MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDWARE Monitory do 2k jaki polecacie? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: HARDWARE Monitory do 2k jaki polecacie? (/temat-hardware-monitory-do-2k-jaki-polecacie)



Monitory do 2k jaki polecacie? - janooo - 5.04.2021

Czesc 

zajmuje sie produkcja muzyki, pracuje tylko na sluchawkach, poniewaz mam fatalny glosnik. 
na dniach kupie scarletta 2i2 3rd gen, m.i.n do gitary tez i poszukuje teraz monitorow studyjnych (do 2000zl max) - bo chyba to jest najlepszy wybor do tego czym sie zajmuje, po wiekszym reaserchu wydaje mi sie, ze najlepszym wyborem sa yamaha hs7, wiem jaka jest roznica miedzy glosnikami hifi a monitorami studyjnymi, ale czy bez problemu moge one mi sluzyc rowniez do sluchania muzy na codzien w pokoju? oraz slyszalem o tym, ze bas jest sredni, czy yamaha hs7 to jest dobry wybor dla mnie? polecacie cos innego? w temacie sprzetu jestem nowy. 
dzieki!


RE: głośniki. - Maciek - 5.04.2021

Czy to dobry wybór dla Ciebie - tylko Ty jesteś w stanie na to odpowiedzieć, nikt inny. Każdy słyszy inaczej, dlatego mamy na rynku tyle modeli - w przeciwnym razie było by ich znacznie mniej. Najlepiej idź do sklepu zabierając ze sobą garść utworów, które bardzo dobrze znasz i stanowią pewną referencję no i zobacz jak się zachowują na kilku modelach - nie ma innego efektywnego sposobu.


RE: głośniki. - pumadesign - 5.04.2021

Za 2000 zł to już masz monitory z potężnym bassem tak więc jeśli masz mały pokój to nie bardzo , lub będziesz musiał nauczyć się jak z nich korzystać , ogólnie mix mógłby brzmieć nieco inaczej u ciebie i u znajomego który też posiada jakieś fajne monitory :) Ja spory czas temu kupiłem m-audio bx8 d2 i wyglądało to tak że najpierw w sklepie włączyli mi chyba jakieś krk i kolejne to były te właśnie które kupiłem i różnice usłyszałem od razu , bass napier*** ale nie tylko to , na prawdę przyjemnie się słuchało utworów . Z Maćkiem się nie zgodzę :) kolega powinien robić poprawny mix żeby było tak jak mówisz :)


RE: głośniki. - janooo - 5.04.2021

(5.04.2021, 10:36)pumadesign napisał(a): Za 2000 zł to już masz monitory z potężnym bassem tak więc jeśli masz mały pokój to nie bardzo , lub będziesz musiał nauczyć się jak z nich korzystać , ogólnie mix mógłby brzmieć nieco inaczej u ciebie i u znajomego który też posiada jakieś fajne monitory :) Ja spory czas temu kupiłem m-audio bx8 d2 i wyglądało to tak że najpierw w sklepie włączyli mi chyba jakieś krk i kolejne to były te właśnie które kupiłem i różnice usłyszałem od razu , bass napier*** ale nie tylko to , na prawdę przyjemnie się słuchało utworów  . Z Maćkiem się nie zgodzę :) kolega powinien robić poprawny mix żeby było tak jak mówisz :)
pokoj nie jest jakis bardzo maly, ale nie jest tez wielki, czytalem ze te wersje yamahy hs mniejsze, srednio u nich z bassem, wiec czy do pokoju bez problemu beda wystarczyc hs-5 czy hs-7? zadowolony jestes z tych m-audio? warto? sam nie wiem po prostu co wybrac, ciezko mi jesli to dopiero 1 monitory


RE: głośniki. - Maciek - 5.04.2021

(5.04.2021, 10:36)pumadesign napisał(a):  kolega powinien robić poprawny mix żeby było tak jak mówisz :)

kolega chce również słuchać "normalnie" muzyki na nich, więc jeszcze bardziej bym się skłaniał ku temu aby przekonać się na własnych uszach jak znajome utwory będą brzmieć... no bo przykładowo na Yamahach HS5 to żadna przyjemność by była ;)

PS
"normalne" słuchanie muzyki na monitorach to bardzo fajna opcja - lepiej je poznajemy


RE: głośniki. - pumadesign - 5.04.2021

(5.04.2021, 15:56)Maciek napisał(a):
(5.04.2021, 10:36)pumadesign napisał(a):  kolega powinien robić poprawny mix żeby było tak jak mówisz :)

kolega chce również słuchać "normalnie" muzyki na nich, więc jeszcze bardziej bym się skłaniał ku temu aby przekonać się na własnych uszach jak znajome utwory będą brzmieć... no bo przykładowo na Yamahach HS5 to żadna przyjemność by była ;)

PS
"normalne" słuchanie muzyki na monitorach to bardzo fajna opcja - lepiej je poznajemy

A sorry , źle przeczytałem , myślałem że chodzi Tobie o jego własne utwory :) Ja jak kupowałem w sklepie muzycznym w Łodzi to puścili mi jakiś trak dubstepowy i dnb z winyli i od razu mnie zaczarowały te m audio , bass był potężny i barwy ładne , niestety mam mały pokój i ten bass porządnie słyszę dopiero jak wyjdę pół metra z pokoju haha ale da rade mixować mimo wszystko , poza tym głośno nie bardzo mogę je puszczać bo wiadomo sąsiedzi itd , mix robię na słuchawkach i później poprawiam na monitorach :)


RE: głośniki. - janooo - 5.04.2021

Dzieki za pomoc, ale ciezko aktualnie jest sie przejść do sklepu i przesluchac, musze polegac na opiniach, zawsze mam opcje zwrotu przez internet. Powiedzcie mi swoje zdanie, warto probowac te yamahy? ma to sens do pokoju 15m2? czy cos polecacie mi lepszego w tej cenie? Mam opcje wydac te ok. 2k zł na monitory, wiec wole teraz zrobic dobry zakup, niz pozniej kupowac cos nowego.


RE: głośniki. - pumadesign - 5.04.2021

Może nie śpiesz się z zakupem żeby wybrać coś porządnego , przecież nigdzie ci się nie śpieszy :) poczytaj popytaj i posłuchaj kto jakie tobie radzi za taką cene i wtedy wybierz , nie wiem czy yamahy są w prządku czy nie ale te moje m audio polecam i dałem za nie 1100 zł , są nowsze modele i pewnie też są spoko tak więc m audio polecam .


RE: głośniki. - janooo - 5.04.2021

teoretycznie nie, ale chcialbym juz miec jakis sprzecik :) mozliwe ze sprobuje te m audio, poczytam jeszcze i zdecyduje, dzieki :D


RE: głośniki. - Maciek - 5.04.2021

Jak najbardziej można oddać monitory, ale w sklepie jest ten plus, że posłuchasz kilku modeli i będziesz miał porównanie - ja kilka lat temu też się napaliłem na Neumanny KH120 - wychwalane wszędzie pod niebiosa. Pojechałem do sklepu i zakochałem się w Focalach.
Miałem kiedyś HS5 i nie polecam - szorstkie, nienaturalne brzmienie. Kumpel ma HS7 i grają dużo ładniej. Pamiętaj o odległości conajmniej 1,5m od ściany, bo one mają bas reflexy z tyłu


RE: głośniki. - janooo - 5.04.2021

tak, tylko przez pandemie aktualnie ciezko pochodzic do sklepow, myslisz ze lepiej brac hs7 niz 8 do 15m2 pokoju? no i ze wzgledu na cene.


RE: głośniki. - Maciek - 5.04.2021

7 wystarczą


RE: głośniki. - janooo - 5.04.2021

ostatnie pytanie, do tego zestawu scarleta 2i2 i yamahy hs7 jaki polecacie kabel? moze byc np. ten: https://sklepmuzyczny.pl/produkt/19138-adam-hall-k3bmv0300.html#/31-magazyn-wysylka_24h ?
rozumiem ze xlr m. z yamahy do scarleta 6.3 jack


RE: głośniki. - Maciek - 5.04.2021

może być taki kabel


RE: Monitory do 2k jaki polecacie? - janooo - 12.04.2021

panowie chce tylko poinformowac ze juz przyszly mi te yamahy hs7 i graja zajebiscie dzieki wam za pomoc pozdro