MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP patryklbt - dark electric guitar x flute x dope 2k20 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Hip Hop (https://musicproducers.pl/forum-hip-hop)
+--- Wątek: HIP HOP patryklbt - dark electric guitar x flute x dope 2k20 (/temat-hip-hop-patryklbt-dark-electric-guitar-x-flute-x-dope-2k20)



patryklbt - dark electric guitar x flute x dope 2k20 - patryklbt - 8.12.2020

Dobry wieczór ! Wrzucam kolejny bicik. Starałem się jak mogłem by go urozmaicić. Co sądzicie ?

https://www.youtube.com/watch?v=NsjrnyESxv0


RE: patryklbt - dark electric guitar x flute x dope 2k20 - ErpeProducer - 9.12.2020

Najlepszy twój bit chyba ? . Gra spoko, przyjemny pozdro


RE: patryklbt - dark electric guitar x flute x dope 2k20 - patryklbt - 9.12.2020

(9.12.2020, 17:03)ErpeProducer napisał(a): Najlepszy twój bit chyba ? . Gra spoko, przyjemny pozdro

Wg mnie najlepszy. Ciągle mega dużo tego jest do ogarnięcia. Dziś zacząłem się brać z porównywanie bitów moich do innych i sprawdzam jak głośno inne grają i jak wyglądają poszczególne częstotliwości. Niebo a ziemia. Kolejny bit spróbuje zbliżyć wg. jakiegoś bitu.
Dzięki za pozytywny odbiór !


RE: patryklbt - dark electric guitar x flute x dope 2k20 - Cześć - 10.12.2020

Fajny, taki nieszablonowy bicik. Bas według mnie jest zdecydowanie za głośny w stosunku do reszty, ale generalnie jest bardzo dobrze :)


RE: patryklbt - dark electric guitar x flute x dope 2k20 - patryklbt - 10.12.2020

(10.12.2020, 18:00)Cześć napisał(a): Fajny, taki nieszablonowy bicik. Bas według mnie jest zdecydowanie za głośny w stosunku do reszty, ale generalnie jest bardzo dobrze :)

Wezmę na to poprawkę przy kolejnym projekcie. Teraz spędzam czas tylko na nauce mixu i masteringu :D. Co do nieszablonowści no właśnie...większość bitów trapowych to są drumsy i jedna melodia czy dwie. Jak tak zrobię to ludzie będą pisać 'typical' beat a ja tak nie chce. U nas w Polsce producenci trapowi własnie raczej robią nieszablonowe bity i staram się iść w tą stronę : ).
Takie opinie tutaj motywują. Dzięki


RE: patryklbt - dark electric guitar x flute x dope 2k20 - n0dy beatz - 12.12.2020

Yo pracuj, pracuj. Pamiętaj że jeżeli robisz muzykę pod rap warto by było jednak wyciągnąć tą perkusję na pierwszy plan i bass powinien być dopełnieniem całości perkusyjnej. Zapoznaj się z częstotliwościami "Low End" w 808 i różnego typu synth/bassami jakie będziesz stosował. 30-80 Hz to najlepsze mięso jeżeli opanujesz mix czysty i klarowny tego pasma uwierz mi że klienci sami będą pisać a i nie tylko podziemie. Melodyjność i spójność harmoniczną już masz na wysokim poziomie teraz warto się skupić nad perkusją i jej mixem. Używaj utworów referencyjnych warto zapoznać się z techniką "equalizacji widmowej". Mix to tak na prawdę mógł bym powiedzieć śmiało 70% sukcesu bitu/instrumentalu.

Pozdrawiam i życzę determinacji i niezłomności.
PEVCE
Nody Beats


RE: patryklbt - dark electric guitar x flute x dope 2k20 - patryklbt - 13.12.2020

(12.12.2020, 5:14)n0dy beatz napisał(a): Yo pracuj, pracuj. Pamiętaj że jeżeli robisz muzykę pod rap warto by było jednak wyciągnąć tą perkusję na pierwszy plan i bass powinien być dopełnieniem całości perkusyjnej. Zapoznaj się z częstotliwościami "Low End" w 808 i różnego typu synth/bassami jakie będziesz stosował. 30-80 Hz to najlepsze mięso jeżeli opanujesz mix czysty i klarowny tego pasma uwierz mi że klienci sami będą pisać a i nie tylko podziemie. Melodyjność i spójność harmoniczną już masz na wysokim poziomie teraz warto się skupić nad perkusją i jej mixem. Używaj utworów referencyjnych warto zapoznać się z techniką "equalizacji widmowej". Mix to tak na prawdę mógł bym powiedzieć śmiało 70% sukcesu bitu/instrumentalu.

Pozdrawiam i życzę determinacji i niezłomności.
PEVCE
Nody Beats

Dzięki Ci bardzo za baaardzo cenny komentarz ! Szczerze mówiąc to ostatnio pobrałem Twój bit żeby zobaczyć jak wygląda to przy wtyczce, która pokazuje mi dane częstotliwości bo u Ciebie to wszystko tak mocno 'klepie po uszach', że szok. Jak mi się uda zacząć coś nowego to wykorzystam jakiś track referencyjny.
Dzięki raz jeszcze za ocene i uwagi


RE: patryklbt - dark electric guitar x flute x dope 2k20 - ActonMusic - 13.12.2020

bardzo ładnie bass buja ale mam wrażenie że nie jest w mono, może to być wrażenie przez słuchawki. Perkusja jest bardzo mocno w tyle, warto by byłą ją nieco wyciągnąć.


RE: patryklbt - dark electric guitar x flute x dope 2k20 - INFERNO - 15.12.2020

tak na szybko ocena to 5/10


RE: patryklbt - dark electric guitar x flute x dope 2k20 - Rym1 - 23.12.2020

Spoko jakość. Tak Trzymaj :)