MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DEEP Martin W. feat. Goka-Kosmos - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: House (https://musicproducers.pl/forum-house)
+--- Wątek: DEEP Martin W. feat. Goka-Kosmos (/temat-deep-martin-w-feat-goka-kosmos)



Martin W. feat. Goka-Kosmos - marcinxx1982 - 22.03.2023

Witam.
Mój pierwszy utwór z własną wokalistką.Zapraszam do komentowania.
https://youtu.be/WYhYapkb1vM


RE: Martin W. feat. Goka-Kosmos - FL FAN - 22.03.2023

No super kawałek z rodzimym wokalem, na wiosnę, na lato w sam raz do czilowania.

Pytanie mam bo odnoszę wrażenie jakieś dziwne,  i musisz rozwiać moje wątpliwości

czy to wynik kompresji, słabszej jakości czy coś robiłeś z wokalem (jakieś wtyczki do usuwania zgłosek wybuchowych czy syczących ?  )

Wydaje mi się, że mógł brzmieć klarowniej ale tak nie brzmi - stąd moje pytanie.

Oczywiście to nie ma nic wspólnego z oceną nagrania, bo głos mi się podoba ponad wszelką wątpliwość.


Pozdrawiam Serdecznie


RE: Martin W. feat. Goka-Kosmos - hudson462 - 23.03.2023

Dobra. Na początek parę słów o wokalu, a później będę pisał już tylko o instrumentalu: sam tekst wokalu jest bardzo cringe'owy - mam świadomość, że większość tekstów w EDM i pop'ie też takie są, ale jednak jak są zaśpiewane po angielsku to toleruję je znacznie lepiej. Ta część co zaczyna się "polecimy razem w kosmos" bardzo fajnie zaśpiewana i wręcz słyszę tutaj "pierwiastek hitu", ale po polsku brzmi to po prostu (jak dla mnie) żenująco. Z kolei fragment "nie możemy z tym zwlekać, nie chcę dłużej już czekać" i "[...] niosła nas jak najdalej by nie myśleć już wcale" brzmi dla mnie bardzo, bardzo źle. I nie chodzi tu już tylko o tekst, ale mam wrażenie jakby coś tutaj fałszowało i wypadało z rytmu. Miks wokalu też nie jest najwyższych lotów - słabo klei się z instrumentalem i generalnie brzmi jakby utwór był nagrany na weselu podczas wykonywania go na żywo przez klawiszowca i wokalistkę. Ja bym zapiął na wokal delikatny auto-tune, zmniejszyłbym ilość najniższych częstotliwości (200-500 Hz), dodałbym też kompresję wielopasmową, rozjaśnił przy pomocy eq i po wszystkim być może dołożyłbym ciut saturacji.

Sam instrumental bardzo spoko pod względem kompozycyjnym, ale mix/master to totalnie nie mój klimat - dźwięki są mało nasycone, bębny grają za cicho, ten wysoko grający w drugiej połowie dropu synth jak dla mnie powinien grać sobie w tle jako urozmaicenie, a na chwilę obecną wybija się on na pierwszy plan. No generalnie nie jest to "radiowy mix". Nie wiem - może w takich klimatach po prostu gustujesz, ale jak dla mnie deep house to gatunek pop'owy i powinien być zmiksowany w "radiowy" sposób. Jakbyś jednak chciał pójść w kierunku bardziej radiowego brzmienia to pierwszym krokiem byłoby wg mnie porównanie spektrum twojego utworu ze spektrum deep-houseowych utworów granych w radiu. Ocenka (z tym, że oceniam tak jakby wokali w ogóle wgl nie było): kompozycja 7/10, mix/master 6/10.


RE: Martin W. feat. Goka-Kosmos - FL FAN - 23.03.2023

(23.03.2023, 15:03)hudson462 napisał(a): sam tekst wokalu jest bardzo cringe'owy - mam świadomość, że większość tekstów w EDM i pop'ie też takie są, ale jednak jak są zaśpiewane po angielsku to toleruję je znacznie lepiej. Ta część co zaczyna się "polecimy razem w kosmos" bardzo fajnie zaśpiewana i wręcz słyszę tutaj "pierwiastek hitu", ale po polsku brzmi to po prostu (jak dla mnie) żenująco. 


Hej Hudson

a co powiesz na piosenki zespołu SONAR?
Przykładowo taka:




Może u autora tematu wokal nie brzmi tak jasno ale to pewnie można wyregulować, jeśli został nagrany poprawnie (a nawet jeśli nie) to umiałbym z tym zrobić pewnie niejedną sztuczkę, uwalone piano też potrafię tak obrobić aby brzmiało na super duper. Rozumiem, że masz takie czy inne odczucia ale nie obrażajmy się na polskie rodzime produkcje tylko dlatego, że są w naszym języku bo przykładowo zespoły typu RYSY czy SONAR albo Catz n' Dogz robią super muzę i po polsku tez można wykreować wspaniałą partię wokalną.  Niech przeważa w Tobie to pierwsze pozytywne poczucie "pierwiastka hitu".  Wspierajmy też naszą scenę bo fajnie byłoby, aby pojawiały się nowe kawałki, nowe duety czy zespoły wykonujące coś swojskiego.

Pozdrawiam Serdecznie



RE: Martin W. feat. Goka-Kosmos - hudson462 - 23.03.2023

(23.03.2023, 16:39)FL FAN napisał(a):
(23.03.2023, 15:03)hudson462 napisał(a): sam tekst wokalu jest bardzo cringe'owy - mam świadomość, że większość tekstów w EDM i pop'ie też takie są, ale jednak jak są zaśpiewane po angielsku to toleruję je znacznie lepiej. Ta część co zaczyna się "polecimy razem w kosmos" bardzo fajnie zaśpiewana i wręcz słyszę tutaj "pierwiastek hitu", ale po polsku brzmi to po prostu (jak dla mnie) żenująco. 


Hej Hudson

a co powiesz na piosenki zespołu SONAR?
Przykładowo taka:




Może u autora tematu wokal nie brzmi tak jasno ale to pewnie można wyregulować, jeśli został nagrany poprawnie (a nawet jeśli nie) to umiałbym z tym zrobić pewnie niejedną sztuczkę, uwalone piano też potrafię tak obrobić aby brzmiało na super duper. Rozumiem, że masz takie czy inne odczucia ale nie obrażajmy się na polskie rodzime produkcje tylko dlatego, że są w naszym języku bo przykładowo zespoły typu RYSY czy SONAR albo Catz n' Dogz robią super muzę i po polsku tez można wykreować wspaniałą partię wokalną.  Niech przeważa w Tobie to pierwsze pozytywne poczucie "pierwiastka hitu".  Wspierajmy też naszą scenę bo fajnie byłoby, aby pojawiały się nowe kawałki, nowe duety czy zespoły wykonujące coś swojskiego.

Pozdrawiam Serdecznie
Chyba źle mnie zrozumiałeś - nie mam nic przeciwko polskojęzycznym piosenkom. Po prostu niektóre teksty (na przykład ten z piosenki z niniejszego wątku) brzmią po polsku bardzo tandetnie, podczas gdy po angielsku brzmiałyby całkiem w porządku. W skrócie: uważam, że jak piszesz banalny tekst typu "moja miłość do Ciebie jest tak silna, że przemierzę dla Ciebie cały kosmos" (nie jest to aluzja do niniejszego utworu, wbrew temu co mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać) czy coś w tym stylu, to napisz to po angielsku bo ten język więcej wybacza. Napisanie dobrego tekstu po polsku wymaga więcej finezji.


RE: Martin W. feat. Goka-Kosmos - FL FAN - 23.03.2023

No takie są radiowe hity, "W stronę słońca" Lisowskiej czy "Bumerang" Farny albo "Szampan" Sanah..  Prosto Panie, jak najprościej, aby przeciętny słuchacz nie musiał rozkminiać jak nad jakimś dramatem psychologicznym tylko se posłuchał do piwka przy grillu. A że po angielsku też ludzie śpiewają o słonku i miłości - no bo oczy ma być "summer hit"?  to też  brzmi tak samo tylko, że się tego tak nie rozumie (jeśli się nie zna angielskiego)



RE: Martin W. feat. Goka-Kosmos - Audionectic - 24.03.2023

Polski jest naszym ojczystym jezykiem i chyba naturalnie chcemy by slychac bylo cos ambitniejszego w liryce hehe.Niestety Anglicy i Amerykanie,ktorzy no....przyzwyczaili nas do tego ciugewo forewo i po angielsku jakos ...sluchamy muzyki a nie slow?A po polsku ...no chcemy tekstow z przelomu przeksztalcania sie komuny,gdzie kazde teksty byly ambitne,z podtekstem,inteligentne,zbuntowane i najwazniejsze swiadome.I A teraz..rozowe majty rozowe lizaki lolipop lolipop k...j...m....:D
Teraz jest juz inaczej.BipBipTakie czasy #UtopiaProject
Sa na szczescie i sluchacze ktorzy docenia dobra nute weselna i lekka i zwiewna i glupawa i totalna psychodele.DiscoRelax czy RowerBlazeja..wystarczy wybrac cos dla siebie.
Nie wyobrazam sobie gdyby moim ojczystym jezykiem byl anglik i slyszalbym wszystko nawet slang itd...
Co do kawalka....;)
Gdyby byl po angielsku zajalby wyzsza note?
Watpie poniewaz co do stylistyki rowniez uzyte barwy nie sa jakies przykuwajace uwage natomiast wokalistka wymaga korekcji tonalnej po nagraniu co slychac na poczatku od razu w wyrazie dluzej,sylaba dlu jest na granicy tonacji zapewne.
Ponad to sam wokal jest zle zmiksowany.Strasznie muli z arpami a ma wyraznie blyszczec na srodku.Ewentualnie jakies back vocki stereo.Rob jak uwazasz ale zeby zabrzmialo to konkretnie,pelniej i bardziej pro....to niestety wokalistka uczy sie spiewac a kreator podstawy.Sam zobacz ze nawet na srodku gdzie powinien byc wokal niema nic a jest tyle miejsca natomiast stereo muli bo nawalone instumentow plus wokale.Powinienes jeszcze zalozyc sidechain na wszystko co kloci sie z wokalem i tym wokalem wywolywac ow ducking na syntezatorach.Z filtrem lub bez w zaleznosci jaki efekt chcesz uzyskac.
potencjal jest na radiowy hicik.W Polsce moglby taki utworek zakozaczyc bo...No malo jest u nas takich produkcji.Chyba bo nie slucham radia ale intuicja mi podpowiada.
Pzdr
p.s.
ten kawalek sonar to inna bajka.Zobacz ile sciezek idzie mono by brzmialo wszedzie zajefajnie.To mialem na mysli.Sluchaj uchem producenta


RE: Martin W. feat. Goka-Kosmos - FL FAN - 24.03.2023

(24.03.2023, 18:01)Audionectic napisał(a): ten kawalek sonar to inna bajka.Zobacz ile sciezek idzie mono by brzmialo wszedzie zajefajnie.To mialem na mysli.Sluchaj uchem producenta
Ja na to wszystko patrze i słucham z ogromnym dystansem, bo wszystko mogę i nic nie muszę... ale wiem też, że sporo jeszcze do nauki zasad działania samego korektora u niejednego tutaj czy to stawiającego pierwsze kroki czy u tych którzy uważają, że pozjadali wszystkie rozumy .... więc próbuje być zawsze wyrozumiały i spokojnie powtarzam niemal u każdego to samo, czasem po pewnym wywiadzie z autorem jeśli jest potrzebny podrzucam co i jak zmienić.




Oczywiście jeśli ktoś uważa, że wie wszystko o korekcji, to oczekuję od takiej osoby powiedzmy artykułu o korekcji splotowej i niech przy okazji opisze zasadę działania korektora sprzętowego powiedzmy firmy RADMOR, "KOREKTOR 5470 STEREO" - podpowiem, że to korektor oktawowy -graficzny kanał lewy, graficzny kanał prawy ... i jeszcze prosiłbym o wyjaśnienie skąd wzięła się nazwa "GRAFICZNY" i co to są "problemy / przesunięcia fazowe" - co one oznaczają i jak się objawiają.



RE: Martin W. feat. Goka-Kosmos - hudson462 - 25.03.2023

(24.03.2023, 22:28)FL FAN napisał(a):
(24.03.2023, 18:01)Audionectic napisał(a): ten kawalek sonar to inna bajka.Zobacz ile sciezek idzie mono by brzmialo wszedzie zajefajnie.To mialem na mysli.Sluchaj uchem producenta
Ja na to wszystko patrze i słucham z ogromnym dystansem, bo wszystko mogę i nic nie muszę... ale wiem też, że sporo jeszcze do nauki zasad działania samego korektora u niejednego tutaj czy to stawiającego pierwsze kroki czy u tych którzy uważają, że pozjadali wszystkie rozumy .... więc próbuje być zawsze wyrozumiały i spokojnie powtarzam niemal u każdego to samo, czasem po pewnym wywiadzie z autorem jeśli jest potrzebny podrzucam co i jak zmienić.




Oczywiście jeśli ktoś uważa, że wie wszystko o korekcji, to oczekuję od takiej osoby powiedzmy artykułu o korekcji splotowej i niech przy okazji opisze zasadę działania korektora sprzętowego powiedzmy firmy RADMOR,  "KOREKTOR 5470 STEREO" - podpowiem, że to korektor oktawowy -graficzny kanał lewy, graficzny kanał prawy ... i jeszcze prosiłbym o wyjaśnienie skąd wzięła się nazwa "GRAFICZNY" i co to są "problemy / przesunięcia fazowe" - co one oznaczają i jak się objawiają.
Od kierowcy F1 też oczekujesz, że będzie w stanie napisać książkę o konstrukcji bolidu?


RE: Martin W. feat. Goka-Kosmos - FL FAN - 25.03.2023

(25.03.2023, 20:44)hudson462 napisał(a): Od kierowcy F1 też oczekujesz, że będzie w stanie napisać książkę o konstrukcji bolidu?
Jeśli by twierdził że wszystko wie o jego budowie to oczekiwałbym dowodu jego słów. To chyba naturalne. Nie lubie też, gdy mi ktoś wmawia,  że zna angielski, a gdy zapytam kiedy nie stosuje się przedimków nieokreślonych A/AN to cisza. Mam nadzieję, że wkrótce pojawi się tutaj artykuł na zadany przeze mnie temat. Inaczej proszę się nie wypowiadać o korekcji w ogóle (to taki apel do każdego w sumie, kto uważa że już pozjadał wszystkie rozumy)



RE: Martin W. feat. Goka-Kosmos - jimclix - 25.03.2023

Przyjemną barwę głosu ma ta Wokalistka. Choć takiej muzyki nie słucham, to myślę, że jest potencjał. Gdybym ja nagrywał kawałek ze swoją Wokalistką, to też bym nie przykładał za bardzo uwagi do rozbudowanego czy ambitnego tekstu - bo i po co za pierwszym razem. :D O reszcie mądrzejsi ode mnie Koledzy wyżej już napisali. Mix trochę przyduszony, ale jak wjeżdża ten synth w drugiej części, to przejmuje scenę.

Pozdrawiam
J.


RE: Martin W. feat. Goka-Kosmos - OProject - 25.03.2023

Potencjał jest (w takim stylu) natomiast trzeba popracować nad korekcja i mixem wokalu ;) Jak to zrobić? a to już znacznie trudniejsze, ale przynajmniej wiemy, co nie działa i trzeba próbować naprawić :P


Co do wokalistki również trzeba poćwiczyć, czasem trzeba nagrać 100 razy i kombinować aż zaśpiewa się najlepiej technicznie (tu sie nie znam za bardzo, ale polecam jakieś utwory referencyjne) zapewne nie mieliście studio i dobrego mikrofonu, jakich używają czołowi PoPowi producenci to nie ma co też oczekiwać najlepszych efektów ;)

Polecam popracować, a potem wybrać najlepsza wersje, nie ma łatwo... Koledzy wyżej zauważyli błędy, bez dostępu do miksu ciężko sie wypowiadać: ale np. słychać ze być może użyłeś zbyt dużo kompresji lub de-essera (sybilanty), ja bym może podbił między 2kHz a 5kHZ (może w mono), lub dodał kolejna warstwę (jak Lady gaga 150 ścieżek xd) Może lekki auto tune na vocal i qwantyzacja?

Trzeba dopracować pewne kwestie, nie ma co sie obrażać, wiadomo, że ciężko coś dobrego zrobić, sam też narzekam na swoje kawałki i wypruwam sobie flaki z marnym efektem hehe (ale nikogo to i tak nie interesuje xd)

Zawsze możecie zasięgnąć rady kogoś z większym doświadczeniem, bo my się nie znamy :P


RE: Martin W. feat. Goka-Kosmos - Audionectic - 26.03.2023

Ja napisalem zupelna podstawe..Basy,stopy trzymaj srodka.Zabrzmisz pelniej i lepiej to pewne.Wszystko moge nic nie musze....eh..nikt Ci przeciez nie kaze.Kazdy ma swoja droge.Jedni dluzsza drudzy krotsza.Dluzsza Ci co nie sluchaja rodzicow,grymasza,byntuja sie i ucza sie na wlasnych bledach.Jak ja ;)
Pozdr


RE: Martin W. feat. Goka-Kosmos - Audionectic - 27.03.2023

(24.03.2023, 22:28)FL FAN napisał(a):
(24.03.2023, 18:01)Audionectic napisał(a): ten kawalek sonar to inna bajka.Zobacz ile sciezek idzie mono by brzmialo wszedzie zajefajnie.To mialem na mysli.Sluchaj uchem producenta
Ja na to wszystko patrze i słucham z ogromnym dystansem, bo wszystko mogę i nic nie muszę... ale wiem też, że sporo jeszcze do nauki zasad działania samego korektora u niejednego tutaj czy to stawiającego pierwsze kroki czy u tych którzy uważają, że pozjadali wszystkie rozumy .... więc próbuje być zawsze wyrozumiały i spokojnie powtarzam niemal u każdego to samo, czasem po pewnym wywiadzie z autorem jeśli jest potrzebny podrzucam co i jak zmienić.




Oczywiście jeśli ktoś uważa, że wie wszystko o korekcji, to oczekuję od takiej osoby powiedzmy artykułu o korekcji splotowej i niech przy okazji opisze zasadę działania korektora sprzętowego powiedzmy firmy RADMOR,  "KOREKTOR 5470 STEREO" - podpowiem, że to korektor oktawowy -graficzny kanał lewy, graficzny kanał prawy ... i jeszcze prosiłbym o wyjaśnienie skąd wzięła się nazwa "GRAFICZNY" i co to są "problemy / przesunięcia fazowe" - co one oznaczają i jak się objawiają.
Od artykulow to Ty tu jestes.Poza tym zajechalo mi audiofilskim belkotem FL Fan.Bo nie doczytalem.Moze i jestem przemadrzaly bo sporo wiem i po prostu wale kawe na lawe,manifestuje swoje subiektywne zdanie ale nikogo nie wysmiewam.Wrecz przeciwnie.Po to jest forum.Pytania,odpowiedzi,troszke prowokacji by dodac rumiencow dyskusji ;)
Sam rowniez oczekuje prawdy w krytyce a nie wzajemnej adoracji,ktora niestety nie raz na forum widzialem,Kto beksa robi okrazenie dodatkowo i traci czas.
Rozumiem Twoje zaniepokojenie i tak naprawde nie przemadrzam sie tylko powtarzam co mi sie udalo nauczyc od ludzi,ktorzy no....mnie i Ciebie przy konsolecie albo korektorze to by owineli wokol palca.Taka prawda i niema co sie oburzac.
ps.tam ktos mi odpisal o masterze ze ma -4dB.RMS dynamiki i to jeszcze wrzucony na YT..
Nie skomentowalem.Wsszyscy ktorzy nie wiedza to chyba DeathMagnetic mial -8 i zostal zmasterowany jeszcze raz bo ludzie sie wkurzyli.Jak robie master to mam do wgladu traki 24bit48kHz i np taki Drake z nowej plyty jest mega glosny ale dobija do -8dB RMS i musze powiedziec ze...Wole cichsze plyty.Albo niech ktos wrzuci na analizatory DR.DRE z tego dodatku do GTA 5.Tez moim zdaniem przesadzil.
A jak ktos potrafi zrobic czysty master do taaakiej glosnosci to ..ja poprosze o porady.Ba..Pol swiata prosi o porady.
i powtarzam.Jestem zwyklym facetem troche oczytanym.Moge sie tez pomylic i smialo prosze o korekty ale nie jakies nienawistne plis tylko w temacie.Bo wtedy uruchomie specjalna szuflade celnych ripost ;) 
Aha.Ja robie osobny master do YT inny pod Spotify a zypelnie inny pod Soundcloud


RE: Martin W. feat. Goka-Kosmos - FL FAN - 27.03.2023

Cool ! Fully agree mate ! Może się ktoś skusi jednak na taki artykuł ale nie ma się co oszukiwać, jest jak jest...



(27.03.2023, 9:36)Audionectic napisał(a):
ps.tam ktos mi odpisal o masterze ze ma -4dB.RMS dynamiki i to jeszcze wrzucony na YT..
Nie skomentowalem.Wsszyscy ktorzy nie wiedza to chyba DeathMagnetic mial -8 i zostal zmasterowany jeszcze raz bo ludzie sie wkurzyli.Jak robie master to mam do wgladu traki 24bit48kHz i np taki Drake z nowej plyty jest mega glosny ale dobija do -8dB RMS i musze powiedziec ze...Wole cichsze plyty. Albo niech ktos wrzuci na analizatory DR.DRE z tego dodatku do GTA 5.Tez moim zdaniem przesadzil. A jak ktos potrafi zrobic czysty master do taaakiej glosnosci to ..ja poprosze o porady

"Mając do dyspozycji 144 dB dynamiki większość producentów wykorzystuje nie więcej niż połowę tego obszaru, a do tego martwi się urojonym przesterowaniem True Peak…"


Tu działa też psychologia bo materiał po korekcji należy doprowadzić do głośności materiału przed korekcją
W innym wypadku "lepiej zabrzmi" to co jest po prostu głośniej.


Tu nie ma nic poza fizyką i matematyką - których zasady nie zmieniły się od....zarania dziejów.

(27.03.2023, 9:36)Audionectic napisał(a):
Aha.Ja robie osobny master do YT inny pod Spotify a zupelnie inny pod Soundcloud

  a co do You Tube to ostatnio miałem kłopot, przełączyłem się na inną kartę i pojawił się ten odłączony odtwarzacz i wyobraź sobie, że można go było jeszcze podgłosić o 50% - pomimo że na głównej stronie odtwarzacz był już na max z głośnością. Teraz nie wiem czy nie zafałszowało to realnej głośności nagrania. Poprosiłem aby autor wrzucił swoje nagranie do programu typu GoldWave i pokazał waveform albo niech udostępni download. Bo tak to czasem ciężko po omacku coś powiedzieć o najprostszych sprawach.



RE: Martin W. feat. Goka-Kosmos - Audionectic - 27.03.2023

Po pierwsze przepraszam.Mialem dzis ten dzien.Czlowiek znow okazal sie sz..
Nie bede usuwal i udawal itd..To wiele uczy rowniez mnie.Jak nie byc chu..steczka w internecie :D sorki
Wiem ze Portale typu YT,Spotify maja swoje reguly co do glosnosci i jesli masz za glosny nr to zostaje odpowiednio potraktowany.Souncloud jedynie udostepniia odtwarzanie w oryginale.


RE: Martin W. feat. Goka-Kosmos - FL FAN - 27.03.2023

(27.03.2023, 19:52)Audionectic napisał(a): Po pierwsze przepraszam.Mialem dzis ten dzien.Czlowiek znow okazal sie sz..
Nie bede usuwal i udawal itd..To wiele uczy rowniez mnie.Jak nie byc chu..steczka w internecie :D sorki
Wiem ze Portale typu YT,Spotify maja swoje reguly co do glosnosci i jesli masz za glosny nr to zostaje odpowiednio potraktowany.Souncloud jedynie udostepniia odtwarzanie w oryginale.

Nie masz za co przepraszać - postu i tak nie edytujesz - jedynie do 60 minut od publikacji.


Dzisiaj robiłem testy jaką kare dostane za głośność (można by się śmiać gdyby to nie była prawda)
Taki jeden kawałek wrzuciłem "electro-core" i taka kara się należy tu i tam:




[Obrazek: Loudness%20penalty.jpg]


Cytat:
Poziomy międzypróbkowe których wzrost jest efektem odpowiednio długo trwających poziomów szczytowych zbliżonych do najwyższego nie objawi się charczeniem ale wprowadza pewny element niestabilności do materiału muzycznego. Niektórzy producenci i specjaliści od masteringu wyspecjalizowali się w kontroli takich niestabilności i z premedytacją wprowadzają przesterowania międzypróbkowe by uzyskać specyficzny charakter brzmieniowy.

Jeśli zgrasz swój materiał ze średnim poziomem szczytowym powiedzmy - 3dbfs i nie sprasujesz limiterem to serwis strumieniowy nie ściszy Twojego materiału ale go zrobi odpowiednio głośniej. Pod warunkiem że użytkownik ma włączoną opcję normalizacje głośności.  I tu jest problem. Wydawcy nie chcą ryzykować , że ich materiał zabrzmi ciszej, jeśli słuchacz zadecyduje że nie chce normalizacji i po prostu dążą do tego, by było to tak głośne jak to tylko możliwe. Wystarczy nie przesadzać  nie obijać się o sufit dbfs i będzie super.