MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING Kamil Misiak - Respawn (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Trance (https://musicproducers.pl/forum-trance)
+--- Wątek: UPLIFTING Kamil Misiak - Respawn (Original Mix) (/temat-uplifting-kamil-misiak-respawn-original-mix)



Kamil Misiak - Respawn (Original Mix) - Kamil Misiak - 21.11.2021

https://soundcloud.com/firstmindmusic/kamil-misiak-respawn-original-mix Po drobnych korektach i odrzuceniu przez dwie wytwórnie (Trance All-Star Record i Suanda Music - jak spadać to z dużego konia) dzielę się z Wami finalną wersją nowego numeru. Dziękuję przy okazji Droomowi za wskazówki co do kwestii technicznych, dzięki temu myślę, że finalna wersja brzmi lepiej niż prezentowane demo. Dziękuję i zachęcam do odsłuchu. Kamil


RE: Kamil Misiak - Respawn (Original Mix) - tks21 - 21.11.2021

Cześć , fajny synth wchodzi w 1:23 i co jakiś czas się pojawia :) Nie jestem specem od Trance'u ale ogólnie mi się podoba :) Moim zdaniem utwór jest na co najmniej dobrym poziomie :) Miks mam wrażenie, że jest ok. Utwór nieco mi przypomina Jushi - Requiem. Przesłuchaj go bo warto i zobaczysz pewne podobieństwa do Twojego  utworu :) Zauważyłem, że Trance jest bardzo gatunkiem długim tzn. utwory są długie ale... o dziwo tutaj nie czuję żeby miało trwać ponad 7 minut. Tylko szkoda, że na koniec jakby się urwało, nie było żadnego końcowego fx'a ale cóż... Chociaż mógłbyś dać Fade'a pod koniec, który by wyciszył końcówkę utworu. Ale i tak uważam że jest całkiem dobrze. Pozdrawiam Serdecznie tks21 aka Tommy Herrero :)


RE: Kamil Misiak - Respawn (Original Mix) - Kamil Misiak - 22.11.2021

(21.11.2021, 19:01)tks21 napisał(a): Cześć , fajny synth wchodzi w 1:23 i co jakiś czas się pojawia :) Nie jestem specem od Trance'u ale ogólnie mi się podoba :) Moim zdaniem utwór jest na co najmniej dobrym poziomie :) Miks mam wrażenie, że jest ok. Utwór nieco mi przypomina Jushi - Requiem. Przesłuchaj go bo warto i zobaczysz pewne podobieństwa do Twojego  utworu :) Zauważyłem, że Trance jest bardzo gatunkiem długim tzn. utwory są długie ale... o dziwo tutaj nie czuję żeby miało trwać ponad 7 minut. Tylko szkoda, że na koniec jakby się urwało, nie było żadnego końcowego fx'a ale cóż... Chociaż mógłbyś dać Fade'a pod koniec, który by wyciszył końcówkę utworu. Ale i tak uważam że jest całkiem dobrze. Pozdrawiam Serdecznie tks21 aka Tommy Herrero :)
Cześć. Utwór kończy się tak bo od kiedy myślałem nad końcówką to właśnie taki miałem na nią pomysł. Bez zbędnego zapętlania i odkładania na bok osobno clapów, hatów, rozbierania perkusji do zera. Jest czas na zmiksowanie go z czymś innym i chyba tyle wystarczy :) Dziękuję za Twoją opinię.


RE: Kamil Misiak - Respawn (Original Mix) - kammuri - 3.12.2021

Witam Pana,

Moim zdaniem - subiektywnie bez słodzenia: Mid bass chyba za głośno (od 0:30), kick sie troche traci w mixie (odsłuch na w miarę dobrych ale małych głośnikach - może mało basu daja), "na petardzie" ruszyłbym od 0:50 (nie od 0:30). "Urwanie" na końcu zdecydowanie nie dla DJ'ja ;) Trzeba zrobić łagodniejsze outro. Co mi się podoba to na pewno sama melodia i brzmienie arpedżio. Wszsystko idzie w dobrym kierunki ale troche pracy jeszcze przed Tobą. Wydać utworek jest i łatwo i trudno. Wydać utworek w Suanda jest z pewnością nie łatwo a technicznie utworek musi być top.

Sukcesów, pozdr. _o/


RE: Kamil Misiak - Respawn (Original Mix) - M. Mann - 17.01.2022

Track niezły fajna melodia. Może ciuuut a może sporo za długi. Bo Głowna Melo już zaczyna w tle pomrukiwać na początku tracka a potem leci dalej praktycznie przez cały utwór co sprawia ze jak wchodzi ona już pełna niczym nie zaskakuje bo zdążyliśmy się do niej przyzwyczaić. Co gorsze robi się monotonnie.
Gdybyś zrobił początek tak do ok. 2 min ( bez głównej Melo ) a potem wejście to co leci w 3min a to już by to inaczej wyglądało. Podoba mi się moment od 3:45 piano i delikatny building.
Tak jak pisałem strąciłeś trochę efekt Powera, zaskoczenia poprzez strasznie wydłużenie tracka i wrzuceniu głownej lini na początek.
Co do wytwórni może celowanie w najwyższe topowe wytwórnie to trochę błąd Mo można się zrazić albo mieć podcięte skrzydła. Warto znać swoja wartość ale i swoje miejsce w szeregu, Spróbuj następnym razem wysłać do średniaków i czasem próbując wyżej.