MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Marcin Mann - Number One - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Trance (https://musicproducers.pl/forum-trance)
+--- Wątek: TRANCE Marcin Mann - Number One (/temat-trance-marcin-mann-number-one)



Marcin Mann - Number One - M. Mann - 9.11.2020

Witam
Miała być przerwa ale jak już ktoś napisał najlepszy jest moment tworzenia ;) wiec jakoś w kilka tygodniu udało się sklecić takie coś.
Progressive trance. Wokal z legalnej paczki sampli
Tempo 12 6bpm
Mile widziane komentarze nawet te krytyczne bo one chyba najwięcej uczą a ja pomimo swojego wieku ciagle się uczę a końca nie widać :)
Użyty DAW : Studio One 4.6.2
Wtyczki większość to:  Spire, Dune 3, KONTAKT


https://soundcloud.com/marcin-mann-557064048/marcin-mann-number-one


RE: Marcin Mann - Number One - agro - 11.11.2020

Hej. 1:45 coś niedobrego dzieje się z basem w tym miejscu, elementy perkusyjne, fx, które wlatują na wysokie pasma są troszkę za ostre.

Wokal pewnie minimalnie bym pogłośnił. A tak to kawał dobrej roboty piosenka posiada wiele elementów, które w zestawie dają bardzo ciekawy traczek do wchłonięcia, sporo się dzieje. Aranżacja jak dla mnie mogłaby pociągnąć nutkę dalej i ten ładny motyw z 4:17 mógłby powtórzyć się jeszcze raz. Fajny oryginalny kawałeczek. Pozdro.


RE: Marcin Mann - Number One - seba.pce - 11.11.2020

SIema. Przyjemny wokal. Piszę ten komentarz ponieważ wpadł w moje gusta ten traczek. Świetne synthy bąbelkowe, efekty fajnie z umiarem dodane. No, no...Czasem najdzie mnie na trance akurat dokańczałem remiks utworu Robert Miles - Children (ile tam jest ścieżek OMG)...chciałem go usłyszeć od tej połamanej strony bitu :P Niby go skończyłem ale jeszcze pomysły mnie doganiają i wracają chęci na  dopracowanie kulawych elementów... Świetny numer 5/5 !  Siema, czekam na więcej ;)


RE: Marcin Mann - Number One - M. Mann - 11.11.2020

(11.11.2020, 0:11)agro napisał(a): Hej. 1:45 coś niedobrego dzieje się z basem w tym miejscu, elementy perkusyjne, fx, które wlatują na wysokie pasma są troszkę za ostre.

Wokal pewnie minimalnie bym pogłośnił. A tak to kawał dobrej roboty piosenka posiada wiele elementów, które w zestawie dają bardzo ciekawy traczek do wchłonięcia, sporo się dzieje. Aranżacja jak dla mnie mogłaby pociągnąć nutkę dalej i ten ładny motyw z 4:17 mógłby powtórzyć się jeszcze raz. Fajny oryginalny kawałeczek. Pozdro.
 Dzięki wielkie. Sprawdzę jutro na moich studyjnych monitorach o co chodzi z tym bassem. Tylko w tym miejscu czy gdzieś jeszcze ?

Co do powtórki motywu 4:17 pewnie by był gdyby nie to ze już czasu brakowało ( tzn by track nie miał ponad 8 min )


RE: Marcin Mann - Number One - M. Mann - 11.11.2020

(11.11.2020, 6:44)seba.pce napisał(a): SIema. Przyjemny wokal. Piszę ten komentarz ponieważ wpadł w moje gusta ten traczek. Świetne synthy bąbelkowe, efekty fajnie z umiarem dodane. No, no...Czasem najdzie mnie na trance akurat dokańczałem remiks utworu Robert Miles - Children (ile tam jest ścieżek OMG)...chciałem go usłyszeć od tej połamanej strony bitu :P Niby go skończyłem ale jeszcze pomysły mnie doganiają i wracają chęci na  dopracowanie kulawych elementów... Świetny numer 5/5 !  Siema, czekam na więcej ;)
Cieszę się ze z mojej strony widać postępy. Co do twojego tracku jak skończysz wrzuć nie omieszkam posłuchać :)


RE: Marcin Mann - Number One - agro - 11.11.2020

Dokładnie 1:45, może taki render, albo dodatkowa nutka się skopiowała pod, musisz sprawdzić ;)


RE: Marcin Mann - Number One - mysterieux - 15.11.2020

Orjan Nilsen - Between The Rays to loop? czy inspiracja? :D


RE: Marcin Mann - Number One - M. Mann - 15.11.2020

(15.11.2020, 11:50)mysterieux napisał(a): Orjan Nilsen - Between The Rays  to loop? czy inspiracja? :D
Szczerze ? …Znam wykonawcę Orjana ale tego tracku nawet nie znam ani nie słyszałem. Ani inspiracja ani kopia… Muszę posłuchać i sam się przekonać czy podobne.


RE: Marcin Mann - Number One - Pegasus Music - 15.11.2020

Hey Marcin
Not bad, but you have still a lot to learn, first the bass there are notes that are not in tune you should check them, the intro is good but not good enough still missing some elements, I love the percussion and the atmo but that piano it's just ruining everything, the vocal is cool and it is mixed well, nice lead/pluck. Overall a good production with some small errors that can be easily fixed ;)
Cheers,
Mike


RE: Marcin Mann - Number One - M. Mann - 16.11.2020

(15.11.2020, 23:04)Pegasus Music napisał(a): Hey Marcin
Not bad, but you have still a lot to learn, first the bass there are notes that are not in tune you should check them, the intro is good but not good enough still missing some elements, I love the percussion and the atmo but that piano it's just ruining everything, the vocal is cool and it is mixed well, nice lead/pluck. Overall a good production with some small errors that can be easily fixed ;)
Cheers,
Mike
Hello Thank you very much for your opinions, regardless of criticism or praise. I would like a little detail to explain my mistakes to me. He writes that they are easy to fix. It would be easy if these were issues of mastering (correction of some frequencies) but you write about the piano part that it ruins everything. Throwing them out would change the track a lot and I have no chance to release it in some labels so I won't change the track structure;) I would like to ask in more detail about the bass that does not correspond to the sounds. It is made of the bottom melodic line of the main Melo so it is definitely on the same chords. The sub bass is similarly cut out. What else would you add to the intro? Thanks for the opinion :)


RE: Marcin Mann - Number One - Pegasus Music - 16.11.2020

Hey

For the piano I was talking only about the intro part (starts at 0:25) not for the whole track :) , better to try with a nice progressive pluck

For the bass trust me there it is something wrong 1:14, if it's not the bassline then it is the piano like I said just delete the piano from the intro