MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
LIQUID Wasp - Untitled LP (IDM/Jungle) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Drum & Bass (https://musicproducers.pl/forum-drum-bass)
+--- Wątek: LIQUID Wasp - Untitled LP (IDM/Jungle) (/temat-liquid-wasp-untitled-lp-idm-jungle)



Wasp - Untitled LP (IDM/Jungle) - Wasp - 28.02.2023

Kolejny album gotowy
to pomieszanie drum'n'baas z IDM
ten skrótowiec trwa 20 minut.. a całość trwa 160 minut ... więc to i tak krótki mix :)

Ciekawi mnie jak odbieracie mastering zrobiony przez algorytmy

https://www.youtube.com/watch?v=w9afu93tl50


RE: Wasp - Untitled LP (IDM/Jungle) - FL FAN - 28.02.2023

Czyli jednak się skusiłeś na algorytmowy mastering. Wierzę, że czuwałeś nad każdym numerem i szczegółowo przesłuchałeś nagranie po operacji i robiłeś to w jakimś programie. Mam nadzieję, że Tobie się udało bez przeładowań itp. itd. Mi wszystko przeładowywało ale to być może dlatego, że nagrania, które tam wrzucałem już były z odpowiednimi poziomami, wzmocnieniami itp. itd. Zresztą ja korzystałem z masteringu online i opcja "Fire" faktycznie chyba miała na celu eksplozję membran głośników.  Zajrzałem tam bo po prostu chciałem wiedzieć jak to działa po Twoim poście, w którym pytałeś, co o tym myślimy.  Także ten "online mastering" chyba jest dla początkujących bardziej takie odniosłem wrażenie.  Mnie bardziej niszczył nagrania (a w najlepszym przypadku nic nie zmieniał poza poziomem db) niż pomagał. No ale to była opcja online więc czego się spodziewać.



Twój album słucha się przyjemnie choć to tylko miks wersji wglądowych. Dużo motywów w stylizacji japońskich melodii i takiegoż instrumentarium. Co ważne większość ma łagodny nastrój, a previewy tworzą zaskakująco spójną całość. Kojące wręcz motywy ale i nie brak tu dynamicznej elektroniki. Dodatkowo pojawiają się mroczne i tajemnicze wokalizacje.  Na razie słucham na głośnikach ale nie stwierdzam jakichś poważnych uchybień czy mankamentów.  Ten kawałek od 17: 20 chaotyczny mi się wydaje ale możne to efekt wyrwania z kontekstu. Wiem, że inaczej słucha się całości i inaczej odbierasz kilkunastosekundowy fragment.

Na słuchawkach też myślę, że jest ok większość ale....

  • Piano w kawałku od  8: 09 za głośno na słuchawkach i ma nieprzyjemny przydźwięk - niestety na tyle, że musiałem przyciszyć.
  • To samo w kawałku od 9: 44 piano jest zdecydowanie źle skombinowane. Dla mnie nie do przyjęcia niestety. Niskie tony piano są niesłyszalne niemal a wyższe zdecydowanie za głośno.
  • Po tym śmiechu - od 10:49 - tutaj już inaczej to piano słychać - porównaj z poprzednimi i popraw te poprzednie.
To tyle jeśli chodzi o rażące mankamenty. Wszyscy wiedzą, że nie lubię się czepiać i robić polowań na czarownice ale rażące błędy muszę zaznaczyć.


Odnośnie kompozycji i aranżacji to nie lubię wchodzić w czyjeś buty i za bardzo przestawiać zwłaszcza gdy jest ok pod tym względem. To Twój album i wiem, że dołożyłeś starań, aby był ciekawy, zróżnicowany (to słychać) i był na przyzwoitym poziomie technicznym i artystycznym.  


Pozdrawiam Serdecznie



RE: Wasp - Untitled LP (IDM/Jungle) - Stasio - 28.02.2023

Nieprawdopodobne, żeby tyle utworów naprodukować, to jest jakiś gigant Men, i na szybko tak powiem, gdyby ten Autor zrezygnował z tego dnb , czy jak to się zwie, i zaczął wolniej robić te swoje utwory, to było by to z korzyścią dla Twórcy i odbiorców pewnie. Nie ilość a jakość czyni dzieło Twoje. Pozdrawiam


RE: Wasp - Untitled LP (IDM/Jungle) - Wasp - 28.02.2023

dzięki Fl FAN za komentarz i że chciało ci się przesłuchać 20 minutowy filmik
nie wiem czy te algorytmy poprawiają brzmienie equalizerem.. tam jest styl referencyjny.. w tym przypadku Drum'n'bass
. nie wiem te one ujednolicają brzmienie .. może tego nie robią :/

@Stasio ten album i inne nie wydane powstały w ciągu wielu lat. przez długi czas nie mogłem znaleźć labelu
dopiero teraz oni mnie znaleźli i teraz pójdzie szybko - będę wydawał te albumy które przytrzymuję od dawna i w między czasie robił coś nowego.


RE: Wasp - Untitled LP (IDM/Jungle) - Stasio - 28.02.2023

@Wasp to ja życzę Tobie kariery także finansowej. Pozdrawiam


RE: Wasp - Untitled LP (IDM/Jungle) - FL FAN - 28.02.2023

(28.02.2023, 19:06)Wasp napisał(a): dzięki Fl FAN za komentarz i że chciało ci się przesłuchać 20 minutowy filmik

I to dwa razy, bo dopiero na słuchawkach  wykryłem pewne niedoskonałości, głównie sprawa dotyczy piano w tych dwóch nagraniach, o których wyżej wspomniałem. Warto na to zwrócić uwagę.

Być może to wina tego masteringu. Jeśli jednak nie, to z drugiej strony nie wiem czy jest jeszcze możliwość to poprawić  skoro są to nagrania, które powstały na przestrzeni lat.