MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
EDM/Big-Room projekt Fl Studio 20 (for sale) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Dyskusje (https://musicproducers.pl/forum-dyskusje)
+---- Wątek: EDM/Big-Room projekt Fl Studio 20 (for sale) (/temat-edm-big-room-projekt-fl-studio-20-for-sale)



EDM/Big-Room projekt Fl Studio 20 (for sale) - Utlhopia - 8.01.2023

https://soundcloud.com/utlhopia/more-than-oxygen-teaser

Witam. Mam o to taki projekcik na opylenie, gdyż odpuszczam tworzenie muzyki w owym klimacie na poczet muzyki transowej. Myślę, że można to śmiało pociągnąć dalej i stworzyć całkiem niezły banger ze względu na jego strukturę.
Dla gwoli ścisłości mam też mnóstwo innych koncepcji w tym nurcie muzycznym, lecz wymagają one odkopania w zakamarkach moich dysków. Mam nadzieję, że dany temat i propozycja nikogo nie zraziła oraz mam także nadzieję, że to odpowiedni dział do tego typu ogłoszeń. Czekam na Wasze propozycje. 

Pozdrawiam,
Michał.


RE: EDM/Big-Room projekt Fl Studio 20 (for sale) - pumadesign - 8.01.2023

Jakie vst ?


RE: EDM/Big-Room projekt Fl Studio 20 (for sale) - Utlhopia - 8.01.2023

Instruments: Sylenth1
MIX: Yamaha Final Master, Invisible Limiter, Sausage Fattener, Kickstart, OTT, FabFilter Pro-L a reszta to flowskie.


RE: EDM/Big-Room projekt Fl Studio 20 (for sale) - Shizzlematic - 8.01.2023

Sprzedajesz same sciezki czy caly pakiet mix/mastering? Ogolnie mega chaotyczny miks, nie jestem w stanie sie skupic na jednej rzeczy. Sam motyw bardzo fajny, bardziej podoba mi sie intro niz drop xd czuje taki vibe lat 2000 jak na energy mixach jeszcze lecialo trance :D Powodzonka w sprzedazy :D


RE: EDM/Big-Room projekt Fl Studio 20 (for sale) - pumadesign - 8.01.2023

Wolę spytać , presety czy sam kręciłeś ?


RE: EDM/Big-Room projekt Fl Studio 20 (for sale) - Utlhopia - 8.01.2023

Akurat w tym projekcie preset leadu nie został tworzony od podstaw, bazowałem na jakimś z banków.
W każdym bądź razie mam mnóstwo swoich brzmień tworzonych od podstaw w sylenth1 zaczynając od init i powoli myślę o wydaniu swojego banku brzmieniowego, gdyż na przestrzeni wielu lat wykręciłem bodajże ponad 500 brzmień na tym syntezatorze. Absolutny TOP1 w mojej opinii, nawet po upływie wielu lat nie zamieniam na nic innego jeżeli chodzi o kreowanie własnych dźwięków. Nie wiem jaką trzeba mieć siłę przebicia, by tego dokonać, niemniej jednak spróbować zawsze warto :D

Wrzuciłem na szybko jeden z przykładów brzmienia stworzonego od podstaw:
https://soundcloud.com/utlhopia/utlhopia-sounds-sylenth1-preset-2012


RE: EDM/Big-Room projekt Fl Studio 20 (for sale) - Utlhopia - 8.01.2023

(8.01.2023, 16:50)Shizzlematic napisał(a): Sprzedajesz same sciezki czy caly pakiet mix/mastering? Ogolnie mega chaotyczny miks, nie jestem w stanie sie skupic na jednej rzeczy. Sam motyw bardzo fajny, bardziej podoba mi sie intro niz drop xd czuje taki vibe lat 2000 jak na energy mixach jeszcze lecialo trance :D Powodzonka w sprzedazy :D
Raczej cały projekt w paczce wraz z samplami. A co do miksu to w zasdadzie taka była główna koncepcja, żeby tutaj działo się dużo, ba nawet za dużo. Myślę, że dla klubowiczów o rozszerzonych źrenicach mogłoby to być pozycją obowiązkową do tuptania, haha ;D


RE: EDM/Big-Room projekt Fl Studio 20 (for sale) - Shizzlematic - 8.01.2023

Jezeli taki byl zamiar to nie widze problemu i szanuje :D


RE: EDM/Big-Room projekt Fl Studio 20 (for sale) - In-Tegral - 8.01.2023

(8.01.2023, 17:19)Utlhopia napisał(a):
(8.01.2023, 16:50)Shizzlematic napisał(a): Sprzedajesz same sciezki czy caly pakiet mix/mastering? Ogolnie mega chaotyczny miks, nie jestem w stanie sie skupic na jednej rzeczy. Sam motyw bardzo fajny, bardziej podoba mi sie intro niz drop xd czuje taki vibe lat 2000 jak na energy mixach jeszcze lecialo trance :D Powodzonka w sprzedazy :D
Raczej cały projekt w paczce wraz z samplami. A co do miksu to w zasdadzie taka była główna koncepcja, żeby tutaj działo się dużo, ba nawet za dużo. Myślę, że dla klubowiczów o rozszerzonych źrenicach mogłoby to być pozycją obowiązkową do tuptania, haha ;D
W miksie może i był zamysł by działo się dużo, ale wciąż tam jest dużo do poprawy. Można zrobić "napakowany miks" ale z ładem i składem, albo taki trochę ulep. Leady latają w miksie (w takiej elektronice, w tych czasach to niedopuszczalne, transienty do odstrzału najlepiej za pomocą clippera), bass nie jest do końca dobrze osadzony i pływa, pogłosy i delaye robią zamęt w miksie, a nie go dopełniają i budują głębie. Nawet poziomy głośności mi się wydaje, że nie siedzą, tak jak powinny. Natomiast sam aranż i pomysł jak na bigroom jest spoko, ma to ręce i nogi, jakby wziął to ktoś z doświadczeniem to może to wyciągnie na odpowiedni poziom.


RE: EDM/Big-Room projekt Fl Studio 20 (for sale) - Utlhopia - 8.01.2023

(8.01.2023, 23:04)In-Tegral napisał(a):
(8.01.2023, 17:19)Utlhopia napisał(a):
(8.01.2023, 16:50)Shizzlematic napisał(a): Sprzedajesz same sciezki czy caly pakiet mix/mastering? Ogolnie mega chaotyczny miks, nie jestem w stanie sie skupic na jednej rzeczy. Sam motyw bardzo fajny, bardziej podoba mi sie intro niz drop xd czuje taki vibe lat 2000 jak na energy mixach jeszcze lecialo trance :D Powodzonka w sprzedazy :D
Raczej cały projekt w paczce wraz z samplami. A co do miksu to w zasdadzie taka była główna koncepcja, żeby tutaj działo się dużo, ba nawet za dużo. Myślę, że dla klubowiczów o rozszerzonych źrenicach mogłoby to być pozycją obowiązkową do tuptania, haha ;D
W miksie może i był zamysł by działo się dużo, ale wciąż tam jest dużo do poprawy. Można zrobić "napakowany miks" ale z ładem i składem, albo taki trochę ulep. Leady latają w miksie (w takiej elektronice, w tych czasach to niedopuszczalne, transienty do odstrzału najlepiej za pomocą clippera), bass nie jest do końca dobrze osadzony i pływa, pogłosy i delaye robią zamęt w miksie, a nie go dopełniają i budują głębie. Nawet poziomy głośności mi się wydaje, że nie siedzą, tak jak powinny. Natomiast sam aranż i pomysł jak na bigroom jest spoko, ma to ręce i nogi, jakby wziął to ktoś z doświadczeniem to może to wyciągnie na odpowiedni poziom.


To kup i zrób po swojemu, gdyż mi już na konstruktywnej krytyce owego "dzieła" nie zależy i raczej jakakolwiek mało mnie interesuje. Na tacy podane to, co jest i tyle w temacie. Nie wymagam również horrendalnej sumy za ten pomysł na track. :D



RE: EDM/Big-Room projekt Fl Studio 20 (for sale) - Utlhopia - 9.01.2023

https://soundcloud.com/utlhopia/official-42

Hej. Z racji, że dziś od rańca miałem sporo wolnego czasu postanowiłem chwilę podziubać przy owym projekcie i finalnie wyszła taka wersja i jest to wersja ostateczna, którą mogę opchnąć. Zainteresowanych odsyłam do PW lub na email utlhopiamusic@gmail.com


RE: EDM/Big-Room projekt Fl Studio 20 (for sale) - In-Tegral - 9.01.2023

(8.01.2023, 23:33)Utlhopia napisał(a):
(8.01.2023, 23:04)In-Tegral napisał(a):
(8.01.2023, 17:19)Utlhopia napisał(a):
(8.01.2023, 16:50)Shizzlematic napisał(a): Sprzedajesz same sciezki czy caly pakiet mix/mastering? Ogolnie mega chaotyczny miks, nie jestem w stanie sie skupic na jednej rzeczy. Sam motyw bardzo fajny, bardziej podoba mi sie intro niz drop xd czuje taki vibe lat 2000 jak na energy mixach jeszcze lecialo trance :D Powodzonka w sprzedazy :D
Raczej cały projekt w paczce wraz z samplami. A co do miksu to w zasdadzie taka była główna koncepcja, żeby tutaj działo się dużo, ba nawet za dużo. Myślę, że dla klubowiczów o rozszerzonych źrenicach mogłoby to być pozycją obowiązkową do tuptania, haha ;D
W miksie może i był zamysł by działo się dużo, ale wciąż tam jest dużo do poprawy. Można zrobić "napakowany miks" ale z ładem i składem, albo taki trochę ulep. Leady latają w miksie (w takiej elektronice, w tych czasach to niedopuszczalne, transienty do odstrzału najlepiej za pomocą clippera), bass nie jest do końca dobrze osadzony i pływa, pogłosy i delaye robią zamęt w miksie, a nie go dopełniają i budują głębie. Nawet poziomy głośności mi się wydaje, że nie siedzą, tak jak powinny. Natomiast sam aranż i pomysł jak na bigroom jest spoko, ma to ręce i nogi, jakby wziął to ktoś z doświadczeniem to może to wyciągnie na odpowiedni poziom.


To kup i zrób po swojemu, gdyż mi już na konstruktywnej krytyce owego "dzieła" nie zależy i raczej jakakolwiek mało mnie interesuje. Na tacy podane to, co jest i tyle w temacie. Nie wymagam również horrendalnej sumy za ten pomysł na track. :D
No spoko, powodzenia


RE: EDM/Big-Room projekt Fl Studio 20 (for sale) - pumadesign - 9.01.2023

Wiesz co , nie wiem czy ktoś tutaj kupi twój projekt , większe szanse masz na facebooku , jest mnóstwo grup muzycznych etc plus zagraniczne , w Polsce chyba nie wiele chętnych będzie na taki deal :)


RE: EDM/Big-Room projekt Fl Studio 20 (for sale) - Utlhopia - 9.01.2023

(9.01.2023, 17:03)pumadesign napisał(a): Wiesz co , nie wiem czy ktoś tutaj kupi twój projekt , większe szanse masz na facebooku , jest mnóstwo grup muzycznych etc plus zagraniczne , w Polsce chyba nie wiele chętnych będzie na taki deal :)
I to jest właśnie ten moment, kiedy przyszedł czas  oznajmić, że można żyć bez fejsbuka.. I jakoś tak lepiej się żyje.. :D Cóż.. nie jestem jakoś szczególnie napalony. Pójdzie to pójdzie, nie to nie. Generalnie byłem ciekaw czy takie oferty mają rację bytu i czy można znaleźć potencjalnych kontrahentów. W zasdzie przyznam rację, że może warto spróbować gdzieś się ogłosić na discordach na zagranicznych gupach o tematyce produkcja muzyczna.


RE: EDM/Big-Room projekt Fl Studio 20 (for sale) - pumadesign - 9.01.2023

Załóż sobie konto na FB tylko po to żeby dołączyć do kilku grup i wrzucać tam swoje projekty na sprzedaż , bo masz ich kilka tak ? Robota na 5 minut :)


RE: EDM/Big-Room projekt Fl Studio 20 (for sale) - INFERNO - 9.01.2023

ten Track to , mega lipa , słabe , melodie kijowe , i nie mój gatunek w sumie ale jak coś to napisałem bo sprawdziłem ,,