MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Fan Instructory - Future Tech A.I. D7200 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: AMBIENT Fan Instructory - Future Tech A.I. D7200 (/temat-ambient-fan-instructory-future-tech-a-i-d7200)



Fan Instructory - Future Tech A.I. D7200 - FL FAN - 19.03.2023

FUTURE TECH A.I. D7200


Z cyklu "Muzyka, które naprawdę nikogo nie obchodzi" wrzucam ambient o postapokaliptycznym wydźwięku i manifeście technologicznym.  Głównym bohaterem i sponsorem kawałka jest wtyczka "LuxeVerb" (wszystkie pogłosy i feedbacki). Grafiki na sc i ta tutaj poniżej wygenerowane dzięki uprzejmości generatorów obrazów  A.I.  "pixai.art"

[Obrazek: ce8e2fc6-1b88-4123-9aa5-5271f44a494c]



RE: Fan Instructory - Future Tech A.I. D7200 - Recoil83 - 19.03.2023

Ciekawy chillout od początku, jakbym słyszał Yamahę CS-80, podoba mi się koncepcja i wykonanie, samemu też podążam w tym kierunku tylko czasu brak. Pozdrawiam


RE: Fan Instructory - Future Tech A.I. D7200 - C.Valachi - 19.03.2023

Przyjemne. Nadawałoby się do soundtracku gierki


RE: Fan Instructory - Future Tech A.I. D7200 - OProject - 20.03.2023

Przypomina się klimat z Łowcy Androidów, fajnie brzmi :P
Tak jak Ci pisałem trochę bym popracował nad Mix/Dźwiękami głównie EQ - ale to juz by trzeba było zobaczyć w projekci ;)
Może trochę więcej niskiego środka lub środka, albo wysokich, ciężko powiedzieć bo takiego ambientu nie robilem xD


RE: Fan Instructory - Future Tech A.I. D7200 - FL FAN - 20.03.2023

(20.03.2023, 21:22)OProject napisał(a): Przypomina się klimat z Łowcy Androidów, fajnie brzmi :P
Tak jak Ci pisałem trochę bym popracował nad Mix/Dźwiękami głównie EQ - ale to juz by trzeba było zobaczyć w projekci ;)
Może trochę więcej niskiego środka lub środka, albo wysokich, ciężko powiedzieć bo takiego ambientu nie robilem xD

Dzięki piękne Wszystkim za komentarze ! (punkty przyznane)

Nie wiem czy Wy też macie to wrażenie przy tym utworze ale osiągnąć chciałem efekt muzyki z zewnątrz. No i miałem cały czas wrażenie w początkowych sekundach przede wszystkim - co prawda późno w nocy na słuchawkach przy zgaszonym świetle (poza tym w klawiaturze i monitorze), że dźwięk faktycznie wydobywa się z głośników, (myślałem momentami przy odsłuchu, że zapomniałem przełączyć na słuchawki).  Miks do dopracowania to ma się rozumieć, ja często wracam i gdy zauważę coś do poprawienia to robię to (nie bez satysfakcji)

Bo w muzyce, która naprawdę nikogo nie interesuje liczy się "ten" efekt !



RE: Fan Instructory - Future Tech A.I. D7200 - Krzysiek1105 - 22.03.2023

Ten synth ze sporym glide'm który wchodzi około 1 minuty mógłby sobie wcześniej pójść lub grać jakąś bardziej rozbudowaną melodię, bo nuży po którymś powtórzeniu a tak poza tym, to muzyka całkiem pasuje mi do obrazka, więc klimat osiągnięty


RE: Fan Instructory - Future Tech A.I. D7200 - Voel - 23.03.2023

Tak przeglądam forum, myślę sobie, a skomentuję losowy utwór. Padło na ten oto twór spod kuźni Fl Fana. Włączam plajerek, oczom nie wierzę, działa. Słucham, klimat efemeryczny, delikatny wręcz, ale utrzymany w duchu melancholii. Tak mi się kojarzy to z jakąś metropolią. Trochę podobne do ambientów z gry Cyberpunk 2077, ale tamtejsze ambienty były dobijające i przygnębiające, a ten jest dobry do wychillowania, całość uspokaja, gdy się tego słucha. Co do technikaliów to piłem piwo i się nie wypowiem. Ogólnie fajne~


RE: Fan Instructory - Future Tech A.I. D7200 - kubek12 - 23.03.2023

co tu dużo komentować, bardzo mocne, super głębia


RE: Fan Instructory - Future Tech A.I. D7200 - suds - 29.03.2023

trochę Blade Runner, trochę Incunabula. świetny klimat. jedynie bym się przyczepił do tego, że ten lead gaśnie zbyt nagle w 2:36 i znowu w 4:36