MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRAP Spochco - Dark As F∩ck - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Hip Hop (https://musicproducers.pl/forum-hip-hop)
+--- Wątek: TRAP Spochco - Dark As F∩ck (/temat-trap-spochco-dark-as-f%E2%88%A9ck)



Spochco - Dark As F∩ck - szymski - 19.02.2023

Siemanko!

Tym razem wjeżdża nader mroczne biciwo.
Zapraszam do posłuchania!

https://soundcloud.com/szymski/dark-as-fck

Piona!


RE: Spochco - Dark As F∩ck - FL FAN - 19.02.2023

Kawałek spoko, tylko zamieniłbym sampla wokalnego zamiast Laurie to powinieneś tam umieścic plik o nazwie "VOC Lets Go". Ustaw go w mikserze z Parametric EQ2 na preset "radio" i zobaczysz jaki klimat to zrobi. Do tej burzy i gitarki idealnie.  Oczywiście możesz użyć całego albo  skrócić tylko do słów "OK". 

Podoba mi się nieprzeładowany, konkretny aranż. Bardzo klimatyczne, a przede wszystkim sugestywne nagranie.


Pozdrawiam Serdecznie


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

plik

plik  <<< do pobrania już spreparowany gdybyś się zdecydował ;)


RE: Spochco - Dark As F∩ck - Stasio - 19.02.2023

jednym słowem dno, w 5 min zrobione. tragiczne


RE: Spochco - Dark As F∩ck - INFERNO - 19.02.2023

(19.02.2023, 19:17)Stasio napisał(a): jednym słowem dno, w 5 min zrobione. tragiczne
jakie kurde dno ?? jakie 5 min ?? dlaczego tragiczne ??
kurde wszystko ci się nie podoba , chyba ci się nudzi z muzyką , ciągle narzekasz , i krytykujesz !! :/

ocena moja za te biciwo jest szczera i jest to 3,88/5 i podoba mi się ;)


RE: Spochco - Dark As F∩ck - hudson462 - 3.03.2023

Na początek to co mi się spodobało: fajny pomysł z samplem dźwięku błyskawicy. Ciekawa zabawa z pitchem talerzy. Fajna melodia na gitarach grających pod koniec utworu - niby utrzymana w klimacie projektu, a jednak nadaje świeżości. O tych gitarach wspomnę jeszcze w dalszej części posta. Podoba mi się też, że zmieniasz brzmienie perkusji uderzającej na 3. Teraz co bym zmienił:
1. W intro na pianinie jest dziwny/nieprzyjemny pogłos (lub delay z bardzo krótkim czasem powtórek), brzmieniem przypominający nieco wiertarkę. Owszem, brzmi to ciekawie, ale nie pasuje do stylistyki utworu i pianina (jakbyś taki efekt zastosował na syntezatorze w EDM'owym track'u to nie miałbym nic przeciwko). Jakbym miał zgadywać dlaczego brzmi to tak jak brzmi to: pogłos ma za nisko ustawiony parametr "size" albo "diffusion", a jeśli to delay, a nie pogłos to ma ustawiony za krótki czas powtórek.
2. Jeszcze odnośnie pianina: gra ono trochę za głośno i brzmi trochę robotycznie - pozmieniaj wartość velocity na poszczególnych nutach i powinno to lepiej zabrzmieć.
3. White noise bym wyrzucił (nie tylko ten z intro - również ten co się pojawia w dalszych częściach utworu).
4. Stockowy sampel z FL Studio "Okay" jest za suchy - skorzystałby na pogłosie, a nawet na jakimś bardziej zwariowanym łańcuchu efektów.
5. Reese bass ma za dużo dołu i za mało charakteru - saturacji mu trzeba (być może problem z za dużą ilością dołu zostanie rozwiązany dzięki samej saturacji).
6. Stopa też mogłaby mieć więcej saturacji.
7. Jak się słucha w mono to na crash'ach grających na wejściach "dropów" słychać dziwny flanger - prawdopodobnie użyłeś na tych crash'ach efektu Haas'a (opóźnieje jednego kanału stereo względem drugiego). To samo zdaje się tyczyć hi-hat'ów. Efekt ten daje fajne poszerzenie brzmienia w stereo, ale trzeba go stosować z głową bo zazwyczaj psuje brzmienie w mono. Aha, no i użycie tego efektu Haas'a na takich podłużnych dźwiękach jak crash'e nie jest najlepszym pomysłem bo na takich długich dźwiękach daje to efekt taki jakbyś po prostu przesunął dany dźwięk w panoramie - jak już musisz stosować ten efekt to na krótkich dźwiękach typu perkusja/pluck synth i sprawdzaj jak to zabrzmi w mono.
8. Gitary, które pojawiają się pod koniec utworu według mnie są za głośno - ja bym dał im mocnego distortion i ściszył je do tego stopnia żeby grały se w tle jako urozmaicenie, ale nie przyciągały uwagi słuchacza tak jak to robią teraz. Dla jasności: chodzi mi o te gitary z drugiego "dropu" - te w pierwszym są w porządku.
9. No i myślę, że można by się pokusić o więcej saturacji na sumie.

Kompozycję oceniam na 7/10 i tak samo mix/master.


RE: Spochco - Dark As F∩ck - Tim Brudass - 12.03.2023

Fajne. Cos jak by muzyka filmowa


RE: Spochco - Dark As F∩ck - Audionectic - 24.03.2023

Kompozycja bardzo dobra jak dla mnie.Eleganco dobrane barwy.Jest klimacik.Blaszki ladnie brzmia.Co do miksu idealnie to wsz.opisal syn Huda
Pzdr
ahaaa koncowka bebe


RE: Spochco - Dark As F∩ck - OmenBity - 26.03.2023

Hihaty chodzią kozacko na maxa, bębny ogólnie bardzo spoko, werbel fajny, pianino gryzie w uszy.
Gitara na końcu kompletnie nie pasuje jak dla mnie i fałszuje wręcz.
Ciemne bity lubią się ocierać o fałsz, ale trzeba uważać, żeby nie przegiąć.