MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FILM Strange Sounds - Hybrid Sounds IV (Album) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Muzyka klasyczna (https://musicproducers.pl/forum-muzyka-klasyczna)
+--- Wątek: FILM Strange Sounds - Hybrid Sounds IV (Album) (/temat-film-strange-sounds-hybrid-sounds-iv-album)



Strange Sounds - Hybrid Sounds IV (Album) - Recoil83 - 25.04.2023

Pomyślałem sobie że to dobry dzień żeby wypuścić album :E To nie jest do końca muzyka filmowa, raczej połączenie bardzo przeprocesowanej elektroniki z orkiestralnymi elementami tak jak lubię, następnym razem będę już tworzyć tylko orkiestrę. Miłego słuchania.

https://strangesoundssilesia.bandcamp.com/album/hybrid-sounds-iv
https://soundcloud.com/user-571987599/sets/hybrid-sounds-iv


RE: Strange Sounds - Hybrid Sounds IV (Album) - FL FAN - 25.04.2023

Niektóre z tych nagrań miałem okazje już komentować. Ale zawsze można coś dodać ogólnie. Świetny album, bo spotykamy w nim piękne filmowe aranżacje, to jakieś futurystyczne wokalizacje, brzmienia jak z gitary Stratocaster, to brzmienia lżejsze, a zaraz bardziej refleksyjne i pełne swoistego mroku. Nastroje i stopniowane napięcie idealnie się uzupełniają i korespondują ze sobą. Momentami wnikliwie i melancholijnie, czasem dobitnie i dynamicznie. Takie podejście artystyczne kreuje znakomity wachlarz ekspresji. Umiejętnie kontrolujesz i obchodzisz się nastrojem i daje to wspaniałe efekty w postaci wielu wrażeń estetycznych u odbiorcy.

Pozdrawiam Serdecznie


RE: Strange Sounds - Hybrid Sounds IV (Album) - Recoil83 - 25.04.2023

Kurde dzięki, 40 urodziny mam, dupną imprezę mi rodzina odprawiła, nawet się nie spodziewałem, fajnie że przynajmniej tobie się te moje wypociny podobają, zawsze mówię że "nikt nie spodziewa się Hiszpańskiej Inkwizycji" :E


RE: Strange Sounds - Hybrid Sounds IV (Album) - FL FAN - 25.04.2023

(25.04.2023, 20:37)Recoil83 napisał(a): Kurde dzięki, 40 urodziny mam



HAPPY BIRTHDAY MY FRIEND !!

I hope your birthday brings you everything you have ever wished for. 
I wish you all the joy on this day !!
Best Regards ;) 



RE: Strange Sounds - Hybrid Sounds IV (Album) - Plague - 30.04.2023

Właśnie przesłuchałem na słuchawkach. Dla mnie ten album to majstersztyk. Muzyka w nim zawarta byłaby wielkim ututem niejednej gry lub filmu. Skill powala. Zazdroszczę talentu :)


RE: Strange Sounds - Hybrid Sounds IV (Album) - Recoil83 - 30.04.2023

Dzięki, to ostatni taki album już więcej tego nie będę tworzyć, no chyba że mroczniejszą muzykę, teraz chciał bym się skupić na muzyce orkiestralnej jeśli podołam.


RE: Strange Sounds - Hybrid Sounds IV (Album) - Wasp - 1.05.2023

"Fate" najlepszy.. jak muzyka z fallouta 2 i jednocześnie z Deus Ex


RE: Strange Sounds - Hybrid Sounds IV (Album) - MAB - 9.05.2023

1. Hipnotyzująca. Rozbudowana. Wielowarstwowa zarówno do pięciolinii jak i wzdłuż niej. Fajnie gra ten riff gitarowy. Ilość powtórzeń tematów w utworze ograniczona przez co nie pętli się w głowie i nie męczy. Nie jestem do końca odbiorcą takich muzyk... ale przyjemne.

2. Zupełnie inne. Monumentalne. Ależ zdrowo się też odzywają taiko drums. Loop czy sam składałeś?

3. Szpiegowsko akcyjnie. W ogóle tutaj to wysłuchałem ale do jest w zasadzie właściwość całości. Fajnie operujesz motywami, nowymi instrumentami wchodzącymi do kompozycji. Nie przeładowujesz ich. Raczej subtelnie dobierasz środki wyrazu.

5. Wasp ma racje. "FATE" robi piorunujące wrażenie, od razu wciąga w jakieś mroki i głębie.

6. Któryś z soundtracków do "Black Hawk Down" zaczynał się podobnie:) Przejście w durową harmonię w '38s zaskoczyło :)

7. Brat "FATE"... przynajmniej na początku. Potem orkiestrujesz. I ten kawałek chyba najmniej mi siadł. Ale zmiana akordów na hornach w 1:26 petarda.

Całość.
Jak ktoś zauważył. Mogłoby to na spokojnie grać w jakiejś grze. Bez kompleksów przed Zurem.


RE: Strange Sounds - Hybrid Sounds IV (Album) - Recoil83 - 9.05.2023

Taiko ręcznie ustawiałem. W "Fate" dopiero po fakcie się zorientowałem że przypadkiem to brzmi jak z serii Resident Evil, wszystko przez przypadek, layerowałem kilka syntezatorów razem w niskich rejestrach i takie coś mi wyszło. 6 i 8 kompozycja powstała już w nowym mieszkaniu więc mogą być trochę odklejone od reszty.
Dziękuję za odsłuch i opinię. Pozdrawiam


RE: Strange Sounds - Hybrid Sounds IV (Album) - Time_Glitch - 10.05.2023

No i fajna hybrydka. Świetnie kręcisz te elektroniczne kawałki i miksujesz to. Z niecierpliwością czekam na ten zapowiedziany orkiestrowy album :)


RE: Strange Sounds - Hybrid Sounds IV (Album) - C.Valachi - 12.05.2023

Bardzo dobra jakość. Od razu tak jakoś wpada w ucho i mega nastrojowe. Myślałeś żeby gdzieś porozsyłać? może się ktoś zainteresuje, bo do filmów,czy gier się nadaje :D


RE: Strange Sounds - Hybrid Sounds IV (Album) - Recoil83 - 13.05.2023

@Time_Glitch to trochę potrwa zanim coś skomponuję, na razie skupię się na tym co już mam wydane, czyli 5 godzin i 40 minut muzyki.

@C.Valachi to jeszcze nie ten poziom żeby z tym do ludzi, muszę się jeszcze dużo nauczyć. Analizowałem materiały z których korzystali Depeche Mode podczas produkcji, i tam były najprostsze brzmienia, tylko oni tworzyli swoje, z gitar, syntezatorów i tego co było pod ręką, potem wprowadzali te brzmienia do samplera E-mu Emax i tak powstawały hity, ale za tym wszystkim nadal stali bardzo zdolni ludzie.