MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
REGGAE Tommy Herrero - Corazon Roto - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Hip Hop (https://musicproducers.pl/forum-hip-hop)
+--- Wątek: REGGAE Tommy Herrero - Corazon Roto (/temat-reggae-tommy-herrero-corazon-roto)



Tommy Herrero - Corazon Roto - tks21 - 31.10.2021

Cześć Wam! Może kawałek nieco przydługi ale taki był zamiar :)  Beat w klimatach Romantico Reggaeton nieco smutniejszy niż większość moich beatów. Filmik robiony w Shotcut (po raz pierwszy). Mam nadzieję, że spodoba Wam sie bicik :) Pozdrawiam Serdecznie Was wszystkich i fajnie byłoy gdybyście dali komentarz pod tym kawałkiem (o ile ktoś będzie chciał) 

https://www.youtube.com/watch?v=klRpSBRGKDE


RE: Tommy Herrero - Corazon Roto - INFERNO - 2.11.2021

Słuchałem i i bardzo fajne , aż taki smutny to nie jest , ja jestem ostatnio smutny a ten Bicik mnie uspokoił i troche odprężył , te pianinko co gra co jakiś czas to coś nowego i jest super , ogólnie dobra robota prawie 8 minut a wyszło ciekawie , jak wszystko uporządkuje Sobie w mijającym czasie to będę pobierał Bity z tego forum na pewno też Twoje . żeby Sobie słuchać , KONWERTATOREM :D youtube :D


RE: Tommy Herrero - Corazon Roto - tks21 - 9.11.2021

Dzięki ZROBINEK za tak fajny komentarz! Cieszę się, że CI sie na tyle podobało, że chciałbyś odsłuchiwać mój beat :) Beat co prawda długi ale jednak ma w miarę coś w sobie. Dzięki raz jeszcze i Pozdrawiam Serdecznie :)


RE: Tommy Herrero - Corazon Roto - Voel - 17.11.2021

Dobry,
Sznera sucha coś się wydaje, a może to klapceng. Melodie fajne, trochę za cicho są, mogłeś je bardziej wyeksponować, w stosunku do perki. Klimat urokliwy, spokojny. Aranżacja jest dobra. Pozdrawiam


RE: Tommy Herrero - Corazon Roto - droom - 18.11.2021

Niby to gdzieś przypomina reggae, ale bardziej bitem zalatuje mi to tymi latino rytmami (nie wiem jak tam się zwie).
Perka nie ma życia, strasznie syntetyczna, wymieniłbym każdy jej składnik, no może poza hihatami.
Snare i stopa strasznie kartonowe. Nie wiem, dodawaj efekty (reverby, phasery, chorusy, delaye) na poszczególne perkusjonalia - z pewnością ożywi to i urozmaici całą tą sekcję.
Melodia ok, przyjemna przemyślana i z odpowiednimi barwami.
Break w 5 minucie tak mało atrakcyjnie wchodzi, nic go nie zapowiada.
Tu też zwróciłbym uwagę na takie detale jak przejście między 2 motywami zwrotka/refren -> break. Opłaca się takie staranie, utwory brzmią wtedy spójnie, a cała nasza "opowiadana" muzyczna historia jest zazwyczaj łykana "na raz".
Kurcze mamy tu całe 8 minut, ale i wiele do porawy Panie.
Jest poprawnie, ale tylko poprawnie.
Sorki, że tak wszystko prawie na nie, ale wychodzę z założenia że lepiej mówić (pisać) szczerze, aniżeli słodzić i nic tym samym nie dawać poza fałszywym pitu pitu ;)
Pozdrawiam
DrooM


RE: Tommy Herrero - Corazon Roto - Kamil Misiak - 18.11.2021

(18.11.2021, 15:16)droom napisał(a): Niby to gdzieś przypomina reggae, ale bardziej bitem zalatuje mi to tymi latino rytmami (nie wiem jak tam się zwie).
Perka nie ma życia, strasznie syntetyczna, wymieniłbym każdy jej składnik, no może poza hihatami.
Snare i stopa strasznie kartonowe. Nie wiem, dodawaj efekty (reverby, phasery, chorusy, delaye) na poszczególne perkusjonalia - z pewnością ożywi to i urozmaici całą tą sekcję.
Melodia ok, przyjemna przemyślana i z odpowiednimi barwami.
Break w 5 minucie tak mało atrakcyjnie wchodzi, nic go nie zapowiada.
Tu też zwróciłbym uwagę na takie detale jak przejście między 2 motywami zwrotka/refren -> break. Opłaca się takie staranie, utwory brzmią wtedy spójnie, a cała nasza "opowiadana" muzyczna historia jest zazwyczaj łykana "na raz".
Kurcze mamy tu całe 8 minut, ale i wiele do porawy Panie.
Jest poprawnie, ale tylko poprawnie.
Sorki, że tak wszystko prawie na nie, ale wychodzę z założenia że lepiej mówić (pisać) szczerze, aniżeli słodzić i nic tym samym nie dawać poza fałszywym pitu pitu ;)
Pozdrawiam
DrooM
Świetnie, że tu jesteś. Wiele można wyciągnąć z Twoich rad. Dzięki choć temat zupełnie nie mój to jednak doceniam mocno Twoją pracę dla innych, dziękuję.


RE: Tommy Herrero - Corazon Roto - tks21 - 20.11.2021

Cześć Voel i droom oraz Kamilu. Napiszę do Was razem bo podobne rzeczy pisaliście :) Faktycznie jest ogrom pracy przede mną. Jestem samoukiem, tworzenie muzyki sprawia mi radość gdy mogę usiąść do kompa i coś podłubać :) Traktuję to jako zabawkę tak na prawdę :) Może mam złe podejście do sprawy bo nie progresuję ale uważam że z czasem progres będzie  i dzięki również Waszym radom stanę się lepszy. Przeglądam FLP'ki znanych utworów i wiele z nich wyciągam :) Dziękuję Wam! Pozdrawiam Was Serdecznie! :)


RE: Tommy Herrero - Corazon Roto - droom - 21.11.2021

Dodam tylko na koniec jedną radę: najważniejsze aby przy tym wszystkim się dobrze bawić ;)
Pamiętam taki moment w swojej muzycznej przygodzie, jak za bardzo się chciałem wszystkiego nauczyć i posiąść wszystkie wtyczki świata - to był największy błąd, bo fun z tworzenia poszedł na drugi plan, zaczęło się bicie głową o ścianę, a niezliczone ilości wtyczek w niczym nie pomogły.
Tak jak wspomniałeś, większość z nas to samouki i najlepszą metodą nauki to nauka na błędach, a że ktoś czasem nam coś podpowie, to tylko się cieszyć ;)
P.S. Teraz znowu mam ten moment bicia głową w ścianę :D Znowu chcę przeskoczyć coś nie wiadomo po co.
Pozdrawiam
DrooM


RE: Tommy Herrero - Corazon Roto - tks21 - 21.11.2021

DrooM zapewne masz rację. Przy muzyce trzeba się dobrze bawić :) Studiowanie flpków mnie trochę frustruje bo często wychodzi mi niezbyt podobnie do typowych beatów w tym gatunku. Denerwuje mnie to strasznie ale z czasem mam wrażenie, że większość beatów jest po prostu melodycznie uboga przynajmniej w tych czasach jakich teraz jesteśmy. Też tak odczuwasz? :)


RE: Tommy Herrero - Corazon Roto - droom - 21.11.2021

Troszku offtop się zrobi, ale co tam ;)
Fakt, obecne czasy ubogie są w zacną nutę, trzeba głęboko kopać aby znaleźć jakieś perełki. Z drugiej zaś strony wszystkiego naokoło jest opór, ale niestety większość tych rzeczy jest bezwartościowa :/
Ja przeszedłem dość szeroką w gatunki muzyczną drogę, od potocznie nazywanego metalu po szeroko pojętą muzykę elektroniczną. I to właśnie te szerokie horyzonty muzyczne podrzucają nam czasem ciekawe, nie szablonowe wręcz rozwiązania w swoich produkcjach. Baw się tworząc, łam schematy, niech te grajkowanie będzie odzwierciedleniem właśnie Ciebie a nie tutoriala z yt. Oczywiście one również są istotne, ale granicach zdrowego rozsądku, a nie wedle powszechnie wyznawanej metody: Kopy & Pejst :D


RE: Tommy Herrero - Corazon Roto - tks21 - 23.11.2021

Taaak droom, masz rację. Ale dobija mnie fakt że na YT mam ledwie dwa lajki pod większością utworów i to zazwyczaj od znajomych, dziewczyny i rodziny, Trochę to przykre. Mam wrażenie też, że jestem do bani, inni mają po 50k wyświetleń z własnymi beat'ami. Co oni mają to czego ja nie mam? Dobra... załóżmy miks tu się zgodzę u nich gra to lepiej. Ale holender jasna... liczy się też muzyka i sposób okazywanych emocji poprzez utwór. Może też to nie jest u mnie spójne :) :( Przesłuchaj "La Chica De Cabello Castano" mój najnowszy utwór. Czy tu brakuje emocji? Sam nie wiem... Gubię się we wszystkim co robię, ot tak. Pozdrawiam Serdecznie DrooM :)