MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
SOFTWARE Projekty Charczą, zacinają się. - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: SOFTWARE Projekty Charczą, zacinają się. (/temat-software-projekty-charcza-zacinaja-sie)



Projekty Charczą, zacinają się. - Ixipe - 9.06.2021

Siemka. Wiem, że był już tutaj taki temat, ale...
Już wcześniej miałem ten problem na fl 7. Później na fl10, ale mogłem robić projekty, jeśli nie używałem bardziej wymagających wtyczek. Potem sobie kupiłem nowego laptopa, żeby móc rozwiązać ten problem. Na nowym laptopie wersja fl 10, projekty się tną masakrycznie. Nie da się robić żadnego projektu. Próbowałem z różnymi ustawieniami AISO i nic. W końcu całkowicie odpusciłem, usunąłem wszystko związane z produkcją muzyki. Ale mnie ciągnie do tego tak że ch.. nie odpuszczę. Rozważam opcję, że to wina programu pirackiego, więc skłonny jestem kupic oryginał. Możwe to wina karty dźwiękowej? to jest to samo co interfejs audio czy nie? Chciałbym, żebyście mi pomogli zanim wydam kase, bo być może zrobię to nie potrzebnie, a nie chcę nie potrzebnie wydawać kasy. Już zrobiłem na wpół ch.. interes kupując dwa lata temu laptopa pod robienie muzyki, czyli bez karty graficznej.. Jak nie mogę robić nuty to chociaż bym sobie w coś pograł, ale tego też nie mogę bo nie mam karty graficznej :P

Dane kompa to
Intel® Core™ i5-8250U CPU @ 1.60GHz  1.80 GHz
Pamięć RAM 8,00 GB
64-bitowy system operacyjny, procesor x64


RE: Projekty Charczą, zacinają się. - Recoil83 - 9.06.2021

Ten procesor jest za słaby do produkcji powinien mieć przynajmniej 3.5 GHz na jednym rdzeniu, możesz na nim dalej produkować ale po zmianie systemu na Linux, jest lżejszy i zajmuje mniej pamięci.


RE: Projekty Charczą, zacinają się. - Ixipe - 9.06.2021

No dobra, ale kiedyś były inne procesory i dawało się radę w produkcji... ale na linuksa, mogę w sumie przejść


RE: Projekty Charczą, zacinają się. - OProject - 9.06.2021

A zmieniałeś ustawienia ASIO? daj większy bufor, zaznacz wszystkie opcje w Fl, niestety rosnie przy tym opoznienie (jesli grasz life to szybszy procesor albo ograniczenie ilosci wtyczek, zgrywanie do wav)

Ja tworze na i5 540m także nie szukaj wymówek xD




RE: Projekty Charczą, zacinają się. - pumadesign - 9.06.2021

To jest prawdopodobnie wina karty , lub sterowniki zainstaluj pod tą karte dedykowane , nie asio i zmień w fl studio i dalej bufer ustaw , lub kup interface, to raczej nie wina pirackiego daw , to się chyba nie zdarza ale kto wie , ile zapłaciłeś za laptopa ?? :)


RE: Projekty Charczą, zacinają się. - Ixipe - 9.06.2021

No procesor ma 1,2 GHz i turbo 3,5GHz wcześniej miałem dwa gorsze laptopy i dawały radę.. I Bufor na maxa robiłem i w ustawieniach AISO wszystkiego próbowałem i nic.. Ja głupi jestem bo kupując go zamiast kierować się tym co ma to ja na wygląd poleciałem bo elegancko wygląda :D Nie powiem ile dałem bo dokładnie nie pamiętam.. jakieś 3500


RE: Projekty Charczą, zacinają się. - INFERNO - 9.06.2021

Czasami można mieć VIRUSA na komputerze , ja miałem , zainstalowałem AVASTA i pomogło ale wystarczy że 1 raz wyłączysz anty-vira i wirus dalej jest aktywny , komputer mam dość szybki więc na nim nie mogło być harczenia i zacinania

po umieszczeniu virusa do kwarantanny trzeba zresetować FL STUDIO

wpisz sobie resetowanie ustawień FL STUDIO w google na youtube i zrestartuj komputer po tym


RE: Projekty Charczą, zacinają się. - pumadesign - 9.06.2021

(9.06.2021, 21:15)Ixipe napisał(a): No procesor ma 1,2 GHz i turbo 3,5GHz wcześniej miałem dwa gorsze laptopy i dawały radę.. I Bufor na maxa robiłem i w ustawieniach AISO wszystkiego próbowałem i nic.. Ja głupi jestem bo kupując go zamiast kierować się tym co ma to ja na wygląd poleciałem bo elegancko wygląda :D Nie powiem ile dałem bo dokładnie nie pamiętam.. jakieś 3500

3500 to złom nie jest , tylko trochę starszy laptop pewnie , możliwe że karte dźwiękową kiepską wsadzili lub są jakieś błędy w strownikach . Miałem też nie dawno podobny problem z charczeniem bo instalowałem ponownie system i pomogło jak zainstalowałem sterowniki od interface , charczało jak jechałem na asio .


RE: Projekty Charczą, zacinają się. - Ixipe - 10.06.2021

Przysiadłem dzisiaj przy tym i wychodzi na to, że to wina programu, tego, że pirat. Na wersji demo fl 20, nic się nie dzieje, nawet z masą wtyczek.. Laptop nie jest stary.. Dwa lata ma.. Jakby ktoś chciał, to taki https://www.x-kom.pl/p/443754-notebook-laptop-141-msi-ps42-i5-8250u-8gb-256-win10-mx150-ips.html
Nie polecam.. chociaż lepsze to niż windows 10 wsadzony na i3 z 4 GB ramu.. :P
czyli problem rozwiązany, to wina pirackiej wersji programu.. może skopana była poprostu


RE: Projekty Charczą, zacinają się. - Shizzlematic - 10.06.2021

Być może w 20 jest lepsza optymalizacja niż w starych wersjach. Od siebie mogę dodać dwie rzeczy. Nie wiem czy w starych wersjach jest ten hotkey (na 20 na pewno jest xd) - F12. Zamyka to wszystkie okna w DAW. Uwierz mi, że okienka zjadają ogrom zasobów. Jakieś 10 lat temu nagminnie zamykałem wszystkie okna wtyczek i różnica była ogromna. Druga sprawa to consolidate ścieżek. Render trwa sekundę a naprawdę pomaga. Idzie się przyzwyczaić do pracy na wav a w późniejszym czasie przy jakichś resamplingach zauważa się same zalety :D


RE: Projekty Charczą, zacinają się. - Ixipe - 10.06.2021

Wiem, dużo robię na vaw.. robiłem