MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TECHNO eyecontact - with u - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: TECHNO eyecontact - with u (/temat-techno-eyecontact-with-u)



eyecontact - with u - eyecontact - 1.03.2023

https://soundcloud.com/user-120441730/project-16?si=4003188a73324f998f7dc0e68654ee53&utm_source=clipboard&utm_medium=text&utm_campaign=social_sharing
Hejkaaaaaa.
Dziś mam do zaprezentowania taki utwór, chciałem zrobić coś około dubowego z połączeniem uk garage, ale całość w takiej formie zmierzającej do techno. Ogólnie utwór jest można powiedzieć w ,,wczesnym dostępnie" i jeśli coś będzie trzeba zmienić to to zrobie. Wszystkie opinie mile widziane, i zapraszam do przesłuchania.
Miłegoo dnia wszystkim : )


https://soundcloud.com/user-120441730/withu?si=dd925aa063aa4db98f20e1dd5d4464be&utm_source=clipboard&utm_medium=text&utm_campaign=social_sharing


RE: eyecontact - with u - FL FAN - 1.03.2023

Dobrze się słucha,  na SC wyłapuje takie kawałki czasem, bo bardzo do mnie taka atmosfera przemawia, przytłumiona, zmysłowa. Często nagrania tego typu opisywane  są jako "Ambient House" lub "Deep Techno".   Ładnie poprowadzona przestrzeń w tle - efektownie pulsuje wraz z rytmem.  Środki wyrazu adekwatne do gatunku, iluzoryczny klimat i nieprzeładowana aranżacja. Udany projekt.

Pozdrawiam Serdecznie



RE: eyecontact - with u - eyecontact - 1.03.2023

(1.03.2023, 21:17)FL FAN napisał(a):
Dobrze się słucha,  na SC wyłapuje takie kawałki czasem, bo bardzo do mnie taka atmosfera przemawia, przytłumiona, zmysłowa. Często nagrania tego typu opisywane  są jako "Ambient House" lub "Deep Techno".   Ładnie poprowadzona przestrzeń w tle - efektownie pulsuje wraz z rytmem.  Środki wyrazu adekwatne do gatunku, iluzoryczny klimat i nieprzeładowana aranżacja. Udany projekt.

Pozdrawiam Serdecznie
Dziękuje przeogromnie.
Co do nazewnictwa to ja szukam takiej muzyki pod nazewnictwem dub techno. Na youtube jest dużo składanek od reactor room lub dub element, jest jeszcze kanał dub monitor gdzie chłop analizuje i pokazuje dużo dobrych artystów.


RE: eyecontact - with u - FL FAN - 1.03.2023

Rzeczywiście dużo takiej muzyki na kanałach, które podałeś. Dziękuję. Super się tego słucha.  Zauważyłem, że w odróżnieniu od starego techno tutaj są pewne zabiegi, które urozmaiciły ten styl.  Na przykład tło jest znacznie bogatsze, przestrzeń jest nasycona i treściwie zagospodarowana. Często stopa perkusji jest w okolicach do 60 Hz. Bardzo stłumiona, klimatyczna, trzymana nisko przy ziemi ale wgniatająca swoim ciężarem i grawitacją.

Pozdrawiam.



RE: eyecontact - with u - hudson462 - 2.03.2023

Fajne background FX'y. Na stopie jest zapięta saturacja z niskim mixem? Jak tak to ja bym jednak ten mix lekko zwiększył. Bardzo podobają mi się te charczące akordy (?) co grają od początku chyba przez cały track tylko lekko obniżyłbym im midy przy pomocy eq. Nie wiem czy w intro nie pokusiłbym się o inną stopę - mniej tłukącą, a bardziej pulsującą z długim subbasowym ogonem. O tej zabawie z automatyzacją głośności/LP clap'a nie wiem co myśleć, ale generalnie przyjemnie się słucha. Za kompozycję dałbym 8/10, a za mix 9/10.


RE: eyecontact - with u - Stasio - 2.03.2023

Utwór faktycznie relaksujący bardziej, jedno co mnie nie przekonuje, to ten bas monotonny i stopa , ale widocznie to tak musi być w tym gatunku.


RE: eyecontact - with u - eyecontact - 2.03.2023

(2.03.2023, 0:01)hudson462 napisał(a): Fajne background FX'y. Na stopie jest zapięta saturacja z niskim mixem? Jak tak to ja bym jednak ten mix lekko zwiększył. Bardzo podobają mi się te charczące akordy (?) co grają od początku chyba przez cały track tylko lekko obniżyłbym im midy przy pomocy eq. Nie wiem czy w intro nie pokusiłbym się o inną stopę - mniej tłukącą, a bardziej pulsującą z długim subbasowym ogonem. O tej zabawie z automatyzacją głośności/LP clap'a nie wiem co myśleć, ale generalnie przyjemnie się słucha. Za kompozycję dałbym 8/10, a za mix 9/10.
Tak na stopie jest lekka saturacja, ale tak jak wspomniałem w opisie, na chwile obecną jest to takie demo i będe jeszcze siedzieć przy miksie. Akordy wykręciłem sam na sylenth1 i omnisphere, a oddzielnie dodałem classic delay bo daje ciekawy analogowy efekt i reverb z fl'a z zapiętym phaserem. Co do intro to w sumie skorzystam z twojej rady, a nad automatyzacją jeszcze posiedze, chciałem zbudować troche napięcie choć sam słuche teraz że nie brzmi to tak jak powinno. 
Dziękuje za odpowiedź.


RE: eyecontact - with u - eyecontact - 2.03.2023

(2.03.2023, 15:10)Stasio napisał(a): Utwór faktycznie relaksujący bardziej, jedno co mnie nie przekonuje, to ten bas monotonny i stopa , ale widocznie to tak musi być w tym gatunku.
No dub techno jest takim gatunkiem że pętla jest ważniejsza, ale skorzystam z opini.
Dziękuje za odpowiedź.


RE: eyecontact - with u - eyecontact - 2.03.2023

(1.03.2023, 23:58)FL FAN napisał(a):
Rzeczywiście dużo takiej muzyki na kanałach, które podałeś. Dziękuję. Super się tego słucha.  Zauważyłem, że w odróżnieniu od starego techno tutaj są pewne zabiegi, które urozmaiciły ten styl.  Na przykład tło jest znacznie bogatsze, przestrzeń jest nasycona i treściwie zagospodarowana. Często stopa perkusji jest w okolicach do 60 Hz. Bardzo stłumiona, klimatyczna, trzymana nisko przy ziemi ale wgniatająca swoim ciężarem i grawitacją.

Pozdrawiam.
Ogólnie dub techno to jest taki podgatunek jakbyś wziął lekki nasenne i popił kawą, i to jest fajne że wprowadza w taki specyficzny stan, co bardzo mi się podoba. I w porównaniu z klasycznym techno, jest to przyjemne i można puścić sobie to w sumie wszędzie na imprezie, domu, samochodzie, taka muzyka do wszystkiego. I tak jak słusznie zuważyłeś są pewne techniki które są troche inne, tutaj też aranżacyjnie za wiele sie nie robi bo sama pętle ma ci dawać przyjemność, tutaj najważniejsza jest przestrzeń, i nie trzeba aż tak budować napięcia - choć ono jest również ważne.


RE: eyecontact - with u - FL FAN - 2.03.2023

Dziś słuchałem 3  i pół godzinki tej muzyki i naszła mnie jeszcze większa ochota na takie kawałki ale wydaje mi się, że za cienki jestem na ten gatunek, chociaż z ambientem i eksperymentalem mam wydaje mi się przynajmniej obszerne  doświadczenie.  Kiedyś zacząłem z House, Deep, Tech i Trop  i jakoś się udało. Więc może tak jak w tamtych przypadkach z dużą dozą pokory warto wziąć się i za ten gatunek? ?  Ma coś w sobie, można nawet przed snem słuchać. Właśnie  o ten stan w który wprowadza głównie chodzi i to jest super. Oniryczne aranżacje, iluzoryczne klimaty tych kawałków zręcznie czarują i chwytliwie porywają człowieka do jakiegoś innego mrocznego ale przyjaznego świata. Jakby po drugiej stronie - alternatywna rzeczywistość, gdzie ilość bodźców jest mocno ograniczona, bo ta muzyka chroni przed tym jak filtr i to właśnie tak sprawia, że wypoczywasz.



RE: eyecontact - with u - eyecontact - 2.03.2023

(2.03.2023, 17:14)FL FAN napisał(a):
Dziś słuchałem 3  i pół godzinki tej muzyki i naszła mnie jeszcze większa ochota na takie kawałki ale wydaje mi się, że za cienki jestem na ten gatunek, chociaż z ambientem i eksperymentalem mam wydaje mi się przynajmniej obszerne  doświadczenie.  Kiedyś zacząłem z House, Deep, Tech i Trop  i jakoś się udało. Więc może tak jak w tamtych przypadkach z dużą dozą pokory warto wziąć się i za ten gatunek? ?  Ma coś w sobie, można nawet przed snem słuchać. Właśnie  o ten stan w który wprowadza głównie chodzi i to jest super. Oniryczne aranżacje, iluzoryczne klimaty tych kawałków zręcznie czarują i chwytliwie porywają człowieka do jakiegoś innego mrocznego ale przyjaznego świata. Jakby po drugiej stronie - alternatywna rzeczywistość, gdzie ilość bodźców jest mocno ograniczona, bo ta muzyka chroni przed tym jak filtr i to właśnie tak sprawia, że wypoczywasz.
Ta dokładnie, jak napisałeś w drugiej części wypowiedzi. Ogólnie na robienie takiej muzy zawsze jest czas, jest sporo poradników na youtube jak sie za to zabrać. Polecam ci Ronny Pries, on na swoim kanale ma kopalnie doświadczenia, i tak sie dużo możesz nauczyć nawet jak korzystarz z Fl'a. Ogólnie z dubem jest tak że to jest proste i nie masz jakieś ogromnej ilości różnych dźwięków a dosłownie kilka, trudność jest w kręceniu tych brzmień i tworzeniu fajnej przestrzeni (panorama+reverb+delay). Zacznij od tutoriali a później sam zacznij od prostych rzeczy i przyjdzie z czasem : p. Ale jak ogarniesz takie dubowe skille to będziesz mógł z tego korzystać dosłownie wszędzie. Z naszego rodzinnego podwórka jest jeszcze Hatti Vatti on miał kiedyś wywiad na youtube z prezentacją i mówił więcej o tym gatunku.


RE: eyecontact - with u - eyecontact - 8.03.2023

Nowy link bo tamtem sie posypał
https://soundcloud.com/user-120441730/withu?si=dd925aa063aa4db98f20e1dd5d4464be&utm_source=clipboard&utm_medium=text&utm_campaign=social_sharing


RE: eyecontact - with u - Mocade - 9.03.2023

Jednostajny rytm idealny na nocne sesje których ostatnio tak bardzo mi brak. Przyzwoity minimal techno.
Pozdrawiam.


RE: eyecontact - with u - C.Valachi - 19.03.2023

Zajebiste! mega props 9/10. Takie mega klimatyczne i fajne do posłuchania żeby po prostu "coś" było w tle. Idealny utwór do klimatycznych knajpek :D