MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Kamil Misiak-Missing Souls (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Trance (https://musicproducers.pl/forum-trance)
+--- Wątek: TRANCE Kamil Misiak-Missing Souls (Original Mix) (/temat-trance-kamil-misiak-missing-souls-original-mix)



Kamil Misiak-Missing Souls (Original Mix) - Kamil Misiak - 12.09.2022

https://www.youtube.com/watch?v=hGAlNGmipwE

Czołem. Coś się wcześniej popsuło i nie było mnie słychać. Ponawiam post z premierką nowego kawałka nad którym ostatnio siedziałem. Każdy ma swój maks, wiem, że nie jest idealny, ale tworzenie sprawia mi radość, wyzwala to co we mnie siedzi i być może kiedyś jeszcze wejdę na inny poziom. Póki co bawię się tym na ile potrafię, a myślę, że nie popełniam zbrodni na odbiornikach puszczając to w sieć.

Dzięki za odsłuchy.


RE: Kamil Misiak-Missing Souls (Original Mix) - Skywalker95 - 13.09.2022

Słyszałeś o samplach Dava Parkinsona?Gorąco polecam jedna z lepszych paczek sampli jakie mam do Trance.Mega podoba mi się pad który wchodzi w breakdownie ,na czym kręciłeś .Mam wrażenie że kick z bassem się zderzają mimo sidechainu ,sprawdź czy nie musisz skrócić nieco kicka (ogólnie to wymieniłbym kick lub podbił doły usunął midowe muły).Ogólnie mega fajny utwór ,melodie sam pisałeś? ? Pozdro Luke i


RE: Kamil Misiak-Missing Souls (Original Mix) - Kamil Misiak - 13.09.2022

(13.09.2022, 3:20)Skywalker95 napisał(a): Słyszałeś o samplach Dava Parkinsona?Gorąco polecam  jedna z lepszych paczek sampli jakie mam do Trance.Mega podoba mi się pad który wchodzi w breakdownie ,na czym kręciłeś .Mam wrażenie że kick z bassem się zderzają mimo sidechainu ,sprawdź czy nie musisz skrócić nieco kicka (ogólnie to wymieniłbym kick lub podbił doły usunął midowe muły).Ogólnie mega fajny utwór ,melodie sam pisałeś? ? Pozdro Luke i
Pochwała od Ciebie to najlepsze co mogło mnie dziś spotkać. Melodie pisze sam, mam ich w głowie mnóstwo i to coś co najłatwiej mi przychodzi gdy dorywam się do klawiszy. Mam świadomość ułomności miksu bo to z kolei coś z czym nigdy sobie nie umiałem poradzić by wydobyć głębie jaka wychodzi w takich produkcjach i jaka jest np. w Twoich numerach. Pad o którym mówisz kręcony jest z któregoś padów z sylentha, ale sam miał dość suche brzmienie więc został potraktowany pogłosem i na EQ. Nie słyszałem o tych samplach, ale jeśli Ty je polecasz to sprawdzę :) Pozdrawiam


RE: Kamil Misiak-Missing Souls (Original Mix) - M. Mann - 16.09.2022

Cieszy mnie fakt, że w ostatnich 2-3tyg jest wysyp trance. Mnie nie było tu pare miesięcy ale szczeze to ubolewałem nad faktem ze na forum nic się nie dzieje a na pewo nie w dzilae trance. Wszedłem 2 tg temu i nagle z dnia na dzień pojawiają się nowe i to tracki na wysokim poziomie, co wcześniej albo nie trafiały w moje gusta albo nie były typowo trance’em
Super, że jest nas więcej i każdy w domu coś tam dłubie.
Nie inaczej jest tutaj. Jak sam pisałeś „ każdy ma swój maks”, myślę, że to jeden z twoich lepszych kawałków. Poprzednie albo nie trafiały w mój gust albo próbowałeś z innym stylem. Tutaj można spokojnie posłuchać.
Fajny track. Jest melo wejście , fajne miłe dla ucha plucki. Podoba mi się piano sma często używam pojedynczych taktów piano na wysokich oktawach fajnie to wybrzmiewa i nadaje klimaciku. Przejścia sa płynne, główna melo ciekawa nie nudzi, ciągle się coś dzieje. Najważniejsze, ze nic się ze sobą nie gryzie.
Z rzeczy które ja bym zmienił to jak już wcześniej pisałem Ci tracki trochę zbyt długie. Dajesz zbyt długo rozbieg ( dla dj’a ?) też tak robiłem i mam tracki 8-9min .Sam z swojego doświadczenia powiem Ci, że wytwórnie nie lubią tracków powyżej 7-8 min . Wiem bo pisało mi to parę osób i to się sprawdziło. Wytwórnie to potwierdzają. Dla nich track idealny to taki max 6:40. Jeśli track ma 30 sec na początku samego kicka i kolejne 30 sec na koniec robi nam się minuta . Do 30 sec już powinien być kick z jakimś przejściem i czymś co zaciekawi. Jeśli myślisz o wytwórniach bo oni sprawdzają początek środek, koniec i mają na to kilka sekund, jeśli ich nie zaciekawisz , lecą dalej z kolejnym wysłanym trackiem ( a mają ich dziesiątki )
Co do melo słyszę tam sidechaining . Nie wiem na ile to efekt zamierzony a na ile kwestia budowy melo ale mam wrażenie ze jest lekko przesunięty co sprawia ze nie pompuje równo z bassem
Podsumowując moje wywody bardzo fajny track, który nie męczy, dobra budowa i duży progres na przyszłość :)


RE: Kamil Misiak-Missing Souls (Original Mix) - Kamil Misiak - 17.09.2022

(16.09.2022, 9:01)M. Mann napisał(a): Cieszy mnie fakt, że w ostatnich 2-3tyg jest wysyp trance. Mnie nie było tu pare miesięcy ale szczeze to ubolewałem nad faktem ze na forum nic się nie dzieje a na pewo nie w dzilae trance. Wszedłem 2 tg temu i nagle z dnia na dzień pojawiają się nowe i to tracki na wysokim poziomie, co wcześniej albo nie trafiały w moje gusta albo nie były typowo trance’em
Super, że jest nas więcej i każdy w domu coś tam dłubie.
Nie inaczej jest tutaj. Jak sam pisałeś „ każdy ma swój maks”, myślę, że to jeden z twoich lepszych kawałków.  Poprzednie albo nie trafiały w mój gust albo próbowałeś z innym stylem. Tutaj można spokojnie posłuchać.
Fajny track. Jest melo wejście , fajne miłe dla ucha plucki. Podoba mi się piano sma często używam pojedynczych taktów piano na wysokich oktawach fajnie to wybrzmiewa i nadaje klimaciku. Przejścia sa płynne, główna melo ciekawa nie nudzi, ciągle się coś dzieje. Najważniejsze, ze nic się ze sobą nie gryzie.
Z rzeczy które ja bym zmienił to jak już wcześniej pisałem Ci tracki trochę zbyt długie. Dajesz zbyt długo rozbieg ( dla dj’a  ?) też tak robiłem i mam tracki 8-9min .Sam z swojego doświadczenia powiem Ci, że wytwórnie nie lubią tracków powyżej 7-8 min . Wiem bo pisało mi to parę osób i to się sprawdziło. Wytwórnie to potwierdzają. Dla nich track idealny to taki max 6:40. Jeśli track ma 30 sec na początku samego kicka i kolejne 30 sec na koniec robi nam się minuta . Do 30 sec już powinien być kick z jakimś przejściem i czymś co zaciekawi. Jeśli myślisz o wytwórniach bo oni sprawdzają początek środek, koniec i mają na to kilka sekund, jeśli ich nie zaciekawisz , lecą dalej z kolejnym wysłanym trackiem ( a mają ich dziesiątki )
Co do melo słyszę tam sidechaining . Nie wiem na ile to efekt zamierzony a na ile kwestia budowy melo ale mam wrażenie ze jest lekko przesunięty co sprawia ze nie pompuje równo z bassem
Podsumowując moje wywody bardzo fajny track, który nie męczy, dobra budowa i duży progres na przyszłość :)
Dziękuję za tak rozległy komentarz w którym poruszyłeś wątek o którym też myślałem, a mianowicie długość utworu. Za każdym razem gdy siadam to gdzieś z tyłu głowy wiem, że powinno być krócej, a finalnie gdy myślę, że w numerze zawarłem wszystko co chciałem to wychodzi ponad 8 minut (nie inaczej jest znowu z jeszcze nieopublikowanym). Na kolejnym postaram się pilnować czasu. Wysyp upliftów i progresów też mnie tutaj cieszy bo wychowywałem się na tych klimatach i najbardziej do mnie przemawiają. Mamy kilku zdolnych producentów i zawsze cieszą mnie numery na poziomie, ale trensy najbardziej. Pozdrawiam serdecznie.


RE: Kamil Misiak-Missing Souls (Original Mix) - M. Mann - 17.09.2022

Też tak mam/miałem. Gdyby robić wk książkowej budowy utwór powinien mieć wejście ( rozbieg ) intro główna melo, znów podkład i znów główne melo i zakończenie. Kiedyś w trance melo było dwa razy powtuzone ja zamiast powtórzyć drugi raz melo dawałem albo inny synt albo zmieniałem aper, niestety robiło się z tego 8 min i więcej.
Teraz trzymam się mocno mojego schematu mniej więcej : do 0:30 wejście kick plus w miedzy czasie dodatnie jakieś perki parę przejść\FX W 0:30 już przejście po którym wchodzi albo midi bass albo już podkład melo. Ok 2:00-2:30 wejście intra. W ciągu 1 min muszę tu zbudować klimat albo zrobić wyciszenie albo wejść z główna melo ale na lekkim synthcie. 3:00-3:30 wejście główne melo. Tutaj kwestia czy melo jest proste : 8barów albo rozwinięte 16barów to melo full leci ok 1:30-2:00 min. W tym czasie z dwa przejście z melo dodając jakiś Pad i plucki, piano by nie nudzić przy 5:00-5:30 powoli kończymy robię przejście i wchodzi to co na początku tracka leciało plus jakieś 0:30 min na zakończeni tracka. Robi nam się track 6:00-6:30 :)
Pozdro