MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Tagi, tagi, tagi... - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Tagi, tagi, tagi... (/temat-tagi-tagi-tagi)

Strony: 1 2


Tagi, tagi, tagi... - piral - 24.08.2012

Każdy chyba wie, że mamy za dużo tagów w formularzu pisania tematów. Przejrzyjmy je i sprawdźmy czy są potrzebne.

Acid House - niezbyt znana odmiana house'u, nie mamy w sumie chyba żadnych takich tracków na forum (przyznaję, że kiedyś miałem naloty na acid house, ale umówmy się: można otagować house, prawda?)

Acid Trance - to samo co z house'm, nie mamy chyba takich.

Acoustic - why? to już other nie wystarczy?

Afrobeat - ja się pytam co to jest? :D mamy coś takiego w ogóle na forum? i od czego to niby odmiana?

Alternative - ok.

Ambient - ok.

Bassline - no... hm... ogólnie jest coś takiego, i ogólnie jest też Bass Music, ale czy mamy jakieś wałki tego typu na forum? Niezbyt to potrzebne chyba. Ja bym wywalił - sugestia.

Blues - ok, ale chyba nie ma takich na forum. :D

Breakbeat/Breaks - ok.

Breakcore - ciężkie sekwencje stopy, werbla, i automatyzacja na pitch... czy to jest jeszcze muzyka? :D

Chill out - ok.

Chillstep - dla mnie wystarczyłby dubstep, bo żeby określić wszystkie style dubstepu to musielibyśmy dać brostep, emostep, popstep, deep medi (no tu mamy chillstep, no to może podchodzić). Trochę przesada. Dubstep jest taki, że może być on łączony wszędzie gdzie się tylko da. I zawsze będzie wiadomo, że tkwi w tym energia dubstepu.

Chiptune - no ta. Znowu. Mamy jakieś takie produkcje?

Classical - wystarczy other.

Club - Condi kiedyś coś wrzucał, może być, ale chyba popytu na to nie ma.

Complextro - ok, ale wystarczyłby Electro House.

Country - yayayayay!

Dance - ok.

Dancehall - to jakaś odmiana reggae/reggaeton o ile się nie mylę? Znów takowych nie słyszałem/widziałem na forum.

Darkstep - odmiana Drum & Bass, mamy jeden kawałek na pewno (darXide :D), ale wystarczy prefix "DnB".

Deep House - ok.

Disco - ok.

Disco House - ok, mamy przecież Condiego, a to piękny gatunek. :D

Disco Polo - :)

DnB - i to zamyka wszystkie prefiksy "-step" (prócz dubstepu/chillstepu), "liquid dnb" i "neurofunk" dla mnie.

Downtempo - czy to nie z ambientu się wzięło? Albo pochodne? Pewnie są takie produkcje tu na forum, ale dla mnie wystarczyłby tag "Ambient" lub "Electronica".

Dream Trance - meh, starczy samo trance.

Drumfunk - odmiana DnB, nie widziałem na forum

Dub - ok, ale na siłę.

Dubstep - nie czepiam się.

Dubstyle - ktoś mi mówił, że to Dubstep + Hardstyle. Znów takowych nie ma.

Dutch House - podchodzi chyba pod Electro House? Jeśli nie to nie bić. :D

Electro - ok.

Electro House - ok.

Electro Pop - starczyłoby Pop dodane w dziale Electro.

Electronica - ok.

Electrostep - coś, a'la drugi drop remiksu mojego "Sunshine" wykonanego przez Imanisa? Wystarczyłby Dubstep i adnotacja w poście o tempie kawałka.

Eurodance - mało chętnych chyba.

Fidget House - ok, mamy coraz więcej.

Folk - !?

French House - szkoda, że nie ma tutaj takich producentów, w takim razie dla mnie do wywalenia.

Funk - mało mamy, albo wcale.

Funky House - znów house. Ludzie. Można dać samo house. Po co jeszcze funky? W poście można napisać.

Gabber - coś mi się kojarzy z dawnych lat... :D Już prawie wymarły gatunek chyba.

Garage - ok.

Glitch - nie?

Glitch Hop - tak! :) na beatporcie nawet jest osobno

Goa Trance - what trance?

Grime - odmiana Dub chyba. Słuchałem kilka razy tego gatunku, ale jeśli nawet znalazłaby się taka produkcja tutaj, to starczy "Dub".

Guitar - że sama gitara?

Hands Up - nie czepiam się

Happy Hardcore - happy sh*t jeszcze. Nie wystarczy hardcore?

Hard House - coś chyba miało to wspólnego z vixą. xD Starczyłoby house.

Hard Rock - no chyba też nie mamy.

Hard Trance - to samo co jedno wyżej.

Hardcore - ok

Hardcore Breaks - BREAKBEAT. :) Dla mnie do scalenia.

Hardstep - odmiana DnB, ale chyba takich nie ma.

Hardstyle - ok.

Heavy metal - mamy takie?

Hip Hop - ok.

House - ok.

Indie - ok.

Industrial - nie wiem, nie znam się.

Intelligent DnB - fuzja DnB i IDM'u? No i znów brak chętnych.

Jazz - ok.

Jumpstyle - odmiana Hardstyle?

Jungle - ok.

Latino - yeah, a gdzie takie mogę wałki znaleźć?

Liquid DnB - jest sporo producentów liquidu/atmospheric ale starczyłoby DnB.

Metal - mamy jakieś? metale? :D

Minimal - ok.

Moombahton - ok, ale mogłoby wystarczyć Electro House, na beatporcie sobie tak radzą. :)

Neurofunk - DnB ;)

New Age - ?!

Noise - kiedyś był jeden wałek, ale nie ma jakoś chętnych więcej.

Nu Disco - ok.

Nu Jazz - nie wiem, jestem i na tak i na nie.

Nu Jungle = Jungle

Nu Rave - nie znam, ale wiem, że były

Nu Style - co to?

Oldies - nie mam pojęcia co ma znaczyć ten tag. Ktoś podpowie, jaki autor miał zamysł? :D

Oldschool - przyda się, ale takie ogólnikowe strasznie.

Orchestral - ok.

Other - ok.

Piano - ?

Pop - ok.

Pop rock - nie.

Prog. House - ok.

Prog. Trance - ok.

Psychedelic - nie znam się :D

Psy-Trance - ok.

Pumpin' House - każdy house teraz jest pumpin' właściwie. Nie widziałem jeszcze użycia tego prefiksu.

Punk - ?

Punk Rock - ? skąd my takie prefiksy mamy?

Rap - ok.

Rave - było tam gdzieś nu rave, nie wiem nie znam się.

Rave Breaks - czyli Breakbeat?

Reggae - ok.

RnB - ha, mamy takie?

Rock - tak.

Rock & Roll - nie było tu takich chyba

Salsa - sos salsa? :D

Schranz - hard techno? yea... :D 2002-2005 :D dobre czasy. nie było tu chyba takich.

Ska - nie znam, ale chyba też nie było

Soul - znów raczej nie było

Soulful House - starczy HOUSE

Soundtrack - ok

Speedcore - Hardcore, prawda?

Symphonic - gdzieś tam mieliśmy orchestral, nie podchodzi?

Tech Trance - no tu zawsze się zastaniawiałem, skoro tech trance, to dlaczego nie tech house, który jest chyba nawet bardziej popularny?

Techno - ok.

Techstep - Odmiana DnB, czyli DnB starczy

Terrorcore - czyli pogranicze muzyki i ... szumu... :D jak dla mnie :D starczy wam Hardcore, prawda? tak, mi też.

Trance - ok.

Trancestep - odmiana DnB czy dubstepu? Nie zagłębiałem się nigdy, ale tu nie ma takich.

Trash - co to?

Trip Hop - podeszło by pod Hip Hop lub Electronicę, co?

UK Garage - mamy Garage. Jakoś 2-step Garage, 4x4 Garage, Future Garage w tagach nie ma.

UK Hardcore - to samo.

Uplifting Trance - ok, dużo tego.

Vixa - !!!!!!!!!!!!!!! :D

Vocal - ? że sam wokal?

Vocal Trance - no trance często jest z wokalem... chyba...



Podsumujmy: nie chcę mi się zliczać ile by z tego zostało, ale zastanówcie się po co tyle tych tagów, bo to już jest wkurzające jak się wyświetla taka lista z każdym byle-gównem.


RE: Tagi tagi tagi... - Revnotes - 24.08.2012

Dla mnie idealnym rozwiązaniem byłoby wyświetlanie tylko części tagów w konkretnym dziale, np. w dziale z House nie potrzebne są tagi do Trance, ale technicznie nie mam wiedzy czy jest możliwe do wprowadzenia.


RE: Tagi tagi tagi... - piral - 24.08.2012

Technicznie było to już omawiane daaaawno temu, ale oczywiście możliwe. Skrypt napisany w PHP, więc wystarczy uwarunkować wyświetlanie danych prefiksów jeśli dział ma ID x. Czyli house do house'u itd. itp.


RE: Tagi tagi tagi... - Yes I Am - 24.08.2012

Kurczę ja bym nie miał nerwów, żeby wszystkie wypisać... Widzę jednak, że mój ruch powstańczy rośnie w siłę :D...
Zaraz bany dostaniemy za podziemie :D.

Ja ukróciłbym całą listę do podstawowych:

-Ambient
-Breakbeat
-Chill Out
-DnB
-Dubstep
-Dance
-Hip-Hop(jesteśmy w Polsce, więc niech to będzie HH a nie Rap; RnB też tu można wcisnąć)
-House(deep, french, prog., tech, spokojnie może też być tym sygnowane)
-Electro(bo to całkiem co innego niż Electro-House)
-Electro-House(Dutch i Complextro się w tym przecież mieszczą)
-Hardstyle
-Hardcore
-Hands Up
-Trance(tech, prog. myślę, że śmiało można podpiąć, bo nie ma chyba tego aż tak dużo)
-Uplifting Trance
-Pop?(jedna piosenka tylko jest)
-Other(wszystko tu można podpiąć co nieskatalogowane... Jakieś Orchestrale, Soundtracki, i tego typu bardziej niszowe produkcje)

Wystarczy spojrzeć na tą listę, żeby zrozumieć, że tyle prefixów to za dużo:

http://musicproducers.pl/forumdisplay.php?fid=7

Lista zawężona z ponad 100 pozycji do 16.

Ja rozumiem, że Kay się pewnie napocił robiąc te prefixy bo jest ich od groma, no ale cóż. Prawda jest brutalna. One są zbędne.


RE: Tagi tagi tagi... - piral - 24.08.2012

Prog. House bym jednak oddzielił, sporo mamy. ;) Albo to ja się kłócę, bo to mój główny gatunek. :D Zapomniałeś o technie. ;)


RE: Tagi tagi tagi... - Yes I Am - 24.08.2012

Nie celowo nie pisałem, bo na forum jest może raptem 2-3 produkcje Techno... Tak na dobrą sprawę 10 lat temu wystarczyłby właśnie tag Techno :D. Teraz jednak, ta muzyka jest hmmm...

Ale z progg House się zgodzę


RE: Tagi tagi tagi... - piral - 24.08.2012

Techno nadal może być porządne. ;)


RE: Tagi tagi tagi... - Knifeman - 24.08.2012

Ja się wypowiem w swoim świecie:

- "Hardcore" i "Gabber" pod tagiem "Hardcore" - dla upartych zamiast "Gabber" można dać "Oldschool" w dziale z hardkurami a znaczenie pozostanie to samo.

- "UK Hardcore" i "Happy Hardcore" - Taka sama sytuacja jak wyżej - UK to unowocześniony happy hardcore - nazwa jest myląca bo te gatunki maja więcej wspólnego z "Hands Up" niż z "Hardcore"

- "Speedcore" - i tutaj się jednak uprę aby tak ten tag pozostał bo nawet na Discogs jest "Speedcore" - niektórzy przyrównują niesłusznie do "Hardcore" a jest miedzy nimi diametralna różnica... Naprawdę diametralna. Poza tym gdzie podpiąć Frenchcore.

- "Terrorcore" - nie ma racji bytu, jeden z główniejszych podgatunków speeedcore takich jak: flashcore, splittercore, extratone, lolicore, cybergrind.

- Coś ktoś o "Breakcore" wspominał - no tego u nas mało (ale tylko na forum) - tag proponuję zostawić bo szczególnie mocniejsze sieki breakcorowe ciężko będzie nazwać "Breakbeat".

- "Noise" - nazwa niezastąpiona.

- Ktoś pytał o "Nu Style" - "Hardstyle" bardziej komercyjny z charakterystycznym rawkickiem zamiast rewerse basem jak w pierwowzorze.

- "Rave" - można już zaliczyć pod "Oldschool" tak jak Gabber, tyle ze jest bardziej melodyczny i z słabszą stopą.

- "Rave Breaks" - słuchałem zaledwie jednej sety w tym klimacie - zdaje mi się ze będzie pasować pod "breakbeat"

Tutaj podałem tylko związki tagów z ich przeznaczeniem - mniej się nie da bo zrobią się dziury gatunkowe, chyba ze zmniejszamy ilość tagów do tylko tych używanych.


RE: Tagi tagi tagi... - TimiUtox - 24.08.2012

Shy bowiem ci że zgodzę sie z tobą bo nie raz się zastanawiałem co dać kurna xd czy dać dance czy vixa xd

widać że administracja zaszalała z tą listą i skróciłbym ją o wiele.

co do ciebie shy to wiadomo że wszystkich gatunków się nie ogarnie:D ale "Dutch House - podchodzi chyba pod Electro House? Jeśli nie to nie bić. " no powiem ci że nie podchodzi:D ale zamiast tego dałbym jackin (chyba że jest bo tyle tego że można dostać oczopląsu)

ps. podejrzewam że ten co robił te grafiki patrzył na.. Audacity, bądz flową listę gatunkową:D

tak wiec skoro shy apeluje to i ja apeluje o zaogólnienie (po naradzie z userami co zostawić) tych waszych kochanych prefixów (bądz gatunkowego obrazka jak w regulaminie xd) i wywalenie ikonek standardowych z mybb bo przyznacie że troszkę średnio do tych prefixów wyglądają co? :D


RE: Tagi tagi tagi... - piral - 24.08.2012

Właśnie nie wiem dlaczego nie ma jackin'ów, a takich mamy sporo. Dutch'ów jest mniej.


RE: Tagi tagi tagi... - Antrack - 25.08.2012

dla mnie jest ok tak jak jest teraz.. zawsze jaksi styl mozna pdoczepic pod inny i napisac sprotowanie w temacie nie ma z tym problemu...


RE: Tagi tagi tagi... - DeeJn - 25.08.2012

(24.08.2012, 15:01)Yes I Am napisał(a): Ja ukróciłbym całą listę do podstawowych:

-Ambient
-Breakbeat
-Chill Out
-DnB
-Dubstep
-Dance
-Hip-Hop(jesteśmy w Polsce, więc niech to będzie HH a nie Rap; RnB też tu można wcisnąć)
-House(deep, french, prog., tech, spokojnie może też być tym sygnowane)
-Electro(bo to całkiem co innego niż Electro-House)
-Electro-House(Dutch i Complextro się w tym przecież mieszczą)
-Hardstyle
-Hardcore
-Hands Up
-Trance(tech, prog. myślę, że śmiało można podpiąć, bo nie ma chyba tego aż tak dużo)
-Uplifting Trance
-Pop?(jedna piosenka tylko jest)
-Other(wszystko tu można podpiąć co nieskatalogowane... Jakieś Orchestrale, Soundtracki, i tego typu bardziej niszowe produkcje)

jak dla mnie tak powinna mniejwiecej wyglądać lista prefixow dodałbym jeszcze do tej listy fidget, jackin i prog house jak dla mnie to wszystko więcej prefixow nie potrzeba


RE: Tagi tagi tagi... - DeeJn - 25.08.2012

(25.08.2012, 11:56)Kay napisał(a):
(24.08.2012, 15:01)Yes I Am napisał(a): -Hip-Hop (jesteśmy w Polsce, więc niech to będzie HH a nie Rap; RnB też tu można wcisnąć)

Z tego co mi wiadomo to HH jest stylem muzycznym a Rap to rap czyli rapujący koleś w tle (nie wiem czy poprawnie byłoby nazwanie tego rodzajem śpiewu?).

Tak dla formalności ;d

jak dla mnie rap i hip hop to jedno i to samo (nie odróżniam tych gatunków od siebie) wiec jak dla mnie to może być pod tym samym prefixem :D


RE: Tagi tagi tagi... - TimiUtox - 25.08.2012

(25.08.2012, 12:10)DeeJn napisał(a):
(25.08.2012, 11:56)Kay napisał(a):
(24.08.2012, 15:01)Yes I Am napisał(a): -Hip-Hop (jesteśmy w Polsce, więc niech to będzie HH a nie Rap; RnB też tu można wcisnąć)

Z tego co mi wiadomo to HH jest stylem muzycznym a Rap to rap czyli rapujący koleś w tle (nie wiem czy poprawnie byłoby nazwanie tego rodzajem śpiewu?).

Tak dla formalności ;d

jak dla mnie rap i hip hop to jedno i to samo (nie odróżniam tych gatunków od siebie) wiec jak dla mnie to może być pod tym samym prefixem :D

a dla mnie alkohol to alkohol a dla ciebie piwo, wódka, wiskay xd po prostu tak mi twoja wypowiedź Deejn brzmi xd czasem naprawdę warto przeczytać teorię gatunku choć 2 zdania o nim :D bo tu kay ma racje :D


RE: Tagi tagi tagi... - hipotensja - 25.08.2012

(25.08.2012, 11:50)DeeJn napisał(a):
(24.08.2012, 15:01)Yes I Am napisał(a): Ja ukróciłbym całą listę do podstawowych:

-Ambient
-Breakbeat
-Chill Out
-DnB
-Dubstep
-Dance
-Hip-Hop(jesteśmy w Polsce, więc niech to będzie HH a nie Rap; RnB też tu można wcisnąć)
-House(deep, french, prog., tech, spokojnie może też być tym sygnowane)
-Electro(bo to całkiem co innego niż Electro-House)
-Electro-House(Dutch i Complextro się w tym przecież mieszczą)
-Hardstyle
-Hardcore
-Hands Up
-Trance(tech, prog. myślę, że śmiało można podpiąć, bo nie ma chyba tego aż tak dużo)
-Uplifting Trance
-Pop?(jedna piosenka tylko jest)
-Other(wszystko tu można podpiąć co nieskatalogowane... Jakieś Orchestrale, Soundtracki, i tego typu bardziej niszowe produkcje)

jak dla mnie tak powinna mniejwiecej wyglądać lista prefixow dodałbym jeszcze do tej listy fidget, jackin i prog house jak dla mnie to wszystko więcej prefixow nie potrzeba

Troszkę za mało jak na podstawowe gatunki, bo wtedy other staje się zbyt rozległym określeniem.
Poza tym patrząc na listę tematów wolałbym wiedzieć/, czy coś jest psychedeliciem, czy funkiem, albo minimalem :)
Dobrym pomysłem jest skrócenie listy o te country, latino, schranz itp. bo wtedy other byłoby dla nich odpowiednim tagiem. Dziękuję za uwagę :P

btw. rap to nie śpiew a melorecytacja chyba? :D


RE: Tagi tagi tagi... - TimiUtox - 25.08.2012

dobre określenie:D na rap mawia się jako poezja mówiona :D


RE: Tagi tagi tagi... - piral - 26.08.2012

Kay: da się. Pisałem to tutaj, jak da się to załatwić. W PHP praktycznie nie ma rzeczy niemożliwych.


RE: Tagi tagi tagi... - TimiUtox - 26.08.2012

Cytat:Kay napisał: [podkreślenie moje]

Szaju: nie da się zrobić konkretnych gatunków wyświetlanych pod dział, a to dlatego że obecnie są one używane jako ikony działów, a to zupełnie inna bajka, a nawet jeżeli byłyby prefixami, to i tak nie dałoby się tego zrobić tak jak sobie to wyobrażasz, bo nie umiem i bo prexifów nie robię z zewnątrz (tzn. ich ustawień) lecz wewnątrz w panelu administracyjnym, wedle możliwych opcji.

odpowiem za niego :D jasne jest że w php da się wszytko.. tylko weź wszytko ogarnij jak na naukę samego PHP to dwa trzy lata z kursem.. jednak trzeba poszukać czasem gotowych rozwiązań w sieci:)


RE: Tagi tagi tagi... - piral - 27.08.2012

Trochę warunków (if, elseif), logika i gotowe. W przypadku myBB zakładam topic w dziale "House", które ma zmienną "fid" o numerze 66. http://musicproducers.pl/newthread.php?fid=66
[code]if($_GET['fid'] == 66) {
/** house **/
$tags = 'KOD TAGÓW';
} elseif($_GET['fid'] == 67) {
/** trance **/
$tags = 'KOD TAGÓW';
} else {
/** brak tagów (dział poza produkcją muzyki **/
tags = 'brak';
}

/** zwracanie tagów **/
echo $tags;[/code]

Koniec filozofii. Tak z każdym ID. Oczywiście zmienną $_GET warto zabezpieczyć przez htmlspecialchars(), striptags() i inne podobne, jeśli nie ma zabezpieczenia dla wszystkich $_GET, $_POST etc użytych w kodzie.

Czarna magia? Pisz na PW, dogadamy się. :)


RE: Tagi tagi tagi... - K - 27.08.2012

Zastanawia mnie dlaczego w ogóle przyjąłeś nazwę 'tags' skoro to nie są żadne tagi.