MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE S!LVA ft. EvR - ID (Instrumental Version) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE S!LVA ft. EvR - ID (Instrumental Version) (/temat-house-s-lva-ft-evr-id-instrumental-version)



S!LVA ft. EvR - ID (Instrumental Version) - SILVA - 5.08.2012

Witam <dj>

Dawno mnie tutaj nie było :) Możecie mnie pamiętać jako Maxa Silve. Teraz troszkę się zmieniło ;)
Pracowałem przez długi czas nad mixem. I dlatego tak długo nie wystawiałem kawałków. Nadal czuje, że nie jest idealnie dlatego liczę na wasze opinie i bardzo porządane przeze mnie : rady. :)

Wstawiam Instrumental track'a, który wydaję ze znajomym raperem EvR (Narwa).

Gatunek : House
Autor : S!LVA
Tytuł : ID
Bpm : 120



Pozdrawiam :)




RE: S!LVA ft. EvR - ID (INSTRUMENTAL Version) - Dev Ocean - 6.08.2012

Niezle stary :)


RE: S!LVA ft. EvR - ID (INSTRUMENTAL Version) - SILVA - 6.08.2012

Mix'u uczył znajomy użytkownik @Kamy :)


RE: S!LVA ft. EvR - ID (INSTRUMENTAL Version) - 9lives - 7.08.2012

ogólnie to mi pomysł się nie spodobał, ale pewnie znajdzie swoich odbiorców. Jakos nie mogę wyobrazić sobie do tego rapu więc chętnie zobaczę jak to wam wyjdzie i mam nadzieje, że zamiescisz na forum ;-)


RE: S!LVA ft. EvR - ID (INSTRUMENTAL Version) - Audionectic - 11.09.2012

Jak dla mnie perka zbyt cicho i dzie zwlaszcza stopka.Albo za glosno glowny motyw :)Troche monotonnie bo ten glowny motyw staje sie w koncu irytujacy pod koniec.Bardzo klarowne blachy.Duzo tam przestrzeni


RE: S!LVA ft. EvR - ID (INSTRUMENTAL Version) - davidzinsky - 16.09.2012

Old school, przypominają mi się stare czasy jak tego słucham. Całkiem przyjemny kawałek, dobry bassik :-)


RE: S!LVA ft. EvR - ID (INSTRUMENTAL Version) - Ropson - 22.09.2012

generalnie na początku przypomina "all that i ever wanted" by depeche mode. Całość mi się podoba. Powodzenia chłopaki :)


RE: S!LVA ft. EvR - ID (INSTRUMENTAL Version) - Revnotes - 22.09.2012

Jak dla mnie barwy do siebie wyraźnie nie pasują, większość rzeczy się znosi lub maskuje, więc chyba jeszcze za mało lekcji wziąłeś, ale pewno się podszkolisz. Nazwijmy to stringsy, które wchodzą od początku zabierają całą energię z beatu, odfiltruj więcej dołu, rozjaśnij górę filtrem półkowym, jeżeli wiele się nie zmieni to zmniejsz volume. Linia melodyczna ogólnie się wlecze, jest taka patetyczna, ciężko będzie połączyć to z takim beatem, na upartego można wykorzystać kompresję sidechain na główne instrumentale. Nie topiłbym też wszystkiego w pogłosie, może ustaw sobie jeden na szynie wysyłkowej i dawkuj po trochu do każdego instertu tak by stworzyć głębię, ale nie powysyłać wszystkiego gdzieś w kosmos. Podobnie jak Slashlove również nie potrafię wyobrazić sobie pod to nawijki, więc czekam na efekt finalny.


RE: S!LVA ft. EvR - ID (INSTRUMENTAL Version) - Mixee - 22.09.2012

Nie jestem przekonany co do drugiego bara linii bassu. Na moje ucho powinien być o jeden tonik w dół (zdaje mi się usłyszeć G# zamiast G, ale mogę się mylić).

Utwór jest cichutki, dlatego zastanawiam się dlaczego kick nie jest wybity ani troszkę? Lekki side chainik i dodać mu dołu spokojnie. Ogółem brzmienia są nawet okej, mają swoje miejsce, ale radzę przy masterowaniu ująć nieco środka sumie ;)


RE: S!LVA ft. EvR - ID (INSTRUMENTAL Version) - achilles11 - 26.09.2012

niezle,niezle :D


RE: S!LVA ft. EvR - ID (INSTRUMENTAL Version) - SILVA - 26.09.2012

Dzieki za porady na prawde postaram sie na miare moich mozliwosci wykonac to co poradziliscie.
Nie wiem co bedzie z wokalem bo nie moge sie go doczekac , wiec byc moze zostanie to jako instrumental.
Moze ktos z dzialu hip hop zainteresuje sie tym podkladem jesli zmniejsze nieco bpm .

Poki co postaram sie zrobic to , o czym pisaliscie.

Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam :)

(przepraszam za brak polskich znakow ale pisze z telefonu)