MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Nieszczęsny content ID z YT - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Dyskusje (https://musicproducers.pl/forum-dyskusje)
+---- Wątek: Nieszczęsny content ID z YT (/temat-nieszczesny-content-id-z-yt)



Nieszczęsny content ID z YT - lebex - 31.01.2023

Ostatnio wstawiłem na yt swój autorski utwór i od razu pojawiło się roszczenie od:
SUISA_SESAC_CS
W imieniu: Purified Records
i dalej
W filmie wykorzystano melodię tego utworu
Treści znalezione we fragmencie ble ble ble
Podany jest tylko tytuł tego chyba kawałka, po wpisaniu w szukanie znalazło coś takiego, ale w ogóle to nie przypomina mojego.
Czy miał ktoś taki przypadek, że sprzeciw okazał się skuteczny ? Albo co po 30 dniach braku odpowiedzi z ich strony ?


RE: Nieszczęsny content ID z YT - Wasp - 31.01.2023

odpowiedzcie mu, ja też się tym interesuję


RE: Nieszczęsny content ID z YT - lebex - 31.01.2023

Powiązany następny temat. Robiąc cover i publikując go poprzez distrokid płacimy za licencję. I teraz publikując samemu materiał na yt czy gdziekolwiek indziej, w razie wykrycia głównie melodii od razu dostajemy roszczenie. Jak wykorzystać tą licencję broniąc się, że to nasz utwór ? Taki przypadek mam np na tiktoku, ale to już chyba distrokid namieszał, bo wstawiam swoje numery a tiktok je wykrywa jako już wydane, jakoś tak.


RE: Nieszczęsny content ID z YT - amphibia - 1.02.2023

Używałeś sampli w swoim utworze ?


RE: Nieszczęsny content ID z YT - lebex - 1.02.2023

(1.02.2023, 13:02)amphibia napisał(a): Używałeś sampli w swoim utworze ?
Tylko presetów arpeggio i 2 sample na shaker i hihat w cieniu reszty perkusji.


RE: Nieszczęsny content ID z YT - Shizzlematic - 1.02.2023

Byc moze to jakos cie naprowadzi na jakas odpowiedz ale szczerze dziwna sprawa
https://www.youtube.com/watch?v=pbOop_za_OY


RE: Nieszczęsny content ID z YT - OProject - 1.02.2023

A co to za kawałek: cover, remix?


RE: Nieszczęsny content ID z YT - lebex - 1.02.2023

(1.02.2023, 16:49)OProject napisał(a): A co to za kawałek: cover, remix?
Jeszcze 2 posty i wstawię link :D
ani cover, ani remix


RE: Nieszczęsny content ID z YT - amphibia - 1.02.2023

Ja miałem taki problem z samplem , wrzuciłem track na soundcloud i dostałem wiadomość że to nie mój utwór i mi go zablokowali , może u ciebie to wina presetów ?


RE: Nieszczęsny content ID z YT - lebex - 1.02.2023

Sam zobacz
https://www.youtube.com/watch?v=4tw8STGygyw


RE: Nieszczęsny content ID z YT - lebex - 27.02.2023

Info dla potomnych na przyszłość. Po 30 dniach od złożenia odwołania druga strona nic z tym nie zrobiła i teraz mam 100% praw do tego materiału. W innym przypadku gdzie opublikowałem cover to YT wykrył melodię i za tym roszczeniem stała już wytwórnia BMG. Odwołanie polegające na licencji uzyskanej poprzez distrokid nic nie dało i dalej stoją przy swoim, można się z tym niezgodzić i dalej walczyć. Te licencje, za które się płaci distrokid to se można chyba wsadzić, tyle, że na innych serwisach streamingowych nikt się nie doczepi, na yt to nie ma znaczenia.


RE: Nieszczęsny content ID z YT - Stasio - 27.02.2023

No bo za dobry kawałek, i się nie podziałkują .Wykryli swój błąd i się wycofują.


RE: Nieszczęsny content ID z YT - lebex - 2.03.2023

Presja ma sens. Po ponownym odwołaniu jest efekt. Opisałem sprawę (po polsku) podając linka do licencji na wykorzystanie sampli legalnie kupionych.
YT odpisało:


Cześć Music Inspirations,
Dobra wiadomość! Po zbadaniu Twojej skargi użytkownik Believe Music postanowił wycofać roszczenie dotyczące praw autorskich względem Twojego filmu w YouTube.
Tytuł filmu: „Music Inspirations - So Feel"
Zespół YouTube


RE: Nieszczęsny content ID z YT - n0dy beatz - 4.03.2023

Nie publikujcie muzyki przez Distrokid i tego typu złodziejskie platformy streamingowe. Podam prosty przykład notorycznie mam problem z tym że moi klienci kupują podstawowe licncję na beat ode mnie za 35$ ma w tym tylko gotowy utwór wave nic więcej i do 10 000 wyświetleń brak możliwości umieszczania tego bitu na płytach w sklepach itd. Tego typu platformy mają w dupie to jaką ty masz kupioną licencję i jakie są warunki tej licencji - wystarczy tylko że klikniesz kwadracik potwierdzając że posiadasz całkowite prawa na wyłączność do danego utworu i temat zamknięty. Distrokid uważa zatem że utwór jest całkowicie legitny bez jakich kolwiek ograniczeń licencyjnych a ty właśnie oddałeś mu swoje prawa do zarabiania na nim pieniędzy. Co prawda dostajesz jakieś ochłapy po przekroczeniu chyba 30k odsłuchań ale to jakieś 10$ śmieszne... Teraz w polsce weszło Mugo od Remika z MyMusic i prawdopodobnie będzie działało dokładnie na tych samych zasadach. Jeżeli używasz free sampli z jakiś globalnych paczek lub Splice itd to licz się z tym że te sample zostały przeruchane przez cały świat i wrzucone przez tego typu platformy Distro itd... Jeżeli łapie Cię algorytm Youtube Content ID to znaczy że używasz sampla który jest chroniony przez jakąś wytwórnię cyfrową lub inną agencję zajmującą się chronieniem praw autorskich. Nie ma takiej możliwości żebyś zagrał swój beat i wrzucił na Yt i cię złapał content ID jeżeli nie użyłeś kompletnie żadnego sampla. Podpowiem że ten algorytm działą tylko i wyłącznie na sample gotowyc i pełnych kompozycji melodyjnych. Nie łapie próbek perkusji z potocznie mówiąć Drum Kitów. Jeżeli podajesz nazwę swojego remixu - bootlegu - coveru itd etc. zbliżoną lub identyczną nazwę do oryginału to jeszcze bardziej się narażasz na scan przez algorytm :) ja tak miałem bo chciałem sobie złapać zasięg korzystając z wiatru nowego numeru. Mój beat dałem na Cypher za darmo zastrzegając sobie prawo do zarobku z wyświetleń jeżeli zacznie on je generować i na to się zgodził organizator. Nieszczęśliwy wypadek się zdarzył i jeden z uczestników zmarł a co za tym idzie od razu wskoczyło zainteresowanie numerem. Jako że oddałem za darmo całkowicie swój beat i to zresztą jeden z najlepszych w tamtym okresie stwierdziłem że chociaż przyciągnę przyszłych fanów i klientów tym beatem - instrumentalem na moim kanale. Beat był wrzucony z jakiś rok wcześniej już na mój youtube zanim w ogóle ten Cypher powstał ale widniał pod inną nazwą minutrą i innymi tagami itd. Zmieniłem to wszystko i od razu złapał mnie content ID z Distrokida... osoba która wrzuciła go tam do tej platformy już nie żyje... pieniądze idą na korporację Distrokid... a mnie blokuję kontent id na tym beacie i ma ograniczone zarabianie oraz wyświetlanie się potencjalnym nowym słuchaczom.... także nie wrzucajcie muzyki na tego typu platformy bo nic dobrego z tego nie wyniknie. To tyczy się producentów bo artyści tylko chcą się pokazać szerszej publiczności i robią to z zajawki a nie dla szmalu hahaha . No to tyle ode mnie mam nadzieję że trochę rozjaśniłem sprawę :) yo


RE: Nieszczęsny content ID z YT - lebex - 5.03.2023

n0dy beatz napisał(a):Distrokid i tego typu złodziejskie platformy streamingowe.
To nie są platformy streamingowe tylko wytwórnie.

n0dy beatz napisał(a):wystarczy tylko że klikniesz kwadracik potwierdzając że posiadasz całkowite prawa na wyłączność do danego utworu i temat zamknięty.
Bierze się odpowiedzialność za podane infromacje.
n0dy beatz napisał(a):a ty właśnie oddałeś mu swoje prawa do zarabiania na nim pieniędzy.
w distro zachowuje się 100% praw dla siebie
n0dy beatz napisał(a):Co prawda dostajesz  jakieś ochłapy po przekroczeniu chyba 30k odsłuchań ale to jakieś 10$ śmieszne
Za odsłuchania płacą poszczególne platformy takie jak spotify, tidal, yt, itp, za pośrednictwem distrokid.

Co do reszty wypowiedzi to zagmatwałeś to maxymalnie, ale nie w tym rzecz. Co do content id zgłębiam temat i wiem na razie tyle ile opisałem wyżej. Do rozgryzienia jest temat zakupionej licencji za pomocą wytwórni czy też licencji na sample i publikacja tego na yt, gdy ktoś wcześniej już opublikował utwór na tych samych samplach i rodzi się konflikt.


RE: Nieszczęsny content ID z YT - Stasio - 5.03.2023

To w co inwestować? W hektary pod cebule? Podobno Polska jest największym exporterem czosnku. Zamiast czas marnować, to hektary kupić za te $$ (dolary oraz Euro) I jest ekologicznie, i na koncie przybywa. Czas to pieniądz, chyba że jesteś Artystą, i masz to wszystko w dupie. I liczysz na sławę oraz poklaski. Ale żeby karierę w Polsce już teraz zrobić , to innym trzeba dać w łapę. I niestety na trzeba mieć kasę. No chyba że grasz w Bayer Full...


RE: Nieszczęsny content ID z YT - In-Tegral - 5.03.2023

(4.03.2023, 16:48)n0dy beatz napisał(a): Nie publikujcie muzyki przez Distrokid i tego typu złodziejskie platformy streamingowe. Podam prosty przykład notorycznie mam problem z tym że moi klienci kupują podstawowe licncję na beat ode mnie za 35$ ma w tym tylko gotowy utwór wave nic więcej i do 10 000 wyświetleń brak możliwości umieszczania tego bitu na płytach w sklepach itd. Tego typu platformy mają w dupie to jaką ty masz kupioną licencję i jakie są warunki tej licencji - wystarczy tylko że klikniesz kwadracik potwierdzając że posiadasz całkowite prawa na wyłączność do danego utworu i temat zamknięty. Distrokid uważa zatem że utwór jest całkowicie legitny bez jakich kolwiek ograniczeń licencyjnych a ty właśnie oddałeś mu swoje prawa do zarabiania na nim pieniędzy. Co prawda dostajesz  jakieś ochłapy po przekroczeniu chyba 30k odsłuchań ale to jakieś 10$ śmieszne... Teraz w polsce weszło Mugo od Remika z MyMusic i prawdopodobnie będzie działało dokładnie na tych samych zasadach. Jeżeli używasz free sampli z jakiś globalnych paczek lub Splice itd to licz się z  tym że te sample zostały przeruchane przez cały świat i wrzucone przez tego typu platformy Distro itd... Jeżeli łapie Cię algorytm Youtube Content ID to znaczy że używasz sampla który jest chroniony przez jakąś wytwórnię cyfrową lub inną agencję zajmującą się chronieniem praw autorskich. Nie ma takiej możliwości żebyś zagrał swój beat i wrzucił na Yt i cię złapał content ID jeżeli nie użyłeś kompletnie żadnego sampla. Podpowiem że ten algorytm działą tylko i wyłącznie na sample gotowyc i pełnych kompozycji melodyjnych. Nie łapie próbek perkusji z potocznie mówiąć Drum Kitów. Jeżeli podajesz nazwę swojego remixu - bootlegu - coveru itd etc. zbliżoną lub identyczną nazwę do oryginału to jeszcze bardziej się narażasz na scan przez algorytm :) ja tak miałem bo chciałem sobie złapać zasięg korzystając z wiatru nowego numeru. Mój beat dałem na Cypher za darmo zastrzegając sobie prawo do zarobku z wyświetleń jeżeli zacznie on je generować i na to się zgodził organizator. Nieszczęśliwy wypadek się zdarzył i jeden z uczestników zmarł a co za tym idzie od razu wskoczyło zainteresowanie numerem. Jako że oddałem za darmo całkowicie swój beat i to zresztą jeden z najlepszych w tamtym okresie stwierdziłem że chociaż przyciągnę przyszłych fanów i klientów tym beatem - instrumentalem na moim kanale. Beat był wrzucony z jakiś rok wcześniej już na mój youtube zanim w ogóle ten Cypher powstał ale widniał pod inną nazwą minutrą i innymi tagami itd. Zmieniłem to wszystko i od razu złapał mnie content ID z Distrokida... osoba która wrzuciła go tam do tej platformy już nie żyje... pieniądze idą na korporację Distrokid... a mnie blokuję kontent id na tym beacie i ma ograniczone zarabianie oraz wyświetlanie się potencjalnym nowym słuchaczom.... także nie wrzucajcie muzyki na tego typu platformy bo nic dobrego z tego nie wyniknie. To tyczy się producentów bo artyści tylko chcą się pokazać szerszej publiczności i robią to z zajawki a nie dla szmalu hahaha . No to tyle ode mnie mam nadzieję że trochę rozjaśniłem sprawę :) yo
Jest taka możliwość, że złapie Cię content ID bezpodstawnie przez pomyłkę. Przerabiałem to wielokrotnie. Robiłem kilku osobom np. muzykę pod filmy na YT (Całkowicie od podstaw) - content ID wykrywał im, że został użyty fragment z innego utworu, np. z 1990 roku - totalnie co innego, nie zgadzało się nic, melodia, perkusja, rytm, tempo, skala, gatunek. Totalny bezsens. Odwoływanie się do skutku załatwiało sprawę.


RE: Nieszczęsny content ID z YT - lebex - 6.03.2023

(5.03.2023, 16:37)In-Tegral napisał(a): Odwoływanie się do skutku załatwiało sprawę.
Chyba pod warunkiem, że nie był to nikt duży ?


RE: Nieszczęsny content ID z YT - Zirds - 8.03.2023

(4.03.2023, 16:48)n0dy beatz napisał(a): Nie publikujcie muzyki przez Distrokid i tego typu złodziejskie platformy streamingowe. Podam prosty przykład notorycznie mam problem z tym że moi klienci kupują podstawowe licncję na beat ode mnie za 35$ ma w tym tylko gotowy utwór wave nic więcej i do 10 000 wyświetleń brak możliwości umieszczania tego bitu na płytach w sklepach itd. Tego typu platformy mają w dupie to jaką ty masz kupioną licencję i jakie są warunki tej licencji - wystarczy tylko że klikniesz kwadracik potwierdzając że posiadasz całkowite prawa na wyłączność do danego utworu i temat zamknięty. Distrokid uważa zatem że utwór jest całkowicie legitny bez jakich kolwiek ograniczeń licencyjnych a ty właśnie oddałeś mu swoje prawa do zarabiania na nim pieniędzy. Co prawda dostajesz  jakieś ochłapy po przekroczeniu chyba 30k odsłuchań ale to jakieś 10$ śmieszne... Teraz w polsce weszło Mugo od Remika z MyMusic i prawdopodobnie będzie działało dokładnie na tych samych zasadach. Jeżeli używasz free sampli z jakiś globalnych paczek lub Splice itd to licz się z  tym że te sample zostały przeruchane przez cały świat i wrzucone przez tego typu platformy Distro itd... Jeżeli łapie Cię algorytm Youtube Content ID to znaczy że używasz sampla który jest chroniony przez jakąś wytwórnię cyfrową lub inną agencję zajmującą się chronieniem praw autorskich. Nie ma takiej możliwości żebyś zagrał swój beat i wrzucił na Yt i cię złapał content ID jeżeli nie użyłeś kompletnie żadnego sampla. Podpowiem że ten algorytm działą tylko i wyłącznie na sample gotowyc i pełnych kompozycji melodyjnych. Nie łapie próbek perkusji z potocznie mówiąć Drum Kitów. Jeżeli podajesz nazwę swojego remixu - bootlegu - coveru itd etc. zbliżoną lub identyczną nazwę do oryginału to jeszcze bardziej się narażasz na scan przez algorytm :) ja tak miałem bo chciałem sobie złapać zasięg korzystając z wiatru nowego numeru. Mój beat dałem na Cypher za darmo zastrzegając sobie prawo do zarobku z wyświetleń jeżeli zacznie on je generować i na to się zgodził organizator. Nieszczęśliwy wypadek się zdarzył i jeden z uczestników zmarł a co za tym idzie od razu wskoczyło zainteresowanie numerem. Jako że oddałem za darmo całkowicie swój beat i to zresztą jeden z najlepszych w tamtym okresie stwierdziłem że chociaż przyciągnę przyszłych fanów i klientów tym beatem - instrumentalem na moim kanale. Beat był wrzucony z jakiś rok wcześniej już na mój youtube zanim w ogóle ten Cypher powstał ale widniał pod inną nazwą minutrą i innymi tagami itd. Zmieniłem to wszystko i od razu złapał mnie content ID z Distrokida... osoba która wrzuciła go tam do tej platformy już nie żyje... pieniądze idą na korporację Distrokid... a mnie blokuję kontent id na tym beacie i ma ograniczone zarabianie oraz wyświetlanie się potencjalnym nowym słuchaczom.... także nie wrzucajcie muzyki na tego typu platformy bo nic dobrego z tego nie wyniknie. To tyczy się producentów bo artyści tylko chcą się pokazać szerszej publiczności i robią to z zajawki a nie dla szmalu hahaha . No to tyle ode mnie mam nadzieję że trochę rozjaśniłem sprawę :) yo

Sprzedajesz bity? To nie wrzucaj ich na stream i tyle