MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE ID - ID - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Trance (https://musicproducers.pl/forum-trance)
+--- Wątek: HARDSTYLE ID - ID (/temat-hardstyle-id-id)



ID - ID - In-Tegral - 27.06.2023

https://whyp.it/tracks/106642/hs-rawphor?token=ryoNh


Co sądzicie o melodii?

@Edit, sorry trochę źle zrenderowałem i uciąłem końcówkę melodii, przez "cut reminder".


RE: ID - ID - Shizzlematic - 27.06.2023

Bardzo ladne, energiczne, fajne tranzycje, chujowo bo glosno, super lead, fl keys. Dobry traczek :D


RE: ID - ID - OProject - 27.06.2023

Melodia fajna, dalo by sie nawet do early czy hard trance przerobic :D
Tylko cos pod spodem dac jakis arpeggio albo basowe nutki xd
Synth tez fajnie brzmi


RE: ID - ID - FL FAN - 27.06.2023

Ja mogę odnieść się tylko do pierwszej części bardziej, bo w drugiej nie słyszę za wiele już, a mierniki stoją w miejscu.  Znasz moje zdanie na ten temat więc to pomijam wszystko.


No początek bardzo ładny, całkiem przyzwoity i chciałbym tego więcej. Mała uwaga (to zależy) Nie wolałbyś zastąpić to tak "żeliwnie" brzmiące piano bardziej łagodnym , bardziej naturalnym zróżnicowanym w wybrzmiewaniu? Wraz z tym rytmem wszystko zdaje się być  akuratne ale boje się trochę odsłuchać na słuchawkach zwłaszcza drugą część.

Kawałki @Knifeman  mają tę dynamikę jeszcze, a tutaj tego nie ma. Szczerze nie rozumiem tego.

W moim podręczniku do FL STUDIO jest wszystko wyjaśnione jak te remaindery działaja. Można poczytać strona 16.


Od razu zaznaczam, że wpis mój nie jest w ogóle kierowany ostatnim moim wku..eniem. To jest poza tym kompletnie.



RE: ID - ID - In-Tegral - 27.06.2023

(27.06.2023, 17:04)Shizzlematic napisał(a): Bardzo ladne, energiczne, fajne tranzycje, chujowo bo glosno, super lead, fl keys. Dobry traczek :D
Ej, ale to Keyscape jest ? A to, że w ogóle tego nie humanizowałem, jedyne co to automatyzacja sustain pedal, to już swoją drogą. Dzięki.


RE: ID - ID - Shizzlematic - 27.06.2023

To ze pedal to wiem, a sustain to cos w pracy slyszalem. jest okej


RE: ID - ID - In-Tegral - 27.06.2023

(27.06.2023, 17:22)OProject napisał(a): Melodia fajna, dalo by sie nawet do early czy hard trance przerobic :D
Tylko cos pod spodem dac jakis arpeggio albo basowe nutki xd
Synth tez fajnie brzmi
No w sumie masz rację, dałoby się ją wepchnąć w early/hard trance. Obniżyć ją na oktawie by brzmiało pełniej i by było git. Pod melo muszę coś dorzucić jak już z kickiem gra, prawdopodobnie te piano z innym rytmem/melo wepchnę, bo brakuje mi czegoś rytmicznego w wyższym środku (hz). Dzięki.


RE: ID - ID - FL FAN - 27.06.2023

(27.06.2023, 17:04)Shizzlematic napisał(a): chujowo bo glosno

Jakiś przytyk do mnie widzę.

"Chujowe" kawałki to pełne fałszu albo takie których autor nie ma szacunku do nikogo. Wówczas używam tego przymiotnika.

Takie jak to ID powyżej, to już jak również wyżej napisałem są niezrozumiałe w pewnych aspektach dla mnie.


RE: ID - ID - Shizzlematic - 27.06.2023

Nie przytyk a zart sytuacyjny. Debatujemy o tym od jakiegos czasu i mi sie udziela, ale zero zlej krwi :D Czesto tak rzucam wiec nie bierz tego do siebie :D


RE: ID - ID - FL FAN - 27.06.2023

(27.06.2023, 17:40)Shizzlematic napisał(a): Nie przytyk a zart sytuacyjny. Debatujemy o tym od jakiegos czasu i mi sie udziela, ale zero zlej krwi :D Czesto tak rzucam wiec nie bierz tego do siebie :D


Spoko, nie biorę do siebie.  Też odpisuje tak odrobinę półżartem ;P


RE: ID - ID - In-Tegral - 27.06.2023

(27.06.2023, 17:23)FL FAN napisał(a):
Ja mogę odnieść się tylko do pierwszej części bardziej, bo w drugiej nie słyszę za wiele już, a mierniki stoją w miejscu.  Znasz moje zdanie na ten temat więc to pomijam wszystko.




No początek bardzo ładny, całkiem przyzwoity i chciałbym tego więcej. Mała uwaga (to zależy) Nie wolałbyś zastąpić to tak "żeliwnie" brzmiące piano bardziej łagodnym , bardziej naturalnym zróżnicowanym w wybrzmiewaniu? Wraz z tym rytmem wszystko zdaje się być  akuratne ale boje się trochę odsłuchać na słuchawkach zwłaszcza drugą część.

Kawałki @Knifeman  mają tę dynamikę jeszcze, a tutaj tego nie ma. Szczerze nie rozumiem tego.

W moim podręczniku do FL STUDIO jest wszystko wyjaśnione jak te remaindery działaja. Można poczytać strona 16.


Od razu zaznaczam, że wpis mój nie jest w ogóle kierowany ostatnim moim wku..eniem. To jest poza tym kompletnie.
Subtelne piano to tam nie przejdzie, nie ma na nie miejsca, subtelniejsze piano przenosi środek ciężkości swoich częstotliwości na low-mid, a tam już grają 2 plucki, bass, częściowo sub i dojdzie jeszcze wokal, poza tym piano gra jeszcze z leadem, gdzie w lowmidzie totalnie już się nie wepchnie i lepiej go trzymać w wyższym środku. Piano nie ma w sobie żadnej dynamiki (transienty odrąbane saturacją) ani humanizacji celowo, jest twarde i nasycone wysokimi, bo prawdopodobnie dorzucę je jeszcze w momencie już grania z kickiem i leadem. Jedyną rzeczą jaką chcę zmienić w intro, to stopa trapowa, która totalnie nie siedzi w miksie, nie pasuje po prostu tam no i oczywiście wokal, który dojdzie na koniec. 
Co do mierników, już stoją? Ja tu jeszcze 2db zapasu słyszę i to zrobię na samym końcu. 

@Knifeman - Noża numery mają lepszą dynamikę, bo po prostu jest koksem, co ja mogę na to poradzić.


RE: ID - ID - FL FAN - 27.06.2023

Cytat:@Knifeman - Noża numery mają lepszą dynamikę, bo po prostu jest koksem, co ja mogę na to poradzić.

A tam pierdzielisz....
Przecież wszyscy to wiedzą, że @Knifeman ma pakt z diabłem i to Anioł Ciemności i Potępionych Dusz podsuwa mu najlepsze pomysły....

Wygadał się na jednej takiej czarnej mszy...

;P :P


RE: ID - ID - Abigail Noises - 29.06.2023

Z tego co udało mi się usłyszeć, nieźle się to rozkręcało, dobry kawałek wyjdzie - a robisz coś dla siebie?


RE: ID - ID - In-Tegral - 29.06.2023

(29.06.2023, 7:50)Abigail Noises napisał(a): Z tego co udało mi się usłyszeć, nieźle się to rozkręcało, dobry kawałek wyjdzie - a robisz coś dla siebie?
Aktualnie nie, mam za mało czasu. poza tym wiesz jak jest, jak robisz projekt za projektem dla kogoś, czy Ci się chce czy nie, bo masz to zrobić i tyle, to potem już nawet nie masz ochoty myśleć coś o swoich rzeczach.