MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Potrzebna pomoc - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Potrzebna pomoc (/temat-potrzebna-pomoc)



Potrzebna pomoc - Pax - 19.08.2012

Witam, mam mały problem. Gdy słucham czegoś mocniejszego, chodzi o dubstep to w niektórych kawałkach, gdy dochodzi do głównego motywu, kawałek ścisza się w momencie wejścia mocniejszego sub bassu. Trwa to tyle ile sub bass... i zaraz znowu się podgłaśnia. Nie wiem w czym problem, może to wina moich słuchawek i głośników, nie jest to jakiś kosmiczny sprzęt, a może to wina jakości utworu? Chociaż wszystko pobieram w 320kbps...


RE: Potrzebna pomoc : ) - DeeJn - 19.08.2012

jest za bardzo wybity sub :) troche kompresji i ust.eq itp itd... powino pomoc ;)


RE: Potrzebna pomoc : ) - Antrack - 19.08.2012

podczas produkcji czy sluchania? :P jak sluchania to hmm mozesz zbyt meic rozkrecona karte dzwiekowa i wzmacniacz co sprawia ze przy niskich czestoliwoscia (ktore pobieraja najwiecej pradu) siada ci poprostu napiecia i koncowka mocy nie wyrabia z przeniesiem calego pasma wiec tlumi ci wzmocnienie :P. W tym wypadk uzalecam ciszej sluchac.

Jesli w produukcji to pewnie za duzo komrpesorow albo limiter na masterze + za duzo bassu. :P


RE: Potrzebna pomoc : ) - Knifeman - 19.08.2012

@ deejn

Z treści wywnioskowałem że to chodzi o utwory innych producentów

nie znam się zbytnio i nie wiem jaki masz sprzęt ale moim zdaniem on nie wyrabia i przycisza niektóre fragmenty (kwestia jakiegoś wewnętrznego elektronicznego limitera) - spróbuj zmniejszyć natężenie dźwięku na wyjściu z komputera

sam mam taki problem bo moje głośniki robią sidechain

edit: nie zdążyłem - byli szybsi :D


RE: Potrzebna pomoc : ) - F3edo - 19.08.2012

Słyszałem twoje produkcje, pisałem ci już o tym wcześniej. Ustalasz zbyt silne sygnały instrumentów, jeden zagłusza drugi - w tym przypadku za silny sub w stosunku do innych dźwięków. Źle kompresujesz dźwięki - jak sam się przyznałeś korzystasz z presetów w ustawieniach na kompresorze. Nie da się produkować dobrej muzyki elektronicznej bez posiadania wiedzy technicznej, ale do tego trzeba przysiąść i odrobić 'zadanie domowe'. Dlatego zanim zaczniesz coś produkować, naucz się najpierw 1. robienia prawidłowego miksu 2. działania kompresora.

EDIT: Gdyby chodziło o problem ze sprzętem a nie w produkcji, to zły dział


RE: Potrzebna pomoc : ) - TimiUtox - 19.08.2012

jak mówili wszyscy to kompresja. Wywal wszystkie efektory to najpewniej usłyszysz różnice. A potem polegając na wiedzy robić to z głową


RE: Potrzebna pomoc : ) - Pax - 20.08.2012

Tu nie chodzi o produkcję, tu chodzi o słuchanie zwyczajnych kawałków na głośnikach/słuchawkach


RE: Potrzebna pomoc : ) - Yes I Am - 20.08.2012

Po prostu to jest tak, że niskie częstotliwości jakby zaniżają poziom głośności, ale to jest tylko takie pozorne wrażenie dla naszego mózgu.
Po prostu niskie słabiej się wychwytują i są "ciężkie" przez co jest taki efekt.

Kolejna sprawa jest taka, że sprzęt również może nie wyrabiać i tutaj możesz sobie jakiegoś utworu typu bassline posłuchać i ocenić/porównać.

Jest to bardzo łatwe w zasadzie do sprawdzenia, wystarczy, że w playerze typu winamp ustawisz eq gdzie najbardziej wybijesz środek a niskie i wysokie lekko. Dźwięk będzie przytłumiony i jakby cichszy, kiedy będzie dużo niskich częstotliwości grało.


RE: Potrzebna pomoc : ) - Derlee - 21.08.2012

w ustawieniach dźwięku (http://imageshack.us/photo/my-images/805/screenzt.jpg/ znalezione w necie) prawym na głośniki i potem w którejś zakładce jest opcja ze wzmocnieniem dźwięku. odznacz wszystko, żeby nie było zaznaczone i zamknij. ewentualnie wina wtyczek do winampa jeżeli to nie pomoże


RE: Potrzebna pomoc : ) - Herman - 21.08.2012

też tak miałem, usunąłem panel sterowania karty dzwiękowej i przestałęm używać winampa. Pomogło. Efekt przed zabiegiem to poprostu limiter....


RE: Potrzebna pomoc : ) - Warburg Studio - 21.08.2012

Jeżeli dzieje się tak tylko w niskich częstotliwościach to bardzo możliwe że to akustyka pokoju. Jak mody się źle rozkładają to zmiana o kilkanaście hz powoduje nagły skok głośności lub na odwrót. Lub po prostu to software.