MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING KAMSKY-Helpless (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Trance (https://musicproducers.pl/forum-trance)
+--- Wątek: UPLIFTING KAMSKY-Helpless (Original Mix) (/temat-uplifting-kamsky-helpless-original-mix)



KAMSKY-Helpless (Original Mix) - Kamil Misiak - 11.03.2023

Upliftowe nowinki ode mnie

https://soundcloud.com/firstmindmusic/kamsky-helplessoriginal-mix


RE: KAMSKY-Helpless (Original Mix) - FL FAN - 11.03.2023

Jak na moje wrażenia estetyczne subtelny break trwa za długo w stosunku do długości trwania całego nagrania. Nie chcę czynić z tego jakiegoś zarzutu ale czuje, że dobrze jest o tym powiedzieć. Nie zmienia to faktu, że jest to udany i sugestywny element nagrania.

Subtelne piano w dynamicznym nagraniu pięknie kontrastuje z pozostałymi kosmicznymi dźwiękami. Ładny motyw, arpeggia i tło. Udane wykonanie, myślę, że jest w porządku również technicznie.

Pozdrawiam Serdecznie



RE: KAMSKY-Helpless (Original Mix) - Kamil Misiak - 11.03.2023

(11.03.2023, 20:29)FL FAN napisał(a):
Jak na moje wrażenia estetyczne subtelny break trwa za długo w stosunku do długości trwania całego nagrania. Nie chcę czynić z tego jakiegoś zarzutu ale czuje, że dobrze jest o tym powiedzieć. Nie zmienia to faktu, że jest to udany i sugestywny element nagrania.

Subtelne piano w dynamicznym nagraniu pięknie kontrastuje z pozostałymi kosmicznymi dźwiękami. Ładny motyw, arpeggia i tło. Udane wykonanie, myślę, że jest w porządku również technicznie.

Pozdrawiam Serdecznie
Szczerze mam świadomość tego, że break jest najsłabszym elementem tej produkcji. Siedziałem nad nim kilka razy zanim zgrałem pianino i wymyśliłem melodię z dropa. Niestety później miałem już totalną pustkę i minęło trochę czasu i prób jego rozbudowy. Wydaje się za długi, bo właśnie gra tam właściwie tylko piano. Myślę, że gdyby był rozbudowany o inne instrumenty to czas poleciałby jakoś szybciej, a on wprowadziłby nieco więcej energii w numer. Wiedząc, że tutaj już nic nie wymyślę postanowiłem wypuścić numer tak jak jest. Większą pracę włożyłem w miks czy mastering biorąc pod uwagę uwagi ludzi z forum przy poprzednich numerach tak więc cieszy mnie, że brak od Ciebie zastrzeżeń co do warstwy technicznej choć wiem, że pewnie i ona nie jest pozbawiona wad. Cały czas próbuje, uczę się i chcę robić to lepiej. Dziękuję za czas, który poświęciłeś.


RE: KAMSKY-Helpless (Original Mix) - agro - 11.03.2023

Kurde troszkę się nutka rozjechała,  początkowy potencjał piosenki dotrwał do połowy, a potem śladu po nim nie zostało, już nie czułem dążenia do głównego motywu, analizując aranż im dalej tym większe rozczarowanie a liczyłem na wodotryski bo technicznie cieszy.


RE: KAMSKY-Helpless (Original Mix) - skwarek - 13.03.2023

Witam,
pozwolę sobie wypowiedzieć się od strony słuchacza, bo od strony technicznej wg mnie jest super, chociaż sam nie jestem w tym mistrzem I sie cały czas uczę. Jak dla mnie w tracku jest duży potencjał, melodia z breaka ładna, ale później melodia w dropie w moim odczuciu trochę jakby wytrąca potencjał pianka z breakdowna. I share w buildupie przed Deppem trochę się gryzie, jak na moje ucho, jakby wytrącaly one dynamikę.

Powtórzę jednak, że sam nie jestem mistrzem I oceniam jako słuchacz, a to wszystko są kwestie totalnie subiektywne. Mimo wszystko uważam, że track ma spory potencjał. Pokusilbym się nawet o podjęcie próby zremiksowana.

Pozdrawiam,
Dawid.


RE: KAMSKY-Helpless (Original Mix) - Kamil Misiak - 13.03.2023

(13.03.2023, 12:49)skwarek napisał(a): Witam,
pozwolę sobie wypowiedzieć się od strony słuchacza, bo od strony technicznej wg mnie jest super, chociaż sam nie jestem w tym mistrzem I sie cały czas uczę. Jak dla mnie w tracku jest duży potencjał, melodia z breaka ładna, ale później melodia w dropie w moim odczuciu trochę jakby wytrąca potencjał pianka z breakdowna. I share w buildupie przed Deppem trochę się gryzie, jak na moje ucho, jakby wytrącaly one dynamikę.

Powtórzę jednak, że sam nie jestem mistrzem I oceniam jako słuchacz, a to wszystko są kwestie totalnie subiektywne. Mimo wszystko uważam, że track ma spory potencjał. Pokusilbym się nawet o podjęcie próby zremiksowana.

Pozdrawiam,
Dawid.
Bardzo cieszę się, że mało zastrzeżeń do warstwy technicznej, bo to nad nią najbardziej pracowałem przy miksie i później masteringu. Pisałem już wyżej, że mam świadomość braku dynamiki w buildupie, ale siedziałem nad nim też trochę i niestety nie byłem już w stanie wykrzesać z niego więcej. Faktycznie może ktoś z wizją jest w stanie osiągnąć coś więcej dlatego jestem skłonny podrzucic midy linii melodycznej. Pozdrawiam Cię i dzięki za opinie.


RE: KAMSKY-Helpless (Original Mix) - Kamil Misiak - 13.03.2023

(11.03.2023, 23:19)agro napisał(a): Kurde troszkę się nutka rozjechała,  początkowy potencjał piosenki dotrwał do połowy, a potem śladu po nim nie zostało, już nie czułem dążenia do głównego motywu, analizując aranż im dalej tym większe rozczarowanie a liczyłem na wodotryski bo technicznie cieszy.
Nie wszystko rozumiem, ale zakładam, że fajnie przestało być w momencie połowy buildupa. Niestety, nie udało mi się wykrzesać czegoś więcej. Mam nadzieję dopracować kolejny utwór, a może i znaleźć chętnego do jakiegoś collaba, bo mam wrażenie, że w pewnym momencie dochodzę do twórczej ściany i idę na łatwiznę choć nie umyślnie. Po prostu staje i nie mam więcej pomysłu. Dziękuję Ci za podzielenie się opinią. Pozdrawiam serdecznie.


RE: KAMSKY-Helpless (Original Mix) - Rio ZeGa - 7.04.2023

nie lepiej te pady w dropie brzmiałyby na załączonym sidechain`ie?
technicznie poprawnie, melodyjnie dużo się nie dzieje, brakuje stabów, acidów (może to Twój pomysł, żeby postawić na minimalizm, żeby nie mieć bałaganu w miksie?) łądna barwa pianina, fajny arpeggio (dobra barwa, ładnie wchodzi na cutoffie) Wiem, że dasz radę wycisnąć z tego projektu więcej, więc czekam na progres, pozdrawiam ;)


RE: KAMSKY-Helpless (Original Mix) - Intelectronic - 7.04.2023

Zacząłem słuchać Uplifting Trance, który ciekawie się zapowiadał, a nagle przeszedłem do ambientu/ chilloutu, w którym gra pianino i... to wszystko. Kurde szkoda, bo zmarnowałeś trochę potencjał. Przejście z początku do brejka też było jakieś takie szybkie. To pianino wewnątrz nie ma energii i w ogóle nie komponuje się z resztą. Szkoda.