MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TECHNO Apostle Pete & Lipsky - Abyss (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TECHNO Apostle Pete & Lipsky - Abyss (Original Mix) (/temat-techno-apostle-pete-lipsky-abyss-original-mix)



Apostle Pete & Lipsky - Abyss (Original Mix) - Lipsky - 28.06.2012

Mój pierwszy "original mix" udostępniony szerszej publice.
mam nadzieję że części z was przypadnie on gustu :)





ps. proszę was o komentarze, zarówno tu jak i na soundcloud, śmiało piszcie co warto by było poprawić :)


RE: Apostle Pete & Lipsky - Abyss (Original Mix) - T-Sted - 29.06.2012

Ogólnie jak to techno słucha się dosyć ciężko, więc tak: perkusja całkiem w porządku aczkolwiek mogłaby grać trochę bardziej wyraziście - potem gdy wchodzi pad to już mało co ją słychać. Barwa samego pada trochę mi nie podchodzi, wydaje się być nieco za głośno w stosunku do reszty. Całości brakuje trochę energii. Pozdrawiam.


RE: Apostle Pete & Lipsky - Abyss (Original Mix) - Stiopa - 30.06.2012

Juz na pierwszy plan rzuca sie kulejaca panorama, wszystko gra w srodku. Tak jak wyzej za malo powera, takie flaki z olejem troche. Kick gluchy pad za mocno scisniety ( kompresja), bo az pompuje przytumiajac reszte. Motyw ten sam, czyli nuda troche. Hmmm ogolnie track mi nie podszedl, taki nijaki, bez pomyslu.


RE: Apostle Pete & Lipsky - Abyss (Original Mix) - shadowfinder - 30.06.2012

intro zdecydowanie za długie, właściwie nic się nie dzieje w pierwszej 1.30min. Dzwonki wchodzące 2.40 mi się podobają, wprowadzają klimat ciekawy, ale za mało je wykorzystujesz w utworze. Bit rzeczywiście mógłby być bardziej wyrazisty, jest zbyt słaby. Przejścia są mało wypracowane - zbyt gwałtowne, powinno się więcej wymyślić, bo ty aktualnie po prostu wrzucasz nagle coś innego i nie zapowiadasz to wystarczająco. W takiej muzyce chodzi o napięcie, żeby ludzie słuchając to się spodziewali - nie mogli doczekać tych zmian - to właśnie brak energii o której mówi t-sted. Zgadzam się również ze stiopą: panorama nie wykorzystana - wszystko w środku. To kwestia masteringu.

Jest pomysł, ale jeszcze więcej pracy do wykonania. Po prostu utwór jest nie dopracowany. Powodzenia!


RE: Apostle Pete & Lipsky - Abyss (Original Mix) - AdamStamm - 2.07.2012

Nawet fajne uczucia tu są wgrane. Czuć troche feelingu! Ogólnie podoba mi się!


RE: Apostle Pete & Lipsky - Abyss (Original Mix) - Lipsky - 3.07.2012

Wielkie dzięki za opinie! :)
Co do samego finalnego efektu to nie za duży wpływ miałem na miks i master,
bo część perkusyjną wraz ze sklejeniem tego w całość robiliśmy u Apostle Pete'a.
Jego odsłuchy strasznie barwią dźwięk, a że pracuje on w abletonie to nie było jak poprawić tego u mnie czy w innym dostępnym nam miejscu :]
pozdro!


RE: Apostle Pete & Lipsky - Abyss (Original Mix) - Wujek - 23.07.2012

Zorganizuj miejsce dla hi hata w miksie. Stopa jakaś nie ta, może złe ustawienie kompresora. Spróbuj wiecej z niej wyciągnąć ataku. Męczy głowe strasznie ogólnie xD