MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Pomysł na GoldProducer - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Pomysł na GoldProducer (/temat-pomysl-na-goldproducer)



Pomysł na GoldProducer - Antrack - 2.09.2012

Heej

wpadlem dzis na taki pomysl rekrutacji gold producentow :) :
Skoro poziom produkcji zarowno techniczny i muzyczny jest tak wysoki, że za duzo bylo gold producentow to moze mozna bylo to uszczuplic w następujący sposob.

Z kazdego dzialu ogolnego jak (trance, house itd - ktorych jest 8) wyznaczyc droga glosowania kilku kandydatow. Nastepnie droga eliminacji wybrac z kazdego dzialu po 1 reprezentancie ktory otrzyma gold producent +2 wyrozniajacych sie zeby zapelnic 10.
W ten sposob powstalo byc cos ala top10 forumowych producentow :)

Co myslicie o takim pomysle? :)



RE: Pomysl na GoldProducer - Mixee - 2.09.2012

Nienienie, z mojej strony całkowite nie, kompletnie inne spojrzenie na GoldProducera mam.

Istnieje Top10 kawałków i wydaje mi się, że jak na razie to wystarczy.

Niech przybędzie troszkę użytkowników i PR0ducentów, wtedy się o jakiejś lepszej randze pomyśli. Na razie nie widzę potrzeby tworzenia czegoś takiego ;)

EDIT: dodam jeszcze mój tekst z sb dzisiaj:

Na chwilę obecną mamy 1 127 zarejestrowanych użytkowników. Okej! Odejmijmy nietywne konta. Zostaje (załóżmy z ogromnym optymizmem) 300. Odejmijmy tych, którzy wchodzą tu raz na ruski rok wrzucić kawałek i resztę mają gdzieś. 100? A teraz tak naprawdę ci, dla których goldproducer miałby znaczenie, czyli ludzie, którzy po prostu czują się z forum związani . Na palcach policzę ;)


RE: Pomysl na GoldProducer - Yes I Am - 2.09.2012

W zasadzie nie głupie jak tak to lepiej przekminić.
Ale jest jedno ale... Co jeśli ktoś robi parę gatunków czasem... :) Ma swój wiodący, np. Trance a czasem zrobi hit z Dance xd
Druga sprawa... Mamy jak napisałeś 8 działów (nie sprawdzam czy tak jest :D) ale niektóre są zbiorowiskiem wielu gatunków.
I tutaj rodzi się pytanie, czy np. DnB nie mieliby urazy, jeśli przodowałby dubstepowiec...
No i jeszcze zostaje parę niewiadomych, zmiennych i innych dupereli. Zobaczę co inni powiedzą ;)
Pomysł całkiem ciekawy ale to wiadomo, często na tym się kończy


RE: Pomysl na GoldProducer - Antrack - 2.09.2012

to jest tylko pomysl wstepny chcialem sie podzielic :) napewno jest duzo niejasnosci itd no ale nie zastanawialem sie nad wszystkimi aspektami :) do tego dobrze by bylo przyznac range na jakis okres np miesiaca czy 2 :) nie wiem rozkminiajcie :D


RE: Pomysl na GoldProducer - Yes I Am - 2.09.2012

Na pewno lepiej przemyślane jak zakładanie jakiejś komisji, która spojrzy, że ktoś ciągle wydaje to jest fajny :).
No i też są piosenki, które technicznie są dopracowane, ale np. nie porywają.

Ale taki wiodący producent forumowy dla każdego działu, to hmmm... urzekło mnie xd
Aczkolwiek nie jestem do końca przekonany czy jest to nam potrzebne. No bo w zasadzie jak ktoś robi piosenki dobre pod względem technicznym i ogarnia mix/master no to.... i tutaj zapomniałem co miałem napisać xd...
a no, że tego, że jego piosenki są "słabe" mimo wszystko to jak to rozpatrywać. Jeden powie, że super inny, że nie i już schody.
Ja wiem za dużo w końcu wyjdzie na forum z tego innego słynnego już.


RE: Pomysl na GoldProducer - hipotensja - 2.09.2012

(2.09.2012, 10:59)Mixee napisał(a): Nienienie, z mojej strony całkowite nie, kompletnie inne spojrzenie na GoldProducera mam.

Istnieje Top10 kawałków i wydaje mi się, że jak na razie to wystarczy.

Niech przybędzie troszkę użytkowników i PR0ducentów, wtedy się o jakiejś lepszej randze pomyśli. Na razie nie widzę potrzeby tworzenia czegoś takiego ;)

EDIT: dodam jeszcze mój tekst z sb dzisiaj:

Na chwilę obecną mamy 1 127 zarejestrowanych użytkowników. Okej! Odejmijmy nietywne konta. Zostaje (załóżmy z ogromnym optymizmem) 300. Odejmijmy tych, którzy wchodzą tu raz na ruski rok wrzucić kawałek i resztę mają gdzieś. 100? A teraz tak naprawdę ci, dla których goldproducer miałby znaczenie, czyli ludzie, którzy po prostu czują się z forum związani . Na palcach policzę ;)

Podpisuję się rękami i nogami. Kilka osób czuje się związanymi z forum. Pozostałe 90% to tylko statystyka...
Swoją drogą to może by tak odfiltrować raz na jakiś czas idlaków z jednym albo bez postów :>


RE: Pomysl na GoldProducer - K - 2.09.2012

(2.09.2012, 10:59)Mixee napisał(a): Na chwilę obecną mamy 1 127 zarejestrowanych użytkowników. Okej! Odejmijmy nietywne konta. Zostaje (załóżmy z ogromnym optymizmem) 300. Odejmijmy tych, którzy wchodzą tu raz na ruski rok wrzucić kawałek i resztę mają gdzieś. 100? A teraz tak naprawdę ci, dla których goldproducer miałby znaczenie, czyli ludzie, którzy po prostu czują się z forum związani . Na palcach policzę ;)

Mylisz się. Na forum codziennie bywa ponad 100 zarejestrowanych. 250 w ciągu tygodnia, 400 w ciągu miesiąca.


RE: Pomysl na GoldProducer - DeeJn - 2.09.2012

jak dla mnie nie powinno być żadnego podziału na lepszych i gorszych ( gold producer/zwykły user ). jeżeli będzie podział na lepszych i gorszych to będzie się dziać tak jak na innych forach powstaną działy pod nazwa "produkcje amatorskie" i "produkcje dla Gold Producers"... to chyba wszystko to co chciałem powiedzieć


RE: Pomysl na GoldProducer - Lubie To - 2.09.2012


pomysł dobry ale go trzeba dopracować żeby nie było nie jasności oraz żeby coś takiego nie powstało ja DeeJn pisze
ale nie zgadzam się ze nie powinno być podziału na lepszych i gorszych
niby dlaczego dobry producent za swój talent lub mnóstwo spędzonego czasu ma nie być nagradzany oraz wyszczególniony?


RE: Pomysl na GoldProducer - DeeJn - 2.09.2012

(2.09.2012, 13:40)Lubie To napisał(a): pomysł dobry ale go trzeba dopracować żeby nie było nie jasności oraz żeby coś takiego nie powstało ja DeeJn pisze
ale nie zgadzam się ze nie powinno być podziału na lepszych i gorszych
niby dlaczego dobry producent za swój talent lub mnóstwo spędzonego czasu ma nie być nagradzany oraz wyszczególniony?

ja nie mowie żeby nie wynagradzać/wyróżniać na forum ale z ta range gold producer na stale było by tak ze było by ich coraz wiec później chcieli by osobny dział... pomysł antrack'a jest najlepszy ;) bo danie takiej rangi na miesiąc może 2 jest najlepszym. wystarczy wejść w top10 i zobaczyć na co ludzie glosują i jak glosują ;) większość nawet nie przesłuchuje innych gatunków tylko ten co preferują ;) ( wiem ze nie przesłuchują gdyż widzę u siebie na sc ile osób odsłuchało mojego tracka od wczoraj tylko 6 ) i taki sposób wybierania i wynagradzania najlepszych jest nie fair ;)


RE: Pomysl na GoldProducer - sowa - 2.09.2012

przecież już to było na początku... wypaliło? nie.. komisja leciała w kulki i dawała golda każdemu... fakt Antrack akurat oceniał sensownie tak jak powinno się oceniać... ale reszta leciała w kulki... musiała by być ostra selekcja... mmm... bo ja wiem czy to dobry pomysł... to, że jest coś takiego na 4c nie znaczy, że tu musi być ;] myślę, że jeżeli ktoś jest dobry to się wyróżnia swoją muzyką i osiągnięciami a nie innym kolorkiem nicka... osobiście nie czuję potrzeby aby na forum była taka ranga... ale nie jestem też jakimś przeciwnikiem... jeżeli dobrze by się to zorganizowało to można się w to bawić


RE: Pomysl na GoldProducer - DeeJn - 2.09.2012

(2.09.2012, 15:11)sowa napisał(a): przecież już to było na początku... wypaliło? nie.. komisja leciała w kulki i dawała golda każdemu... fakt Antrack akurat oceniał sensownie tak jak powinno się oceniać... ale reszta leciała w kulki... musiała by być ostra selekcja... mmm... bo ja wiem czy to dobry pomysł... to, że jest coś takiego na 4c nie znaczy, że tu musi być ;] myślę, że jeżeli ktoś jest dobry to się wyróżnia swoją muzyką i osiągnięciami a nie innym kolorkiem nicka... osobiście nie czuję potrzeby aby na forum była taka ranga... ale nie jestem też jakimś przeciwnikiem... jeżeli dobrze by się to zorganizowało to można się w to bawić

dobrze mówisz trza ci polać :D

teraz dam taki przykład dam Matt Bukovski (to chyba najsławniejsza osoba na forum) nie potrzebuje jakiś wyróżnień i takich innych duperelek bo i tak już jest sławny każdy wie kto to jest... jeżeli ktoś robi dobrze muzykę to sam się wyróżnia spośród innych....bla bla bla


RE: Pomysl na GoldProducer - Yes I Am - 2.09.2012

Szczerze, nie słucham trance i nie mam pojęcia kim jest Matt Bukovski xd...

Osobiście proponuje najpierw wymienić wszelkie za i przeciw, nim pomysł trafi do kosza.
Sporo idei upadło, właśnie przez sugerowanie się zdaniem innych.

Tylko, no właśnie ja jestem bardzo neutralny co do golda. Nie mam ani zalet, ani wad póki co w głowie.
A powiem tylko tyle, że starczyłoby mi, jakby ludzie komentowali jakoś na prawdę moje piosenki, tj. nie, że ktoś napisze "super piosenka, bardzo mi się podobała". Wystarczyłoby mi, gdybym takich postów z "konkretną" oceną miał z 10 w temacie.



RE: Pomysl na GoldProducer - Antrack - 2.09.2012

Nie chodzi o to zeby selekcjonować na lepszych i gorszych ta rangom...
Ale taka ranga na jakis okres dala by mozliwosc rozwijania sie, wprowadzila by jakies urozmaicenie, rywalizacje, chec udowodnienia sobie innym ze jestes najlepszy w tej muzyce ktora robisz :).
Oczywiscie to tylko moje zdanie i mam nadzieje ze nie bd za to zlinczowany :D


RE: Pomysl na GoldProducer - Yes I Am - 3.09.2012

Ej ale to nie ma sensu, bo w fidget to raczej na forum nie będziesz miał konkurencji :P

hahahhhaha rozgryzłem antka on by miał rangę dożywotnio xd


RE: Pomysl na GoldProducer - Yes I Am - 3.09.2012

+ Wzbudzenie pożądania pośród forumowiczów
+ Wytworzenie naturalnej rywalizacji
+ Umocnienie więzi forumowiczów (xd jak to brzmi)
+ Możliwość nauki od najlepszych, bez potrzeby szukania pochlebnych komentarzy
+ Wyróżnienie indywidualne najciężej pracujących nad swoimi zdolnościami

- Poróżnienie forumowiczów
- Problemy przy wyborze kandydatów
- Liczne spory

Więcej nie wymyśliłem xd


RE: Pomysl na GoldProducer - Antrack - 3.09.2012

(3.09.2012, 8:55)Yes I Am napisał(a): Ej ale to nie ma sensu, bo w fidget to raczej na forum nie będziesz miał konkurencji :P

hahahhhaha rozgryzłem antka on by miał rangę dożywotnio xd

nie tylko fidget jest w dziale HOUSE :P
poza tym mi nie zalerzy na tej randze bo nie udzielam sie tylko na tym forum :D po prostu rzucilem pomysl :)


RE: Pomysl na GoldProducer - Yes I Am - 3.09.2012

Toć to antek była ironia xd dla rozluźnienia porannej atmosfery. Jak ktoś ma jakieś plusy i minusy niech dopisuje xd

+ Wzbudzenie pożądania pośród forumowiczów
+ Wytworzenie naturalnej rywalizacji
+ Umocnienie więzi forumowiczów (Iksde jak to brzmi)
+ Możliwość nauki od najlepszych, bez potrzeby szukania pochlebnych komentarzy
+ Wyróżnienie indywidualne najciężej pracujących nad swoimi zdolnościami

- Poróżnienie forumowiczów
- Problemy przy wyborze kandydatów
- Liczne spory


RE: Pomysl na GoldProducer - Herman - 3.09.2012

a ja dalej jestem za rangami wg gatunków. ponadto nadawane np. na mieciąc i trzeba działać, nie być pijawką, żeby range utrzymywać. Ranga za same umiejetnosci na forum o temetyce wyłocznie produkcji jest bez sensu. Połączyć rangi helpmate z umiejętnosciami może? nie wiem... mija sie z celem ogranieczenie ilosci userów, ktorzy beda range mieć - to napewno, FORUM SIE ROZRASTA... Pozatym komisja powinna być członem nr, której decyzje bylyby filtrowane przez ekipe forum. Bez obrazy, ale jest troche wyklarowane... ekipa sklada sie z osob odpowiedzialnych bo brak dzialan konczy sie podziekowaniem za wspolprace. w ten sposob mamy polaczenie zdan osob majacych pojecie o produkcji i zdan osob myslacych trzezwo, ponadto my widzimy jakosc usera poza jego umiejetnosciami, a ja bym sie smial gdyby range dostala pijawka, ktora kreci dobra muze, a z 40 napisanych postów 25 to jego utwory.


RE: Pomysl na GoldProducer - Cammel - 10.09.2012

Zdecydowanie wybieram opcję taką jaka jest :)
Bo przecież i tak forumowicze głosują na GP i tak to nie ma co robić niepotrzebnego zamieszania :)