MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING Kere- Last Forever (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Trance (https://musicproducers.pl/forum-trance)
+--- Wątek: UPLIFTING Kere- Last Forever (Original Mix) (/temat-uplifting-kere-last-forever-original-mix)



Kere- Last Forever (Original Mix) - skwarek - 9.03.2023

Witam ponownie!
Tym razem coś emocjonalnego ode mnie. Co tu dużo pisać, sprawdźcie i oceńcie sami czy się podoba.

https://soundcloud.com/keremusic/last-forever-original-mix-1

P.S.
Jak zawsze jestem otwarty na krytykę i sugestie, więc śmiało.

Pozdrawiam,
Dawid.


RE: Kere- Last Forever (Original Mix) - FL FAN - 9.03.2023

Wiesz, super, że jesteś otwarty na sugestie i uwagi, bo niektórzy jakoś tak jakby mniej, a inni to w ogóle nie bardzo, jeszcze inni kompletnie ignorują porady. 

Poprawiałem jakiejś dziewczynie nagranie i wokal od podstaw i nie mam siły więc teraz nie będę zgrywał Twojego i sprawdzał w analizatorach widma - zresztą w technikalia nie lubię się o tej godzinie zagłębiać ale brzmi super na ucho. Słucham na słuchawkach bardzo głośno i nic nie zwróciło mojej uwagi na minus. Super basik, piękne smyczki, dynamiczne synthy, trance'owy pluck i urocze piano o zabarwieniu melancholii... ten piękny klimacik... Takiego trance lubie słuchać.

Jedyne co widzę tak na szybko to,  że dynamika jest obecna w nagraniu. I build-up ją ma i drop i break też  i to jest bardzo ważne, że nie zrobiłeś sprasowanej ściany dźwięku lecz zróżnicowane nagranie. Poza tym jest tutaj zróżnicowana charakterystyka emocjonalna. Nagranie wydaje się być zrównoważone. 

Pozdrawiam Serdecznie



RE: Kere- Last Forever (Original Mix) - agro - 9.03.2023

Ostatnio dużo fajnej muzy trafia na forum, ładne połączenie leniwych smykow, w akompaniamencie transowych i jak zawsze dynamicznych rytmów :)

Choć muszę przyznać że moment 3:22 dla leada jakościowo czegoś więcej bym wymagał w tym przejściu :)


RE: Kere- Last Forever (Original Mix) - skwarek - 9.03.2023

Dziękuję bardzo za odpowiedzi i opinie!

Bardzo się również cieszę, że są pozytywne! :O To mega miłe i bardzo doceniam również szczerość.

Do Kolegi FL FAN: Robiłem tracka na zwykłych słuchawkach dousznych, więc po analizie pewnie znajdziesz jakieś błędy. Jako że nie jestem po żadnej muzycznej szkole i nie znam się tak na analizie, itd. Miło by było, jakbyś znalazł chwile na przeanalizowanie tracka pod względem technicznym i sugestie, bo jednak chciałbym doskonalić sie jako samouk. :)

Do Kolegi Agro: Dziękuję za opinię i cieszę się, że się podoba. Co do tego przejścia, to co masz na myśli? W sensie jakieś zawirowania techniczne typu spowolnienie czy filtry? Lub coś w "nowoczesnym" stylu? :D

I Panowie! Bardzo Wam dziękuję za opinie i poświęcony czas! Za sugestie i krytykę również!

Pozdrawiam!


RE: Kere- Last Forever (Original Mix) - agro - 9.03.2023

Nie wiem, jaki zabieg czy w nutach czy efektach, chodzi mi że nie pozostawił bym tego momentu w takiej formie jakiej jest teraz :)


RE: Kere- Last Forever (Original Mix) - FL FAN - 10.03.2023

(9.03.2023, 23:06)skwarek napisał(a): Dziękuję bardzo za odpowiedzi i opinie!

(...)


Do Kolegi FL FAN: Robiłem tracka na zwykłych słuchawkach dousznych, więc po analizie pewnie znajdziesz jakieś błędy. Jako że nie jestem po żadnej muzycznej szkole i nie znam się tak na analizie, itd. Miło by było, jakbyś znalazł chwile na przeanalizowanie tracka pod względem technicznym i sugestie, bo jednak chciałbym doskonalić sie jako samouk. :)


Cytat:https://www.sendspace.com/file/4e8j0q




OK, zgrałem i przeanalizowałem.

No więc tak:

Ogólnie fajnie to wszystko zrobiłeś i wiem, że sporo pracy za Tobą - ja tylko po głębszej analizie materiału podrzucam subtelne sugestie, które mają na celu podkreślić, że to brzmienie jest doskonałe. Ostatnie szlify.


BAS I STOPA PERKUSJI - pamiętasz, aby były w mono ? Bas nie koniecznie tak do końca musi być i te kilka procent pozostawiam mu na oddech, ale to moje zdanie, gdyż dokładam do niego inne efekty, bo różne są techniki jego ocieplania. Troszkę wyróżnić stopę perkusji ponieważ nałożyły się w kumulacji na 85 Hz (przy podbiciu jak i przy wyciętym zakresie w tych okolicach to słychać wyraźnie)



W twoim nagraniu:
STOPA PERKUSJI gra gdzieś między  65Hz - 120Hz  
A BAS  gra na około   40 Hz  do  100 Hz

Możesz troszkę korektorami się pobawić, aby rozgraniczyć te dwa brzmienia, może odrobinę zdjąć basu ale i stopę perkusji gdzieś tam zaznaczyć w średnich pasmach odrobinkę wyżej żeby miała swój charakter. Bo nie ma basu bez równowagi po drugiej stronie. Zapewne niektóre już ona ma wycięte tak po brzmieniu sądząc, inne za to można odrobinkę podnieść w wąskim zakresie.


ŚREDNIE TONY w zakresie od około 375Hz  do około  2000 Hz  DO PODNIESIENIA  ale subtelnie z wyczuciem
Uważaj na tym piano które gra od 2:00, tutaj musisz bardzo uważać z tymi średnimi od razu Ci mówię.
Możliwe będzie, że korekcja średnich będzie przebiegać inaczej w różnych miejscach nagrania.


Od 2000Hz wzwyż obniżyć pewną wartość uśrednioną ale głównie skup się na okolicach 4000 Hz, dla mnie jest ona zawsze najbardziej nieprzyjemna na podbiciu więc warto ją eliminować do połowy tak bezpiecznie z doświadczenia już wiem. W tym nagraniu nie było inaczej.

Link na początku to link do sendspace, pobierzesz stamtąd fragment swojego nagrania, w którym stosuję moją korekcję i wyłączam ją - usłyszysz różnice. Zaczyna się od włączonej mojej korekcji, a po kilku sekundach wyłączam i znów....  Także wiesz na czym stoisz.


Oczywiście wszystko to rozpatrywałem z Twojego zdaje się materiału MP3 bo analiza widma wskazywała na stopień kompresji, gdyż kompletnie odcięte są tony skrajnie wysokie, więc mogą być jakieś rozbieżności w Twojej ścieżce Wav. Może być takie ryzyko dlatego nie deklaruję granic w tych przedziałach, a mówię raczej, że tak "w okolicach"



RE: Kere- Last Forever (Original Mix) - skwarek - 10.03.2023

Witam ponownie i na samym początku jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas na przesłuchanie oraz analizę. Za moment zabieram się do spróbowania nałożenia poprawek wg Twoich porad. Ale od razu zaznaczam- może to nie wyjść za dobrze, bo nie jestem znawcą tylko zwykłym samoukiem. :D

Jeśli uda mi się coś zrobić i nie zepsuć wszystkiego totalnie to wrzucę track już z poprawkami.

Jeszcze raz bardzo dziękuję i zabieram się do pracy!


RE: Kere- Last Forever (Original Mix) - FL FAN - 10.03.2023

(10.03.2023, 14:07)skwarek napisał(a): Witam ponownie i na samym początku jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas na przesłuchanie oraz analizę. Za moment zabieram się do spróbowania nałożenia poprawek wg Twoich porad. Ale od razu zaznaczam- może to nie wyjść za dobrze, bo nie jestem znawcą tylko zwykłym samoukiem. :D

Jeśli uda mi się coś zrobić i nie zepsuć wszystkiego totalnie to wrzucę track już z poprawkami.

Jeszcze raz bardzo dziękuję i zabieram się do pracy!


Proszę uprzejmie. Nic się nie przejmuj jeśli nie od razu wyjdzie. Ja mając już finalny materiał co jakiś czas, codziennie, co tydzień wracam do niego i uznaje, że trzeba to i owo jeszcze poprzestawiać. Generalnie pragnę zbliżać się do brzmienia profesjonalnych nagrań. Nie jest to łatwe, jest to czasochłonne, czasem subtelna zmiana wpływa na nagranie i jego odbiór. Bywają sytuacje, że nie można sobie poradzić, bo jakość brzmień nie pozwala na jakieś zrównoważone ustawienia, czasem to  błędy aranżacyjne.  Pamiętaj o poszczególnych instrumentach i dźwiękach, może mają nieodpowiednio ustawione korektowy, nie w pełni poodcinane zbędne częstotliwości i podbite nie te, które być powinny podniesione - wato na to zwracać uwagę.  Jeden ważny etap masz za sobą. Teraz to szlify i poprawki tak aby w całości wszystko zabrzmiało doskonale. Powinieneś mieć jakieś głośniki albo większe słuchawki aby mieć jako taki poprawny odbiór tego co robisz. Z tym basem i perkusją to najpierw posłuchaj jak brzmią po unormowaniu średnich i wysokich - bo być możne będzie wtedy brzmiało lepiej to pasmo i tylko jakaś niuansowa korekcja wystarczy.


Pozdrawiam i Powodzenia


RE: Kere- Last Forever (Original Mix) - skwarek - 10.03.2023

Witam jeszcze raz!
Posiedziałem nad tym dzisiaj troszkę i pobawiłem się miksem coś oraz korzystając z porad dokonałem pewnych porad.
Wg mnie jest lepiej, niż było- jest pełniej, głębiej i cieplej, wysokie mniej kłują w uszy.

Wyszło takie oto coś:

https://soundcloud.com/keremusic/last-forever-original-mix

Wrzucam tak link, bo nie wiem, jak zedytowac główny post i tam dodać poprawioną wersję.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za porady, przy kolejnych trackach będę już wiedział na co zwracac bardziej uwagę, to fajna lekcja. :)


RE: Kere- Last Forever (Original Mix) - FL FAN - 10.03.2023

Hej,
zgrałem nową wersję, porównałem no i nie tylko na ucho ogólnie jest różnica ale i w wykresach. Bardzo ładnie, słyszę że bas też sprowadziłeś do mono, dzięki temu te pasma będą bardziej solidne i teraz ze stopą perkusji tworzą całość, uzupełniają się. Jest  w porządku na średnich i myślę, że poradziłeś sobie z tymi wysokimi. W głównych częściach nagrania na głośnym odsłuchu (co zauważyłem później podczas dokładniejszej analizy) mogły wystąpić pewne dyskomforty u słuchacza gdy tych wysokich częstotliwości się sporo nagromadzało. Teraz brzmi naprawdę doskonale. Jeśli jednak znajdziesz, coś co uznasz, że warto poprawić, to nie bój się zaryzykować, poeksperymentować, bo zawsze możesz zachować wcześniejszą wersję i do niej wrócić.

Gratuluję i życzę Ci kolejnych niesamowitych pomysłów i ich udanych realizacji

Pozdrawiam Serdecznie



RE: Kere- Last Forever (Original Mix) - musiclabs - 14.03.2023

Fajna grzeczna nutka. Grzeczna bo wszystko takie mile i do przewidzenia. Nie jest to cos zlego aczkolwiek brakuje mi tu wiekszego konkretu i wyrachowania w lini melodycznej. Za kazdym razem jak slysze smyczki z ta melodia w tym kawalku to slysze utwor Andrea Bocelli :) https://www.youtube.com/watch?v=qjzJYa7tHLs Mimo to Z
zeby taki trans zrobic trzeba miec poukladane i muzycznie i technicznie, gratki moim zdaniem masz talent i tak trzymaj! Pozdro i do przodu


RE: Kere- Last Forever (Original Mix) - skwarek - 22.03.2023

Kurde, bardzo miło mi czytać takie opinie! Bardzo dziękuję chłopaki za poświęcony czas na odsłuchanie i komentarz!

To bardzo motywujące! Ale porównania do "Time To Say Goodbye" to bym się w życiu nie spodziewał! :O Raczej nie zasługuję, żeby być stawianym nawet 100 poziomów niżej od takiej sztuki, a co dopiero obok...
Ale bardzo dziękuję jeszcze raz i cieszę z tak ciepłego odboru!

Pozdrawiam,
Dawid.