MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO Pitch - jeden automat do wielu "gałek" - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO Pitch - jeden automat do wielu "gałek" (/temat-fl-studio-pitch-jeden-automat-do-wielu-galek)



Pitch - jeden automat do wielu "gałek" - DejotFuriat - 14.09.2020

Czy jest jakiś sposób na podpięcie wielu pitch kontrolerów pod jeden automat? Próbowałem "pitchować" poprzez kanały w mikserze za pomocą wtyczek Pitchwheel oraz Little AlterBoy, ale niestety brzmienie w znacznym stopniu traci na jakości w porównaniu do wbudowanych kontrolerów w syntezatorach. Może jest jakaś metoda na pitchowanie całego patternu?


RE: Pitch - jeden automat do wielu "gałek" - AL-B - 15.09.2020

Jest opcja pitchowania całego projektu, taki suwak u góry obok suwaka głośności ogólnej. A jak chcesz powiedzmy 6 rzeczy pitchować to najlepiej osobno. To jest chwila roboty.

A jeśli już na prawdę potrzebujesz spitchować więcej elementów to najlepiej kombinować właśnie z kanałami, inna opcja mi do głowy nie przychodzi. Podpiąć wszystkie potrzebne kanały do jednego odpowiadającego tylko i wyłącznie za pitch (np. z Little AlterBoyem tak jak wspomniałes czy jakimkolwiek innym pluginem). Myślę, że jakość aż tak nie powinna ucierpieć ;)


RE: Pitch - jeden automat do wielu "gałek" - Voel - 15.09.2020

Zmień numer obok pokrętła pitch z 2 na 12 lub ile tam chcesz. 12 to bodajże 1 oktawa, 24 to dwie itd. Zrób automation clip'a na którymś samplerze, syntezatorze. Dalej bierzesz inną wtyczkę(też zmień na 12), klikasz prawym przyciskiem myszy na pitch knobie i wybierasz opcję 'link to controller', następnie odznacz opcję 'remove conflicts', żeby się nic nie pierdoliło. I sobie wybierz tego zrobionego wcześńiej automation clipa z listy.

Masz jednego automation clipa, który kontroluję kilka pokręteł pitch naraz(w zakresach jakich chcesz) z różnych wtyk/sampli.


RE: Pitch - jeden automat do wielu "gałek" - DejotFuriat - 15.09.2020

(15.09.2020, 13:52)AL-B napisał(a): A jak chcesz powiedzmy 6 rzeczy pitchować to najlepiej osobno. To jest chwila roboty.
Chwila roboty, potem i potem i potem... znowu coś poprawiasz i z chwili roboty robi się 10 lat ;d




(15.09.2020, 18:59)Voel napisał(a): Zmień numer obok pokrętła pitch z 2 na 12 lub ile tam chcesz. 12 to bodajże 1 oktawa, 24 to dwie itd. Zrób automation clip'a na którymś samplerze, syntezatorze. Dalej bierzesz inną wtyczkę(też zmień na 12), klikasz prawym przyciskiem myszy na pitch knobie i wybierasz opcję 'link to controller', następnie odznacz opcję 'remove conflicts', żeby się nic nie pierdoliło. I sobie wybierz tego zrobionego wcześńiej automation clipa z listy. 

Masz jednego automation clipa, który kontroluję kilka pokręteł pitch naraz(w zakresach jakich chcesz) z różnych wtyk/sampli.

I właśnie o to mi chodziło. Dzięki wielkie! :)