MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Kamil Misiak-Andromeda - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Trance (https://musicproducers.pl/forum-trance)
+--- Wątek: TRANCE Kamil Misiak-Andromeda (/temat-trance-kamil-misiak-andromeda)



Kamil Misiak-Andromeda - Kamil Misiak - 13.01.2024

Obrodziło nam ostatnio w trensiwa na forum to i ja dorzucam coś od siebie. W breaku mogłoby się więcej zadziać, ale wena mi umknęła gdzieś już do tego numeru, czekałem dwa tygodnie bez bodźcowania się tym numerem, nie pojawiło się nic więc idzie jak jest. To ma być zabawa muzyką i wyciągniecie z dna serca tego co tam leży i widocznie tak to ma wyglądać. Z pozdrowieniami.

https://soundcloud.com/firstmindmusic/kamil-misiak-andromeda-original-mix


RE: Kamil Misiak-Andromeda - hjugo - 13.01.2024

W dropie nóżka sama tupie, więc jest dobrze! Fajnie to gra, melodycznie, potrafi wciągnąć. Najważniejsze więc ten utwór posiada ;)
Technicznie oczywiście można coś znaleźć. Trochę za prosta kompozycja w intro i outro. W breaku również za mało się dzieje. Rozumiem jednak nieskończony pomysł.
Czasem warto po dłuższym czasie wrócić do projektu z nową energią.
Pozdro!


RE: Kamil Misiak-Andromeda - Kamil Misiak - 13.01.2024

(13.01.2024, 21:37)hjugo napisał(a): W dropie nóżka sama tupie, więc jest dobrze! Fajnie to gra, melodycznie, potrafi wciągnąć. Najważniejsze więc ten utwór posiada ;)
Technicznie oczywiście można coś znaleźć. Trochę za prosta kompozycja w intro i outro. W breaku również za mało się dzieje. Rozumiem jednak nieskończony pomysł.
Czasem warto po dłuższym czasie wrócić do projektu z nową energią.
Pozdro!
Mam świadomość braków w tym numerze, ale im więcej chciałem zrobić tym mniej miałem pomysłów. Poszedł w odstawkę na jakiś czas i nie pojawiło się nic dlatego uznałem, że tak jak jest tak go pokażę. Nie przestanę jednak pracować nad tymi brakami by dorównać poziomem do kocurów na forum. Dziękuję Ci za opinię i serdecznie pozdrawiam.


RE: Kamil Misiak-Andromeda - Skywalker95 - 14.01.2024

swietne melo ,chyba najlepszy twoj projekt .Technicznie powiem tak ,to z czasem przychodzi najwazniejsze sa konsekwencje i myslenie czego brakuje do profesjonalnego brzmienia ,Zycze duzo czasu ,bo wiem ze tego chyba wszystkim artysta brakuje .Pozdro


RE: Kamil Misiak-Andromeda - Kamil Misiak - 15.01.2024

(14.01.2024, 19:20)Skywalker95 napisał(a): swietne melo ,chyba najlepszy twoj projekt .Technicznie powiem tak ,to z czasem przychodzi najwazniejsze sa konsekwencje i myslenie czego brakuje do profesjonalnego brzmienia ,Zycze duzo czasu ,bo wiem ze tego chyba wszystkim artysta brakuje .Pozdro
Gdyby układanie całości szło z taką łatwością jak układanie melodii to było by dobrze, ale odkrywanie w sobie pokładów o których piszesz też jest fascynujące. Przebijanie barier, umiejętności, wszystko to sprawia, że to co się robi nabiera dodatkowych smaczków. Wszystkiego dobrego, czekam na Twojego fulla ostatniego numeru :)


RE: Kamil Misiak-Andromeda - das2sin - 16.01.2024

Jak dla mnie w intrze brakuje sub bass, albo jest malo wyrazny, albo zle zmixowany z stopa i tu mozesz to poprawic. Break down swietny jak dla mnie. bardzo przyjemnie plynie, pady bardzo dobre, piano delikatnie za cicho. Melodia świetna :). tak trzymaj i pracuj dalej.


RE: Kamil Misiak-Andromeda - agro - 17.01.2024

Hej, kurde muszę się podzielić ciekawostką, otóż kiedy piosenka przebija się przez wszystkie moje filtry i trafia tam gdzie trzeba i jest pochłaniana przez uwagę wtedy kiedy nuta jest naprawdę dobra pojawiają się ciarki przebiegające od pleców po całym organiźmie i bardzo się zdziwiłem kiedy pojawiły się dwie :) 0:41 w momencie kiedy pojawia się lead'zik, dwie szybkie ciareczki które uruchomiły oczekiwanie, niestety nie doczekałem się ekstatycznej podróży która wzniosła by mnie na szczyty zachwytu. W całości zgadzam się z opinią das2sin'a ale te ciarki nie dały mi spokoju aż w końcu odnalazłem triger w niedawnej sesji chillout która odbyłem - Desire (Ambient Album Mix) • Blank & Jones. Pozdrawiam


RE: Kamil Misiak-Andromeda - Kamil Misiak - 21.01.2024

(16.01.2024, 18:48)das2sin napisał(a): Jak dla mnie w intrze brakuje sub bass, albo jest malo wyrazny, albo zle zmixowany z stopa i tu mozesz to poprawic. Break down swietny jak dla mnie. bardzo przyjemnie plynie, pady bardzo dobre, piano delikatnie za cicho. Melodia świetna :). tak trzymaj i pracuj dalej.
Faktycznie w tym projekcie jest go zbyt mało, ale właściwie dopiero Twój komentarz mi to uświadomił. Tak się skupiłem na trance basie, że suba w ogóle pominąłem i na ścieżce w miksie w ogóle to jest suwak, który jest najciszej położony :) Cieszę się, że break Ci się podoba, bo dla mnie to był najsłabszy moment numeru. Dziękuję za budujący komentarz z którego na pewno wyciągnę wnioski. Pozdrowienia.


RE: Kamil Misiak-Andromeda - Kamil Misiak - 21.01.2024

(17.01.2024, 1:52)agro napisał(a): Hej, kurde muszę się podzielić ciekawostką, otóż kiedy piosenka przebija się przez wszystkie moje filtry i trafia tam gdzie trzeba i jest pochłaniana przez uwagę wtedy kiedy nuta jest naprawdę dobra pojawiają się ciarki przebiegające od pleców po całym organiźmie i bardzo się zdziwiłem kiedy pojawiły się dwie :) 0:41 w momencie kiedy pojawia się lead'zik, dwie szybkie ciareczki które uruchomiły oczekiwanie, niestety nie doczekałem się ekstatycznej podróży która wzniosła by mnie na szczyty zachwytu. W całości zgadzam się z opinią das2sin'a ale te ciarki nie dały mi spokoju aż w końcu odnalazłem triger w niedawnej sesji chillout która odbyłem - Desire (Ambient Album Mix) • Blank & Jones. Pozdrawiam
Nie wiem czy cieszyć się, że wyzwoliłem w Tobie ciarki, które skierowały Cię do takiego klasyku jak Blank&Jones czy żałować, że nie udało mi się swoją wizją wyzwolić tego co znalazłeś tam :) Tak czy inaczej dziękuję, bo wiem, że to co robię ma jakiś sens i nie tylko mi się podoba, nawet jeśli jest to jedynie fragment powodujący ciarkę to warto było go zrobić. Pozdrowienia.


RE: Kamil Misiak-Andromeda - agro - 21.01.2024

cieszyć się, cieszyć się i obserwować :D


RE: Kamil Misiak-Andromeda - defol - 1.04.2024

Elo, melodia ciekawa, klimat utworu spójny. Takie typowe tranciwo. Moim zdaniem te wolne elementy tzn. pianino w breaku nie pasuje do tych szybkich leadów, tak brzemionowo. Te pianino takiej bardziej do popowej piosenki a leady bardziej klimat trance. To takie moja odczucia. Co do mixu to moim zdaniem można sporo wyczyścić w całości utworu. Posłuchaj z referencjami na różnych źródłach dźwięku. Brakuje takiej fajnej przestrzeni jeśli chodzi o leady i melodycznie elementy. W stopie i perkusji brekuje zdecydowanie dynamiki i czystości tych dźwięków. Porównuje z pro utworami no i jest nad czym popracować. Żebyś mnie dobrze zrozumiał, wydaje mi się że mix jest zrobiony na te 60-70%, trzeba by jeszcze pokombinować.