MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Produkcja Hip Hopu - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Produkcja Hip Hopu (/temat-produkcja-hip-hopu)



Produkcja Hip Hopu - 9lives - 23.02.2012

Widzę, że dużo osób produkuje bity. Ja obracam się w electro housie/dance ale chciałbym spróbować swoich sił w produkcji beatów. Jakie sample możecie, romplery mi polecić. Chodzi mi zarówno o drumy jak o inne trąbki, pianina itp. Z góry dzięki!


RE: Hip Hop - Condi - 23.02.2012

Znajdź sobie paczuszkę sampli od Kany'ego West'a. Będą w sam raz na początek. Są to drum kity.


RE: Hip Hop - 7Days - 24.02.2012

Na dobrą sprawę na VEC-ach i tym podobnych klubowych paczkach też zrobisz hip-hop. Wszystko zależy jak je wykorzystasz i obrobisz.


RE: Hip Hop - zbt - 24.02.2012

Ja bym Ci polecił nie korzystać z paczek sampli (poza drumami), ale nawet drumsy najlepiej wychodzą z ciętych brejków. Jak grasz sam, to VSTi od NI. Jeśli znów chcesz robić klasyczny HH poszukaj soulowych, funkowych i jazzowych kawałków lat 70-80'. Przesłuchuj, jak Ci coś wpadnie do ucha to wytnij, pitch up i sampluj :D


RE: Hip Hop - 9lives - 26.02.2012

Chodzi i właśnie o takie VSTi, żeby były dobre próbki jakiś saksofonów, skrzypiec, fletów, trąbek i innych takich tego typu rzeczy. Mam zamiar samplować jak i nagrywać (chociaż słaby jestem jeszcze w tworzeniu melodii). W samplach od Vengeance nie ma takich typowych werbli i brudnych kicków.
(24.02.2012, 15:22)zbt napisał(a): jak Ci coś wpadnie do ucha to wytnij, pitch up i sampluj :D

Dlaczego pitch up? Po to aby wokal był tak wysoko śpiewany? Zmieni się przecież też tonacja instrumentów. Można zmienić tonację instrumentów?


RE: Produkcja Hip Hopu - Detox - 26.02.2012

Pewnie ze się zmieni tonacja instrumentów, pitch do góry o +1200 i już masz oktawę wyżej i te same tony. Tak możesz zmienić tonacje instrumentów nawet o np +950 , wtedy tez wszystko inne okładasz pod tony tego co jest spitchowane.
A dlaczego pitch up? Też mnie to zastanawia, gdy ktoś używa sampli spitchowanych w swoich bitach - po to żeby coś mieć fajnego, jednak po pitchu (juz nie tak fajnego jak oryginalny sampel) i jednocześnie przestrzegać prawa ?

Co werbli Vengeance, się odczep :D . Ładnie manipuluj EQ i Reverbami, to otrzymasz super efekty


RE: Produkcja Hip Hopu - zbt - 26.02.2012

(26.02.2012, 23:26)Detox napisał(a): A dlaczego pitch up? Też mnie to zastanawia, gdy ktoś używa sampli spitchowanych w swoich bitach - po to żeby coś mieć fajnego, jednak po pitchu (juz nie tak fajnego jak oryginalny sampel) i jednocześnie przestrzegać prawa ?

Inaczej. Nie chodzi o to zeby byc fajnym, czy zeby miec cos fajnego. Po prostu soul najczesciej jest grany na 60-80bpm. HH dominuje w +/- 95. Pitch up nasunal mi sie tylko dlatego, ze to jedyny suwak jaki mam na gramofonie. Samplujac z mp3 rzeczywiscie sprawa wyglada inaczej.

Do autora tematu: Musisz ogarnac swoj styl. Cos co sprawi Ci przyjemnosc. Opierajac swoja tworczosc o praktyki innych uciekasz od wlasnej orginalnosci i kreatywnosci. A przeciez chodzi o to, zeby oddac siebie muzyka, niezaleznie od gatunku. Przykladowo w HH praktycznie kazdy producent, rozpozna beat DJ Premiera po pierwszym loopie.

Edit: w gwoli scislosci:

Beat na czystym samplu:
http://tnij.org/zbt-sen

A tutaj pitch up (sampelek fajny, ale dopiero pod pitchem):
http://tnij.org/zbt-aien

Moze Ci to jakos pomoze.


RE: Produkcja Hip Hopu - 9lives - 27.02.2012

Wiem o co chodzi z pitch up jak to się robi, jak się zmienia tonacja itp ale byłem ciekawy dlaczego mi trzeba pitchować sampel. Producenci korzystają z vinyli i inaczej się nie da dopasować do tempa jak tylko przyśpieszyć sampel co zmieni jego wysokośc... więc to już wiem. Bardziej chodziło mi o sample np. od Kayne Westa jak tam ktoś polecił + vsti. Native Instruments polecił ZBT... a coś jeszcze? Gdzie znajdę fajne brzmienia? Lubie takich producentów jak The Returners (chociaż oni tylko samplują więc zbytnio się nie napracują) Złote Twarze a w szczególności bit do kawałka Onar - Ja bym oszalał. A no i oczywiście uwielbiakm bity Mateusza Schimdta jako lokalny patriota hehe :)


RE: Produkcja Hip Hopu - MDKW - 10.03.2012

Te np. KANYE WEST DRUMKITS to fejki i w dodatku są niskiej jakości. Nie opłaca się ich ściągać. Jedynie darmowe i w dobrej jakości to widziałem 808s pack.


RE: Produkcja Hip Hopu - Toofer - 16.03.2012

Wszystko zalezy od tego co planujesz uzuskac,czy bedziesz walił oldskoolowe projekty czy chcesz udezyc w nute bardziej nowoczesna,ja osobiscie tworzac podklady dla ludzi uzywam nowoczesnuch sampli najlpeprzej jakosci co daje bardzo czysta sume,oczywiscei nie musze wspominac ze pozywamy sie wszystkich czestotliwosci ponize 40Hz poza subem :).Kozystajac z metody czyszczenia samego dolu mozna kozystac z sampli gorszej jakosci i uzuskac w ten sposob calkiem klimateyczny numer jak sie ktos postara;) POWODZENIA MAN Czekamy an efekty


RE: Produkcja Hip Hopu - DziabDziab - 16.03.2012

Ja bym Ci nie radził. Znam dużo ludzi, którzy przerzucają się z klubowej muzyki na HH i im to po prostu nie wychodzi, chociaż są dobrymi producentami. Jeśli robisz jakiś gatunek muzyki to najpierw trzeba go pokochać. Sam robiłem Trance bo mi się podobał i ludzie mi mówili, że w moich produkcjach jest za dużo nawiązań do ulicznych dźwięków - do rapu. Ja sam tego nie słyszałem, ale mój kolega mi powiedział, że zrobi bit (jest dość znanym klubowym DJem) i żebym sobie to sprawdził. Bit mu wyszedł dobry, ale znów ja słyszałem w jego bicie nawiązania do brzmień klubowych. Plastik, krótko mówiąc.
Także jeśli chcesz zrobić coś fajnego, to najpierw musisz to czuć i na tym się znać.
Oczywiście możesz zrobić klubowego bangera i będzie się to ludziom podobać, ale na zawsze zostaniesz zaszufladkowany jako ten który robi bity do kotleta.
Także jeśli nie znasz tej muzyki, nie psuj nam całej kultury.

Mały apel.