałeś do ustawień kompresora czy zmiany EQ na różnych partiach utworu.


RE: Automatyzacje - pumadesign - 9.09.2020

U mnie na pierwszym miejscu jest channel volume :) bez tego nie da rady :)


RE: Automatyzacje - Recoil83 - 9.09.2020

Też automatyzuję prawie wszystko co się tylko da i jest mi potrzebne, ale przeważnie pokrętło Volume, Pan, Mix, bo często mam już wszystko skonfigurowane, a potem wystarczy jedno pokrętło i estetyczniej to wygląda.


RE: Automatyzacje - AL-B - 18.09.2020

Ciekawy temat :P

Osobiście przy robieniu EDM zawsze automatyzuję pitch oraz volume przy build-upie. Dodatkowo jak chcę uzyskać uderzenie przy dropie to automatyzacja wlatuje na reverb oraz stereo separation.

Podczas zwrotki często bawię się w automatyzację reverbu i low-cutu. Czasem najdzie mnie chęć na wobble pad to się bawię z pulse wave na automatyzacji głośności.

Przy masteringu zawsze wjeżdża automatyzacja z master volume, bez tego się nie obejdzie ^^


RE: Automatyzacje - Mocade - 18.09.2020

Głównie volume i panning, jak jest więcej weny/bardziej skomplikowany projekt to i dojdą wtyczki i osobne pokrętła w generatorach. Raz próbowałem automatyzować tempo ale wyszła klapa, projekt latał na prawo i lewo jak flangler na kicku. xD


RE: Automatyzacje - Fantasmagorian - 26.09.2020

Cześć :)
U mnie na pierwszy ogień idą podstawy, czyli głośność i panorama. Później w zależności od potrzeb automatyzuję parametry konkretnych Vst - co daje niesamowite efekty i tak jak pisałeś @agro, brzmienia nabierają zupełnie innej przestrzeni.
Jest jeszcze jedna ciekawa opcja, którą się bawiłem a mianowicie automatyka mid side. Podczas trwania utworu w sekcji mid automatyzowałem niskie tony poprzez ich całkowite ucięcie (tak do 200Hz) Dzięki takiemu zabiegowi utwór płynnie nabiera ogromnej przestrzeni i stereofonii. ;)