MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRAP Nody Beats - KendrickL - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Hip Hop (https://musicproducers.pl/forum-hip-hop)
+--- Wątek: TRAP Nody Beats - KendrickL (/temat-trap-nody-beats-kendrickl)



Nody Beats - KendrickL - n0dy beatz - 7.03.2023

https://youtu.be/-5sG7IojtOg


RE: Nody Beats - KendrickL - WeedThirdEar - 8.03.2023

Dobre to, sążnie gniecie po berecie :D

Jedyna subiektywna uwaga jaką bym miał, to te open hi-haty w panoramie na lewym i prawym kanale. Wprowadzają w moim odczuciu nazbytnią dystrakcję :P


RE: Nody Beats - KendrickL - Tim Brudass - 12.03.2023

No dobrze to leci. Ino te hi haty jak kolega wyzej wspominal i bylo by 10/10


RE: Nody Beats - KendrickL - Audionectic - 24.03.2023

Fajny smutasek :)
Miks zamulony.Kompozycja ladna.Jestes wrazliwy gangsta hehe
Poczytaj jak zmiksowac piano lepiej i stope z basem.Najlepsi robia to w mono a calosc w mid-side i szczerze polecam te opcje.
Hihaty mi wlasnie podeszly.Nie sa natarczywe jakies.Moze deko rozbiegane.Sprobuj zostawic go np z 15%na prawo,zdjac mu kilka uderzen,sklonowac go na lewy kanal 15% i te ujete uderzenia wrzucic na kanal lewy.Moim zdaniem to wlasnie ze jest ten hh stereo,powoduje takie odczucie.Jest tam leciutki open hat.Daj go bardzie do srodka.
Ladnie harmonizuje ten instument co zagrywa srodkiem co jakis czas ale czy nie jest leciutko zbyt arabski do kompozycji?chyba nie
Wykonczenie -1 punkt :)
Pzdr


RE: Nody Beats - KendrickL - n0dy beatz - 24.03.2023

Robię Mid/side od dawien dawna i tutaj też jest zrobiony. nie wiem co masz do stopy i basu bo dobrze wybija stopka nad 808. Choć fakt saturacja trochę za mocno uderza przy stopie momentami i myślę że jak bym obniżył z 1 db było by git. To jest bit bardzo szybko zrobiony nie chciałem nad nim siedzieć niewiadomo ile bo w nie wtym rzecz. Stopa i bass u mnie zawsze jest sztywno w mono tak samo dodatkowo przy masteringu jeszcze robię mid-side. Ale spoko mogłeś nie wiedzieć Nie chciałem żeby bass zdominował cały bit a piano fakt jest trochę papierowe rzadko go używam jako główny instrument. Ja nie cisnę nie wiadomo jak na mix ponieważ robię poodglądowy dla klientów a resztę i tak robi realizator dlatego odpuściłem już dawno spuszczanie się nad mixem niewiadomo jak. Co do twoich porad odnośnie drogi i kierunku w jakim zmierzam... hmm myślę że moje udziały na płytach artystów świadczą o tym że kierunek mam właściwy.


RE: Nody Beats - KendrickL - Audionectic - 24.03.2023

Nie ogarniam.Dajesz walek do oceny to go oceniam.Zamulony i suchy clap a co Ty tam i z kim to mam wiesz gdzie.Sory
Moje rady do Twojej drogi?Jak znam siebie to raczej nie bylem bez filmu ale nie przypominam sobie.Ja nie wpierniczam sie nikomu w droge jak lezie w pokrzywy i rad zyciowych nie wyglaszam.Moze jedna teraz.Spusc troche powietrza bo odfruniesz i znikniesz tam wysoko.W oblokach swojego ego.
Musze to znalezc teraz a polnoc za pasem..eh...co ja sie z Toba mam ziomek ;D
Slucham kolejny raz slucham i juz nie mam tego odczucia musialem glosno pare razy odsluchac utwor przed Twoim.
Nie wiedzialem ze to nie gotowa wersja i realizator bedzie wszystko wyciagal jak np gorne harmoniczne w stopie i takie tam.Sory


RE: Nody Beats - KendrickL - FL FAN - 25.03.2023

(24.03.2023, 17:26)n0dy beatz napisał(a): Stopa i bass u mnie zawsze jest sztywno w mono 

Stopa zawsze w mono. Bass powyżej 100 Hz możesz spokojnie poszerzyć odrobinkę.


cytat z artykułu o basie (EiS)

Cytat:
Jakkolwiek wszystkie częstotliwości poniżej 100 Hz – a więc w paśmie często określanym jako subbasowe – powinniśmy (prawie) zawsze miksować w mono, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby poszerzać sygnały o częstotliwościach powyżej 100 Hz

https://estradaistudio.pl/technologia/31367-miksowanie-basu



RE: Nody Beats - KendrickL - OmenBity - 26.03.2023

To pianino ma klimat, ale brzmi średnio trochę, pewnie jakieś vst. Jest też trochę monotonne za bardzo pomimo zmiany w czwartym takcie. Pianino trochę za głośno w stosunku do hihatów jak dla mnie. Barwa kicku też głowy nie urywa.
Fajna fraza przejściowa te skrzypce czy coś. Jeżeli chodzi o rytmikę ogólnie nie ma nic ciekawie zaskakującego, ale bit ma poziom dobry.


RE: Nody Beats - KendrickL - DobroDuszny - 22.04.2023

co to jest ten pies 997?? lizak na twarzy i kolaryki żółte , sprawdzam muzę i tak myślę depresyjny kawałek kick jak z z przed 20 lat chyba początek fruityloopsa bass wiele nie wnosi skrzypyce mówią o tragedii nie wiem nie chciałem urazić


RE: Nody Beats - KendrickL - n0dy beatz - 23.04.2023

(22.04.2023, 7:06)DobroDuszny napisał(a): co to jest ten pies 997?? lizak na twarzy i kolaryki żółte , sprawdzam muzę i tak myślę depresyjny kawałek kick jak z z przed 20 lat chyba początek fruityloopsa bass wiele nie wnosi skrzypyce mówią o tragedii nie wiem nie chciałem urazić
To że założyłeś nowe konto na forum i zmieniłeś nazwę na soundcloud nie znaczy że nikt nie wie że to ty Piorun - Inferno czy jakty tam miałeś ... pytanie czy za chwilę znów będziesz pisał te swoje odklejone od rzeczywistości rzeczy tutaj na forum ? Jako że jestem tu od dawna i mam sentyment do tego miejsca będę tu wracał i sprawdzał czy zachowujesz się tak jak wymaga od tego regulamin forumowiczów. Będę cię miał na oku i jak zobaczę że znów się odklejasz jak poprzednio gwarantuję ci że sprawa skończy się tak samo jak poprzednio czyli banicją.