MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Andrew Rayel & Robbie Seed Feat. That Girl - Stars Collide (Luke Skywalker Remix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Trance (https://musicproducers.pl/forum-trance)
+--- Wątek: TRANCE Andrew Rayel & Robbie Seed Feat. That Girl - Stars Collide (Luke Skywalker Remix) (/temat-trance-andrew-rayel-robbie-seed-feat-that-girl-stars-collide-luke-skywalker-remix)



Andrew Rayel & Robbie Seed Feat. That Girl - Stars Collide (Luke Skywalker Remix) - Skywalker95 - 20.09.2022

https://soundcloud.com/user-853949983/stars-collide-luke-skywalker-remix-1

próbowałem sił w Armadzie, ale nie wierzę aby chociaż raczyli odsluchać więc postanowiłem puśćic w świat


RE: Andrew Rayel & Robbie Seed Feat. That Girl - Stars Collide (Luke Skywalker Remix) - pumadesign - 20.09.2022

Nie wiem czy się dobrze orientuje ale to jest remix więc jak ty to chciałeś wydać ??


RE: Andrew Rayel & Robbie Seed Feat. That Girl - Stars Collide (Luke Skywalker Remix) - Kamil Misiak - 20.09.2022

Cenię Twoje produkcje i technicznie myślę, że są na naprawdę wysokim poziomie, ale przy remiksach, które odsłuchuję chciałbym aby miały jakąś różnicę od oryginału, żeby coś płynęło inaczej. Tobie udało się to trochę w intro, trochę w breaku, a drop to już może nie kopia 1:1, ale coś co płynie bardzo podobnie dlatego tym razem pozostanę neutralny w opinii, a zostawię jedynie ten komentarz.


RE: Andrew Rayel & Robbie Seed Feat. That Girl - Stars Collide (Luke Skywalker Remix) - Skywalker95 - 20.09.2022

(20.09.2022, 15:20)pumadesign napisał(a): Nie wiem czy się dobrze orientuje ale to jest remix więc jak ty to chciałeś wydać ??
Remix się także wydaje ?


RE: Andrew Rayel & Robbie Seed Feat. That Girl - Stars Collide (Luke Skywalker Remix) - pumadesign - 20.09.2022

(20.09.2022, 17:20)Skywalker95 napisał(a):
(20.09.2022, 15:20)pumadesign napisał(a): Nie wiem czy się dobrze orientuje ale to jest remix więc jak ty to chciałeś wydać ??
Remix się także wydaje ?
A to nie trzeba się dogadać z wykonawcą oryginału i lebelem ?? Większość lebeli nie wydaje remixów .


RE: Andrew Rayel & Robbie Seed Feat. That Girl - Stars Collide (Luke Skywalker Remix) - Skywalker95 - 20.09.2022

(20.09.2022, 17:54)pumadesign napisał(a):
(20.09.2022, 17:20)Skywalker95 napisał(a):
(20.09.2022, 15:20)pumadesign napisał(a): Nie wiem czy się dobrze orientuje ale to jest remix więc jak ty to chciałeś wydać ??
Remix się także wydaje ?
A to nie trzeba się dogadać z wykonawcą oryginału i lebelem ?? Większość lebeli nie wydaje remixów .
Artysta podpisując umowe ,ma niewiele do powiedzenia .Utwór należy do wytwórni i to z nimi dogadujesz tego typu numery.Myślisz ,że czemu większosść artystów tworzy własne labele? Mają dosyć warunków jakie daje wytwórnia...


RE: Andrew Rayel & Robbie Seed Feat. That Girl - Stars Collide (Luke Skywalker Remix) - pumadesign - 20.09.2022

(20.09.2022, 19:18)Skywalker95 napisał(a):
(20.09.2022, 17:54)pumadesign napisał(a):
(20.09.2022, 17:20)Skywalker95 napisał(a):
(20.09.2022, 15:20)pumadesign napisał(a): Nie wiem czy się dobrze orientuje ale to jest remix więc jak ty to chciałeś wydać ??
Remix się także wydaje ?
A to nie trzeba się dogadać z wykonawcą oryginału i lebelem ?? Większość lebeli nie wydaje remixów .
Artysta podpisując umowe ,ma niewiele do powiedzenia .Utwór należy do wytwórni i to z nimi dogadujesz tego typu numery.Myślisz ,że czemu większosść artystów tworzy własne labele? Mają dosyć warunków jakie daje wytwórnia...
No chyba żartujesz że artysta nie ma nic do powiedzenia , to w jakich wytwórniach ty wydajesz muzykę ??


RE: Andrew Rayel & Robbie Seed Feat. That Girl - Stars Collide (Luke Skywalker Remix) - M. Mann - 20.09.2022

No niestety ale podpisując umowę z wytwórnią prawa autorskie przekazujesz wytwórni. Masz 50/50 za zyski z platfom itp. Czasem dodatkowa kasa. Jeśli chodzi o RMX to najważniejsze słowo ma wytwórnia i do niej zwracasz si o pozwolenie. Pewnie ona kontaktuje się z wykonawca o materiały i tyle. Raczej jak ktoś pisał wytwórnie nie wydają RMX chętnie . Owszem mogą zlecić takowy na prośbę wykonawcy ale sami od siebie raczej nie ( zbyt kłopotliwe ). Rmx są bardziej powszechne w dużych labelach gdzie gwiazdy robią sobie nawzajem rmx np. do albumów itp.


RE: Andrew Rayel & Robbie Seed Feat. That Girl - Stars Collide (Luke Skywalker Remix) - Skywalker95 - 21.09.2022

(20.09.2022, 21:39)M. Mann napisał(a): No niestety ale podpisując umowę z wytwórnią prawa autorskie przekazujesz wytwórni. Masz 50/50 za zyski z platfom itp. Czasem dodatkowa kasa. Jeśli chodzi o RMX to najważniejsze słowo ma wytwórnia i do niej zwracasz si o pozwolenie. Pewnie ona kontaktuje się z wykonawca o materiały i tyle.  Raczej jak ktoś pisał wytwórnie nie wydają  RMX chętnie . Owszem  mogą zlecić takowy na prośbę wykonawcy ale sami od siebie raczej nie ( zbyt kłopotliwe ). Rmx są bardziej powszechne w dużych labelach gdzie gwiazdy robią sobie nawzajem rmx np. do albumów itp.
Wkońcu ktoś mnie poparł ?


RE: Andrew Rayel & Robbie Seed Feat. That Girl - Stars Collide (Luke Skywalker Remix) - Skywalker95 - 21.09.2022

(20.09.2022, 15:33)Kamil Misiak napisał(a): Cenię Twoje produkcje i technicznie myślę, że są na naprawdę wysokim poziomie, ale przy remiksach, które odsłuchuję chciałbym aby miały jakąś różnicę od oryginału, żeby coś płynęło inaczej. Tobie udało się to trochę w intro, trochę w breaku, a drop to już może nie kopia 1:1, ale coś co płynie bardzo podobnie dlatego tym razem pozostanę neutralny w opinii, a zostawię jedynie ten komentarz.
Tak wiemy byku ,jeżeli chodzi o Melo w dropie to tylko trochę pozmieniałem arpega i obrałem we własne dzwięki.Ten Remix był bardziej testem moich możliwości jak Remixem ?


RE: Andrew Rayel & Robbie Seed Feat. That Girl - Stars Collide (Luke Skywalker Remix) - Kamil Misiak - 21.09.2022

(21.09.2022, 2:35)Skywalker95 napisał(a):
(20.09.2022, 15:33)Kamil Misiak napisał(a): Cenię Twoje produkcje i technicznie myślę, że są na naprawdę wysokim poziomie, ale przy remiksach, które odsłuchuję chciałbym aby miały jakąś różnicę od oryginału, żeby coś płynęło inaczej. Tobie udało się to trochę w intro, trochę w breaku, a drop to już może nie kopia 1:1, ale coś co płynie bardzo podobnie dlatego tym razem pozostanę neutralny w opinii, a zostawię jedynie ten komentarz.
Tak wiemy byku ,jeżeli chodzi o Melo w dropie to tylko trochę pozmieniałem arpega i obrałem we własne dzwięki.Ten Remix był bardziej testem moich możliwości jak Remixem ?
Ale co tu testować? Masz technikę i opanowanie produkcji w paznokciu małego palca u nogi, to trzeba płodnym być i scenę podbijać :) Rozumiem sam zamysł i nie odbieraj czasami moich słów jako krytykanctwa czego zresztą nie znoszę.Może rozwijając też myśl napiszę, że remix jest w Twoim wykonaniu odświeżeniem utworu. Bardzo dobrym technicznie, ale odświeżeniem.


RE: Andrew Rayel & Robbie Seed Feat. That Girl - Stars Collide (Luke Skywalker Remix) - pumadesign - 21.09.2022

(21.09.2022, 2:35)Skywalker95 napisał(a):
(20.09.2022, 15:33)Kamil Misiak napisał(a): Cenię Twoje produkcje i technicznie myślę, że są na naprawdę wysokim poziomie, ale przy remiksach, które odsłuchuję chciałbym aby miały jakąś różnicę od oryginału, żeby coś płynęło inaczej. Tobie udało się to trochę w intro, trochę w breaku, a drop to już może nie kopia 1:1, ale coś co płynie bardzo podobnie dlatego tym razem pozostanę neutralny w opinii, a zostawię jedynie ten komentarz.
Tak wiemy byku ,jeżeli chodzi o Melo w dropie to tylko trochę pozmieniałem arpega i obrałem we własne dzwięki.Ten Remix był bardziej testem moich możliwości jak Remixem ?

No to kiepski pomysł z tym wydaniem jeśli za wiele pracy nie włożyłeś w utwór tym bardziej że to większy lebel tak ? ; ]
Jeśli chodzi o remixy to jeśli artysta nie będzie miał ochoty podesłać stemy to wytwórnia go nie zmusi , chyba logiczne ; ]


RE: Andrew Rayel & Robbie Seed Feat. That Girl - Stars Collide (Luke Skywalker Remix) - Skywalker95 - 21.09.2022

Ta dyskusja nie ma sensu ? włącz orginalny utwór to porównasz jaką pracę wykonałem ...


RE: Andrew Rayel & Robbie Seed Feat. That Girl - Stars Collide (Luke Skywalker Remix) - pumadesign - 21.09.2022

(21.09.2022, 10:08)Skywalker95 napisał(a): Ta dyskusja nie ma sensu ? włącz orginalny utwór to porównasz jaką pracę wykonałem ...

Hmm ale do kogo to piszesz ? Jeśli do mnie to powiem ci że to nie ja zacząłem kwestie że utwór jest bardzo podobny do oryginału , poza tym ja oryginału nigdy nie słyszałem ; ]


RE: Andrew Rayel & Robbie Seed Feat. That Girl - Stars Collide (Luke Skywalker Remix) - Kamil Misiak - 21.09.2022

(21.09.2022, 7:50)pumadesign napisał(a):
(21.09.2022, 2:35)Skywalker95 napisał(a):
(20.09.2022, 15:33)Kamil Misiak napisał(a): Cenię Twoje produkcje i technicznie myślę, że są na naprawdę wysokim poziomie, ale przy remiksach, które odsłuchuję chciałbym aby miały jakąś różnicę od oryginału, żeby coś płynęło inaczej. Tobie udało się to trochę w intro, trochę w breaku, a drop to już może nie kopia 1:1, ale coś co płynie bardzo podobnie dlatego tym razem pozostanę neutralny w opinii, a zostawię jedynie ten komentarz.
Tak wiemy byku ,jeżeli chodzi o Melo w dropie to tylko trochę pozmieniałem arpega i obrałem we własne dzwięki.Ten Remix był bardziej testem moich możliwości jak Remixem ?

No to kiepski pomysł z tym wydaniem jeśli za wiele pracy nie włożyłeś w utwór tym bardziej że to większy lebel tak ? ; ]
Jeśli chodzi o remixy to jeśli artysta nie będzie miał ochoty podesłać stemy to wytwórnia go nie zmusi , chyba logiczne ; ]
Poza tym nie wiem czy nie jest czasami konieczną praktyką podsyłanie wykonawcy/wytwórni remixu z prośbą o ewentualną zgodę na opublikowanie remiksu. Jakby nie było bierzemy na warsztat czyjąś pracę, a efekty mogą być różne, gorsze na przykład. Mamy na pewno autorskie prawa osobiste, które są niezbywalne i wydaje mi się, że bez uzyskania zgody kompozytora melodii z takich remiksów mogą wyjść problemy.

Jakiś czas temu wysyłałem demo do Hardy Hard z pytaniem o możliwość niekomercyjnego wykorzystania utworu (remiksu) na platformach streamingowych i dostałem jasną odpowiedź, że nie wyraża zgody więc myślę, że kwestie remiksów są regulowane, a to często jest pomijane bo dodajemy głównego autora i myślimy, że jest okej.

Na logikę jednak biorąc, mam konkretny numer, jestem kompozytorem melodii no i X wykorzystuje ją, robi remiks, opisuje tytuł dodając siebie w nim jako remiksera i jakie ma prawo aby go wydać?


RE: Andrew Rayel & Robbie Seed Feat. That Girl - Stars Collide (Luke Skywalker Remix) - lukaszx1992 - 4.10.2022

Świetny remix, kiedyś był konkurs na remix tego utworu.
Pewnie miał byś spore szanse wygrać.


RE: Andrew Rayel & Robbie Seed Feat. That Girl - Stars Collide (Luke Skywalker Remix) - Skywalker95 - 4.10.2022

(4.10.2022, 11:00)lukaszx1992 napisał(a): Świetny remix, kiedyś był konkurs na remix tego utworu.
Pewnie miał byś spore szanse wygrać.
Bardzo żałuję ,że nie zdążyłem ?


RE: Andrew Rayel & Robbie Seed Feat. That Girl - Stars Collide (Luke Skywalker Remix) - Burning Car - 5.10.2022

Mix brzmieniowo jak najbardziej ok ale.. ale bym się lekko do harmonii przyczepił.Wokal jakoś nie siedzi w całości - coś jest nie tak z harmonią. Poza tym wszystko na wysokim poziomie.