MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE J8008 - Full Laidback [piano lounge] - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: House (https://musicproducers.pl/forum-house)
+--- Wątek: HOUSE J8008 - Full Laidback [piano lounge] (/temat-house-j8008-full-laidback-piano-lounge)



J8008 - Full Laidback [piano lounge] - jimclix - 8.03.2023

Ciężko to skategoryzować... 
Wrzuciłem to w kategorię house, bo moje inspiracje kręciły się w obszarze houseowo - loungowym - ale być może wyszło "poza pudełko".
Z góry dzięki za wszelaki feedback.

https://soundcloud.com/jimclix/full-laidback?si=2e2815c026ef443887c7887a7137e352&utm_source=clipboard&utm_medium=text&utm_campaign=social_sharing


RE: J8008 - Full Laidback [piano lounge] - agro - 8.03.2023

Mam pytanie w jakiej tonacji jest piosenka?


RE: J8008 - Full Laidback [piano lounge] - jimclix - 9.03.2023

(8.03.2023, 23:45)agro napisał(a): Mam pytanie w jakiej tonacji jest piosenka?
Oj, musiałbym sprawdzić. Grałem na ucho i zupełnie się nie zastanawiałem nad tym. Raczej jest zmiennie ? a dlaczego pytasz?


RE: J8008 - Full Laidback [piano lounge] - hudson462 - 11.03.2023

Bardzo, bardzo... BARDZO dziwna kompozycja. Vox'y zdają się fałszować. Nie jestem w stanie określić jakie emocje  wywołuje u mnie motyw przewodni - brzmi to trochę jakby jakiś sekwencer triggerował losowe nuty w danej tonacji (przynajmniej tyle, że nie fałszuje). W intro grają hi-haty, które usiłują sprawiać wrażenie przestrzennych za sprawą nałożonego na nie delay'a, ale brzmi to za sucho - za delay'em dodałbym dużo pogłosu, może nawet ustawiony na 100% wet. Generalnie wszystkie dźwięki są suche i pozbawione charakteru (brakuje im saturacji). Loop'y perkusyjne brzmią bardzo robotycznie - jak już całą pętle grasz jednym one-shotem (co sprawia, że każde uderzenie brzmi identycznie) to mógłbyś chociaż zrobić humanizację rytmu i głośności poszczególnych uderzeń. Pad z intro ma za dużo niskiego środka jak dla mnie - potraktowałbym go filtrem górnoprzepustowym. Jedyna rzecz która jest akceptowalna jak dla mnie w tym kawałku to ustawienie poziomów poszczególnych instrumentów. Z tego co widzę to bardzo chaotyczny wyszedł mi ten komentarz, ale może to w sumie dobrze bo oddaje to charakterystykę niniejszego utworu. Gdybym miał wystawić ocenę to za część kompozycyjną dałbym 3/10, a za mix/master 4/10.

PS. Nie odbieraj tego komentarza jako atak tylko jako krytykę - wyciągnij z niej wnioski i klep kolejne utwory. Z czasem powinno być lepiej.

PPS. Przesłuchałem pobieżnie Twoich pozostałych kawałków i są na znacznie wyższym poziomie niż ten - pytanie co Ci odje**ło, że takie gówno Ci wyszło tym razem? Nafurany albo na kacu to produkowałeś?

PPPS. Teraz widzę, że niniejszy kawałek opublikowałeś 9 lat temu i jest to Twój pierwszy kawałek wrzucony na tym profilu na SC. To wiele tłumaczy. Po co go teraz wrzuciłeś na forum? :D


RE: J8008 - Full Laidback [piano lounge] - agro - 11.03.2023

Chciałem wiedzieć w jakiej to tonacji gra, tylko tyle.


RE: J8008 - Full Laidback [piano lounge] - jimclix - 12.03.2023

(11.03.2023, 22:27)hudson462 napisał(a): Bardzo, bardzo... BARDZO dziwna kompozycja. Vox'y zdają się fałszować. Nie jestem w stanie określić jakie emocje  wywołuje u mnie motyw przewodni - brzmi to trochę jakby jakiś sekwencer triggerował losowe nuty w danej tonacji (przynajmniej tyle, że nie fałszuje). W intro grają hi-haty, które usiłują sprawiać wrażenie przestrzennych za sprawą nałożonego na nie delay'a, ale brzmi to za sucho - za delay'em dodałbym dużo pogłosu, może nawet ustawiony na 100% wet. Generalnie wszystkie dźwięki są suche i pozbawione charakteru (brakuje im saturacji). Loop'y perkusyjne brzmią bardzo robotycznie - jak już całą pętle grasz jednym one-shotem (co sprawia, że każde uderzenie brzmi identycznie) to mógłbyś chociaż zrobić humanizację rytmu i głośności poszczególnych uderzeń. Pad z intro ma za dużo niskiego środka jak dla mnie - potraktowałbym go filtrem górnoprzepustowym. Jedyna rzecz która jest akceptowalna jak dla mnie w tym kawałku to ustawienie poziomów poszczególnych instrumentów. Z tego co widzę to bardzo chaotyczny wyszedł mi ten komentarz, ale może to w sumie dobrze bo oddaje to charakterystykę niniejszego utworu. Gdybym miał wystawić ocenę to za część kompozycyjną dałbym 3/10, a za mix/master 4/10.

PS. Nie odbieraj tego komentarza jako atak tylko jako krytykę - wyciągnij z niej wnioski i klep kolejne utwory. Z czasem powinno być lepiej.

PPS. Przesłuchałem pobieżnie Twoich pozostałych kawałków i są na znacznie wyższym poziomie niż ten - pytanie co Ci odje**ło, że takie gówno Ci wyszło tym razem? Nafurany albo na kacu to produkowałeś?

PPPS. Teraz widzę, że niniejszy kawałek opublikowałeś 9 lat temu i jest to Twój pierwszy kawałek wrzucony na tym profilu na SC. To wiele tłumaczy. Po co go teraz wrzuciłeś na forum? :D

Nie odbieram tego komentarza ani jako ataku, ale też nie traktuję go jako konstruktywną krytykę. Sorry - za stary jestem chyba :D Brak komentarzy był dla mnie bardziej wymowny i już tłumaczę dlaczego.

Wszystko co napisałeś jest w zasadzie Twoją opinią. I tyle ;-) W sumie to się Tobie dziwię, że chciało Ci się tak mocno spuścić nad tym kawałkiem, skoro jest dla Ciebie dziwny - czytaj - nie smakuje.

Osobiście nie komentuję kawałków, które choć trochę do mnie nie przemówiły: przed wszystkim po to, żeby kogoś nie pojechać za coś, czego nie czaję (co ze mną nie gra - co nie jest moją bajką) - obrazowo mówiąc, żeby uniknąć krytyki wyglądu potrawy, kiedy tak na prawdę chodzi o jej smak.

Co do kawałka to uwierz albo nie - ale nad wszystkim tutaj panowałem, nic nie jest przypadkowe, nic nie fałszuje, a delikatnie cyklicznie modulowany pad w tle to było celowe zamierzenie (notabene to gra słynny FM7 oparty na syntezie FM, która daje takie "smaczki").

Kawałek zaś jest nawet starszy niż te 9 lat... A dlaczego go wrzuciłem? Chciałem sprawdzić po prostu czy taka stylistyka komuś odpowiada (albo - jeszcze odpowiada).

Także wybacz, że  spowodowałem u Ciebie niestrawność. :D  Miło jednak, że dostrzegasz progres - mimo iż miałem ogromna przerwę, a zacząłem znowu coś robić od jakiś 2 lat.

Pozdrawiam
J.


RE: J8008 - Full Laidback [piano lounge] - jimclix - 12.03.2023

(11.03.2023, 22:57)agro napisał(a): Chciałem wiedzieć w jakiej to tonacji gra, tylko tyle.
F# moll


RE: J8008 - Full Laidback [piano lounge] - Audionectic - 24.03.2023

Dlaczego usunales.Zaciekawilem sie.Lubie ludzi ktorzy eksperymentuja.To tak powstaja nowe rzeczy przeciez.Jedni opluja inni postawia w gablotce.


RE: J8008 - Full Laidback [piano lounge] - jimclix - 24.03.2023

(24.03.2023, 20:53)Audionectic napisał(a): Dlaczego usunales.Zaciekawilem sie.Lubie ludzi ktorzy eksperymentuja.To tak powstaja nowe rzeczy przeciez.Jedni opluja inni postawia w gablotce.
Nie usunąłem :)

Tylko zmieniłem login na soundcloud i link przestał istnieć we wszystkich kawałkach, które tu wstawiałem :/
Jak masz ochotę się zmęczyć to proszę ;)


https://soundcloud.com/j8008/full-laidback


RE: J8008 - Full Laidback [piano lounge] - Audionectic - 24.03.2023

Poczatek bardzofajny .Haty znakomite...o kurde :D overheady jakieee...
Jest ambitnie Ci powiem.Jasli to Ty na pianku to szacun.Bas tez moze nie dla wszystkich ja np.doceniam taka zabawe muzyka.Bardzo delikatny miks i fajnie chodzi.Jest groove jedyne to bas jak na funkyhouse ciut za gruby.Niema tego funkowego rezonansu na gitarze moze przyciales za duzo cutoffem.Jesli moglbym cos zaproponowac to odciecie nieco samej podstawy basu zmiksowanie to ze stopa w miksie na plasko a w masterze ciut wyeksponowac 40Hz.Ja bym probowal podmienic barwe basu jedynie.Mozna dyskutowac czy nie powinien bas zostawic cala okazalosc na druga czesc utworu ale to Ty rozdajesz karty czemu nadajesz brzmieniu swoj odcisk.Dla mnie swietne.Kocham jazz i ...jedynie wariat na saksie moglby wiechac pod koniec dosc agresywnie ;)Wlasnie..funkyhouse a pianko jakby jazzowa zagrywke gralo.Nie mam pojecia.Kupuje to.
Bass Slapper ostatnio odpalilem.Dobra wtyka
.....jeszcze odpowiada...haha mi osobiscie bardzo.


RE: J8008 - Full Laidback [piano lounge] - jimclix - 24.03.2023

(24.03.2023, 22:37)Audionectic napisał(a): Poczatek bardzofajny .Haty znakomite...o kurde :D overheady jakieee...
Jest ambitnie Ci powiem.Jasli to Ty na pianku to szacun.Bas tez moze nie dla wszystkich ja np.doceniam taka zabawe muzyka.Bardzo delikatny miks i fajnie chodzi.Jest groove jedyne to bas jak na funkyhouse ciut za gruby.Niema tego funkowego rezonansu na gitarze moze przyciales za duzo cutoffem.Jesli moglbym cos zaproponowac to odciecie nieco samej podstawy basu zmiksowanie to ze stopa w miksie na plasko a w masterze ciut wyeksponowac 40Hz.Ja bym probowal podmienic barwe basu jedynie.Mozna dyskutowac czy nie powinien bas zostawic cala okazalosc na druga czesc utworu ale to Ty rozdajesz karty czemu nadajesz brzmieniu swoj odcisk.Dla mnie swietne.Kocham jazz i ...jedynie wariat na saksie moglby wiechac pod koniec dosc agresywnie ;)Wlasnie..funkyhouse a pianko jakby jazzowa zagrywke gralo.Nie mam pojecia.Kupuje to.
Bass Slapper ostatnio odpalilem.Dobra wtyka
.....jeszcze odpowiada...haha  mi osobiscie bardzo.

O dzięki. ;) Wszelkie melodie zgrywałem ręcznie z klawisza, razem z pianem - nie stosowałem sampli - poza wokalem. Zresztą raz usłyszałem, że ten wokal jest w ogóle zbędny. Ale tak jak napisałeś - sam zdecydowałem o formie, "rozdałem karty". A czym innym jest kwestia, kto to kupi. Z tym basem to się namęczyłem, żeby go wytłuścić i byłem zadowolony, że jest właśnie taki gruby. Ale myślę, że wiem co masz na myśli. To miał być taki funkyhouse trochę jazzujący, ale z mocnym dołem - ale pewnie "odgrubiony" też by płynął.
Cieszę się, że Tobie to "danie" podeszło. To daje kopa zawsze ;)

Pozdrawiam
J.


RE: J8008 - Full Laidback [piano lounge] - Audionectic - 24.03.2023

Nie wiem juz sie obsluchalem za duzo dzis.Teraz mi sie wydaje elegancko
Nie mozna tez sie tutaj rozpychac z twierdzeniami jak nie siedzimy wszyscy w jednym mega zaadaptowanym pomieszczeniu i nie sluchamy wszyscy razem a i tak roznice w naszych membranach usznych spowodowalyby dyskusje i fochy
Pzdr


RE: J8008 - Full Laidback [piano lounge] - FL FAN - 24.03.2023

(24.03.2023, 23:39)Audionectic napisał(a): Nie wiem juz sie obsluchalem za duzo dzis.Teraz mi sie wydaje elegancko
Nie mozna tez sie tutaj rozpychac z twierdzeniami jak nie siedzimy wszyscy w jednym mega zaadaptowanym pomieszczeniu i nie sluchamy wszyscy razem a i tak roznice w naszych membranach usznych spowodowalyby dyskusje i fochy
Pzdr


A żebyś wiedział...   charakterystyka akustyczna pomieszczenia jest wypadkową wielu czynników. Dodatkowo kolumny głośnikowe uwalają charakterystykę częstotliwościową i wykazują zachwianie nie tylko równowagi między przenoszeniem  częstotliwości niskich i wysokich ale szereg zafalowań i rezonansów - no i po to też są korektory.