MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING Kamil Misiak - RISE (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Trance (https://musicproducers.pl/forum-trance)
+--- Wątek: UPLIFTING Kamil Misiak - RISE (Original Mix) (/temat-uplifting-kamil-misiak-rise-original-mix)



Kamil Misiak - RISE (Original Mix) - Kamil Misiak - 2.04.2021

Nowe, pełne energii brzmienie w utworze RISE nad którym pracowałem w ostatnim czasie. Produkcja w gatunku uplifting trance, a więc możecie liczyć na budowanie napięcia, emocjonujący breakdown oraz nasycone energią brzmienia. RISE jest moją wędrówką i początkiem poważniejszych prac przy tym gatunku, a zapoznając się z nim poznacie również ścieżkę jaką obieram w produkcji muzyki. Mam nadzieję, że numer ten przypadnie Wam do gustu oraz, że chętnie będziecie dzielić się nim ze światem (jeśli przypadnie Wam do gustu [Obrazek: 1f642.png] ) Odpłyńcie w ponad 7 minutowej podróży przez świat moich emocji, myśli i muzycznych wariacji w utworze RISE.
https://www.youtube.com/watch?v=5YXsXej9YOQ


RE: Kamil Misiak - RISE (Original Mix) - sowa - 3.04.2021

Bliżej temu utworowi do progressive trance niż uplifting`u.
Utwór ogólnie oceniłbym na dobry. Braki w miksie i aranżacji nadrabiasz w brzmieniach i melodii. Podoba mi się, że nie grasz tylko 1 ścieżką melodyjną tylko masz parę warstw, które ładnie ze sobą pracują.
Poprawiłbym na pewno miks, brakuje mi energii oraz głębi. Mam wrażenie, że całość jest za mocno ściśnięta i brakuje tu oddechu. Jeżeli miałbym oceniać utwór pod kątem upliftingu to jest zbyt monotonnie, przejścia mogły by być bardziej urozmaicone efektami oraz brakuje tu dobrego, emocjonalnego break`u, który trochę jednak trwa a u ciebie jest krótki.


RE: Kamil Misiak - RISE (Original Mix) - Kamil Misiak - 3.04.2021

(3.04.2021, 10:14)sowa napisał(a): Bliżej temu utworowi do progressive trance niż uplifting`u.
Utwór ogólnie oceniłbym na dobry. Braki w miksie i aranżacji nadrabiasz w brzmieniach i melodii. Podoba mi się, że nie grasz tylko 1 ścieżką melodyjną tylko masz parę warstw, które ładnie ze sobą pracują.
Poprawiłbym na pewno miks, brakuje mi energii oraz głębi. Mam wrażenie, że całość jest za mocno ściśnięta i brakuje tu oddechu. Jeżeli miałbym oceniać utwór pod kątem upliftingu to jest zbyt monotonnie, przejścia mogły by być bardziej urozmaicone efektami oraz brakuje tu dobrego, emocjonalnego break`u, który trochę jednak trwa a u ciebie jest krótki.
Wstyd się przyznać, ale trochę już pracuje i dopiero od jakiegoś czasu poznaje tajniki miksu oraz masteringu. Mam świadomość ułomności w wielu aspektach mojej pracy, ale myślę, że pracą i nauką osiągnę wyższy level. Co do aranżu to trochę miałem problem ponieważ gdy utwór był skończony podchodziłem jeszcze trzy razy do projektu by spróbować coś dobrać, ale za każdym razem gdy siadałem nie przynosiło to żadnego efektu i w końcu uznałem, że to już jest ten poziom, który na dany moment mogę osiągnąć. Do poprawienia jest wiele i jestem przekonany, że z czasem więcej rzeczy będzie wyglądać lepiej, a jakoś produkcji będzie na wyższym poziomie. Dziękuję za Twoją opinię.


RE: Kamil Misiak - RISE (Original Mix) - markuszxc1 - 29.06.2021

(3.04.2021, 11:58)Kamil Misiak napisał(a):
(3.04.2021, 10:14)sowa napisał(a): Bliżej temu utworowi do progressive trance niż uplifting`u.
Utwór ogólnie oceniłbym na dobry. Braki w miksie i aranżacji nadrabiasz w brzmieniach i melodii. Podoba mi się, że nie grasz tylko 1 ścieżką melodyjną tylko masz parę warstw, które ładnie ze sobą pracują.
Poprawiłbym na pewno miks, brakuje mi energii oraz głębi. Mam wrażenie, że całość jest za mocno ściśnięta i brakuje tu oddechu. Jeżeli miałbym oceniać utwór pod kątem upliftingu to jest zbyt monotonnie, przejścia mogły by być bardziej urozmaicone efektami oraz brakuje tu dobrego, emocjonalnego break`u, który trochę jednak trwa a u ciebie jest krótki.
Wstyd się przyznać, ale trochę już pracuje i dopiero od jakiegoś czasu poznaje tajniki miksu oraz masteringu. Mam świadomość ułomności w wielu aspektach mojej pracy, ale myślę, że pracą i nauką osiągnę wyższy level. Co do aranżu to trochę miałem problem ponieważ gdy utwór był skończony podchodziłem jeszcze trzy razy do projektu by spróbować coś dobrać, ale za każdym razem gdy siadałem nie przynosiło to żadnego efektu i w końcu uznałem, że to już jest ten poziom, który na dany moment mogę osiągnąć. Do poprawienia jest wiele i jestem przekonany, że z czasem więcej rzeczy będzie wyglądać lepiej, a jakoś produkcji będzie na wyższym poziomie. Dziękuję za Twoją opinię.
Ciekawy kawalek i kilka fajnych pomyslow. Melodia melancholijna w swoistym klimacie. Tak jak kolega wspmnial sa braki w miksie , za duzo kompresi moze. Breakdown troche dluzsz wydaje mi sie bylby lepszy. Mi pomaga  na miks pdklad z osobna sciezka jakies znanego utworu  - wyrownaj glosnosc i robisz A/B  pomiedzy swaja nuta a druga.