MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Jak znaleźć kontakt z wytwórnią? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Dyskusje (https://musicproducers.pl/forum-dyskusje)
+---- Wątek: Jak znaleźć kontakt z wytwórnią? (/temat-jak-znalezc-kontakt-z-wytwornia)



Jak znaleźć kontakt z wytwórnią? - Pawi - 15.02.2021

Wiele dużych wytwórni a może nawet wszystkie, podają na swojej stronie informacje aby nie wysyłać do nich demo bo jedyny kontakt z nimi to poprzez agentów. Na myśli mam teraz wytwórnie zagraniczne. Np. chciałbym wysłać kilka moich prac do wytwórni Sony Music w USA. Macie jakiś pomysł?  
Wiem że będę zaraz tutaj przez niektórych wyśmiany, bo nikt nie uwierzy w to, aby takim głupkiem jak ja ktokolwiek chciał się zainteresować i to jeszcze w Stanach. Jeśli ktoś chce to pomogę mu jeszcze bardziej osłabić moją pozycję, ale proszę też tych którzy mają jakieś pomysły, aby podzielili się ze mną. Mój gatunek muzyczny pasuje do Sony Music, i chcę tylko jednego, aby ktoś z nich posłuchał co mam im do zaoferowania. Moim zdaniem to co zrobiłem, nadaje się spróbować od samej góry, ale gotów jestem też zacząć od najniższego progu. Ale chcę spróbować. Może szukać jakoś obojętnie jakiego pracownika z mailem i do niego wysłać list? Może prosić w Polsce Sony Music o kontakt z nimi? Nie chciałbym zaczynać od zera i robić teledysk zamieszczając go na YouTube, potem czekać na sukces i wtedy kontaktować się. Zrobię tak ale dopiero wtedy, jeśli nic innego się nie uda.  A może szukać agentów? Ale kim są ci agenci? Jak ich znaleźć? I czy tacy agenci już będą sobie na zawsze pobierać opłaty z tytułu że kiedyś przez chwilę stali się naszymi agentami? 
Z ciekawości zapytam też czy uważacie że jest jakaś zdecydowanie największa wytwórnia świata w gatunku najbardziej powiązanym z pop, ale nie tylko.  A może ktoś zna jakiś mail do którejś z nich, gdzie można wysłać demo, lub chociaż list który przeczyta właściwa osoba w wytwórni?  
Wiem że tego rodzaju informacje można znaleźć w internecie tylko trzeba poszukać, ale chciałem Was posłuchać, co sądzicie, czy może wymienicie kilka takich największych wytwórni świata? Ciekaw jestem też jaka w Polsce uważacie że jest największa wytwórnia tego gatunku?
Wiem że na tym forum popularne są inne gatunki muzyki, ale temat i tak jest powiązany.
Każdą opinię docenię. 


RE: Jak znaleźć kontakt z wytwórnią? - Golden_808 - 16.02.2021

Sprawdź stronę LabelRadar i LabelBase. Na LabelRadar możesz założyć konto i podsyłać za pośrednictwem tej strony do róznych wytwórni swoje demo.


RE: Jak znaleźć kontakt z wytwórnią? - sowa - 17.02.2021

Hmmm.. bez agenta/menagera raczej nie masz szans. Musiałby Cię ewentualnie jakiś muzyk wydający w Sony polecić, ale to pewnie mało realne. Ewentualnie gdybyś zaczął od zera budować swój fanbase, markę i mieć faktycznie dobre utwory to może jakoś byś tam dotarł, ale to chyba marzenia każdego niezależnie od gatunku i często gęsto pozostają marzeniami. Są zapewne dobre inne wytwórnie, masz chociażby dobry rynek UK. Wybij się tam a do USA nie daleko będzie. Tylko to oczywiście łatwo powiedzieć gdyż konkurencja jest potężna. Znalezienie dobrej agencji z dobrym agentem może być kluczowe. Są to ludzie zazwyczaj z dobrymi kontaktami i jeżeli ktoś miałby Ci polecić dobrej topowej wytwórni to raczej ktoś taki. Masz też oczywiście opcję budowania swojej marki samemu, możesz bez problemu dzielić się muzyką na social mediach i budować fanbase i na tym zarabiać.


RE: Jak znaleźć kontakt z wytwórnią? - Pawi - 17.02.2021

Będę próbował, ale nie podpiszę kontraktu z żadną małą wytwórnią, chyba że zagwarantują mi w kontrakcie że zainwestują we mnie duże pieniądze i sumy te będą podane w kontrakcie. Jeśli nie to sam sobie zrobię wideoklipy i zamieszczę w mediach społecznościowych. Dziękuję Sowa i Golden za wypowiedzi. Golden, domyślam się że 2 strony jakie podałeś nie mają adresów do żadnej z największych wytworni.


RE: Jak znaleźć kontakt z wytwórnią? - sowa - 17.02.2021

Możesz spróbować poszukać jakiegoś managera. Jeżeli jesteś pewny swoich umiejętności i wiesz, że robisz topową muzykę to chyba byłby najlepszy pomysł. Jeżeli znajdziesz dobrego managera, który Cię kupi i zauważy w Tobie potencjał to pewnie będzie najszybsza droga do sukcesu.


RE: Jak znaleźć kontakt z wytwórnią? - Pawi - 17.02.2021

Kim jest ten manager i jak go znaleźć? Czy to osoba z dużą kasą, czy ktoś ze znajomościami, a może ktoś kto ukończył odpowiednie szkoły, lub ma doświadczenie? Czy taki polski manager może nam załatwić kontrakt z jakaś zagraniczną wytwórnią? Właściwie to nie wiem jeszcze czy z Polską wytwórnią nie podpiszę kontraktu ale tak pytam.
Wydaje mi się że ja na miejscu wytwórni wolałbym podpisać kontrakt z daną osobą bez dodatkowych agentów. Taka osoba dla wytwórni to może być tylko ciężar, chyba że sama wytwórnia sobie przyzna swojego agenta. Może się mylę?
A co będzie jak nasz manager powie sobie wytwórni za nas tak wysoką cenę, lub wymyśli jakiś kontrakt tak szalony, że żadna wytwórnia nie zgodzi się na takie warunki. Za to nasz manager będzie czekał z myślą że kiedyś ktoś zgodzi się na jego chciwe zamiary. A my będziemy chcieli zakończyć współpracę z takim managerem a wtedy on powie że nie da rady chyba że w sądzie, lub zapłacimy mu ile zażąda. Jeszcze może się okazać że dobrze nam się będzie współpracowało z wytwórnią, ale nasz manager będzie wszystko psuł, skupiając się głównie na jego kasie. Myślę że przesadzam, ale jeśli już z kimś zaczynamy wspołpracować to lepiej dowiedzieć się więcej jak to może wyglądać. Nadal zastanawiam się kim jest ten manager i jak go znaleźć?


RE: Jak znaleźć kontakt z wytwórnią? - Martin Green - 21.02.2021

Cześć, pewnie już był taki temat na forum, ale chciałem dopytać jakie stronki polecacie do wyszukiwania wytwórni ? pomijam oczywiście google. Ja dotychczas korzystam z Labelbase.com. Dajce znać.


RE: Jak znaleźć kontakt z wytwórnią? - Banderola - 21.02.2021

Wiem, że nie mam szans na kontrakt, nie spełniam wymogów mody.
Prędzej niż z wytwórnią, podpiszę go z domem pogrzebowym