MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Zasięg na Youtube - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Dyskusje (https://musicproducers.pl/forum-dyskusje)
+---- Wątek: Zasięg na Youtube (/temat-zasieg-na-youtube)



Zasięg na Youtube - Wasp - 16.02.2023

Kolega powiedział mi żebym coś zrobił z kanałem YT
bo jest nie widoczny z poziomu wyszukiwarki
ale co mogę zrobić? w dziale "informacje" mam dać jakieś tagi i tego typu rzeczy?


RE: Zasięg na Youtube - Shizzlematic - 16.02.2023

szczerze nie wiem bo nie znam sie na tym. Z chlopakami mamy kanal na yt ale slabo sobie radzi. Wrzucilismy te same clipy na tiktoka i mielismy po pare tysiecy zasiegu, wiec mozna zamiast yt warto pobawic sie w tiktoka xd


RE: Zasięg na Youtube - Recoil83 - 16.02.2023

@Wasp tagi musisz sobie tworzyć do każdego filmiku osobno, i wypisuj tam pierdoły związane z muzyką, czyli siebie, gatunek muzyczny i różne inne szczegóły, wtedy wyszukiwarka cię znajdzie.


RE: Zasięg na Youtube - Wasp - 16.02.2023

@Recoil83 ja tak robię, dodaję tagi i nawet w tytule filmików wstawiam swój pseudonim a i tak nie można tego wyszukać
zamiast tego jak szukam to znajduje moje albumy udostępnione z innych kanałów co są bardziej widoczne


RE: Zasięg na Youtube - Recoil83 - 16.02.2023

No to teraz wiesz dlaczego podpisuję się Strange Sounds Silesia, bo nikt inny nie posiada takiego pseudonimu, jak bym wpisał same Strange Sounds to mi wyskoczy setki wyników, ale nie moje. Musiał byś zmienić nazwę na unikalną składającą się z dwóch wyrazów, lub dodać sobie do swojego pseudonimu trzeci unikalny wyraz, wtedy był byś wyjątkowy dla algorytmów You Tube.


RE: Zasięg na Youtube - agro - 16.02.2023

Elo kilka działań mających wpływ na ruch na kanale.

Popularyzuj swój kanał: Pamiętaj o reklamowaniu swojego kanału na różnych platformach, takich jak media społecznościowe, forach tematycznych itp. Warto również zadbać o SEO swojego kanału, czyli optymalizację pod kątem wyszukiwarek internetowych, by był on bardziej widoczny w wynikach wyszukiwania.
Wprowadź odpowiednie tagi, tytuły, opisy, miniaturki i teksty transkrypcji, aby ułatwić YouTube zrozumienie, o czym jest Twoje wideo i pomóc w indeksowaniu i wyświetlaniu go w wynikach wyszukiwania.

Regularność dodawania nowych treści: Warto ustawić sobie jakiś harmonogram i starać się dodawać nowe piosenki regularnie. Można też zacząć dodawać nowe treści w regularnych odstępach czasu, np. co tydzień lub co dwa tygodnie.

Twórz unikalną treść: W internecie jest mnóstwo muzyki, dlatego warto starać się wyróżniać na tle innych kanałów. Spróbuj stworzyć coś unikalnego, co przyciągnie uwagę widzów. Możesz np. pokazywać swoje procesy twórcze, backstage z koncertów, lub wywiady z innymi artystami.

Współpraca z innymi artystami: Współpraca z innymi artystami może być bardzo korzystna. Możesz np. zaprosić innych muzyków na swój kanał, by nagrali coś razem, lub możesz stworzyć serię z wywiadami z innymi artystami, którzy są popularni w Twoim gatunku muzycznym.

Dostosuj się do oczekiwań swoich widzów: Dobrze jest poznać swoją grupę docelową i dostosować treści do ich oczekiwań. Możesz np. zapytać ich w komentarzach, co chcieliby usłyszeć na Twoim kanale, lub jakie treści ich interesują.

pozdro






Regenerate response


RE: Zasięg na Youtube - amphibia - 16.02.2023

(16.02.2023, 16:38)Recoil83 napisał(a): No to teraz wiesz dlaczego podpisuję się Strange Sounds Silesia, bo nikt inny nie posiada takiego pseudonimu, jak bym wpisał same Strange Sounds to mi wyskoczy setki wyników, ale nie moje. Musiał byś zmienić nazwę na unikalną składającą się z dwóch wyrazów, lub dodać sobie do swojego pseudonimu trzeci unikalny wyraz, wtedy był byś wyjątkowy dla algorytmów You Tube.

Pytanie brzmi , dlaczego ktoś miałby wpisywać w wyszukiwarkę twój unikalny pseudonim ? i Skąd miałby go niby nać ? Bardziej ważny jest tag do muzyki jaką tworzysz np house czy techno. :)


RE: Zasięg na Youtube - Recoil83 - 16.02.2023

@amphibia bo mam konta w mediach społecznościowych i tam się udzielam pod tym pseudonimem, nie ważne kto mnie zna, ważne że jak wpiszesz sobie to co napisałem to wyszukiwarka pokazuje moje materiały, zależy to również od zasięgów na You Tube, ale na tym mi nie zależy, bo w sumie cały ten kanał prowadzę tak żeby sobie był. Mój świat toczy się wokół Soundcloud i Bandcamp tam jest ciekawa muzyka, tam jestem w domu.


RE: Zasięg na Youtube - lebex - 16.02.2023

Primo to dobre otagowanie i kanału i filmu. Na swoich utworach zdobycie choć minimalnej popularności to długie lata i to pod warunkiem, że się rozbija człowiek łokciami w tzw. mediach społecznościowych. Publikując covery bardziej znanych kawałków szybciej można uzyskać wyświetlenia, bo ludzie wpisują w szukanie to co znają. Co do coverów to są artykuły o wypaleniu artystów, można poczytać. Polega mniej więcej na tym, że zdobyli popularność nagrywając właśnie covery, a jak pokazywali swoje utwory to uzyskiwały kilka procent wyświetleń w porównaniu do właśnie coverów.
Sam widzę na swoim kanale jak to działa, choć to dopiero trzeci miesiąc publikacji, czyli w sumie nic.


RE: Zasięg na Youtube - OProject - 16.02.2023

Niestety jak nie jestes znanym artysta to nie bedziesz mial duzego kanału, moje kawalki czesto wrzucali jutuberzy na swoich kanałach i zawsze mieli znacznie wieksze wyswietlenia. Druga sprawa ze cięzko nieraz w google znaleźć moje kawalki, no moze poza tymi co sa na YT jako topic jako wydane przez label xD Wciąż nie wiem jakim cudem mam na kilku kawalkach i mashupie ok. 30 tys na Soundcloudzie.
Youtube poleca filmy ktore maja duza ilosc wyswietlen i potem jest efekt śnieżnej kuli, nabieraja coraz więcej i więcej.

Poza tym nie oszukujmy się ale najpopularniejszy kontent to czesto patologia typu fame mma... a np. profesionalni zawodnicy sztuk walki nawet najlepsi nie robią takich wyświetlen.

Inna sprawa to jaka jest maksymalna ilosc ludzi ktorzy mogli by byc zainteresowani taka twórczoscią? robiąc komercyjny rap masz miliony gdy robisz jakas niszowa muzyke to powiedzmy max 10 tys ludzi tego słucha, także nie ma czego oczekiwać.

A jak rozwinąć kanał, na początku skup się na jakości, potem wrzuc sporo tych kawalkow, wszyscy wiemy ze chwytliwe tytuły i miniaturki przyciągają... w muzyce troche trudniej chyba ze masz bardzo fajny cover do utworu.
Na pewno znajdziesz sporo poradników na YT jak tworzyc kanał, jak działają algorytmy poza tym juz od jakiegos czasu yt to niezly biznes a za duzymi kanałami czasem stoi kilkadziesiąt osób :P

Zrob tez jakas ogólną promocje, grupy na fb, discordzie, fora, strony typu redit, wykop xD
Jakby jacyś DJ grali twoje kawałki to tez na pewno duzo by dawało, i tak jak pisałem jacys uploaderzy z dobrymi zasięgami (albo sam zrób taki kanał z muzyka)
Znany label tez by ci duzo dał...
W sumie to nie wiem, rozpisalem sie sam mam tez beznadziejny kanał na yt xD


RE: Zasięg na Youtube - amphibia - 16.02.2023

Jeśli chcesz mieć bardzo dużo wyświetleń na youtube to albo wykupujesz sobie te wyświetlenia , albo tak jak kolega OProject ale to nic pewnego bo można się namęczyć a tych wyświetleń nie będzie dużo , lub po prostu być rozpoznawalną osobą u siebie w mieście / kraju , czyli musisz być np djem i grać imprezy co weekend i robić to zajebiście oczywiście , muzykę też musisz w miarę zajebistą robić , i wtedy to co OProject napisał ma większy sens , tym bardziej że jest szansa wtedy zarobić na muzyce , bo w innym przypadku po co ci wyświetlenia na youtube czy soundcloud ???


RE: Zasięg na Youtube - OProject - 17.02.2023

No wlasnie swoja droga lepiej juz na spotify miec odsluchania bo ci zapłacą, a youtube chyba powyzej 1000 czy wiecej subskrybentow i ilus tam wyswietlen zebys zaczal zarabiac...


RE: Zasięg na Youtube - Wasp - 17.02.2023

zobaczcie ja tych filmów na yt mam sporo i co jakiś czas dorzucam nowe i w tytule filmików wpisuję "Eternal Sunset' a i tak jestem nie widoczny

https://www.youtube.com/EternalSunsetPL/videos

wrzuciłem do info na YT to co mam na SC
https://www.youtube.com/EternalSunsetPL/about

i zmieniłem nazwę kanału z EternalSunsetPL na Eternal Sunset
Eternal Sunset nie można było znaleźć ale EternalSunsetPL znajdowało
może z czasem jak się utrwalą dane to będzie mnie można znaleźć szukając Eternal Sunset


RE: Zasięg na Youtube - lebex - 17.02.2023

Algorytmy rządzą się swoimi prawami, można o tym poczytać.
Masz za to mojego suba :P


RE: Zasięg na Youtube - Mocade - 17.02.2023

Przyciągajcie ludzi muzyką nie tagami, cały szkopuł tkwi w muzyce, słuchacz na bank będzie chciał znać nasze pseudonimy jeśli nasz kawałek wbije mu się w banie.


RE: Zasięg na Youtube - Wasp - 17.02.2023

@lebex dzięki. ja tez cię subnąłem
powoli zapoznam się z muzyką .. na razie słucham "Oxygene 8" bo znam to z oryginału

myślę ze zasięg swoje a jakość muzyki swoje.. czasami można znaleźć takie amatorskie gnioty które są popularne
do tego dochodzi gatunek. są gatunki popularne i niszowe, tego się nie przeskoczy