MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Matt & Jigsaw - Crying Souls (+5) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE Matt & Jigsaw - Crying Souls (+5) (/temat-trance-matt-jigsaw-crying-souls-5)



Matt & Jigsaw - Crying Souls (+5) - Matt - 22.02.2012

Nie chciałbym tego nazywać Trance poniewaz mógłbym co niektórych urazić <nosebleed> ale staram się podążać w tym kierunku :P
Sami oceńcie do jakiego gatunku się to nadaje choć niektórzy twierdza ze to bardziej hands up

Wszystkie produkcje sa moje poza ostatnia ktora jest dziełem we współpracy z kolega ktory dorzucił swoje 3 grosze oraz pomógł w masteringu ktorego zaczynam sie uczyć ;) chodź pewnie robie to trochę za późno :D Ale jak to mówią : "Lepiej późno niż wcale"

Zaznaczam ze poza tytułowym utworem wszystkie moje tracki są bez jakiegokolwiek masteringu i dodane są tylko automatyzacje oraz czasem drobny delay ;) Nadal jestem w trakcie nauki tworzenia muzyki wiec proszę o wszelkie komentarze, zarówno te dobre jak i te ostre ;)
Krytyka jest najlepsza mobilizacja przy poprawianiu swoich błędów

Tracki ułożone są chronologicznie wiec ostatni przedstawiony jest moim pierwszym zrobionym :) , wiec jakieś tam postępy chyba da się zauważyć :D chociaż mogę się mylić :P


Matt & Jigsaw - Crying Souls



Matt - Dreamer



Matt - Viking Memories



Matt - Sleepyhead



Matt - Star Dust



Matt - Murmur of a brook




czekam na opinie Pozdrawiam Matt <dziekuje>



RE: Matt & Jigsaw - Crying Souls + 5 - das2sin - 22.02.2012

Jeszcze duzo przed Toba:), wszystko brzmi amatorsko ale dam Ci jedna rade:). Nie wiem jaki gatunek z trancu chcesz tworzyc ale posluchaj dokładnie jakis utwór ktory Ci sie podoba i sprobuj zrobic cos podobnie brzmiacego:). Poprostu zobacz jak sa zbudowane utwory transowe.


RE: Matt & Jigsaw - Crying Souls + 5 - Intransitive - 22.02.2012

Rzeczywiście brzmi to amatorsko, a to przez koszmarne instrumenty i brak efektów. Widzę, że dużo tworzysz i dobrze, ale spróbuj powstrzymać się od wrzucania czegoś przedwcześnie. Dopieszczaj swoje kawałki i dużo baw się z dźwiękami. Nakładaj na nie dużo efektów (reverb, phaser, chorus, sidechain, itp.) i nie bój się eksperymentować. Jest potencjał więc nie zniechęcaj się. Pozdro:)


RE: Matt & Jigsaw - Crying Souls + 5 - Andy Elliass - 22.02.2012

No fakt jak koledzy wyżej , musisz ćwiczyć a twoje umiejętności będą rosły w górę :) Tworzenie muzyki to nie jest prosta sprawa więc przygotuj się też na krytykę :) staraj się słuchać inne utwory i wzorować się na nich, własny gatunek ciężko jest wymyślić hmm :) uzbrój się w cierpliwość twórz twórz i jeszcze raz twórz a daleko zajdziesz, pozdrawiam ! :)


RE: Matt & Jigsaw - Crying Souls + 5 - Matt - 22.02.2012

Heh dzięki za wszystkie rady i nadal czekam na kolejne chociaż wiem ze będą podobne, jednak wcale mnie to nie razi ponieważ nie odrazu Rzym zbudowano.
Krytyka jak najbardziej wskazana , nawet ta ostra :)
Moja zaleta jest chyba jednak to, ze nie łatwo mnie zniechęcić do czegokolwiek :)

Niestety nadal ucze sie Fl'a i dopiero zaczynam eksperymentowac z dzwiekami oraz uzywaniem efektow wiec zanim dojde do jakiegos dobrego efektu troche czasu minie <...>
Ale mam przynajmniej jasno określony Cel który sobie postawiłem i mam zamiar go osiągnąć i mam nadzieje ze mnie wspomożecie udzielając konkretnych rad przy kolejnych produkcjach ;)


Pozdrawiam Matt


RE: Matt & Jigsaw - Crying Souls (+5) - SilverNight - 25.02.2012

Początki są zawsze trudne... tak jak kolega wyżej napisał początkowo zajmij się jednym gatunkiem w jaki chcesz tworzyć pożniej weż posłuchaj utworów w tym klimacie i próbuj coś w podobie zrobić .... Jak narazie amatorsko lecz widać,że starsz się a to najważniejsze :) Dodatkowo poszukaj touriali np. na yt i ucz się z nich...


RE: Matt & Jigsaw - Crying Souls (+5) - BlueHawkins - 25.02.2012

crying souls - podobają mi sie chóry bo nadaja klimatu nieco :)
łoł generalnie spoko kawałeczek , smutny klimatyczny brakuje mi jeszcze pod spodem jakiegos pada ktory czasami powiadam wychodzi ponad reszte tez wlasnie takiego smutnego
zajebiscie mi sie podoba koncepcja utworu lubie takie smutne kawałeczki :)


RE: Matt & Jigsaw - Crying Souls (+5) - SecretRank - 25.02.2012

Musisz popracować, długa droga przed Tobą.Też tak zaczynałem.Powodzenia men ;)