MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDWARE Kupiłem klawiaturę sterującą - i co dalej? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: HARDWARE Kupiłem klawiaturę sterującą - i co dalej? (/temat-hardware-kupilem-klawiature-sterujaca-i-co-dalej)



Kupiłem klawiaturę sterującą - i co dalej? - Damiano99 - 27.04.2021

Chciałem dźwięki zaprogramowane przez siebie na kompie grać  na scenie ale czy to możliwe? 
Kupiłem tego keyboarda midi i po podłączeniu do komputera zauważyłem, że mogę grać dźwięki ale to wszystko; nie mam pojęcia jak się robi to mapowanie czy co to tam jest.
Mam też moduł brzmieniowy i widzę, że wgrane w niego dźwięki mogę grać na tym swoim instrumencie, ale nie da się tam wgrać własnych dźwięków z komputera? Bo to chyba było by mi najpotrzebniejsze. 
Dzięki za pomoc


RE: Kupiłem klawiaturę sterującą - i co dalej? - Wasp - 27.04.2021

jaka to klawiatura i jaki daw?


RE: Kupiłem klawiaturę sterującą - i co dalej? - Zirds - 27.04.2021

(27.04.2021, 9:40)Damiano99 napisał(a): Chciałem dźwięki zaprogramowane przez siebie na kompie grać  na scenie ale czy to możliwe? 
Kupiłem tego keyboarda midi i po podłączeniu do komputera zauważyłem, że mogę grać dźwięki ale to wszystko; nie mam pojęcia jak się robi to mapowanie czy co to tam jest.
Mam też moduł brzmieniowy i widzę, że wgrane w niego dźwięki mogę grać na tym swoim instrumencie, ale nie da się tam wgrać własnych dźwięków z komputera? Bo to chyba było by mi najpotrzebniejsze. 
Dzięki za pomoc

Do klawiatury sterującej musisz zawsze mieć komputer lub inny syntezator, który generuje dźwięki a sam nie posiada wbudowanej klawiatury.

Klawiatura sterująca jest jak myszka do komputera, samą myszką nic nie zdziałasz, tak samo klawiatura sterująca MIDI bez komputera jest bezużyteczna.


RE: Kupiłem klawiaturę sterującą - i co dalej? - Damiano99 - 27.04.2021

(27.04.2021, 9:50)Wasp napisał(a): jaka to klawiatura i jaki daw?
Jest to klawiaturka Alesis VI 49; natomiast DAW, w którym operuję to FL Studio. Wraz z tym Alesisem dostałem też jakąśtam wersję Abletona, ponieważ ta klawiatura jest z nim kompatybilna, co nie znaczy, że nie da się jej używać w FL.


RE: Kupiłem klawiaturę sterującą - i co dalej? - Damiano99 - 27.04.2021

(27.04.2021, 11:47)Zirds napisał(a):
(27.04.2021, 9:40)Damiano99 napisał(a): Chciałem dźwięki zaprogramowane przez siebie na kompie grać  na scenie ale czy to możliwe? 
Kupiłem tego keyboarda midi i po podłączeniu do komputera zauważyłem, że mogę grać dźwięki ale to wszystko; nie mam pojęcia jak się robi to mapowanie czy co to tam jest.
Mam też moduł brzmieniowy i widzę, że wgrane w niego dźwięki mogę grać na tym swoim instrumencie, ale nie da się tam wgrać własnych dźwięków z komputera? Bo to chyba było by mi najpotrzebniejsze. 
Dzięki za pomoc

Do klawiatury sterującej musisz zawsze mieć komputer lub inny syntezator, który generuje dźwięki a sam nie posiada wbudowanej klawiatury.

Klawiatura sterująca jest jak myszka do komputera, samą myszką nic nie zdziałasz, tak samo klawiatura sterująca MIDI bez komputera jest bezużyteczna.
No coż, dzięki za odpowiedź