MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Hoyden Space - The spirit of India - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: OTHER Hoyden Space - The spirit of India (/temat-other-hoyden-space-the-spirit-of-india)



Hoyden Space - The spirit of India - mike_control - 14.03.2021

Muzyka z Indii nauczyła mnie iż słowo "rytm" jest błędne. Właściwym słowem jest "puls". Puls ziemi, puls serca itp itd.

Zatem lećmy z pulsem:)



RE: Hoyden Space - The spirit of India - Plague - 26.04.2021

Bardzo fajne, ale jak dla mnie perkusja odrobinę za mocno z przodu.
Tło natomiast ładne i klimatyczne. Fajowy aranż i brzmienia.
10 minut miodu dla uszu :)


RE: Hoyden Space - The spirit of India - difreo - 27.04.2021

Hej, zgadzam się z tym co napisał Plague, ale na moje ucho miodu zabrakło trochę. Chodzi głównie o perkusję. Ciężko było mi to wysłuchać do końca. Dwie minuty dwadzieścia, chyba, perkusja przyspiesza... ale nie do końca co jest takie dosyć nieprzyjemne. Brakuje mi też tego wspólnego pulsu dla całej perkusji. Chaos. Spodziewałbym się że całość będzie "falowała" wspólnie, a tu klops, bębny, perka, haty, a w tle jeszcze tabla (jak podejrzewam) każde sobie coś tam plumka. Jest jeszcze ten dźwięk, od 1.40 słychać wyraźnie (prawdopodobnie tabla) "Whoop whoop whoop" strasznie irytujący :)
A jak już jadę po całości to NATYCHMIAST usunąłbym te latające okropieństwa z wideo. Po co psuć piękne zdjęcia takim dyskotekowym błyskadłem?


RE: Hoyden Space - The spirit of India - mike_control - 28.04.2021

(27.04.2021, 9:42)difreo napisał(a): Hej, zgadzam się z tym co napisał Plague, ale na moje ucho miodu zabrakło trochę. Chodzi głównie o perkusję. Ciężko było mi to wysłuchać do końca. Dwie minuty dwadzieścia, chyba, perkusja przyspiesza... ale nie do końca co jest takie dosyć nieprzyjemne. Brakuje mi też tego wspólnego pulsu dla całej perkusji. Chaos. Spodziewałbym się że całość będzie "falowała" wspólnie, a tu klops, bębny, perka, haty, a w tle jeszcze tabla (jak podejrzewam) każde sobie coś tam plumka. Jest jeszcze ten dźwięk, od 1.40 słychać wyraźnie (prawdopodobnie tabla) "Whoop whoop whoop" strasznie irytujący :)
A jak już jadę po całości to NATYCHMIAST usunąłbym te latające okropieństwa z wideo. Po co psuć piękne zdjęcia takim dyskotekowym błyskadłem?
Taki był zamysł żeby latały te okropieństwa. Oryginały znjadziesz w necie z filmów. Tak chcę i już. NAtomiast może siądę do tematu bo jest na pograniczu rytmiki. i nie używam side szit kompreszyn :)  aby pompa była. A jechać możesz ile chceta - wiadomo  ważne są trafne uwagi. Przecież to nie jest kawałek produkcyjny, tylko machnięty tak dla fazy :)
Dzięki za uwagi, może będzie wersja 2.0.
NAtomiast nic nie przyspiesza, bpmy twarde i kwantyzacja jak cegły. A Że Ci faluje to widzisz ciekawy efekt wyszedł :)
Pozdrawiam


RE: Hoyden Space - The spirit of India - difreo - 29.04.2021

Spoko, rozumiem, że jak chciałeś tak zrobiłeś. Po prostu jestem grafikiem i jak widzę takie szkaradztwo, to nie mogę przejść obok tego obojętnie :D nawet gdybym chciał... no nie... hahaha

Ja nie mówiłem o żadnej pompie, tylko o tym, że (a słuchałem specjalnie) w muzyce indyjskiej są te wszystkie fajne instrumenty perkusyjne i grają w różnych momentach itd., ale razem tworzą wspólny rytm ...---'''''---... ...---'''''---... ...---'''''---... Tutaj efekt jest, ale nieciekawy, kakofoniczny :)
No i mówisz o sidechaining jakby to było cos złego, a to przecież nie tylko do bębnów i basu można zastosować ;)

Aj, za dużo się rozpisałem skoro to tylko tak dla fazy, ale może powstanie wersja 2.0, którą się zachwycę :D


RE: Hoyden Space - The spirit of India - mike_control - 6.05.2021

czesc Difreo,
jak powstanie wersja 2.0 albo cos innego w tym klimacie to Twoje spostrzeżenia na pewno wezmę na warsztat:)

Pozdrox:)