MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Jak promujecie swoją muzykę - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Dyskusje (https://musicproducers.pl/forum-dyskusje)
+---- Wątek: Jak promujecie swoją muzykę (/temat-jak-promujecie-swoja-muzyke)



Jak promujecie swoją muzykę - prodhidd3n - 3.05.2023

Cześć, jestem ciekawy jak Wy promujecie swoją twórczość, jest wiele sposób, od reklam po inne działania promocyjne, jak komentowanie oraz F4F, co według was jest najlepsze?


RE: Jak promujecie swoją muzykę - Plague - 3.05.2023

Ja wrzucam utwory tylko tutaj, na soundcloud i na loopermana. I to wszystko. Po pierwsze nie mam czasu na większą promocję swojej muzy, po drugie jestem za cienki. Jednym słowem: tworzenie muzyki to tylko i wyłącznie moje hobby.


RE: Jak promujecie swoją muzykę - Wasp - 3.05.2023

ja na yt mam tylko 700 subów, czyli słabo z zasięgiem
na SC 4500 followersów ale prawie nie dostaję komentarzy
no i tyle :/


RE: Jak promujecie swoją muzykę - FL FAN - 3.05.2023

Tak jak @Knifeman, @OProject, @Maciek i wielu innych mam za sobą wiele produkcji za 20 zł
Świadczymy też płatne usługi masteringu MP-trójek aby nabrały ciepła analogowego brzmienia w miksie gdy komuś zależy na samplu a ma tylko MP3
Czym jest autopromocja? No dużo spamujemy na fejsbooku i tu na forum w prywatnych wiadomościach wyłudzamy komentarze i polubienia.
Często nas zazdrośnicy inni hejtują, bo sami tak nie potrafią muzy wykręcać.
Czasem za to blokują nam konta ale to nic - piszemy z tak zwanego "gościa" albo mamy multikonta i nawalamy dalej.

a tak na poważnie....
Nie promuję. Jedynie jednostkowo czasem komuś, kogo już znam podsunę ale to rzadkość. Głównie tworzę do szuflady. Zresztą jakieś jeszcze 10 lat temu gdy zaczynałem na sc to zaglądałem tam raz na rok i coś tam dodawałem ale nie było komentarzy, polubień i obserwujących (a skąd mogli być skoro nie wiedzieli nawet o moim istnieniu) Teraz od 2021 siedzę i poważnie działam. No i wszystko się zmieniło.
Komentarzy mam dużo (zależy od nagrania) muzyki mam w sumie sporo ale na sc tylko 25 nagrań dla oddania zróżnicowanej mojej twórczości. Dlaczego mam? Zapewne dlatego, że sporo komentuję i polubiam kawałki innych, mam na sc trwałe znajomości i wiem, że mogę liczyć zawsze na głosy tych osób. Słucham nagrań od początku do końca, czasem kilka razy. Gdy mogę to pomagam i podpowiadam poprzez system prywatnych wiadomości. Nie zachęcam specjalnie nowych osób do słuchania, zostawiam im lajka i ewentualnie komentarz. Może sami się zainteresują moją osoba i wpadną posłuchać. 



RE: Jak promujecie swoją muzykę - prodhidd3n - 3.05.2023

(3.05.2023, 17:33)FL FAN napisał(a):
Tak jak @Knifeman, @OProject, @Maciek i wielu innych mam za sobą wiele produkcji za 20 zł
Świadczymy też płatne usługi masteringu MP-trójek aby nabrały ciepła analogowego brzmienia w miksie gdy komuś zależy na samplu a ma tylko MP3
Czym jest autopromocja? No dużo spamujemy na fejsbooku i tu na forum w prywatnych wiadomościach wyłudzamy komentarze i polubienia.
Często nas zazdrośnicy inni hejtują, bo sami tak nie potrafią muzy wykręcać.
Czasem za to blokują nam konta ale to nic - piszemy z tak zwanego "gościa" albo mamy multikonta i nawalamy dalej.

a tak na poważnie....
Nie promuję. Jedynie jednostkowo czasem komuś, kogo już znam podsunę ale to rzadkość. Głównie tworzę do szuflady. Zresztą jakieś jeszcze 10 lat temu gdy zaczynałem na sc to zaglądałem tam raz na rok i coś tam dodawałem ale nie było komentarzy, polubień i obserwujących (a skąd mogli być skoro nie wiedzieli nawet o moim istnieniu) teraz od 2021 siedzę i poważnie działam. No i wszystko się zmieniło.
Komentarzy mam dużo (zależy od nagrania) muzyki mam w sumie sporo ale na sc tylko 25 nagrań dla oddania zróżnicowanej mojej twórczości. Dlaczego mam? Zapewne dlatego, że sporo komentuję i polubiam kawałki innych, mam na sc trwałe znajomości i wiem, że mogę liczyć zawsze na głosy tych osób. Słucham nagrań od początku do końca, czasem kilka razy. Gdy mogę to pomagam i podpowiadam poprzez system prywatnych wiadomości. Nie zachęcam specjalnie nowych osób do słuchania, zostawiam im lajka i ewentualnie komentarz. Może sami się zainteresują moją osoba i wpadną posłuchać. 

Doskonała przykład promocji, hah a Wy żyjecie z muzyki? Czy raczej jest to hobbistyczne?


RE: Jak promujecie swoją muzykę - Recoil83 - 3.05.2023

Dla mnie to hobby, ale udostępniam wszystko za darmo, jakoś mnie sumienie nie gryzie, tam swoje życie mam, ale produkcja to wciąga, jak się zacznie zbierać sprzęt to można odpłynąć, także zawsze trze mieć wiadro zimnej wody nad głową, żeby za bardzo nie obrosnąć w piórka i nie oderwać się od rzeczywistości.


RE: Jak promujecie swoją muzykę - Burning Car - 4.05.2023

Zgadzam się całkowicie z FL FAN. Ja działam w podobny sposób. Na SC staram się słuchać, komentować i lajkować twórczość innych Producentów i podobnie jak LF FAN ma już pewna grupę stałych słuchaczy z którymi nawet czasami koresponduje i podjąłem kilka prób collabu ale nie wszystkie wyszły. Co do YT to jakoś nie mogę się tam odnaleźć.


RE: Jak promujecie swoją muzykę - Mocade - 4.05.2023

Nie marnuję czasu na zasięgi, cieszę się z tego co mam, bardziej staram się dostarczać jakościowe kawałki obecnym followersom :-)