MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDWARE Jakich słuchawek używasz? Co polecasz a czego nie. - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: HARDWARE Jakich słuchawek używasz? Co polecasz a czego nie. (/temat-hardware-jakich-sluchawek-uzywasz-co-polecasz-a-czego-nie)

Strony: 1 2


Jakich słuchawek używasz? Co polecasz a czego nie. - e-max - 8.08.2022

Cześć,

Planuję upgrade mojego studia o nowe słuchawki. Obecnie głównie pracuję na Beyerdynamics 990 Pro 250Ohm, ale szukam czegoś do porównywania mixów, ale o półkę lub dwie wyżej. Sporadycznie używam Presonusa HD7, ale idą pod młotek. Nowe słuchawki zasilane będą z nowego Audienta ID14 V2 - chyba że do słuchawek o których piszę poniżej polecicie mi coś lepszego.

W sklepie w Łodzi słuchałem DT 900Pro X ale nie przekonały mnie - za wiele więcej dostaję prawie to samo co mam + węższy obraz stereo. Może po dłuższym przebywaniu z nimi zmieniłbym zdanie, ale zaryzykuję i kupię coś 2x droższego.
Słuchałem także Austrian Audio Hi-X65 ale te wydają się być zbyt jasne, co nie jest wadą samą w sobie - przyzwyczaiłbym się, ale mają mniej dołu niż Beyery, więc odpadają.

Wstępnie wybór padł na Shure SRH 1840, ale problem jest w tym że nie mam ich gdzie posłuchać przed zakupem.

Słuchawki będą służyły do mixu i prób masteringu (tak, wiem że nie robi się tego tylko na słuchawkach, dlatego w pokoju stoją Adamy AX8). Zależy mi na wiernym odwzorowaniu dołu, bo z tym jest największy problem przy podejmowaniu decyzji.

Dajcie znać jakie macie słuchawki, jak ich używacie oraz czy ogólnie jesteście z nich zadowoleni. Będę szczególnie wdzięczny za opinie osób majstrujących przy elektronice oraz innych gatunkach z dużą ilością dołu.


RE: Jakich słuchawek używasz? Co polecasz a czego nie. - INFERNO - 8.08.2022

Qilive są zajebiste za 199 zł
+ kable za 29 zł


1.. NIE POLECAM NIE SPRAWDZIĆ ICH NA MIEJSCU W SKLEPIE
2.. ZNAĆ SIĘ


RE: Jakich słuchawek używasz? Co polecasz a czego nie. - Wasp - 9.08.2022

ja od lat trzymam się meodelu Beyerdynamic DT770 Pro


RE: Jakich słuchawek używasz? Co polecasz a czego nie. - pumadesign - 9.08.2022

Gdy kupowałem swoje słuchawki KRK KNS to była masakra i żałowałem wydanych pieniędzy ale po 1-2 dniach tak się rozkręciły że masakra , zajebiście grają itd więc musisz też uważać na to czy słuchawki nie są ledwo co wyjęte z pudełka :) w ogóle to nie chciałbym dostać słuchawek które były w użyciu tym bardziej w sklepie przez x osób i przez x czasu :) Też jestem z Łodzi :)


RE: Jakich słuchawek używasz? Co polecasz a czego nie. - In-Tegral - 10.08.2022

ja bym spróbował z DT1990 PRO, dołu bez idealnego pomieszczenia, sprzętu itp. i tak nie ustawisz idealnie bez porównywania do innych miksów.


RE: Jakich słuchawek używasz? Co polecasz a czego nie. - Mich95 - 11.09.2022

obecnie używam, takstarów pro82 poza tym jeszcze - audiotechnica ath-m30 - no i shure srh440.


RE: Jakich słuchawek używasz? Co polecasz a czego nie. - Audionectic - 15.12.2022

Polecam obsłuchać Neumanny i Adamy SP-1
Albo coś takiego. 1700 jurków
https://www.youtube.com/watch?v=dFE4fvwV_6g


RE: Jakich słuchawek używasz? Co polecasz a czego nie. - hudson462 - 16.12.2022

A może zamiast nowych słuchawek kup jakiś program do korekcji charakterystyki częstotliwościowej słuchawek? Ja w taki sposób korzystam ze słuchawek AKG k240 mkII + program SoundID Reference i jestem w miarę zadowolony.


RE: Jakich słuchawek używasz? Co polecasz a czego nie. - OProject - 19.12.2022

Ja polecam moje legendarne AKG k518dj, niestety rozwaliłem je po 12 latach (jedna słuchawke) na szczescie udało sie kupic na aledrogo używki za 20zł w o niebo lepszym stanie :D
Nie są może jakieś super przy produkcji (i tak to kwestia umiejetnosci bo na lepszych mysle ze nie zrobilbym wiele lepszego miksu-sounddesignu- mastera xD) ale dla mnie brzmienie super, zwłaszcza do słuchania(duzo basu)
Sa bardzo niewygodne i mają przeciętną dynamikę, jednak pozostałe aspekty na +
Niestety już nie są produkowane ;(
Mam też Superlux Hd681b ale nie polecam, chyba ze ktos nie ma kasy na lepsze (zbyt duzo wysokich jak dla mnie, troche malo bassu i zerowa izolacja od otoczenia wew/zew - ale to norma przy otwartych sluchawkach) Do gier, youtube mysle ze dobrze się nadaja.


RE: Jakich słuchawek używasz? Co polecasz a czego nie. - Maciek - 20.12.2022

Mi osobiście żadne Beyery nie podeszły, za to zachwyciły mnie AKG K712Pro. Na szczęście mogę używać monitorów nie przeszkadzając nikomu


RE: Jakich słuchawek używasz? Co polecasz a czego nie. - AndReV - 12.01.2023

Niedawno szukałem słuchawek do miksu - muzyka elektroniczna i po wielu recenzjach zdecydowałem się na  AKG k240 mkII, okazały się nie trafionym zakupem, środek i góra fajnie brzmi, ale bass - jak papierowy. Ostatnio trafiłem na ciekawą grafikę pasma przenoszenia, tak się prezentuje do tego modelu Akg:
[Obrazek: frequency-response-14-graph-small.jpg]
szkoda że po zakupie to znalazłem, gdyby to było wcześniej wybrał bym inne jak Bayerdynamic 770 DT Pro których pasmo jest na wyrównanym poziomie i myślę, że do miksu będą w sam raz, poniżej grafika do nich:
[Obrazek: frequency-response-14-graph-small.jpg]


RE: Jakich słuchawek używasz? Co polecasz a czego nie. - e-max - 14.01.2023

Tutaj jest sporo porównań i wykresów popularnych słuchawek LINK
Dodatkowo znalazłem jeszcze taką stronkę do porównywania wykresów słuchawek LINK

Moje upatrzone Shure 1840 znacząco podrożały w ostatnim czasie, dodatkowo nie mam gdzie ich posłuchać, więc zakup jest chwilowo wstrzymany.


RE: Jakich słuchawek używasz? Co polecasz a czego nie. - e-max - 14.01.2023

(12.01.2023, 1:26)AndReV napisał(a): Niedawno szukałem słuchawek do miksu - muzyka elektroniczna i po wielu recenzjach zdecydowałem się na  AKG k240 mkII, okazały się nie trafionym zakupem, środek i góra fajnie brzmi, ale bass - jak papierowy. Ostatnio trafiłem na ciekawą grafikę pasma przenoszenia, tak się prezentuje do tego modelu Akg:
[Obrazek: frequency-response-14-graph-small.jpg]
szkoda że po zakupie to znalazłem, gdyby to było wcześniej wybrał bym inne jak Bayerdynamic 770 DT Pro których pasmo jest na wyrównanym poziomie i myślę, że do miksu będą w sam raz, poniżej grafika do nich:
[Obrazek: frequency-response-14-graph-small.jpg]
Ja znalazłem inny wykres dla 770 DT Pro, warto szukać informacji w różnych źródłach. Nie mniej jednak DT 770 będą miały sporo dołu, do elektroniki w sam raz (posiadam DT 990 Pro który jest bliźniaczym modelem, tylko otwartym). Dla mnie te AKG 240 też mają zbyt mało dołu - miałem okazję słuchać u kolegi.
[Obrazek: DT770-250-afr.jpg]


RE: Jakich słuchawek używasz? Co polecasz a czego nie. - RaNi/Works - 14.01.2023

Używam DT990 pro 250ohm, brzmią zwyczajnie (tak jak powinno być) trochę kopią wysokimi (w zależności od wieku) ale dzięki charakterystyce bez "uszczerbień" sonarworks całkiem łatwo kompensuje (niski rozsuw faz).
Stalowy pałąk jest w sumie wadą kiedy nosisz okulary - po paru godzinach głowa może od nich boleć.
Welurowe wkładki są w sumie dość nietrwałe ale to już chyba natura tego materiału.
Kabel telefoniczny w sumie okej, ale jest on dość ciężki, przez co może się zawieruszyć w dziwnych szparach na siedzeniu.

Ogółem te beyerdynamiki to taki odpowiednik siekiery firmy fiskars - proste jak cep, a części można samodzielnie wymienić.
No i ich wygląd mi strasznie siedzi.

Za to nie polecę właściwie większości JBL i (modele T/BT) są to konsumenckie słuchawki i one mają nie tyle co "dużo basu" tylko dużo "średniego basu" - wiadomo żeby kick miał więcej panczu ale w miksie to niestety nieporządane jest.


RE: Jakich słuchawek używasz? Co polecasz a czego nie. - ADNSS - 14.01.2023

U mnie nic się nie zmieniło, teraz będzie chyba 15 rok jak słucham na AKG K240 Studio no i też w sumie rok temu już stwierdziłem, że wypadałoby w końcu spróbować czegoś nowego, ale też zakup został wstrzymany, tyle że nie z powodu słuchawek, bo te już miałem upatrzone, ale nie mogłem się zdecydować na interfejs...

Jeśli chodzi o słuchawki to ja mam wybór znacznie ułatwiony, bo czuję się zobowiązany kupić kolejny model AKG - te słuchawki są niezniszczalne. Napisy się powycierały, naklejki poodpadały, wewnętrzne osłony materiałowe pogubiłem, kabel jest w strzępach, a słuchawki dalej grają niewzruszone tak jak grały, bez jakichkolwiek zgrzytów. Żeby nie być gołosłownym załączam fotkę.

https://drive.google.com/file/d/18gqSJvzum1ZbgCKSqKWR_UnKxz2L0PdH/view?usp=sharing

Za każdym razem jak patrzę na ten kabel to sam się zastanawiam, jak to jest możliwe że to jeszcze działa.
Tak jak widać guma już sparciała całkowicie i co chwilę się coś kruszy i wisi to wszystko na sznurku samym.
Już dawno chciałem go wymienić, ale w lokalnym sklepie muzycznym krzyknęli za sam kabel 200zł, więc stwierdziłem, że chyba ich poj*** jak całe słuchawki kosztowały 350 czy 400zł i wyszedłem.

Przy okazji podzielę się zabawną historią odnośnie tego kabla:
Zaczął on się powoli psuć od złącza przy słuchawce już lata temu. Nie wyglądało to zbyt dobrze, ale działało i woziłem te słuchawki codziennie do pracy, słuchałem sobie muzyki z telefonu. Któregoś dnia postanowiłem, że podłączę je do kompa no i w końcu stało się nieuniknione - na jednym kanale cisza. Pożaliłem się koledze, a on od razu zaproponował, że polutujemy. Zajęło nam to dłuższą chwilę bo ta wtyczka to już nie jest jest zwykła guma, tylko jakiś twardy plastik więc ciężko to obrać, a potem jeszcze większy problem był żeby to znów zaizolować, no ale wydawało nam się, że operacja przebiegła pomyślnie. Podpinam słuchawki do kompa i lipa, dalej nie działa. Zaczęliśmy się zastanawiać wyglądało to dobrze, reszta kabla i wtyczka z drugiej strony wyglądały w zasadzie jak nowe... Podpinam słuchawki do telefonu - piękne stereo. Podpinam do kompa - gra jeden kanał... Konkluzją chyba już nie muszę się z wami dzielić :D

Wracając do tematu. Sami widzicie jak to wygląda. Słuchawki często kładę na kompie, regularnie z niego spadają jak np. obracam się w fotelu (który mam obok) i zahaczę za kabel, ale nie robi to na nich żadnego wrażenia. Mówię wam, te słuchawki to taka nokia 3310 w dziedzinie odsłuchu.
Nawiązując do poprzedniej wypowiedzi odnośnie kabla telefonicznego (rozumiem, że chodzi o tę spiralkę). Oryginalnie te słuchawki kupiłem z kablem prostym, który zepsuł się po niecałych dwóch latach. Wtedy kupiłem ten kabel, który widzicie na zdjęciu. Nie pamiętam dokładnie ile dałem, też był drogi ale na pewno nie 200zł(ten sam sklep) no i nie miałem wyboru bo oryginalny zwyczajnie przestał działać. Też miałem wątpliwość czy to będzie dobry wybór, ale właśnie w tym sęk, że nawet jak gdzieś ten kabel zahaczy to zwyczajnie się rozciągnie, dzięki czemu się tak nie niszczy. Czy jest ciężki? Pewnie jest cięższy od zwykłego, ale ja w ogóle nie odczuwam żeby mi coś ciążyło. Teraz porównując żywotność 2 lata zwykłego vs 12+ lat skręcanego, ja nie mam żadnych wątpliwości jaki jest lepszy.
Dodam jeszcze, że otuliny (czy jak to się tam zwie...) też popękały i obcierały mi uszy, ale na szczęście te dostałem nowe za dwie dyszki tak że nie ma lipy. Na to też można zwrócić uwagę, bo chyba nie w każdym modelu można to wymienić, a strupy na uszach to niefajna sprawa... :P

Nie wiem jak z tym modelem mk2, czym to się różni i czy to można jakoś porównywać (na pewno z wyglądu te niebieskie wyglądają dużo gorzej moim zdaniem), no ale nie ma co ukrywać, że w tych moich bass was raczej nie przytłoczy aczkolwiek ja się przyzwyczaiłem i mi to nie przeszkadza. To też nie jest tak, że w dolnych partiach nic nie słychać i nie można na nich pracować. Bardziej problem jest taki że łatwo jest na nich przedobrzyć z basem głośno i jak potem to się na subwooferze puści to bas całkiem zdominuje resztę no ale dlatego słucha się inny nagrań dla porównania... Do pracy kupiłem sobie w biedronce jakieś słuchawki Sony, nawet tego nie planowałem, ale leżały sobie na półce za 4 dychy to mówię biorę... Jeśli chodzi o natężenie basu to te biedronkowe miażdżą K240, ale co z tego jak całość jest jakaś zlana i do dupy? Nawet do niedzielnego odsłuchu w autobusie wolałbym te K240, aczkolwiek nie ukrawajmy też że w takich słuchawkach wygląda się jak debil :D

Chciałem jeszcze więcej napisać, ale to cdn. bo idę trochę pochlać...


RE: Jakich słuchawek używasz? Co polecasz a czego nie. - INFERNO - 15.01.2023

też mam AKG K240 ze wzmacniaczem słuchawkowym są dobre , zadowalające ale dopiero ze wzmacniaczem .


RE: Jakich słuchawek używasz? Co polecasz a czego nie. - AndReV - 16.01.2023

ADNSS, ja zdecydowałem się na te Akg K240 to też chciałem wybrać te złote - lepiej się prezentują, ale jak zobaczyłem, że od MKII w brzmieniu się nie różnią i mają dodatki za parę zł, to już wiadomo jaka była decyzja. Dlatego jak Ci odpowiadają to kup sobię wersję MKII i będziesz miał zapasowe 2 kabelki + welurowe nauszniki, no i oczywiście nowe słuchawki. Ja planowałem podejść do tematu praktycznie i w przyszłości kupić wyższy model AKG K7XX, byłoby kabli zapasowych do końca świata, a tak sprawa się rypła nie podeszły mi..


RE: Jakich słuchawek używasz? Co polecasz a czego nie. - ADNSS - 16.01.2023

Pytanie na czym słuchałeś wcześniej, bo skoro kupiłeś model z najniższej półki to przypuszczam, że wcześniej nie miałeś nic specjalnego.
Już kiedyś też o tym pisałem, ale napiszę jeszcze raz, że na początku byłem zawiedziony zakupem tych słuchawek. Wcześniej kupowaliśmy z kolegą słuchawki z kosza w mediamarkt za 50zł (które psuły się regularnie po ok. pół roku, teraz jak policzyłem, gdybym tak je wymieniał przez te lata to bym już wydał na to 9k zł... :D). Przed zakupem wyobrażałem sobie nie wiadomo co, a po założeniu siedziałem ze skrzywioną miną - myślałem "no może trochę lepiej grają, jakby trochę więcej przestrzeni... ale za te pieniądze...". Doceniłem ten zakup jak po czasie założyłem sobie znowu te słuchawki z kosza i dopiero wtedy doznałem szoku... :) Nigdy bym nie powiedział, że bass jest jak papierowy, może właśnie w tych kawałkach co słuchałeś taki jest? Przypuszczam, że większość marketowych słuchawek będzie miała bardziej wydany bas, tylko pytanie czy bardziej prawdziwy...

Patrzyłem sobie teraz te K7XX co to, pod recenzją był link do recenzji tych K240.
https://www.soundguys.com/akg-k240-studio-review-30499/

Wchodzę i nie wierzę co czytam. W wadach jest "Dubious durability" xD
Jak po tym co napisałem ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości, że to ma tyle lat i dalej działa to mogę jeszcze filmik nagrać. Na zdjęciu nie widać zawieszenia (piszą w recenzji, że jest plastikowe, stąd wątpliwa wytrzymałość), ale zapewniam was, że nic z nim się nie dzieje i osobiście mam wrażenie, że to jest ostatnia rzecz jaka mogłaby się w tych słuchawkach popsuć... :)
Dlatego ja się staram specjalnie nie sugerować takimi recenzjami. Nawet tymi wykresami jak widać nie można się sugerować bo już mamy 2 różne dla jednego modelu. W końcu który jest prawdziwy?

Co do wzmacniaczy to jest dłuższy temat, ale wstępnie napiszę, że ja nic specjalnego nie mam. Na poprzednim kompie miałem kartę ESI MAYA 44 i do niej wpięte bezpośrednio. Teraz mam wpięte w przedni panel PC, który idzie z karty wbudowanej. Nie chce mi się teraz szukać co tam jest, ale płytę główną mam z wyższej półki, nie słyszę żeby grały gorzej niż na poprzednim kompie więc stwierdziłem, że nie będę kombinował. Gorzej jak ktoś mam laptopa (wiem że niektórzy na laptopach muzykę robią), na moim laptopie jakość dźwięku jest skandaliczna. Na telefonie grają cicho, ale klarownie.


RE: Jakich słuchawek używasz? Co polecasz a czego nie. - ZDV-12 - 16.01.2023

(16.01.2023, 6:42)ADNSS napisał(a): Wcześniej kupowaliśmy z kolegą słuchawki z kosza w mediamarkt za 50zł (które psuły się regularnie po ok. pół roku, teraz jak policzyłem, gdybym tak je wymieniał przez te lata to bym już wydał na to 9k zł... :D).
A to znaczy, że masz ze sto lat jak nie więcej ;-)

(16.01.2023, 6:42)ADNSS napisał(a): Przed zakupem wyobrażałem sobie nie wiadomo co, a po założeniu siedziałem ze skrzywioną miną - myślałem "no może trochę lepiej grają, jakby trochę więcej przestrzeni... ale za te pieniądze...".
I ja zderzyłem się z tym wrażeniem przy kupnie DT990 i dokładnie jak Ty po jakimś czasie gdy założyłem tańsze słuchawki to dopiero zobaczyłem różnice - widać łatwiej zauważyć jest brak niż nadmiar :-) Zresztą ten sam efekt miałem przy monitorach, myślałem, że jak wywalę taką kasę na odsłuch to do moich uszu wpadnie mieszanka złota i aksamitu ;-)

(16.01.2023, 6:42)ADNSS napisał(a): Nawiązując do poprzedniej wypowiedzi odnośnie kabla telefonicznego (rozumiem, że chodzi o tę spiralkę). (...)
Czy jest ciężki? Pewnie jest cięższy od zwykłego, ale ja w ogóle nie odczuwam żeby mi coś ciążyło.

No ten w Beyerdynamic'ach DT 990 PRO jest ciężki, znaczy jak korzystam to nie czuć tego specjalnie, ale gdy założę słuchawki z prostym kablem wtedy czuć różnicę.


RE: Jakich słuchawek używasz? Co polecasz a czego nie. - ADNSS - 16.01.2023

Wiedzę kolega czujny, chciałem napisać 1.5k :D