MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER [GothicCore/GothicWave] Jakub Kuźniar - Koszmary Bezimiennego - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: OTHER [GothicCore/GothicWave] Jakub Kuźniar - Koszmary Bezimiennego (/temat-other-gothiccore-gothicwave-jakub-kuzniar-koszmary-bezimiennego)



[GothicCore/GothicWave] Jakub Kuźniar - Koszmary Bezimiennego - Cześć - 11.01.2021

Cześć! :3
Z totalnych nudów naszło mnie, żeby spróbować zrobić utwór wyłącznie z dźwięków dostępnych w grze Gothic 1 i 2. Jak ktoś nie grał, to strasznie chu*owo z jego strony pewnie się nie wkręci, ale może jest tu jakiś fan goticzka :D

Generalnie backstory jest takie, że nasz goticzkowy Bezimienny jest już po tych wszystkich wielkich walkach z Orkami i innymi wstrętnymi gadami, i wiedzie sobie spokojne życie gdzieś poza Myrtaną. Jednakże od jakiegoś czasu śnią mu się różne koszmary, ma flashbacki z dramatycznych przejść, które miały miejsce w kolonii karnej, a później w Khorinis i Irdorath. Nie może się od tego odciąć, uwolnić.

A wydźwięk tych koszmarów jest taki:



Nie miałem pojęcia do jakiej kategorii to przypasować


RE: [GothicCore/GothicWave] Jakub Kuźniar - Koszmary Bezimiennego - Mocade - 11.01.2021

Słyszałem to już wczoraj, uśmiałem się. :-) Całość bardzo nostalgiczna, tych dźwięków to się człowiek trochę nasłuchał. :-) Gothic tak szybko nie umrze, ale standardy grafiki w kolejnych pokoleniach graczy są coraz wyższe, skoro już dzisiaj zaczęły tworzyć się odłamy co uważają tytuł za drewno to co się będzie działo w kolejnych latach. ¯\_(ツ)_/¯


RE: [GothicCore/GothicWave] Jakub Kuźniar - Koszmary Bezimiennego - Cześć - 11.01.2021

@Mocade haha super, miło mi! Dzięki :)
A jak gothic już musi być być przez każdego uważany za drewno, to mi nie pozostaje nic innego jak tylko zostać dendrofilem XD


RE: [GothicCore/GothicWave] Jakub Kuźniar - Koszmary Bezimiennego - Voel - 11.01.2021

Fajna psychodela. Fakt Gothicowe dźwięki kojarzę, btw tam jak coś ryknęło z krzaków to się można było posrać(jakiś stworek). Teraz już nie ma takich strasznych dźwięków w grach. Gothicowi można wybaczyć, bo taka era gier to była, co innego taki Elex, który też swoje kosztował(za dużo), a mniej drewniany wcale nie był xD


RE: [GothicCore/GothicWave] Jakub Kuźniar - Koszmary Bezimiennego - Cześć - 11.01.2021

@Voel nooo, ten klimat był piękny w Gothicu. Świat nie był olbrzymi, ale za to był żywy i bardzo przemyślany. Brak minimapy i questowego GPSa też robił robotę. Nie wiedziałeś co czai się za rogiem, wszystko trzeba było odkryć samemu. A przez to z kolei dużo bardziej zwracało się uwagę na wszystkie szczegóły, takie jak właśnie np. dźwięki. Cholernie to lubiłem w tej serii. I przez gothica mam ten problem, że nie gra mi się dobrze w nowsze RPGi, gdzie jest się totalnie prowadzonym za rękę i w sumie wszystko poza fabułą od razu wiadomo. Wiadomo gdzie iść, gdzie nie iść, co zbierać, czego nie zbierać itd. Jakoś nie potrafię się w coś takiego wczuć
A Elexa nie próbowałem w sumie nigdy, więc nawet nie wiem haha

Dzięki za komentarz :3


RE: [GothicCore/GothicWave] Jakub Kuźniar - Koszmary Bezimiennego - mysterieux - 12.01.2021

Nudne lipa wybacz przepraszam nawet nie zagłębiam sie w mix


RE: [GothicCore/GothicWave] Jakub Kuźniar - Koszmary Bezimiennego - Cześć - 13.01.2021

@mysterieux Tak jak napisałem, są to KOSZMARY Beziego, więc musi być trochę lipa, nie mogło to być fajne i ładne xD

Nie no, no cóż, nie wiem czy potrafiłbym z tego coś ciekawszego zrobić haha
Dzięki za opinię! ;)


RE: [GothicCore/GothicWave] Jakub Kuźniar - Koszmary Bezimiennego - Voel - 17.01.2021

@Cześć tak klimat był dobry w Gothicach, szczególnie w dwójce i w dodatku 'Noc kruka'. Jedynki nawet nie skończyłem. Gdzieś się zbieram żeby zagrać ponownie we wszystkie części tj. 1,2,3, ale im dłużej czekam tym lepiej, bo chcę zapomnieć jak najwięcej szczegółów :D
Potężny Kai Rosenkratz, zrobił muzyczkę do jedynki i dwójki na kompie z tego co czytałem, także warto coś samemu kombinować na komputrzsze.
Tak tak kreacja świata była mega, teraz dają we wszystkich grach kolorowe znaczniczki. Żeby się żadna pizzdeczka nie zgubiła :D Tam trzeba było myśleć xd
Jak lubisz Gothica, to spróbuj sobie zagrać w Risen 1, ta giera ma wszystko co najlepsze w Gothicach, muzyka też jest tam świetna, ale już egzotyczna. Risen 2 i 3, to gooowno, nie graj, szkoda czasu. Elex ma coś fajnego w sobie, ale to już nie jest to co było kiedyś(to raczej średnia gierka) :) Jednak walka jest tak samo drewniana, jak w Gothicach.