MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Ciężki pad - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Ciężki pad (/temat-ciezki-pad)



Ciężki pad - Matelina - 3.11.2012

Siema wszystkim już kiedyś pisałem a więc przypomnę mam klawisze Fame Tweak mini .

Teraz mam taki problem a zarazem chciał bym się dowiedzieć czy to wina jakości tego sprzętu ponieważ mam wbudowane tam pady i chciałem robić na nich perkusje ale serio bolą mnie palce bo nie chcą sie wciskać trzeba z całej ciły prawie nawalać :D a nawet jak robie z całej siły to jak naprzykład robie kick kick werbel kick i tu już sie nie wcisnie naprzykład tak co 2 sie nie wciska ;/

Jeśli to wina sprzętu to może ktoś by mógł polecić jakieś tanie pady które wystarczy leciutko dotknąć.


RE: Ciężki pad - Herman - 4.11.2012

ja nie ogarniam o co chodzi <huh>


RE: Ciężki pad - Afterthought - 4.11.2012

Najpierw naucz sie sprawnie skladac zdanie... I powiedz mi kto jest na tyle prymitywny zeby grac drumsy z perka na klawiszach <lol>
od tego jest DAW


RE: Ciężki pad - MaxR - 4.11.2012

Chętnie bym spróbował pomóc, lecz nie mam, jak, bo nic nie rozumiem z tego. ;O


RE: Ciężki pad - gibek2 - 4.11.2012

Nie wiem jak możecie nie rozumieć przecież napisal że przy!!! Klawiszach czyli osobno ma pasdy które są twarde i ciężko Sie wciskaja .

Teraz jaśniej ?


RE: Ciężki pad - absinthe - 4.11.2012

Poszukaj w swoim dawie czegoś, co by sprowadzało VELOCITY na równy (najwyższy) poziom (wtedy bo najsłabszym pyknięciu, powinno ztriggerować cokolwiek tam masz z pełną głośnością). Jeśli używasz FL, zapewne w FPC jest taka funkcja.


Zawsze może być tak, że pady przekazują informację MIDI w jakiś dziwny sposób. Patrzałeś na forum/stronie producenta? Napisz do niego, wyjaśniając całą sytuację.


RE: Ciężki pad - Herman - 4.11.2012

dla sprostowania. Problem Twoich dymamicznych klawiszy przerabialiśmy. Nie jest dla mnie zrozumiała pozostała treść.


RE: Ciężki pad - absinthe - 4.11.2012

(4.11.2012, 13:14)Herman napisał(a): dla sprostowania. Problem Twoich dymamicznych klawiszy przerabialiśmy. Nie jest dla mnie zrozumiała pozostała treść.

Co takiego w tym niezrozumiałego? Ziomuś narzeka na pady, bo żeby wysyłały komunikaty midi musi mocno w nie uderzać.


OP, może kup sobie (używane) LPD8 albo NanoPad od korga? Mimo wszystko, pobawiłbym się w DAWie i poszukał odpowiedzi u producenta. Może twój kontroler da się programować softwareowo lub przez panel na klawiaturze (mój axiom 49 posiada takie funkcje). I tam może dałoby się coś pozmieniać.


RE: Ciężki pad - Herman - 4.11.2012

Cytat:ponieważ mam wbudowane tam pady i chciałem robić na nich perkusje

@up: translate?


RE: Ciężki pad - F3edo - 4.11.2012

(3.11.2012, 20:10)Matelina napisał(a): Teraz mam taki problem a zarazem chciał bym się dowiedzieć czy to wina jakości tego sprzętu ponieważ mam wbudowane tam pady i chciałem robić na nich perkusje ale serio bolą mnie palce bo nie chcą sie wciskać trzeba z całej ciły prawie nawalać :D a nawet jak robie z całej siły to jak naprzykład robie kick kick werbel kick i tu już sie nie wcisnie naprzykład tak co 2 sie nie wciska ;/

[Obrazek: xzibit-wtf.jpg]


RE: Ciężki pad - absinthe - 4.11.2012

(4.11.2012, 18:11)Herman napisał(a):
Cytat:ponieważ mam wbudowane tam pady i chciałem robić na nich perkusje

@up: translate?

Chciał sobie wystukać na drum padach rytm i zrobić z tego midi pod sampler czy co tam ma? <sunny2>

Coś widzę że dużo osób nie zakualizowało swojego parsera słów do najnowszej wersji producer 2.0.1.2. <hahaha>


RE: Ciężki pad - Matelina - 4.11.2012

najlepiej mnie zrozumiał absinthe :D dzieki ci ale sie naserio wk*rwiłem i teraz wiem że to wina jakości tego sprzętu dlatego że wydłubałem te "pady" czyli ten materiał gumowaty który jest u mnie bardzo bardzo gruby, przeciałem go na pół a nastepnie wmątowałem spowrotem i jest dużo lepiej ale i tak to jeszcze nie to :P


RE: Ciężki pad - Herman - 4.11.2012

"pady" - materiał gumowaty <kulkawleb> w życiu bym na to nie wpadł.


RE: Ciężki pad - Matelina - 4.11.2012

Dobry jestem nie :D .

Ale mam ostatniutkie pytanko do was żeby nie zakładać nowego tematu czy Akai XR20 http://allegro.pl/akai-xr20-super-maszyna-perkusyjna-w-wa-mondo24-i2743414919.html

Wiem że to sampler czyli nie potrzebuje komputera ale czy można go podłączyć do komputera i używać jako urządzenie sterujące ??

Tak jest napisane w aukcji, to jak tak to jaki kabel bym potrzebował ?

Wyjście MIDI do sterowania zewnętrznymi urządzeniami MIDI z poziomu XR20
Wejście MIDI do sterowania XR20 za pomocą zewnętrznych urządzeń MIDI


RE: Ciężki pad - absinthe - 4.11.2012

Jeśli masz port MIDI w swoim interfejsie audio / PC, wystarczy zwykły kabel MIDI.
Jeśli takiego nie posiadasz, to kup przejściówkę MIDI>USB, albo interfejs MIDI jeśli zależy ci na zerowym opóźnieniu.

Nie kupuj tej pierdoły ;P I tak nie będziesz korzystał za dużo (wiem z autopsji), a jak chcesz dobry kontroler z padami to AKAI ma serie LPK, MPD.

(4.11.2012, 20:25)Matelina napisał(a): najlepiej mnie zrozumiał absinthe :D dzieki ci ale sie naserio wk*rwiłem i teraz wiem że to wina jakości tego sprzętu dlatego że wydłubałem te "pady" czyli ten materiał gumowaty który jest u mnie bardzo bardzo gruby, przeciałem go na pół a nastepnie wmątowałem spowrotem i jest dużo lepiej ale i tak to jeszcze nie to :P

O cholera jasna, postuję w epickim temacie.
Zapostuj zdjęcia z przeciętymi padami :D
(i zrób też zdjęcia tego co jest pod nimi to może ci coś doradzę jeszcze)


RE: Ciężki pad - Afterthought - 11.11.2012

(4.11.2012, 20:36)Herman napisał(a): "pady" - materiał gumowaty <kulkawleb> w życiu bym na to nie wpadł.

ja tak samo nie ogarnalem tematu, myslalem ze chodzi o pady jako chordy plynacych delikatnych dzwiekow w breaku a chodzilo mu jednak o jakies gumy pod klawiszami <lol>