MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO Nie działająca funkcja Drag & Drop - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO Nie działająca funkcja Drag & Drop (/temat-fl-studio-nie-dzialajaca-funkcja-drag-drop)



Nie działająca funkcja Drag & Drop - Yoris - 29.01.2023

Witam,
mam problem z funkcją przeciągania i upuszczania plików MP3/WAV w FL Studio 20 na Win10. Wertowałem internet w w celu rozwiązania problemu, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Uprzedzając pytania bezskutecznie próbowałem:
- uruchomić FL Studio jako admin,
- uruchomić FL Studio w trybach zgodności i bez nich,
- trzymając przy upuszczaniu przycisk ESC,
- przeciągnąć dany element prawym przyciskiem myszy.

Jeśli chodzi o system Windows to bez problemów działa przeciąganie i upuszczanie do różnych folderów, więc podejrzewam, że nie ogarnąłem do końca ustawień w programie FLS, którego właściwie się uczę nadal, bo wcześniej korzystałem z FLS 9 i nigdy nie miałem takich problemów. Podejrzewam, że problem jest banalnie prosty, ale proszę Was o pomoc. Z góry dzięki.


RE: Nie działająca funkcja Drag & Drop - FL-X - 9.02.2023

Moja aktualna wiedza pozwala przypuszczać, że to uruchamianie programu FL STUDIO właśnie jako administrator powoduje ten problem.

Czy pojawia się może taki komunikat po uruchomieniu:

Cytat:"You have started FL Studio with administrative privileges. This may cause drag and drop of files to stop working"

Uruchomiłeś FL Studio z uprawnieniami administratora. Może to spowodować, że przeciąganie i upuszczanie plików przestanie działać.

Nawet jeśli się nie pojawia, bo u mnie akurat się nie pojawił, to drag and drop nie będzie działać i zobaczysz tylko przekreślone kółeczko, a program nie przyjmie sampla.

Należy odznaczyć "run as administrator" w atrybutach skrótu do programu lub w bezpośredniej ikonie programu FL64


RE: Nie działająca funkcja Drag & Drop - Yoris - 12.02.2023

Robiłem już tak i również bez skutku. Na wszystkie sposoby odznaczałem i zaznaczałem "uruchom jako administrator". Gdy przeciągam dany plik audio do programu nie mam przekreślonego kółka, tylko ten symbol:
https://ibb.co/K5k6BKh


RE: Nie działająca funkcja Drag & Drop - ZDV-12 - 12.02.2023

Jaką dokładnie masz wersję FL Studio?

I pytanie dodatkowe: nie próbujesz przeciągać ze skompresowanego folderu/pliku zip? Kiedyś FLS miało z tym problem.


RE: Nie działająca funkcja Drag & Drop - Yoris - 12.02.2023

(12.02.2023, 21:15)ZDV-12 napisał(a): Jaką dokładnie masz wersję FL Studio?

I pytanie dodatkowe: nie próbujesz przeciągać ze skompresowanego folderu/pliku zip? Kiedyś FLS miało z tym problem.
Oczywiście, że przeciągam pliki z "czystego" folderu. Mało tego, w programie w Packs mam też sample powrzucane i stamtąd także nie działa przeciąganie plików audio (także ten sam symbol przy przeciąganiu). Moja wersja FL to v20.9.2 [build 2963] zarejestrowana, nie piracka, pobrana ze strony FL po wpisaniu kluczu licencji.


RE: Nie działająca funkcja Drag & Drop - ZDV-12 - 12.02.2023

A wersja typu Fruity/Fire, Producer, Signature Bundle?

Bo wersja Fruity lub Fire (Fire to to samo co Fruity, tylko z kontrolerem Akai Fire) nie obsługuje Audio Clips:
https://www.image-line.com/fl-studio/compare-editions/

I jeszcze jeden pomysł, jak masz nie Microsoftowego antywirusa to spróbuj go deaktywować na 5 minut. Odpal FL i spróbuj wtedy przeciągnąć plik audio.

EDIT:
A oficjalnie na stronie Image-Line znalazłem podpowiedź dotyczącą brakującego kodeka mp3 i jak temu zaradzić, zerknij:
https://support.image-line.com/action/knowledgebase?ans=218


RE: Nie działająca funkcja Drag & Drop - Yoris - 12.02.2023

Wersja to Fruity Edition. Spróbowałem teraz wg Twoich instrukcji z antywirusem - nie pomogło. Pobrałem też ten kodek Fraunhofer, jest na liście, natomiast problem nadal ten sam z tym samym symbolem.


RE: Nie działająca funkcja Drag & Drop - amphibia - 12.02.2023

Może wrzuć sampel do sequencera i wtedy na playliste :)


RE: Nie działająca funkcja Drag & Drop - ZDV-12 - 13.02.2023

To w takim razie to jest przyczyna, wersja Fruity Edition nie pozwala na ładowanie audio clipów na playlistę. Zobacz sobie ten link co dałem w poście wyżej "Compare Features", sekcja overview->audio clips:

"Drag and drop of samples and audio into the Playlist for fast song creation. NOT possible in Fruity Edition. Full use of the Playlist is possible in Producer and higher Editions"

Spróbuj w takim razie może tak jak pisze @amphibia - może jest to patent na ominięcie tego ograniczenia. Wiem, że ja na FL Studio Fire Edition też nie mogłem ładować audio clipów.


RE: Nie działająca funkcja Drag & Drop - FL-X - 13.02.2023

Albo zaimportować do Edisona i stamtąd kliknąć ikonkę "send to playlist"


RE: Nie działająca funkcja Drag & Drop - Mocade - 13.02.2023

Sprawdź czy twoje sample nie posiadają czasami zabronionych znaków \ /: * ? < > | Samemu odręcznie tych symboli nie wpiszesz ale możesz ściągnąć plik razem z nimi, FL wariuje przy próbie ich odczytania i nie przepuszcza ich na playlistę.


RE: Nie działająca funkcja Drag & Drop - VV4CK! - 14.02.2023

(13.02.2023, 7:52)ZDV-12 napisał(a): To w takim razie to jest przyczyna, wersja Fruity Edition nie pozwala na ładowanie audio clipów na playlistę. Zobacz sobie ten link co dałem w poście wyżej "Compare Features", sekcja overview->audio clips:

"Drag and drop of samples and audio into the Playlist for fast song creation. NOT possible in Fruity Edition. Full use of the Playlist is possible in Producer and higher Editions"

Spróbuj w takim razie może tak jak pisze @amphibia - może jest to patent na ominięcie tego ograniczenia. Wiem, że ja na FL Studio Fire Edition też nie mogłem ładować audio clipów.
Rozumiem, że to wiąże się z kupnem wersji przynajmniej Producer Edition?


RE: Nie działająca funkcja Drag & Drop - ZDV-12 - 14.02.2023

@VV4CK! - najprościej ujmując to tak. Zakup lub upgrade do wyższej wersji.

Jeżeli masz Fruity Edition lub Fire Edition to nie musisz kupować drugiego FL'a tylko możesz dokonać upgrade (bezpośrednio na stronie Image Line choć trzeba przyznać, że nasi dystrybutorzy mają często lepsze oferty pod względem cenowym niż samo Image Line).

I zgadza się, Producer Edition to "pierwsza od dołu" wersja FL Studio, która znosi naprawdę sporo ograniczeń, właśnie tu możesz sobie porównać, czy potrzebujesz coś wyżej, czy Producer Edition w zupełności Ci wystarczy:

https://www.image-line.com/fl-studio/compare-editions/

Wersje Fruity i Fire są mocno ograniczone, dobre na początek, żeby "poczuć" czy FL będzie "tym jedynym", ale jeżeli zostajesz w produkcji czy to jako hobby czy tym bardziej zaczynasz to zamieniać w pracę - to zarówno Fruity jak i Fire będą Cię mocno ograniczać. To takie odpowiedniki Abletonowskiej wersji Lite.

Odnośnie jeszcze patentów od pozostałych osób, które się wypowiedziały w tym temacie - być może jest to rozwiązanie, nie wiem, nie próbowałem. Jeżeli masz Fruity Edition lub Fire Edition być może da się to ominąć tak jak właśnie pisali inni ładując sampel do Edisona czy do Channel Rack. Przyznam, że miałem Fire Edition i było to jedno z ograniczeń, które mnie najbardziej wkurzało, dlatego zdecydowałem się kupić wersję Singature i cieszę się "wolnością" ;-) Tym bardziej, że długi sampel w Channel Rack to upierdliwość (dla mnie przynajmniej). Jak chcesz mieć utwór referencyjny to wygodnie jest go właśnie załadować na playlistę.


RE: Nie działająca funkcja Drag & Drop - Yoris - 18.02.2023

Witam wszystkich i dziękuję jeszcze raz za odpowiedzi. Wszystkie metody okazały się nieskuteczne, ponieważ faktycznie wersja Fruity nie pozwalała na przeciąganie audio do programu. Zrobiłem upgrade do Producer Edition - problem zniknął na dobre. Dzięki jeszcze raz za wszystkie odpowiedzi. Wątek do zamknięcia :)


RE: Nie działająca funkcja Drag & Drop - Yoris - 18.02.2023

(12.02.2023, 22:39)amphibia napisał(a): Może wrzuć sampel do sequencera i wtedy na playliste :)
Tak, faktycznie to jedyny sposób na ominięcie tego, to działało, ale przyznam, że było strasznie uciążliwe. Jednak widok waveformu na playliście jest znacznie wygodniejsze i przyspiesza proces produkcji.