MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Nody Beats - Flex - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Hip Hop (https://musicproducers.pl/forum-hip-hop)
+--- Wątek: HIP HOP Nody Beats - Flex (/temat-hip-hop-nody-beats-flex)



Nody Beats - Flex - n0dy beatz - 7.10.2022

https://www.youtube.com/watch?v=-EgkTGUBpC0


RE: Nody Beats - Flex - QBUNBEATS - 19.10.2022

Mocarne brzmienie, lubię to jak 'CIĘŻKO' te bębny u Ciebie chodzą


RE: Nody Beats - Flex - n0dy beatz - 22.10.2022

(19.10.2022, 11:36)QBUNBEATS napisał(a): Mocarne brzmienie, lubię to jak 'CIĘŻKO' te bębny u Ciebie chodzą
Wiadomo mordko musi dobrze tłuc jak na mnie przystało :)


RE: Nody Beats - Flex - tomalmc - 28.10.2022

n0dy - pytanko za milion - uzywasz jakichs sampli ze splice ogółem w swoich produkcjach czy wszystko co do nuty grasz i wykręcasz swoje loopy? zawsze mnie nurtuje kwestia czy to jest ok korzystac z sampli z platform jak splice czy raczej unikac tego typu praktyk? gdzies kiedys slyszalem ze jak ktos korzysta z gotowego loopa to chuj a nie producent i ciekawi mnie ta kwestia po prostu jak to sie ma odzwierciedlac w srodowisku producenckim


RE: Nody Beats - Flex - n0dy beatz - 29.10.2022

(28.10.2022, 16:44)tomalmc napisał(a): n0dy - pytanko za milion - uzywasz jakichs sampli ze splice ogółem w swoich produkcjach czy wszystko co do nuty grasz i wykręcasz swoje loopy? zawsze mnie nurtuje kwestia czy to jest ok korzystac z sampli z platform jak splice czy raczej unikac tego typu praktyk? gdzies kiedys slyszalem ze jak ktos korzysta z gotowego loopa to chuj a nie producent i ciekawi mnie ta kwestia po prostu jak to sie ma odzwierciedlac w srodowisku producenckim
Oczywiście, że można korzystać z loopów na splice są fajne ale lepieji bardziej unikatowo jest nawiązać współpracę z loopmakerem - kompozytorem. Używanie przeruchanych loopów tak to jest potężne lamerstwo w środowisku i generalnie beka z producenta ale jeżeli wykręcisz ten loop tak i dograsz do niego że stworzysz coś mega świeżego i ciekawy - flip sampel to szapo ba. Ja używam tylko i wyłącznie loopów od moich znajomych którzy sie tym zajmują ale i tak to tak przekręcam że sami twórcy ciężko poznają swoje melodie i to już jest sztuka i talent. Tylko w colaboracjach używam loopy lub bazuję na ich samplach i MIDI. Wszystkie solowe produkjcę gram sam i tak oczywiście gram loopy i je przekręcam tnę itd długi proces i żmudny ale wg mnie w muzyce liczy się jakość a nie ilość na klepanych bicików. Pozdro !


RE: Nody Beats - Flex - INFERNO - 29.10.2022

google no tak ja sram bity po szatansku rzadzu tu w tej wiosece polce :D WIOCHA


RE: Nody Beats - Flex - n0dy beatz - 29.10.2022

(29.10.2022, 15:13)INFERNO napisał(a): google no tak ja sram bity po szatansku rzadzu tu w tej wiosece polce :D WIOCHA
Tak XD


RE: Nody Beats - Flex - INFERNO - 30.10.2022

chciałem coś normalnie napisać muzę nakurwiamy i tak żyjemy


RE: Nody Beats - Flex - Shizzlematic - 30.10.2022

Jak ja uwielbiam zdanie "co do nuty grane" z tych grupek xd Straszne jest to ze musisz udowadniac ze zrobiles cos sam a nie zajebales tracka z gotowych stemsow xd Zajebisty bicik, wszystko gra gituwa :D


RE: Nody Beats - Flex - n0dy beatz - 30.10.2022

(30.10.2022, 9:44)Shizzlematic napisał(a): Jak ja uwielbiam zdanie "co do nuty grane" z tych grupek xd Straszne jest to ze musisz udowadniac ze zrobiles cos sam a nie zajebales tracka z gotowych stemsow xd Zajebisty bicik, wszystko gra gituwa :D
Wiesz z jednej strony się nie dziwię bo jak kupuję ktoś już bardziej znany i z zasięgami to ma niemały problem. Słuchacze momentalnie wyczają sampel że "przeruchany" z jakiejś paczki albo jeszcze gorzej kradziony. Zgłoszą to do twórcy i cyk podział tantiemów już mniejszy dla rapera-producenta itd. Znam producentów co sprzedają masowo za granicę "construction kit" czyli cały projekt w Flu z samplami itd... i ludzie kupują to jak szaleni. Znam też duety producentów co zatrudniają innych producentów do zagrania na przykłąd samej lini basowej na 808 bo są w tym lepsi i nie ma w tym nic złego. Kończąć temat loopów - jeżeli robisz prze kozaki samplowane i nieważne czy stary sampel wielokrotnie wykorzystany czy nie a brzmi zupełnie świeżo i robisz mega bębny do tego z basem to ja to szanuję i wspieram a jeżeli bierzesz sampel żywcem wycięty niedotknięty po prostuukłądasz pod niego jakąś mizerną perkę to jest to dla mnie po prosru nie smaczne i nie profesjonalne - to się tyczy branży mainstream bo hobbystycznie dla siebie i swojej grupy to róbmy co chcemy i na co mamy ochotę. To jest moje zdanie na ten temat jak ja to widzę i co obserwuję zza kurtyny branży. Należy też pamiętać, że ile producentów tyle opini i zdania na ten temat :) 

Pozdro ! Niedługo nowości na moim bicie z dwoma legendami ale niewiadomo czy w tym roku jeszcze się pojawi :) Yo !


RE: Nody Beats - Flex - INFERNO - 1.11.2022

nie wiem po co kupować projekt FL studio , dla mnie to raczej można sprzedać np. od producentów niech płacą pajace