MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TECH Fan instructory - Recalled Memories - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: House (https://musicproducers.pl/forum-house)
+--- Wątek: TECH Fan instructory - Recalled Memories (/temat-tech-fan-instructory-recalled-memories)



Fan instructory - Recalled Memories - FL FAN - 22.02.2023

Aby coś się działo, brakuje mi tutaj muzyki z pogranicza deep oraz tech house w takim wydaniu więc wrzucam coś od siebie. W razie czego mogę przesłać plik MIDI z linią basu i motywem tych dzwonków, a gdyby ktoś chciał oprzeć się na którymś motywie z pliku WAV - to do wyboru są pady, sekcja perkusyjna (ta w tle która gra od początku) i dzwonki.  Wiadomo, wszystkim się nie będzie podobać, niektórzy pewnie nawet się mocno skrzywią, inni przytakną, a jeszcze inni przejdą obojętnie ;) 




Pozdrawiam 
Piękne dzięki !




RE: Fan instructory - Recalled Memories - Recoil83 - 22.02.2023

Twoja kompozycja brzmi naprawdę dobrze, wszystko na swoim miejscu, nic nie kłuje w uszy, dobra produkcja. Pozdrawiam


RE: Fan instructory - Recalled Memories - Stasio - 24.02.2023

Mnie też się podoba, jest bardzo zrównoważone, słychać bardziej zagadnienia techniczne niż jakąś muzykę, może o to chodziło.( A pewnie jest to uniwersalna zasada do każdego DAWa i tu mi się przypomina raptem taki Profesor od fizyki, który mówił, zanim zaczniesz działać poznaj zasadę działania danego zjawiska)
A ja dodam, bo wyjdzie z tego vixa. Ale i tak ten kawałek nadaje do jazdy w trasę , spokojne brzęczenie, nie pozwala jednak zasnąć nad kierownicą i jakieś zmęczenie. Myślę jednak , że będą oponenci, których jednak mocny bas i KICK bardzo nęci. To tyle w temacie , nie będę więcej snuł. Pozdrawiam.


RE: Fan instructory - Recalled Memories - agro - 28.02.2023

Miło die słuchało :) ciekawe przejście w środku.


RE: Fan instructory - Recalled Memories - OProject - 9.03.2023

Fajne brzmienia, natomiast: początkowy synth - ja bym lekko ściszył (EQ) w rejonach 800Hz - być może na różnym sprzęcie brzmi inaczej nie wiem, albo podbił nieco w niskich, żeby wyrównać :P
I podbiłbym w EQ tak, żeby Hi Haty były bardziej wyraźne (1-10kHz)

Chyba że miałeś na celu osiągnięcie brzmienia ciepłego kojarzonego z analogowymi latami 90, niektóre utwory tak brzmią i jest to zaleta ;)

Co do aranżacji bardzo fajny, spójny kawałek, nieco minimalny transowy - chociaż rzecz jasna jest to house i czuć ten charakter, na pewno jest to styl muzyczny, który bardziej trafia w moje gusta (spośród innych styli na forum i nie tylko)

Ja słyszę muzykę - chyba niektórzy nie znają podstawowych pojęć - muzyka czyli celowo zorganizowane dźwięki: rytm, melodia, harmonia
Techniczny to może być blok do rysowania (grubsze niż zazwyczaj kartki papierowe do szkicu lub rysowania)


Cytat:Muzyka (ze stgr. μουσική mousiké „sztuka Muz”) – sztuka organizacji struktur dźwiękowych w czasie. Jedna z dziedzin sztuk pięknych, która wpływa na psychikę człowieka przez dźwięki.
Struktury dźwiękowe składają się z zestawów fal akustycznych o celowo dobranych częstotliwościach i amplitudach oraz ciszy pomiędzy nimi. Jednym z celów muzyki jest samoekspresja oraz przekaz subiektywnych odczuć kompozytora lub wykonawcy, który ma wpływ na odczucia, reakcje i świadomość słuchacza przetwarzającego te doznania w sposób zupełnie indywidualny. Od mowy ludzkiej różni się znacznie większą abstrakcyjnością przekazywanych treści oraz wykorzystaniem, oprócz głosu ludzkiego, instrumentów muzycznych oraz wszelkich dźwięków elektronicznych, naturalnych i nieartykułowalnych.

- Wikipedia


RE: Fan instructory - Recalled Memories - marcinxx1982 - 13.03.2023

Fajny kawałek,podobają mi się pady.Miło się słucha.Technicznie nie ma o co się przyczepić więc nie będę się rozpisywał.


RE: Fan instructory - Recalled Memories - Audionectic - 24.03.2023

To jest chyba trans moj drogi a nie deephouse.Sam swing perkusji oraz bas ktory jest juz no..jak dla mnie transowy hehe.House buja.Jest groove.Synkopowane perkusjonalia jest dziki taniec.No i bas,ktory z perka powoduja ze nogi same ida na parkiet a groove wydobywa z Ciebie energie chocbys tanczyl juz 5godzin.
W transie jest kontemplacja,pewna zaduma,lasery...dym...hehe.Jest oczywiscie i taniec ale...to cos innego.
Nie moge sie zgodzic ze to jest house.
Mam wrazenie ze chciales uzyskac klasyczne brzmienie np cos jak Timewriter.
Moze i nie ale Timewriter to klasyk z moich playlist i sie troche zblizyles tymi padami ala YamahaDX7 oraz klimatem.
Fakt brakuje takich brzmien jak zauwazyles.To samo ze stylu jungle np.Albo stare Prodigy.Trzeba miec duza wiedze zeby odtworzyc wiernie stare brzmienia.Techniki zanikaja
Utworek na plus.Ciezko mi cos powiedziec bo nie ogarniam transu ;)
Moze GOA bardziej.
Pzdr


RE: Fan instructory - Recalled Memories - FL FAN - 24.03.2023

(24.03.2023, 21:21)Audionectic napisał(a): To jest chyba trans moj drogi a nie deephouse.


W dzisiejszych czasach ciężko już wyczuć przy tym rozmyciu gatunkowym ale jak wrzucałem coś takiego to wszyscy mówili, że Tech House. Ale z pewnością też masz racje, bo zawsze będzie słychać pewnie moje olbrzymie fascynacje muzyką Trance i to tak z człowieka nigdzie nie ucieka choćby chciał coś innego uzyskać więc pewne wrażenia w kierunku Trance może wywoływać  jak najbardziej ten kawałek. Z pewnością jest hipnotyczny i cieszę się, że tak go odbierasz jak to opisałeś. Dzięki piękne za Twój  czas i komentarz !



RE: Fan instructory - Recalled Memories - Audionectic - 24.03.2023

Tak.Masz racje.Sluchalem w zyciu sporo tranceu.Jeszcze gdy wchodzila Marusha i pierwsze Scootery.Pozniej duzo GOAtranceu.Gdy do Polski dotarly w koncu brzmienia house i czlowiek slyszal jak z pierwszych hiphopow przyspieszaja do 126BPM,pozniej Chicago,Detroit...wczesniej baaardzo duzo electro i breakdanceu oczywiscie oraz graffiti hehe...i odbiegam od tematu.Kazdy ma swoje ulubione Labele.Moim ulubionym jest Defected.
House z krwi i kosci.Np.Ostatnio BobSinclair mnie pozamiatal.Nie moglem sie uspokoic z tym walkiem.Cudo a genialnie zaaranzowane.Nic przypadkiem tak malo a tak duzo.
Parkietowy wymiatacz jak wiekszosc walkow z Def.
https://www.youtube.com/watch?v=2zS2x2Lv_aQ
Nieee znowu..ja nie moge tego sluchac.Jak oni to robia ze sie nieda siedziec? Bank jest na to kod matematyczny.
Pzdr


RE: Fan instructory - Recalled Memories - FL FAN - 24.03.2023

(24.03.2023, 23:03)Audionectic napisał(a): Nieee znowu..ja nie moge tego sluchac.Jak oni to robia ze sie nieda siedziec? Bank jest na to kod matematyczny.
Pzdr
Świetny przykład!  To prawda, są takie kawałki, że choćbyś nie umiał, nie chciał, a nawet nie mógł to i tak tańczysz.... i to jest ta moc muzyki - gdy przypadnie do gustu to porywa Cię bezkompromisowo, a jak jeszcze jest technicznie perfect to wtedy czujesz magie.