MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Démios - 1st upload - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Kosz (https://musicproducers.pl/forum-kosz)
+--- Wątek: Démios - 1st upload (/temat-d%C3%A9mios-1st-upload)



Démios - 1st upload - Sejno - 19.02.2023

Démios · 1st Upload

Cześć! Stworzyłem utwór, który wrzucam pierwszy raz do sieci w celu uzyskania feedbacku. Wszystko "napisane" ze słuchu, akordy bardzo proste (nie jestem muzykiem). Bardzo proszę o wskazanie błędów, na które powinienem zwrócić uwagę w pierwszej kolejności.

Wiem, że nie brzmi to zbyt dobrze. Nie chciałem się tym z nikim dzielić, ale czuję, że stoję w miejscu. Sam proces tworzenia daje mi dużo satysfakcji, tylko nie wiem co zrobić, aby utwory były bardziej żywe.

Dzięki za konstruktywną krytykę! :)


RE: Démios - 1st upload - Stasio - 19.02.2023

(19.02.2023, 14:35)Sejno napisał(a):
Cześć! Stworzyłem utwór, który wrzucam pierwszy raz do sieci w celu uzyskania feedbacku. Wszystko "napisane" ze słuchu, akordy bardzo proste (nie jestem muzykiem). Bardzo proszę o wskazanie błędów, na które powinienem zwrócić uwagę w pierwszej kolejności.

Wiem, że nie brzmi to zbyt dobrze. Nie chciałem się tym z nikim dzielić, ale czuję, że stoję w miejscu. Sam proces tworzenia daje mi dużo satysfakcji, tylko nie wiem co zrobić, aby utwory były bardziej żywe.

Dzięki za konstruktywną krytykę! :)



RE: Démios - 1st upload - Stasio - 19.02.2023

Jeżeli grasz ze słuchu, to niby jak nie jesteś muzykiem. Czy taki Chopin oprócz fortepianu, papieru nutowego miał jakieś syntetyzatory? automaty perkusyjne? i tony gotowych presetów i sampli? . Nie , on grał co miał w duszy i dlatego jest oryginalny i jedyny. A Ty graj co sam sobie wymyślisz, najpierw naszkicuj, i bądź sobą. A sprawa techniki nagrania, to już tylko kwestia czasu ( dot. miksu i masteru ), to samo przyjdzie. Pozdrawiam


RE: Démios - 1st upload - MAB - 20.02.2023

Ładnie, choć słucham na laptopie tylko, więc nie mam dostępu do pełni blasku fonii jaka mogła by mnie dotknąć słuchając tego na lepszym sprzęcie audio, ale i tak robi wrażenie. O miksie i masterze się nie wypowiadam, bo się nie znam. I coś mi się wierzyć nie chce, że nie siedzi za tym wiedza muzyczna. Ani to nie brzmi jak pierwszy utwór początkującego, ani nie słyszę tutaj baboków źle prowadzonej harmonii czy melodii. Dobór orkiestrowych środków wyrazu też mi się spodobał. Skromny a jednak złoty. Pozdrawiam


RE: Démios - 1st upload - Sejno - 20.02.2023

(20.02.2023, 8:11)MAB napisał(a): Ładnie, choć słucham na laptopie tylko, więc nie mam dostępu do pełni blasku fonii jaka mogła by mnie dotknąć słuchając tego na lepszym sprzęcie audio, ale i tak robi wrażenie. O miksie i masterze się nie wypowiadam, bo się nie znam. I coś mi się wierzyć nie chce, że nie siedzi za tym wiedza muzyczna. Ani to nie brzmi jak pierwszy utwór początkującego, ani nie słyszę tutaj baboków źle prowadzonej harmonii czy melodii. Dobór orkiestrowych środków wyrazu też mi się spodobał. Skromny a jednak złoty. Pozdrawiam

Kurcze, mega miło mi to czytać :D Nie jest to mój pierwszy utwór, ale pierwszy który wrzuciłem do internetu. Chodzi o to, że jak porównasz moje dzieło z utworami profesjonalnymi, to te drugie brzmią 100 razy lepiej. Odnośnie "wiedzy" muzycznej, miałem na myśli to, że nie jestem po żadnej szkole muzycznej i nie potrafię nawet nazywać skal/oktaw. Gram po prostu metodą prób i błędów ze słuchu.

Dzięki za komentarze! :)


RE: Démios - 1st upload - Recoil83 - 21.02.2023

W takiej formie dobrze się tego słucha tylko od 1:36 te bębny jakieś oklepane już je słyszałem w Kontakt 5, lepiej samemu ułożyć niż używać pętli, a tak wszystko prawidłowo gra, nie ma się do czego więcej doczepić. Pozdrawiam


RE: Démios - 1st upload - Niflheim - 23.02.2023

Całkiem przyjemny utwór, tylko jakoś te te instrumenty perkusyjne nie przypadły mi do gustu. Zwrócę jeszcze uwagę na sam koniec, jakoś mało stagnujący ten finisz brakuje mu nieco szlifu, sam osobiście też niebo bym go wydłużył.
Tak czy siak niezła robota.


RE: Démios - 1st upload - Sejno - 23.02.2023

(21.02.2023, 9:37)Recoil83 napisał(a): W takiej formie dobrze się tego słucha tylko od 1:36 te bębny jakieś oklepane już je słyszałem w Kontakt 5, lepiej samemu ułożyć niż używać pętli, a tak wszystko prawidłowo gra, nie ma się do czego więcej doczepić. Pozdrawiam
Hah, zgadza sie :) Jest to gotowa pętla z darmowej wtyczki Percussion Elements 2 od Splash Sounds pod Kontakt :) Następnym razem bardziej się wysilę :D


RE: Démios - 1st upload - hudson462 - 26.02.2023

Utwór fajnie się rozwija. Podoba mi się dobór instrumentów. Akordy grane na smyczkach brzmią trochę robotycznie (prawdopodobnie wszystkie nuty składające się na konkretny akord zaczynają się idealnie w tym samym czasie - jakbyś je porozsuwał to mogłoby to zabrzmieć bardziej ludzko. Kolejny sposób żeby dać tym smyczkom więcej ekspresji to pod koniec najdłuższych akordów zwiększyć ilość vibrato - problem w tym, że żeby to zabrzmiało dobrze to trzeba użyć smyczków z jakiejś porządnej biblioteki). Ten duży "cinematic" bęben brzmi trochę tanio. Moja ocena: 8/10.


RE: Démios - 1st upload - Sejno - 28.02.2023

(26.02.2023, 21:10)hudson462 napisał(a): Utwór fajnie się rozwija. Podoba mi się dobór instrumentów. Akordy grane na smyczkach brzmią trochę robotycznie (prawdopodobnie wszystkie nuty składające się na konkretny akord zaczynają się idealnie w tym samym czasie - jakbyś je porozsuwał to mogłoby to zabrzmieć bardziej ludzko. Kolejny sposób żeby dać tym smyczkom więcej ekspresji to pod koniec najdłuższych akordów zwiększyć ilość vibrato - problem w tym, że żeby to zabrzmiało dobrze to trzeba użyć smyczków z jakiejś porządnej biblioteki). Ten duży "cinematic" bęben brzmi trochę tanio. Moja ocena: 8/10.

Dzięki za Twoją opinię! Wezmę na pewno pod uwagę to co napisałeś.


RE: Démios - 1st upload - musiclabs - 2.03.2023

Podoba mi sie. Wyczucie masz do takiej muzyki takze reszta bedzie kwestia czasu i duzej ilosci pracy !