MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE IX - progres - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Trance (https://musicproducers.pl/forum-trance)
+--- Wątek: TRANCE IX - progres (/temat-trance-ix-progres)



IX - progres - IXMASTERING - 12.10.2021

hejka, dodajcie swoją opinie pomoże mi to w rozwoju, dzięki
https://soundcloud.com/pawe-nowak-843853938/ix-progres


RE: IX - progres - Kamil Misiak - 14.10.2021

Odsłuchłem. Jest to coś dziwnego bo o ile rozumiem moment buildupu, melodię i to co chciałeś po niej przekazać to początku nie rozumiem w ogóle. Kick bym podmienił na zupełnie inny, wyrównał trochę poziomy głośności i właśnie kicka z basem wyciągnął do przodu bo przez 1:42 nie ma tam żadnej mocy na początku. Podoba mi się barwa pada i to, że sensownie poukładałeś fxy, crashe itd., ale całość numeru do gruntowej przebudowy lub pozostawienia jako wskazówki co i jak poprawiać w kolejnych numerach. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę to wyszło to sensownie, jeśli już działasz jakiś czas to czas na zwiększenie ilości godzin na nauce. Posiedź nad aranżem mocniej i miksem całości numeru. Pozdro.


RE: IX - progres - IXMASTERING - 14.10.2021

Hej, dzięki za opinie.To pierwszy skończony ^^ utwór, kawałek już zostawię bez zmian, kiedyś się pośmieje :). Dwa tygodnie przy nim dłubałem, milion razy odsłuchałem czas na coś nowego. Brakuje energii fakt, a na tym mi zależy w sumie najbardziej. Ogólnie pomysł na utwór średni ale szło więc się nie zastanawiałem. wezmę Twoje uwagi pod warsztat, jeszcze raz dzięki. pozdro.


RE: IX - progres - M. Mann - 14.10.2021

Jak na początek nie jest le. Sa błędy techniczne ale to kwestia wprawy i doświadczenia. Jadąc od początku. Warto zrobić dobre wejście albo szybkie rozkręcenie utworu jeśli to wersja krótka. U ciebie jest ok. ale początek z zmieniającym tonacje bassem jest trochę dziwny. Zazwyczaj na początku leci się z bassem na jednej tonacji co ułatwia dodawanie efektów, dropów itp. Nie martwiąc się czy będą pasować. Zmieniający bass ( tonacje )dajesz dopiero wraz z wejściem jakieś melo np. u Ciebie od 1.08min
Przy przejściach i wejściach nie bój się urozmaicać je fx’ami i dawaj crashe które podkreślają te momenty. Brakuje ich np. 1.08 jest rev crasch ale nie ma Casha to samo jak wchodzisz z główno Melo 2,44min. Jest tego trochę ale tak jak mówię kwestia odsłuchu i doświadczenia.
Samo wyciszenie i wejście fajne nic nie straszy , Emo nie wiem czy twoja ale fajna i ciekawa jak bym zmienił trochę lead albo nałożył pluck i lead ( kwestia gustu ). Ogólnie track ok. może początek i koniec trochę nudnawy ale Melo i wejście ok.
Nie wiem czy masz tam sub bass bo słychać jak by cały track leciał na tym bassie który zmienia tonacje ( jest ok. ) ale zawsze w tle jest sub bass którego nie zawsze słychać jest schowany ale daje głębie i trochę mocy.


RE: IX - progres - IXMASTERING - 15.10.2021

hej, dzięki za opinie. Wersja miała być krótka, extended jak coś wypali fajnego. Póki co skupiam się na mięsie utworu. Mid bass dałem na automatyzacje filtra, chcąc uzyskać efekt narastania, który w tym wypadku jest mocno średni^^. Jeżeli chodzi o leady nie mogę uzyskać energicznego brzmienia,zawsze coś mi zamula i nie mogę namierzyć przyczyny. Może chodzi o layering bo naczytałem się, że dobry lead musi być złożony z wielu brzmień, ale w mojej subiektywnej opinii właśnie te czyste, mocne niezbyt złożone synthy dają rade najlepiej. Miałem w tym kawałku już nic nie robić, ale posiedzę jeszcze trochę, spróbuje dodać pazura leadom, dzięki temu będe mógł łatwiej wzmocnić intro i outro nie tracąc kontrastu między sekcjami, żeby jednak drop był dużo bardziej energiczny od pozostałych części. Sub gra daleko w tle (trochę za daleko :) ) Sub bass jest w pełnych taktach na obniżonym interwale z dolnych nut pada, oprócz tego sam pad ma dolne nuty z akordu dołączone o interwał niżej. Sub w pełni gra w sumie tylko na breaku przez automatyzacje side chain do zera. Jeszcze raz dzięki. Pozdro.


RE: IX - progres - lovetrance01 - 28.10.2021

Pożałowałeś basu kolego. Na przyszłość popracuje nad doborem stopy i linią basową. Na pewno masz jakiś potencjał.